1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 05/1-9/292 від 21.11.97
м.Київ
Роз'яснення по складанню підприємствами річних форм статистичних звітів по промисловості за 1997 рік
1. Річні форми статистичної звітності складають всі промислові підприємства, незалежно від форми власності, на бланках форм, затверджених наказом к. Мінстату України від 15.07.97 N 175 і надають за адресою, вказаною на бланках. Зазначені форми звітності подають також промислові малі підприємства і кооперативи, що підпадають під критерій чисельності та обсягів продукції, встановлений органами державної статистики для кожної галузі промисловості. Інші малі підприємства і кооперативи, для яких органами статистики не встановлено подання загальної річної звітності, надають звіти на бланках форми N 1-КМП (річна) та N 1-П (малі). Спільні підприємства із залученням іноземного капіталу, включаючи капітал країн колишнього СРСР, надають річні звіти за формами NN 1-П (річна), 11-ОФ, БП, 22, N 24-енергетика.
2. Підприємства складають такі форми статистичної звітності по промисловості за 1997 рік:
N 1-П (річна) "Річний звіт підприємства (об'єднання) по продукції"; підприємства лісозаготівельної, молочної і маслосироробної, м'ясної і рибної промисловості, споживчої кооперації і побутового обслуговування населення складають відповідно спеціалізовані форми NN 1-П (ліс), 1-П (мол), 1-П (м'ясо), 1-П (риба), 1-П (споживспілка) та 1-П (побутпром) річна;
N 6 - річна "Рентабельність окремих видів продукції";
N 11-ОФ "Звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос)";
N 22 "Зведена таблиця основних показників, які комплексно характеризують господарську діяльність підприємств (об'єднань)";
N 24-енергетика "Електробаланс, склад енергетичного устаткування і звіт про роботу електростанцій (електрогенераторних установок)";
N БП "Баланс виробничих потужностей".
3. Підприємства (станції) Міненерго, що входять до складу Державних акціонерних енергогенеруючих компаній, надають річні форми по промисловості органам статистики за місцем розташування підприємств. Державні акціонерні енергопостачальні компанії подають зазначені звіти по промисловості в цілому по компанії, і у тому числі по підприємствах, що входять до складу компанії.
4. При зміні організаційної структури підприємства складають звіти у такому порядку.
Самостійні підприємства, створені на базі відокремлених підрозділів іншого підприємства або структурних одиниць, виділених із складу об'єднання, складають звіти з включенням показників своєї діяльності з початку року, тобто включаючи період до відокремлення їх на самостійний баланс. По цих підприємствах звітні дані за відповідний період минулого року також наводяться з початку року.
При ліквідації окремих частин підприємства дані про виробництво продукції по цих ліквідованих частинах підприємства не підлягають виключенню із даних про виробництво продукції за попередні (до ліквідації) періоди звітного року і за відповідні періоди минулого року.
У тих випадках, коли підприємство (підрозділ) раніше знаходилось на балансі непромислової організації (наприклад, будівництва), а потім впродовж року виділилось на самостійний баланс як промислове підприємство, дані по цьому підприємству (підрозділу) при складанні звітів за формами статистичної звітності, передбаченими для підприємств на самостійному балансі, наводяться з початку року, тобто, включаючи показники діяльності за період до відокремлення його на самостійний баланс. Дані за відповідний період минулого року також наводяться з початку року.
Звіт
промислового підприємства по продукції Форма N 1-П (річна)
При складанні звіту про виробництво продукції у вартісному і натуральному виразі необхідно керуватися Типовою інструкцією до складання звітів промислових підприємств усіх форм власності по продукції, затвердженої наказом Мінстату України за узгодженням з Мінекономіки України від 20 липня 1992 року N 123, змінами та доповненнями до неї, затвердженими наказами Мінстату України від 12.05.93 N 86, від 06.09.93 N 198, від 24.11.94 N 254, від 22.02.95 N 50, а також даними вказівками.
Вартісні показники у формі наводяться в тисячах гривень (тис.грн.) у I розділі без десяткового знаку, у II - з десятковим знаком.
Розділ I. Економічні показники
1. По рядку 810 всі підприємства наводять фактичні дані обсягу продукції (робіт, послуг) в порівнянних оптових цінах підприємств без податку на додану вартість і акцизного збору. За порівнянні ціни за звітний 1997 рік приймаються ціни на 1 січня 1997 року, тобто, які склалися на кінець грудня 1996 року.
Дані за 1996 рік у порівнянних цінах (рядок 810 гр.2) не заповнюються.
