- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Методологічних положень з організації проведення структурних обстежень банківських установ
1. Затвердити схвалені Комісією з питань удосконалення методології та звітної документації Методологічні положення з організації проведення структурних обстежень банківських установ (далі - Методологічні положення), що додаються.
2. Департаменту структурної статистики та статистики фінансів підприємств (Жук І.М.) здійснювати організаційно-методологічне керівництво щодо застосування на практиці Методологічних положень, затверджених цим наказом.
3. Департаменту комунікацій, забезпечення доступу до публічної інформації та міжнародного співробітництва (Вишневська О.А.) забезпечити оприлюднення Методологічних положень, затверджених цим наказом, на офіційному веб-сайті Держстату України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Піщейка В.О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
статистики України
31.12.2013 № 428
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
з організації проведення структурних обстежень банківських установ
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Ці Методологічні положення визначають:
- порядок організації та методологію проведення структурних обстежень банківських установ (Національного банку України та банків);
- алгоритми розрахунку структурних показників щодо діяльності банківських установ відповідно до вимог стандартів ЄС;
- порядок використання та поширення результатів структурних обстежень банківських установ.
В основу Методологічних положень покладено норми Регламенту Європейського парламенту та Ради (ЄС) № 295/2008 від 11.03.2008 стосовно структурної статистики (додатки І, VI) [16], регламентів Комісії (ЄС) № 250/2009 та № 251/2009 від 11.03.2009 [17, 18], № 275/2010 від 30.03.2010 [19].
Вищевказані нормативні документи ЄС визначають загальні рамки, в межах яких здійснюється збір, розробка, поширення й оцінка статистичних даних щодо структури, видів економічної діяльності, конкурентоздатності та продуктивності підприємств, у тому числі фінансових установ.
Відповідно до статистичних потреб, органи державної статистики для формування статистичної інформації про діяльність Національного банку України та банків використовують адміністративні дані Національного банку України, які доповнюються та деталізуються Держстатом України за допомогою інформації з державних статистичних спостережень та даних Реєстру статистичних одиниць. Такий підхід щодо збору даних та складання показників структурної статистики кредитних установ не передбачає зільшення звітного навантаження на респондентів та відповідає вимогам пункту 3 статті 5 Регламенту ЄС № 295/2008 від 11.03.2008 [16] та європейській практиці.
Проведення структурних обстежень банківських установ за європейською методологією забезпечується також і застосуванням з 1 січня 2012 року в банківській системі міжнародних стандартів фінансової звітності відповідно до Закону України
"Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" .
Методологічні положення розроблені з урахуванням норм
Господарського кодексу України , законів України
"Про інформацію" ,
"Про державну статистику" ,
"Про Національний банк України" ,
"Про банки і банківську діяльність" ,
"Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ,
"Про доступ до публічної інформації" , Принципів діяльності органів державної статистики, затверджених наказом Держкомстату від 14.06.2010 № 216, Концепції розвитку державної статистики підприємств України, затвердженої наказом Держкомстату від 28.12.2007 № 478,
Політики Держстату України у сфері взаємодії з респондентами та постачальниками адміністративних даних , затвердженої наказом Держстату України від 04.12.2012 № 504, Політики Держкомстату у сфері захисту конфіденційної статистичної інформації, затвердженої наказом Держкомстату від 30.11.2011 № 326.
Скорочення:
КОАТУУ - Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України ДК 014-97, затверджений наказом Держстандарту України від 31.10.1997 № 659 (зі змінами та доповненнями).
РСО - Реєстр статистичних одиниць.
НБУ - Національний банк України.
Євростат - Статистична комісія Європейського Союзу.
ЄС - Європейський Союз.
ЄЕЗ - Європейська економічна зона.
NUTS - Номенклатура територіальних одиниць для цілей європейської статистики [24].
Коди групувань відповідно до Регламенту ЄС № 251/2009 від 11.03.2009 [18]:
1D - код групи показників для складання структурної статистики щодо діяльності центрального банку.
6А, 6В, 6С, 6D, 6Е, 6F, 6G, 6Н, 6I, 6J - коди груп показників для складання структурної статистики щодо діяльності кредитних установ.
LS01, LS02, LS03, LS04, LS05, LS30 - коди груп показників діяльності кредитних установ, розподілених за їх правовим статусом (у межах групування 6В).
RE01, RE02, RE30 - коди груп показників діяльності кредитних установ, розподілених за місцезнаходженням їх материнського підприємства (у межах групування 6С).
СA01, СA02, СA03, СA30 - коди груп показників діяльності кредитних установ, розподілених за категорією кредитних установ (у межах групування 6D).