Продукція, яка вироблена підприємством-виробником із сировини і матеріалів замовника, оцінюється з урахуванням вартості сировини і матеріалів замовника. При цьому вартість сировини і матеріалів замовника оцінюється в цінах на 01.01.97 р.
Підприємства суднобудівної та судноремонтної промисловості наводять дані по показнику обсягу товарного випуску у порівнянних цінах.
На вугільних підприємствах за порівнянну ціну приймається оптова ціна на вугілля, яка склалась на 01.01.97 р. (без урахування дотацій на вугілля).
По структурних підрозділах системи Міненерго обсяги продукції у порівнянних цінах за 1997 рік щодо електро- і теплоенергії розраховуються виходячи з єдиних тарифів, встановлених Міненерго України за погодженням з Мінекономіки (лист N 05/19-118 від 31.01.97 р.):
- електроенергія (відпущена з шин електростанцій) - 64 коп./10 кВт. г;
- теплоенергія (відпущена з колекторів електростанцій та районних котелень) - 33 грн./Гкал.
2. По рядку 821 всі підприємства наводять фактичні дані обсягу продукції (робіт, послуг) в діючих оптових цінах підприємств відповідного року без податку на додану вартість і акцизного збору. Дані по гр. 2 наводяться в цінах, які фактично діяли у 1996 році. Якщо в звітному році відбулись зміни в організаційній структурі підприємства, дані за минулий рік наводяться в структурі звітного року.
По підприємствах та структурних підрозділах системи Міненерго обсяги продукції (робіт, послуг) у діючих цінах підприємств без податку на додану вартість визначаються у такому порядку:
- по Державних акціонерних генеруючих компаніях - кожним підприємством (електростанцією) або відокремленим промисловим підрозділом - як сума обсягу робіт (послуг) промислового характеру та кількості відпущеної з шин електроенергії помноженої на розрахунковий відпускний тариф на неї;
- по Державних акціонерних енергопостачальних компаніях - енергопостачальною компанією в цілому і в тому числі у розрізі підприємств, що входять до її складу - тільки по продукції власного виробництва, без врахування вартості покупної електроенергії - як сума робіт (послуг) промислового характеру та кількості відпущеної з шин електроенергії, помноженої на розрахункові тарифи і кількості теплоенергії, помноженої на фактичні середньовідпускні тарифи.
Для акціонерних енергопостачальних компаній, у складі яких немає генеруючих потужностей, але є виробництво іншої продукції, звіт складається в цілому по компанії і в тому числі у розрізі підприємств по сумі обсягу цієї продукції (робіт, послуг).
Державні акціонерні енергопостачальні компанії, які не мають генеруючих потужностей і не виробляють іншої промислової продукції (робіт, послуг), а також державне підприємство Національний диспетчерський центр електроенергетики та державна електрична компанія "Укрелектропередача" звітують тільки за роботи по передачі електроенергії і обслуговуванню електромереж.
На вугільних підприємствах товарна продукція визначається по діючих оптових цінах (без урахування дотацій), які сформувались протягом звітного року і без урахування внутрішньогалузевого обороту між підприємствами.
При виготовлені підприємством-виробником продукції з сировини і матеріалів замовника до обсягу продукції у діючих цінах включається тільки вартість виконаних робіт, послуг по переробці давальницької сировини з урахуванням вартості витрачених допоміжних матеріалів власного виробництва та покупних.
3. По рядку 822 із загального обсягу продукції у діючих цінах виділяються роботи промислового характеру, які визначені пп.31 і 48 Типової інструкції та доповненнями до неї.
Підприємства, основним видом діяльності яких є виконання робіт, послуг промислового характеру (спеціалізовані підприємства, які займаються ремонтом, пуском, наладкою і монтажем обладнання та т.ін.) показують вартість цих робіт (послуг) як по рядку 821 так і по рядку 822. Якщо зазначені підприємства, крім робіт, послуг промислового характеру не виробляють іншу промислову продукцію дані рядків 822 і 821 будуть однаковими.
Підприємства, які виробляють продукцію з давальницької сировини, вартість робіт (послуг) по її переробці не включають до даних рядка 822.
4. По рядку 825 наводяться дані про вартість переробленої давальницької сировини в діючих оптових цінах підприємств без податку на додану вартість та акцизного збору. Вартість давальницької сировини може бути визначена виходячи із даних позабалансового рахунку 002 "Товарно-матеріальні цінності, прийняті на відповідальне збереження", договорів та первинних документів на прийняту давальницьку сировину. Якщо в зазначених документах відсутня ціна на давальницьку сировину, використовуються ціни на аналогічну власну сировину.
У разі неможливості визначення вартості давальницької сировини на підставі первинного обліку її необхідно розрахувати як різницю між вартістю готової продукції у діючих цінах (розрахункове або за контрактом) і вартістю робіт по переробці давальницької сировини також у діючих оптових цінах.
5. Рядки 843 та 844 гр.1 заповнюють підприємства, які в обсяг продукції (робіт, послуг) не включають зміни залишків незавершеного виробництва, напівфабрикатів та інструментів власного виробництва.
6. По вільному рядку 832 підприємства суднобудівної і судноремонтної промисловості наводять дані про вартість готової продукції. Назва вписується.
7. По вільному рядку 833 підприємства заповнюють вартість продукції власного виробництва, яку передано для подальшої переробки із цеху в цех на цьому ж підприємстві, або одного структурного підрозділу іншому структурному підрозділу в об'єднанні, якщо передача здійснюється за оптовими цінами.
Розділ II. Виробництво окремих видів промислової продукції
1. В розділі II річного звіту в графі А на відміну від поточної звітності наводяться дані про виробництво всіх найменувань продукції, що випускалися підприємством у звітному і минулому роках.
В графах Б, В, Г розділу обов'язково проставляються коди видів продукції і одиниця виміру відповідно до прийнятої Держстандартом системи позначень вищих класифікаційних угруповань діючого класифікатора промислової і сільськогосподарської продукції, що іменується "К-ЗКП" (тобто класифікаційна частина загальносоюзного класифікатора продукції), і загальносоюзного класифікатора промислової і сільськогосподарської продукції, що іменується "А-ЗКП" (тобто асортиментна частина загальносоюзного класифікатора продукції).
2. Підприємства м'ясної, молочної, маслосироробної, рибної, лісозаготівельної промисловості і споживчої кооперації заповнюють розділ II відповідно до номенклатури, наведеної в графі А відповідних спеціалізованих форм звітів NN 1-П (м'ясо) річна, 1-П (риба) річна, 1-П (мол.) річна, 1-П (ліс) річна, 1-П (споживспілка) річна.
Якщо є виробництво інших видів продукції, то дані про них в перелічених формах заповнюються у вільних рядках цього розділу.
3. В розділі II вміщуються дані як по валовому, так і по товарному випуску продукції. Дані про валовий і товарний випуск продукції наводяться окремими рядками лише по тій продукції, яка частково відпускається на сторону, а частково витрачається на власні промислово-виробничі потреби. В такому разі після рядка про валовий випуск продукції вписується рядок "в тому числі товарний випуск", в якому наводяться дані про обсяг виробленої продукції, призначеної для реалізації або реалізованої на сторону.
4. Дані про вартість фактично випущеної продукції (гр.З) заповнюються по кожному конкретному виду виробів тільки по товарному випуску, крім тих видів продукції, по яких, як виняток, дозволено включати внутрішньозаводський оборот в обсяг товарної продукції в вартісному виразі. Дані наводяться у фактично діючих оптових цінах без урахування вартості давальницької сировини (у цінах, за якими продукція була включена в загальний обсяг товарної продукції по рядку 821).
Сума даних про вартість фактично випущеної продукції (гр.З) розділу II по зведених позиціях номенклатури та робіт (послуг) промислового характеру (рядок 822) розділу I річного звіту по продукції повинна дорівнювати даним рядка 821 розділу I "Обсяг продукції (робіт, послуг) у діючих оптових цінах".
5. По видах продукції, які обліковуються у вартісному виразі:
- виробничо-технічного призначення - в графах 1 і 2 дані наводяться у порівнянних оптових цінах, що склалися на 01.01.97, за якими ця продукція включена в обсяг продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах (рядок 810);
- по окремих видах товарів народного споживання - в графах 1 і 2 дані наводяться у відпускних цінах звітного року.
6. По виробах, які випускались у минулому році, а у звітному їх випуску не було, дані заповнюються тільки в графі 2 "фактично вироблено за минулий рік".
7. Рибообробні підприємства у III розділі форми N 1-П (риба) річна наводять дані про кількість товарної харчової рибної продукції, переданої і одержаної для подальшої доробки і переробки (виробничі обороти), в розділі IV - дані про вилов риби і добування інших морепродуктів.