OEEA, EEA, TTHCO, THCO, TOTAL - коди груп показників діяльності кредитних установ, розподілених за місцезнаходженням їх філій та дочірніх підприємств з надання фінансових послуг, створених на території інших держав (у межах групувань 6G, 6Н, 6I).
ІІ. МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ СТРУКТУРНИХ ОБСТЕЖЕНЬ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ
2.1. Мета й основні характеристики структурних обстежень банківських установ
Метою структурних обстежень банківських установ є отримання статистичної інформації про діяльність банківських установ, яка використовується для:
- складання показників структурної статистики щодо діяльності центрального банку (Національного банку України), передбачених додатком І "Загальний модуль для щорічної структурної статистики" до Регламенту ЄС № 295/2008 від 11.03.2008 [16];
- складання показників структурної статистики кредитних установ, передбачених додатком VI "Детальний модуль для структурної статистики кредитних установ" до вказаного регламенту;
- аналізу структури економіки країни (регіону);
- відстеження тенденцій розвитку кредитних установ;
- забезпечення інформаційних потреб національних користувачів і міжнародних організацій.
Результатами проведення структурних обстежень банківських установ є статистичні дані (інформація):
- зведені за адміністративними даними;
- розрахункові з використанням адміністративних даних, даних державних статистичних спостережень і РСО (відповідно до вимог, наведених у пунктах 2.5.1-2.5.4 цих Методологічних положень).
Структурні обстеження банківських установ мають такі основні характеристики:
· за ступенем охоплення одиниць: суцільні;
· за часом реєстрації даних: поточні;
· періодичність: річні;
· джерела:
адміністративні дані Національного банку України;
дані державних статистичних спостережень;
дані РСО;
· статистична одиниця:
щодо Національного банку України
- підприємство;
щодо банків
- підприємство;
- місцева одиниця;
· респондент: Національний банк України щодо адміністративних даних про діяльність банківських установ.
· органи, які здійснюють структурне обстеження банківських установ: центральний орган виконавчої влади в галузі статистики;
· національні класифікації, що використовуються при проведенні структурних обстежень банківських установ:
щодо Національного банку України
щодо банків
- КВЕД, КІСЕ, КОПФГ, КОАТУУ,
КС.
2.2. Охоплення структурних обстежень банківських установ
Структурні обстеження банківських установ охоплюють діяльність Національного банку України (крім навчальних закладів Національного банку України, які є юридичними особами) та всіх банків, які функціонували упродовж звітного року.
Структурні обстеження банківських установ охоплюють статистичні одиниці, які за класифікаційними ознаками відповідають таким умовам:
за КВЕД:
щодо Національного банку України
- одиниця класифікується за класом 64.11 "Діяльність центрального банку" секції К "Фінансова та страхова діяльність";
- щодо банків
- одиниця класифікується за класом 64.19 "Інші види грошового посередництва" секції К "Фінансова та страхова діяльність" та містить у назві слово "банк";
за КІСЕ одиниці відносяться до сектору S.12 "Фінансові корпорації".
2.3. Програма структурних обстежень банківських установ
Перелік показників, уключених до структурних обстежень банківських установ, базується на нормативних документах ЄС стосовно структурної статистики.
Щодо структурного обстеження Національного банку України
Структурне обстеження Національного банку України включає такі показники його діяльності (з виокремленням даних по навчальних закладах):
· кількість зайнятих та найманих працівників;
· кількість найманих працівників у еквіваленті повної зайнятості;
· витрати на персонал, у тому числі витрати на оплату праці та відрахування на соціальні заходи;
· платежі агентствам з працевлаштування за послуги з підбору працівників;
· доходи за їх видами (процентні доходи, комісійні доходи, дохід за рахунок акцій та інших цінних паперів з перемінною дохідністю, інші операційні доходи);
· витрати за їх видами (процентні витрати, комісійні витрати, інші адміністративні витрати, інші операційні витрати);
· чистий прибуток або чистий збиток за фінансовими операціями.
Перелік показників діяльності Національного банку України, що отримуються від нього, та вимоги щодо їх формування наведено в таблиці 2.1.
Таблиця 2.1.