8. Визначення обсягу виробництва товарів народного споживання за 1997 рік підприємствами здійснюється відповідно до Типової інструкції про складання звітів промислових підприємств усіх форм власності по продукції і змін та доповнень до неї від 12.05.93 N 86, від 24.11.94 N 254.
Розрахунок обсягу виробництва товарів народного споживання і груп товарів здійснюється у відпускних цінах, що діяли у звітному році. Відпускна ціна - це ціна, за якою продукція відпускається споживачу і яка, крім оптової ціни, включає податок на додану вартість, а по окремих підакцизних товарах - і суму акцизного збору. Торгова надбавка при розрахунку обсягу товарів народного споживання не включається.
Якщо на один і той же вид продукції в залежності від покупця приймаються різні відпускні ціни, то при розрахунках береться ціна, за якою реалізується переважна частина продукції.
Для забезпечення порівнянності даних звітного і попереднього років показники за минулий рік наводяться у відпускних цінах звітного року. У випадку неодноразової зміни цін протягом місяця приймаються середні ціни; в цих же цінах оцінюється продукція відповідного періоду минулого року. При зміні діючих цін на товари народного споживання протягом року оцінка товарів народного споживання за новими цінами здійснюється з моменту їх введення.
У випадку, коли виріб після здачі його на склад реалізовано по більш високій (низькій) ціні, ніж включено у звіт, то різниця між початковою вартістю і вартістю реалізації в обсяг товарів народного споживання не довключається (не знімається).
Якщо на підприємстві в минулому році вироблялись товари, які у звітному році не випускаються, то при формуванні даних за минулий рік ці товари оцінюються за цінами, що діяли в минулому році, з поправкою на середній індекс цін звітного року або ж на індекс цін по зрівнюваних аналогах продукції, яка вироблялась в минулому році і продовжує вироблятись у звітному.
В такому ж порядку наводяться дані по окремих видах товарів народного споживання, що обліковуються у вартісному виразі (швейні вироби, шкіряна і текстильна галантерея, меблі, товари побутової хімії, сортовий і фарфоро-фаянсовий посуд, ювелірні вироби, господарчий інструмент і інші).
Споживчі товари, вироблені з давальницької сировини замовника, в тому числі імпортної, аналогічно як і продукція в натуральному виразі, відповідно до п.83 Типової інструкції, включаються в обсяг товарів народного споживання по повній вартості виробів. Для порівнянності даних звітного і попереднього років оцінка таких товарів проводиться, виходячи з цін на вітчизняну сировину.
Комплектуючі вироби, вузли, деталі, напівфабрикати власного виробництва, які постачаються іншим підприємствам для випуску товарів народного споживання, в обсяг споживчих товарів не включаються, а обліковуються окремою позицією у відпускних цінах підприємств, які діяли у звітному році.
9. Сума даних, що були повідомлені за дванадцять місяців 1997 року за формами N 1-П (термінова)-місячна, N 1-П (споживспілка)-термінова місячна, по ідентичних позиціях повинна дорівнювати даним річного звіту за формою N 1-П (річна) та спеціалізованих річних форм.
Розділ III. Довідка про послуги власного транспорту
В довідці по рядку 887 наводяться дані про загальну суму виручки за звітний рік за надання послуг власним транспортом на сторону. З рядка 887 виділено - рядок 888 - вартість послуг залізничного транспорту.
Звіт
про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос)
Форма 11-ОФ
Статистичний звіт про наявність та рух основних фондів за 1997 рік складають всі промислові підприємства, які знаходяться на самостійному балансі незалежно від форм власності та підпорядкування. Звіт складається на бланку форми 11-ОФ та у відповідності з інструкцією по її заповненню.
Зведена таблиця основних показників,
які комплексно характеризцють господарську діяльність підприємства (об'єднання) (Форма N 22)
Всі вартісні показники у формі N 22 наводяться в тисячах гривень.
-----------------------------------------------------------------------
| Номер | | Номер форми |
| рядка | Показник у формі N 22 | (розділу та рядка), |
| ф. N 22 | | з якої переносять |
| | | показник у форму N 22 |
|---------+---------------------------------+-------------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|---------+---------------------------------+-------------------------|
| | I. ПРОДУКЦІЯ | |
| | |
| |Обсяг продукції (робіт, послуг) в оптових цінах |
| |підприємств без податку на добавлену вартість, |
| |акцизного збору |
| | |
|4 гр.1 |у порівнянних цінах |ф.N 1-П (річна), розділ I|
| | |ряд. 810 гр.1 |
|6 гр.1, 2|у діючих цінах відповідного року |ф.N 1-П (річна), розділ I|
| | |ряд. 821 гр.1 і 2 |
| | | |
| |II. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ | |
| | | |
|14 гр.1 |Балансовий прибуток (+), |ф. N 2 ряд. 100 гр. 3, 4 |
| |або збиток(-) | |
|52 гр.1 |Виручка від реалізації продукції,| |
| |робіт, послуг |ф. N 2 за 1997 рік |
| | (за звітний рік) |ряд. 010 гр. З |
|52 гр.2 |-"- (за минулий рік) |ф. N 2 за 1996 рік |
| | |ряд. 010 гр. З |
|16 гр.1 |Собівартість виробленої продукції|ф. N 5-С за 1997 рік |
| | (за звітний рік) |ряд. 20 гр. 2 |
|16 гр.2 |-"- (за минулий рік) |ф. N 5-С за 1996 рік |
| | |ряд. 019 гр. 2 |
|17 гр.1 |Добавлена вартість у діючих цінах розрахунковий показник* |
| |відповідного року |
| | (за звітний рік) | |
|17 гр.2 |-"- (за минулий рік) |ф. N 22 за 1996 рік |
| | |ряд. 17 гр. 1 |
| | | |
| |II. ОСНОВНІ ФОНДИ | |
| | | |
|19 гр.1 |Середньорічна вартість виробни- | |
| |чих основних фондів промисло- | |
| |вого призначення | |
| | (за звітний рік) |ф. N 11-ОФ ряд.020 гр.11 |
|19 гр.2 |-"- (за минулий рік) |ф. N 11-ОФ ряд.125 гр.1 |
|20 гр.1 |Виробничі основні фонди про- | |
| |мислового призначення | |
| | на початок року |ф. N 11-ОФ ряд. 020 гр.1 |
|21 гр.1 | на кінець року |ф. N 11-ОФ ряд. 020 гр.7 |
| | | |
| |V. ПРАЦЯ | |
| | | |
|25 гр.1 |Середньоспискова чисельність | |
| |штатних працівників спискового | |
| |складу основної діяльності |ф. N 2-ПВ за 1997 рік, |
| | (за звітний рік) |розділ I, ряд.122 гр.1 |
|25 гр.2 |-"- (за минулий рік) |ф. N 2-ПВ за 1996 рік |
| | |розділ I ряд. 122 гр.1 |
|28 гр.1 |Фонд оплати праці промислово- | |
| |виробничого персоналу |ф. N 2-ПВ за 1997 рік, |
| | (за звітний рік) |розділ I, ряд. 122 гр.2 |
|28 гр.2 |-"- (за минулий рік) |ф. N 2-ПВ за 1996 рік |
| | |розділ I, ряд. 122 гр.2 |
| | | |
| | V. СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ | |
| | ЕНЕРГЕТИЧНА ПОТУЖНІСТЬ, ЯКА | |
| | ОБСЛУГОВУЄ ВИРОБНИЧИЙ ПРОЦЕС | |
| | | |
|50 гр.1 |Енергетична потужність, яка | |
| |обслуговує виробничий процес, |ф. N 24 - енергетика |
| |на кінець року |ряд. (40 + 60 + 70) гр.2 |
| | | |
|51 гр. |Спожито електроенергії |ф. N 24-енергетика |
| | (за звітний рік) |за 1997 рік ряд. 04 |
|51 гр.2 |-"- (за минулий рік) |ф. N 24-енергетика |
| | |за 1996 рік ряд. 04 |
-----------------------------------------------------------------------
* Розрахунок добавленої вартості
Величина добавленої вартості визначається як різниця між обсягом товарної продукції промисловості та проміжним споживанням.
Показник "добавлена вартість" у промисловості характеризує тільки ту частину вартості готової продукції, яка безпосередньо створена на даному підприємстві в процесі виробництва. Вартість купованих матеріалів, комплектуючих, всіх видів енергії, робіт, послуг, спожитих в ході виробництва, є результатом роботи інших підприємств та організацій і не характеризує особистий вклад підприємства-виробника у створення кінцевого продукту. Їх величина є проміжним споживанням для цього підприємства.
Оскільки точність розрахунку добавленої вартості виробничим методом залежить від правильного визначення проміжного споживання, для його контролю надаємо схему розрахунку добавленої вартості на базі даних форми N 1-П по промисловості та форми N 5-С (річна) по елементам витрат на виробництво продукції.