№ п/п |
Назва показника |
Код показника відповідно до Регламенту ЄС № 295/2008 |
Одиниця вимірювання |
Джерело даних для складання показника |
Примітка |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1. |
Витрати на персонал |
13 31 0 |
млн грн. |
Рахунки 7201, 7202, 7203, 7219 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
Без урахування даних Банкнотно-монетного двору НБУ, Фабрики банкнотного паперу, Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при НБУ |
2. |
Витрати на оплату праці |
13 32 0 |
млн грн. |
Рахунки 7201, 7202 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
Без урахування даних Банкнотно-монетного двору НБУ, Фабрики банкнотного паперу, Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при НБУ |
3. |
Відрахування на соціальні заходи |
13 33 0 |
млн грн. |
Рахунки 7203, 7219 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
Без урахування даних Банкнотно-монетного двору НБУ, Фабрики банкнотного паперу, Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при НБУ |
4. |
Кількість зайнятих працівників |
16 11 0 |
осіб |
16 11 0 = 16 13 0 |
|
5. |
Кількість найманих працівників |
16 13 0 |
осіб |
Первинні облікові документи для визначення кількісного складу працівників: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
З виокремленням даних Банкнотно-монетного двору НБУ, Фабрики банкнотного паперу, Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при НБУ |
6. |
Кількість найманих працівників у еквіваленті повної зайнятості |
16 14 0 |
осіб |
Первинні облікові документи для визначення кількісного складу працівників: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
З виокремленням даних Банкнотно-монетного двору НБУ, Фабрики банкнотного паперу, Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при НБУ |
7. |
Платежі агентствам з працевлаштування за послуги з підбору працівників |
13 13 1 |
млн грн. |
|
Немає явища (за інформацією НБУ) |
8. |
Процентні доходи |
42 11 0 |
млн грн. |
Розділ 60 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
|
9. |
Процентні витрати |
42 12 0 |
млн грн. |
Розділ 70 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому |
|
10. |
Комісійні доходи |
42 14 0 |
млн грн. |
Розділ 61 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
|
11. |
Дохід за рахунок акцій та інших цінних паперів з перемінною дохідністю |
42 13 1 |
млн грн. |
Рахунки 6204 та розділ 63 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому |
|
12. |
Чистий прибуток або чистий збиток за фінансовими операціями |
42 20 0 |
млн грн. |
Рахунки 6208 та 6209 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому |
|
13. |
Інші операційні доходи |
42 31 0 |
млн грн. |
Розділи 64, 66, 67 та 68, крім групи рахунків 660 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
|
14. |
Комісійні витрати |
42 15 0 |
млн грн. |
Розділ 71 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
|
15. |
Інші адміністративні витрати |
42 32 2 |
млн грн. |
Розділи 72 та 73, крім рахунків 7201, 7202, 7203, 7219 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
|
16. |
Інші операційні витрати |
42 33 0 |
млн грн. |
Розділи 74, 76, 77 та 78, крім груп рахунків 745 та 760 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку НБУ [10]: - по НБУ в цілому; - у тому числі по навчальних закладах НБУ |
|
__________
Примітка
Назви рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України наведено в додатку 1.
Щодо структурного обстеження банків (крім Національного банку України)
У рамках структурного обстеження банків відстежуються такі показники діяльності банків:
· кількість підприємств:
- усього;
- з розподілом за правовим статусом;
- з розподілом за місцезнаходженням материнської компанії;
- з розподілом за категорією кредитних установ - ліцензовані банки;
· кількість місцевих одиниць:
- усього;
- з розподілом за регіонами;
· кількість філій, створених українськими банками на території інших держав:
- усього;
- з розподілом за місцезнаходженням у країнах ЄЕЗ;
- з розподілом за місцезнаходженням у країнах поза межами ЄЕЗ;
· кількість дочірніх підприємств з надання фінансових послуг, створених українськими банками на території інших держав:
- усього;
- з розподілом за місцезнаходженням за кордоном;
· кількість зайнятих працівників:
- усього;
- з розподілом за категорією кредитної установи;
· кількість найманих працівників;
- середньооблікова кількість штатних працівників, у тому числі жіночої статі:
- усього;
- з розподілом за регіонами (за місцезнаходженням юридичної особи);
· середня кількість зовнішніх сумісників:
- усього;
- з розподілом за регіонами (за місцезнаходженням юридичної особи);
· середня кількість працюючих за цивільно-правовими договорами:
- усього;
- з розподілом за регіонами (за місцезнаходженням юридичної особи);
· кількість найманих працівників у еквіваленті повної зайнятості:
- усього;
- з розподілом за регіонами (за місценаходженням юридичної особи);
- витрати на персонал, у тому числі витрати на оплату праці та відрахування на соціальні заходи;
· фонд оплати праці штатних працівників:
- усього;
- з розподілом за регіонами (за місцезнаходженням юридичної особи);
· фонд оплати праці зовнішніх сумісників:
- усього;
- з розподілом за регіонами (за місцезнаходженням юридичної особи);
· фонд оплати праці працюючих за цивільно-правовими договорами:
- усього;
- з розподілом за регіонами (за місцезнаходженням юридичної особи);
· доходи за їх видами (процентні доходи, комісійні доходи, дохід за рахунок цінних паперів, інші операційні доходи);
· чистий прибуток або чистий збиток за фінансовими операціями;
· витрати за їх видами (процентні витрати, комісійні витрати, інші адміністративні витрати, інші операційні витрати);
· усі податки;
· прибуток або збиток від звичайної діяльності та за фінансовий рік;
· кредити та аванси клієнтам;
· суми, які належать клієнтам;
· усього капіталу та резервів;
· підсумок балансу:
- усього;
- з розподілом за правовим статусом;
· кредити та аванси клієнтам;
· суми, які належать клієнтам;
· кількість банкоматів, що належать банкам;
· підсумок балансу філій, створених українськими банками на території інших держав:
- усього;
- з розподілом за місцезнаходженням у країнах ЄЕЗ;
· процентні доходи та аналогічні доходи філій, створених українськими банками на території інших держав:
- усього;
- з розподілом за місцезнаходженням у країнах ЄЕЗ.