Розрахунок добавленої вартості у діючих цінах
Вартість продукції, робіт, послуг - Проміжне = Добавлена (рядок 010, гр. 2 ф. N 5-С) споживання вартість Приклад: 20649 - 13239 = 7410 (тис. грн.)
Розрахунок проміжного споживання
------------------------------------------------------------------
| N | Назва | Номер |(+) -дода-|Приклад |
|п/п| рядка | рядка | ється |розрахун-|
| | | ф. N 5-С |(-)-відні-| ку ПС, |
| | | | мається|тис.грн. |
|---+----------------------------+----------+----------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---+----------------------------+----------+----------+---------|
| |Проміжне споживання |сума |=результат| 13239 |
| |у тому числі (I + II): |елементів | | |
| | | | | |
| I.|Матеріальні витрати |012, гр.2-|=результат| 12321 |
| | |013, гр.2 | | |
| |(за вирахуванням вартості | | | |
| |зворотних відходів) без вит-| | | |
| |рат, пов'язаних з викорис- | | | |
| |танням природної сировини | | | |
| | | | | |
|II.|3 інших витрат |сума еле- |=результат| 918 |
| | |ментів | | |
| | | | | |
| 1.|витрати на відрядження |201, гр.1-| | |
| |без добових |202, гр.1 | + | 8 |
| |Оплата послуг сторонніх | | | |
| |організацій: | | | |
| 2.|- зв'язку |207, гр.1 | + | 19 |
| 3.|- транспорту (пасажирського)|208, гр.1 | + | 7 |
| 4.|- транспорту (вантажного) |209, гр.1 | + | 13 |
| 5.|- обчислювальних центрів |210, гр.1 | + | 3 |
| 6.|- загальної комерційної |211, гр.1 | + | 6 |
| |діяльності по забезпеченню | | | |
| |функціонування ринку | | | |
| 7.|- житлово-комунального |213, гр.1 | + | 12 |
| |господарства | | | |
| 8.|- наукових організацій |214, гр.1 | + | 2 |
| 9.|- кредитно-фінансових уста- |215, гр.1 | + | 25 |
| |нов (крім сплати відсотків) | | | |
|10.|- організацій управління |216, гр.1 | + | 17 |
|11.|- інших послуг |217, гр.1 | + | 755 |
|12.|Орендна плата |221, гр.1 | + | 20 |
|13.|Інші витрати |225, | | |
| | |гр.1 х 50%| + | 31 |
------------------------------------------------------------------
По підприємствах, на яких крім основного виду діяльності - промисловості, є діяльність інших галузей економіки дані по елементах інших витрат (в прикладі пл. 1 - 13) беруться до розрахунку не в цілому по підприємству, а тільки по промисловості.
"Баланс виробничих потужностей" форма "БП"
Звітні баланси виробничих потужностей за 1997 рік складаються на бланку форми "БП", що затверджений наказом к. Мінстату України від 28.06.95 N 159. При складанні звіту слід керуватися "Методичними поясненнями по складанню щорічних звітних балансів виробничих потужностей діючих підприємств, виробничих об'єднань", затвердженими к. Мінстатом України від 30.01.92 N 05/1-8/31 та Мінекономіки України від 27.01.92 N 15-52/3, доповненнями до них від 08.12.92 N 05/4-8/260.
Баланси виробничих потужностей за 1997 рік складають підприємства, що знаходяться на самостійному балансі, незалежно від форми власності, у тому числі і спільні, за винятком малих підприємств та кооперативів, для яких органами статистики не встановлено подання загальної річної звітності, і які звітують на бланках форми N 1-КМП (річна).
Нагадуємо, що у графі 10 по рядку 03 наводяться дані про наявність потужностей, переведених на консервацію. При цьому, якщо консервація відбулася у звітному році, дані про зменшення виробничих потужностей, що безпосередньо залучені до процесів виробництва, наводяться у графі 7 по рядку 01. Якщо консервація відбулася в попередніх до звітного роках, дані про законсервовані потужності наводяться лише у графі 10 по рядку 03. Дані про збільшення потужностей, за рахунок тих, що були розконсервовані в звітному році, враховуються у графах 2 та 10 по рядку 01 і не наводяться у графі 10 по рядку 03.
Звертаємо увагу, що як і у попередньому році, за 1997 рік складаються звітні баланси виробничих потужностей по виробництву поковок з прокату (код 4120110000) та поковок зі злитків (код 0893000000), а також з виробництва покришок, всього (код 2520010000), тобто як покришок, що входять в комплект шини, так і понадкомплектних.

................
Перейти до повного тексту