Перелік показників діяльності банків, що отримуються від Національного банку України, та вимоги щодо їх формування наведено в таблиці 2.2.
Таблиця 2.2.
№ п/п |
Назва показника |
Код показника відповідно до Регламенту ЄС № 295/2008 |
Одиниця вимірювання |
Джерело даних для складання показника |
Примітка |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1. |
Кількість підприємств |
11 11 0 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
Кількість банків, які функціонували у звітному році |
2. |
Кількість місцевих одиниць |
11 21 0 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
Кількість місцевих оди-ниць відносно банків, які функціонували у звітному році |
3. |
Кількість зайнятих працівників |
16 11 0 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна) , сума колонок 1, 9, 11 |
|
4. |
Кількість найманих працівників |
16 13 0 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), сума колонок 1, 9, 11 |
|
5. |
Середньооблікова кількість штатних працівників |
для розрахунку 16 11 2, 16 13 6 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 1 |
|
6. |
Середньооблікова кількість штатних працівників жіночої статі |
для розрахунку 16 11 2, 16 13 6 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 2 |
|
7. |
Середня кількість зовнішніх сумісників |
для розрахунку 16 11 2, 16 13 6 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 9 |
|
8. |
Середня кількість працюючих за цивільно-правовими договорами |
для розрахунку 16 11 2, 16 13 6 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 11 |
|
9. |
Кількість найманих працівників у еквіваленті повної зайнятості |
16 14 0 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 13 |
|
10. |
Процентні доходи та аналогічні доходи |
42 11 0 |
млн грн. |
Розділ 60 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування доходів за внутрішньо-системними розрахунками |
11. |
Процентні доходи та аналогічні доходи, що надходять від цінних паперів з фіксованим доходом |
42 11 1 |
млн грн. |
Група 605 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування деривативів |
12. |
Процентні витрати та аналогічні витрати |
42 12 0 |
млн грн. |
Розділ 70 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування витрат за внутрішньо-системними розрахунками |
13. |
Процентні витрати та аналогічні витрати, пов’язані з борговими цінними паперами в обігу |
42 12 1 |
млн грн. |
Група 705 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
14. |
Дохід за рахунок цінних паперів |
42 13 0 |
млн грн. |
Групи 630, 631 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
15. |
Дохід за рахунок акцій та інших цінних паперів з перемінною дохідністю |
42 13 1 |
млн грн. |
Група 630 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
16. |
Комісійні доходи |
42 14 0 |
млн грн. |
Розділ 61 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування доходів за внутрішньо-системними розрахунками |
17. |
Комісійні витрати |
42 15 0 |
млн грн. |
Розділ 71 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування витрат за внутрішньо-системними розрахунками |
18. |
Чистий прибуток або чистий збиток за фінансовими операціями |
42 20 0 |
млн грн. |
Розділ 62 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
19. |
Інші операційні доходи |
42 31 0 |
млн грн. |
Група 639 та розділ 64 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
20. |
Загальні адміністративні витрати |
42 32 0 |
млн грн. |
Розділ 74, крім групи 741 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
21. |
Витрати на персонал |
13 31 0 |
млн грн. |
Рахунки 7400, 7401, 7403, 7409 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
22. |
Витрати на оплату праці |
13 32 0 |
млн грн. |
Рахунки 7400, 7403, 7409 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
23. |
Відрахування на соціальні заходи |
13 33 0 |
млн грн. |
Рахунок 7401 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
24. |
Інші адміністративні витрати |
42 32 2 |
млн грн. |
Розділ 74, крім рахунків 7400, 7401, 7403, 7409 та групи 741 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
25. |
Інші операційні витрати |
42 33 0 |
млн грн. |
Розділ 73 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування витрат за внутрішньо-системними розрахунками |
26. |
Коригування та повторне коригування вартості відносно кредитів, авансів і резервів на умовні зобов’язання |
42 35 0 |
млн грн. |
Розділ 67, за виключенням розділу 77, відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] (якщо дані розділу 67< даних розділу 77, то показник наводиться зі знаком "-", якщо дані розділу 67>даних розділу 77, то зі знаком "+") |
|
27. |
Прибуток або збиток від звичайної діяльності |
42 40 0 |
млн грн. |
Розділи 60, 61, 62, 64, 67, груп 630, 639, 741, за виключенням розділів 70, 71, 73, 74, 77, відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування доходів та витрат за внутрішньо-системними розрахунками |
28. |
Усі податки |
42 51 0 |
млн грн. |
Група 741 та розділ 79 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
|
29. |
Прибуток або збиток за фінансовий рік |
42 60 0 |
млн грн. |
Розділи 60, 61, 62, 64, 67, групи 630, 639, за виключенням розділів 70, 71, 73, 74, 77, 79, відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків [11] |
Без урахування доходів та витрат за внутрішньо-системними розрахунками |
30. |
Кредити та аванси клієнтам |
43 11 0 |
млн грн. |
Дані грошово-кредитної статистики (за формою балансового звіту інших депозитних корпорацій України за секторами економіки) |
Включають вимоги до клієнтів, у тому числі до інших депозитних корпорацій (банків) |
31. |
Суми, які належать клієнтам |
43 21 0 |
млн грн. |
Дані грошово-кредитної статистики (за формою балансового звіту інших депозитних корпорацій України за секторами економіки) |
Включають зобов’язання перед клієнтами, у тому числі перед іншими депозитними корпораціями (банками) |
32. |
Усього капіталу та резервів |
43 29 0 |
млн грн. |
Дані грошово-кредитної статистики (за формою балансового звіту інших депозитних корпорацій України за секторами економіки) |
|
33. |
Підсумок балансу |
43 30 0 |
млн грн. |
Дані грошово-кредитної статистики (за формою балансового звіту інших депозитних корпорацій України за секторами економіки) |
|
34. |
Кількість банкоматів, що належать банкам |
47 13 0 |
одиниць |
Форма звітності № 403 (квартальна) , ряд.4 колонка 10 |
|
Показники діяльності банків з розподілом за їх організаційно-правовою формою господарювання |
35. |
Кількість підприємств згідно з їх правовим статусом |
11 11 1 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
|
36. |
Підсумок балансу згідно з правовим статусом |
43 32 0 |
млн грн. |
Дані грошово-кредитної статистики (за формою балансового звіту інших депозитних корпорацій України за секторами економіки); дані Державного реєстру банків |
|
Показники діяльності банків з розподілом за місцезнаходженням їх материнського підприємства |
37. |
Кількість підприємств згідно з місцезнаходженням їх материнського підприємства |
11 11 4 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
Із показника 11 11 0: кількість банків, у яких: - юридична особа-резидент володіє більше 50% статутного капіталу банку; - юридична особа-нерезидент володіє більше 50% статутного капіталу банку |
Показники діяльності банків з розподілом за категорією кредитної установи |
38. |
Кількість підприємств згідно з категорією кредитної установи |
11 11 7 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
Деталізація показника 11 11 0 з віднесенням даних до категорії "Ліцензовані банки" |
39. |
Кількість зайнятих працівників згідно з категорією кредитної установи |
16 11 1 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна) , сума колонок 1, 9, 11 |
Деталізація показника 16 11 0 з віднесенням даних до категорії "Ліцензовані банки" |
Показники діяльності філій, створених українськими банками на території інших держав, згідно з їх географічним розміщенням у країнах ЄЕЗ |
40. |
Кількість філій, створених на території інших держав, за місцезнаходженням у країнах ЄЕЗ |
45 11 0 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
За країнами ЄЕЗ: Бельґія (BEL) |
|
|
|
|
|
Болгарія (BLG) |
|
|
|
|
|
Чехія (CZE) |
|
|
|
|
|
Данія (DNK) |
|
|
|
|
|
Німеччина (DEU) |
|
|
|
|
|
Естонія (EST) |
|
|
|
|
|
Греція (GRC) |
|
|
|
|
|
Іспанія (ESP) |
|
|
|
|
|
Франція (FRA) |
|
|
|
|
|
Хорватія (HRV) |
|
|
|
|
|
Ірландія (IRL) |
|
|
|
|
|
Італія (ITA) |
|
|
|
|
|
Кіпр (CYP) |
|
|
|
|
|
Латвія (LVA) |
|
|
|
|
|
Литва (LTU) |
|
|
|
|
|
Люксембурґ (LUX) |
|
|
|
|
|
Угорщина (HUN) |
|
|
|
|
|
Мальта (MLT) |
|
|
|
|
|
Нідерланди (NLD) |
|
|
|
|
|
Австрія (AUT) |
|
|
|
|
|
Польща (POL) |
|
|
|
|
|
Портуґалія (PRT) |
|
|
|
|
|
Румунія (ROM) |
|
|
|
|
|
Словенія (SVN) |
|
|
|
|
|
Словаччина (SVK) |
|
|
|
|
|
Фінляндія (FIN) |
|
|
|
|
|
Швеція (SWE) |
|
|
|
|
|
Велика Британія (GBR) |
|
|
|
|
|
Ісландія (ISL) |
|
|
|
|
|
Ліхтенштейн (LIE) |
|
|
|
|
|
Норвеґія (NOR) |
|
|
|
|
|
Усього по країнах ЄЕЗ (EEA) |
41. |
Процентні доходи та аналогічні доходи філій, створених на території інших держав, за місцезнаходженням у країнах ЄЕЗ |
45 21 0 |
млн грн. |
Фінансова звітність банків |
За країнами ЄЕЗ (відповідно до вищенаведеного переліку) |
42. |
Підсумок балансу філій, створених на території інших держав, за місцезнаходженням у країнах ЄЕЗ |
45 22 0 |
млн грн. |
Фінансова звітність банків |
За країнами ЄЕЗ (відповідно до вищенаведеного переліку) |
Показники діяльності філій українських банків, створених на території інших держав, згідно з їх географічним розміщенням у країнах поза межами ЄЕЗ |
43. |
Кількість філій, створених на території інших держав, за місцезнаходженням у країнах поза межами ЄЕЗ |
11 41 1 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
За країнами: Швейцарія (CHE) |
США (USA) |
Японія (JPN) |
Інші країни (THCO) |
Усього по країнах поза межами ЄЕЗ (TTHCO) |
Показники діяльності дочірніх підприємств з надання фінансових послуг, створених українськими банками на території інших держав, згідно з їх географічним розміщенням |
44. |
Кількість дочірніх підприємств з надання фінансових послуг, створених на території інших держав, за місцезнаходженням |
11 51 0 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
За країнами: Бельґія (BEL) |
Болгарія (BLG) |
|
|
|
|
|
Чехія (CZE) |
|
|
|
|
|
Данія (DNK) |
|
|
|
|
|
Німеччина (DEU) |
|
|
|
|
|
Естонія (EST) |
|
|
|
|
|
Греція (GRC) |
|
|
|
|
|
Іспанія (ESP) |
|
|
|
|
|
Франція (FRA) |
|
|
|
|
|
Хорватія (HRV) |
|
|
|
|
|
Ірландія (IRL) |
|
|
|
|
|
Італія (ITA) |
|
|
|
|
|
Кіпр (CYP) |
|
|
|
|
|
Латвія (LVA) |
|
|
|
|
|
Литва (LTU) |
|
|
|
|
|
Люксембурґ (LUX) |
|
|
|
|
|
Угорщина (HUN) |
|
|
|
|
|
Мальта (MLT) |
|
|
|
|
|
Нідерланди (NLD) |
|
|
|
|
|
Австрія (AUT) |
|
|
|
|
|
Польща (POL) |
|
|
|
|
|
Портуґалія (PRT) |
|
|
|
|
|
Румунія (ROM) |
|
|
|
|
|
Словенія (SVN) |
|
|
|
|
|
Словаччина (SVK) |
|
|
|
|
|
Фінляндія (FIN) |
|
|
|
|
|
Швеція (SWE) |
|
|
|
|
|
Велика Британія (GBR) |
|
|
|
|
|
Інші країни ЄЕЗ (OEEA): Ісландія (ISL), Ліхтенштейн (LIE), Норвеґія (NOR) |
|
|
|
|
|
Швейцарія (CHE) |
|
|
|
|
|
США (USA) |
|
|
|
|
|
Японія (JPN) |
|
|
|
|
|
Решта країн світу (THCO) |
|
|
|
|
|
Увесь світ (крім України) TOTAL |
Показники діяльності місцевих одиниць за регіонами |
45. |
Кількість місцевих одиниць |
11 21 0 |
одиниць |
Дані Державного реєстру банків |
Кількість місцевих одиниць за регіонами (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь) |
Показники діяльності банків за регіонами (за місцезнаходженням юридичної особи) |
46. |
Середньооблікова кількість штатних працівників |
для розрахунку 16 11 0, 16 13 0 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна) , колонка 1 за регіонами |
|
47. |
Середньооблікова кількість штатних працівників жіночої статі |
для розрахунку 16 11 2, 16 13 6 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 2 за регіонами |
|
48. |
Середня кількість зовнішніх сумісників |
для розрахунку 16 11 0, 16 13 0 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 9 за регіонами |
|
49. |
Середня кількість працюючих за цивільно-правовими договорами |
для розрахунку 16 11 0, 16 13 0 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 11 за регіонами |
|
50. |
Середня кількість усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості |
для розрахунку 16 14 0 |
осіб |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 13 за регіонами |
|
51. |
Фонд оплати праці штатних працівників |
для розрахунку 13 32 0 |
грн. |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 5 за регіонами |
|
52. |
Фонд оплати праці зовнішніх сумісників |
для розрахунку 13 32 0 |
грн. |
Форма звітності № 900 (квартальна), колонка 10 за регіонами |
|
53. |
Фонд оплати праці працюючих за цивільно-правовими договорами |
для розрахунку 13 32 0 |
грн. |
Форма звітності № 900 (квартальна) , колонка 12 за регіонами |
|
__________
Примітка.
Назви рахунків бухгалтерського обліку банків України наведено в додатку 2.
2.4. Джерела структурних обстежень банківських установ
Джерелами для проведення структурних обстежень банківських установ є:
щодо структурного обстеження Національного банку України
· Адміністративні дані Національного банку України щодо діяльності Національного банку України за показниками, передбаченими регламентами ЄС зі структурної статистики № 295/2008 від 11.03.2008, № 250/2009 та № 251/2009 від 11.03.2009, у зведеному вигляді (з виокремленням даних по його навчальних закладах), які представлені в таблиці 2.1. Ця інформація отримується Держстатом України в терміни, визначені планом державних статистичних спостережень, та відповідно до Договору щодо взаємообміну інформаційними ресурсами між Державною службою статистики України та Національним банком України.
· Дані державного статистичного спостереження "Капітальні інвестиції" (первинні дані).
щодо структурного обстеження банків
· Адміністративні дані Національного банку України, які отримуються Держстатом України в терміни, визначені планом державних статистичних спостережень, та відповідно до Договору щодо взаємообміну інформаційними ресурсами між Державною службою статистики України та Національним банком України, щодо:
- діяльності банківських установ за показниками, передбаченими регламентами ЄС зі структурної статистики № 295/2008 від 11.03.2008, № 250/2009 та № 251/2009 від 11.03.2009, у зведеному вигляді, які представлені в таблиці 2.2;
- переліку ідентифікаційних кодів ЄДРПОУ банків України, по яких сформовано інформацію за показниками структурної статистики;
- переліку банків із зазначенням кодів ЄДРПОУ, у яких юридична особа-резидент володіє більше 50 відсотків статутного капіталу банку (материнське підприємство-резидент);
- переліку банків із зазначенням кодів ЄДРПОУ, у яких юридична особа-нерезидент володіє більше 50 відсотків статутного капіталу банку (материнське підприємство-нерезидент);
- відомостей про доходи та витрати банків України (річна) у зведеному вигляді.
· Дані фінансової звітності банків України, розміщені на офіційному веб-сайті Національного банку України: www.bank.gov.ua у розділі "Банківський нагляд".
· Дані державного статистичного спостереження "Капітальні інвестиції" (первинні дані), сформовані відповідно до вимог, які визначені пунктом 5.3 Методологічних положень про взаємоузгоджену систему державних статистичних спостережень для складання показників структурної статистики - складової статистики підприємств [13].
· Дані державного статистичного спостереження "Обстеження підприємств із питань статистики праці" (зведені дані), сформовані відповідно до вимог, які визначені пунктом 5.10 Методологічних положень про взаємоузгоджену систему державних статистичних спостережень для складання показників структурної статистики - складової статистики підприємств [13].
· Дані РСО щодо переліків:
- підприємств, які за основним видом економічної діяльності відносяться до класів 64.11, 64.19 зі словом "банк" у назві та є активними станом на 15 листопада звітного року, з їх класифікаційними ознаками (основний вид економічної діяльності, територіальна належність, організаційно-правова форма господарювання) та даними про середню кількість працівників;
- місцевих одиниць за класом 64.19 за
КВЕД (відносно підприємств, які за основним видом економічної діяльності відносяться до класу 64.19 зі словом "банк" у назві та є активними станом на 15 листопада звітного року) з їх класифікаційними ознаками (основний вид економічної діяльності, територіальна належність).
2.5. Порядок проведення та розробки структурних обстежень банківських установ
Основою для проведення структурних обстежень банківських установ є адміністративні дані Національного банку України - органу, що здійснює банківське регулювання в Україні.
Щорічно на державному рівні відповідно до плану державних статистичних спостережень, який затверджується розпорядженням Кабінету Міністрів України, та Договору щодо взаємообміну інформаційними ресурсами між Державною службою статистики України та Національним банком України Держстат України отримує:
- дані щодо діяльності Національного банку та банківських установ за показниками, передбаченими регламентами ЄС зі структурної статистики № 295/2008 від 11.03.2008, № 250/2009 та № 251/2009 від 11.03.2009;
- перелік банків, по яких сформовано інформацію за показниками структурної статистики;
- переліки банків, у яких юридична особа-резидент / юридична особа-нерезидент володіє більше 50 відсотками статутного капіталу банку;
- відомості про доходи та витрати банків України (річна) у зведеному вигляді.
На державному рівні здійснюється аналіз повноти заповнення отриманих адміністративних даних, логічний і арифметичний контролі відповідно до методології складання показників структурної статистики, викладеної в Регламенті ЄС № 250/2009 від 11.03.2009 [17].
На підставі проконтрольованих адміністративних даних проводяться розрахунки структурних показників, їх доповнення та деталізація з використанням адміністративних даних Національного банку України у вигляді переліків банків, фінансової звітності банків, розміщеної на офіційному веб-сайті зазначеної установи, а також даних державних статистичних спостережень "Капітальні інвестиції", "Обстеження підприємств із питань статистики праці" та даних РСО.
2.5.1. Вимоги щодо формування показників діяльності Національного банку України (клас 64.11 "Діяльність центрального банку" за
КВЕД ), які передбачені регламентами ЄС зі структурної статистики та є обов’язковими для передачі Євростату
Таблиця 2.3.
Код показника відповідно до Регламенту ЄС № 295/2008 |
Назва показника |
Одиниця вимірювання |
Джерело даних для складання показника |
Алгоритм розрахунку |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Групування 1D. Річна статистика підприємств щодо центрального банку |
11 11 0 |
Кількість підприємств |
одиниць |
адміністративні дані НБУ |
|
12 12 0 |
Обсяг виробленої продукції (товарів, послуг) |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
12 12 0 = 42 11 0 – 42 12 0 + 42 14 0 + 42 13 1 + 42 20 0 + 42 31 0 |
12 15 0 |
Додана вартість за витратами виробництва |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
12 15 0 = 12 12 0 – 13 11 0 |
12 17 0 |
Валовий операційний дохід |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
12 17 0 = 12 15 0 – 13 31 0 |
13 11 0 |
Усього закупівель товарів та послуг |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
13 11 0 = 42 15 0 + 42 32 2 + 42 33 0 |
13 13 1 |
Платежі агентствам із працевлаштування за послуги з підбору працівників |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
|
13 31 0 |
Витрати на персонал |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
13 31 0 = 13 32 0 + 13 33 0 |
13 32 0 |
Витрати на оплату праці |
|
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 13 32 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
13 33 0 |
Відрахування на соціальні заходи |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 13 33 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
15 11 0 |
Капітальні інвестиції в матеріальні активи |
млн грн. |
дані державного статистичного спостереження "Капітальні інвестиції" |
Форма № 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції, вибуття й амортизація активів", розд.1 ряд.110 гр.1 за мінусом ряд.112 гр.2 |
16 11 0 |
Кількість зайнятих працівників |
осіб |
адміністративні дані НБУ |
16 11 0 = 16 13 0 |
16 13 0 |
Кількість найманих працівників |
осіб |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 16 13 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
16 14 0 |
Кількість найманих працівників в еквіваленті повної зайнятості |
осіб |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 16 14 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
Показники, необхідні для розрахунку показника "Обсяг виробленої продукції (товарів, послуг)", код 12 12 0 (не передаються Євростату) |
42 11 0 |
Процентні доходи |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 42 11 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
42 12 0 |
Процентні витрати |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
|
42 14 0 |
Комісійні доходи |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 42 14 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
42 13 1 |
Дохід за рахунок акцій та інших цінних паперів з перемінною дохідністю |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
|
42 20 0 |
Чистий прибуток або чистий збиток за фінансовими операціями |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
|
42 31 0 |
Інші операційні доходи |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 42 31 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
Показники, необхідні для розрахунку показника "Усього закупівель товарів та послуг", код 13 11 0 (не передаються Євростату) |
42 15 0 |
Комісійні витрати |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 42 15 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
42 32 2 |
Інші адміністративні витрати |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 42 32 2 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
42 33 0 |
Інші операційні витрати |
млн грн. |
адміністративні дані НБУ |
Дані за показником 42 33 0 по НБУ в цілому за мінусом даних по навчальних закладах НБУ |
................Перейти до повного тексту