1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 86 від 12 травня 1993 р.
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 червня 1993 р.
за N 63
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 304 від 11.10.2005 )
Про зміни і доповнення до Типової інструкції до складання звітів промислових підприємств усіх форм власності по продукції
У зв'язку із змінами, які відбуваються в системі управління народним господарством НАКАЗУЮ:
1. Внести до Типової інструкції до складання звітів промислових підприємств усіх форм власності по продукції, затвердженої наказом Мінстату України від 20.07.92 р. N 123, зміни і доповнення, що додаються.
2. Управлінню статистики промисловості Мінстату, начальникам управлінь статистики Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики надавати підприємствам та організаціям методологічну допомогу при складанні статистичної звітності по ф. N1-П згідно з внесеними змінами і доповненнями.
3. ГОЦ Мінстату України (Крамарєв В. Г.) організувати своєчасне друкування вказаних Змін і доповнень.
4. Економічному управлінню (Єрофеєва Н. В., Пишнюк М. І.) забезпечити фінансування та необхідну кількість паперу для друкування Змін і доповнень.
5. Управлінню статистики промисловості (Компалов В. В.) направити управлінням статистики Республіки Крим, обласним, Київському та Севастопольському міським управлінням статистики, міністерствам, відомствам, державним адміністраціям Зміни і доповнення до Типової інструкції згідно з реєстром.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Іванченка І. А.
Перший заступник Міністра В.С.Гусаковський
НАКАЗ
Підготовлений начальником
Управління статистики
промисловості
Погоджено з:
Заступником Міністра
Заступником начальника
економічного управління
Заступником начальника
економічного управління -
начальником відділу
матеріально-технічного
забезпечення
Начальником ГОЦ
Начальником відділу
правових і загальних
питань


Компалов В. В.

Іванченко І. А.

Єрофеєва Н. В.




Пишнюк М. І.
Крамарєв В. Г.


Демерташ О. Х.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінстату України
12.05.93 N 86
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 червня 1993 р.
за N 63
Зміни і доповнення Типової інструкції до складання звітів промислових підприємств усіх форм власності по продукції
1. Пункт 22 викласти в такій редакції:
"Готова продукція, на яку не визначений споживач, включається в обсяг продукції в діючих оптових цінах на момент здачі на склад (тобто при оформленні документів на готовність виробів) за цінами внутрішнього ринку.
Якщо виріб, після здачі його на склад, реалізовано на внутрішньому ринку за більш високою (низькою) ціною, то в обсяг товарної продукції в діючих цінах різниця між початковою вартістю і вартістю з урахуванням дооцінки (уцінки) включається у звітному місяці її реалізації, а також за квартал і період з початку року.
При поставці такої продукції за межі України вартість її перераховується за контрактними цінами в рублях або валюті, перерахованих в українські карбованці за офіційним курсом Національного Банку України, що діє на момент виписування розрахункових документів. При цьому контрактна ціна приймається без вартості страхування і фрахту. Різниця між початковою вартістю і вартістю з урахуванням дооцінки (уцінки) включається в обсяг продукції в діючих оптових цінах у тому звітному місяці, в якому були виписані розрахункові документи, а також за період з початку року.
При подальший зміні курсу валют після виписування розрахункових документів і фактичного надходження засобів курсова різниця в обсяг товарної продукції не включається, а відображується в бухгалтерській звітності згідно з порядком, затвердженим листом Мінфіна України від 22.03.93 N 18-422".
2. Пункт 32.6. виключити
3. Пункт 33 викласти в такій редакції:
"До складу продукції, направленої на експорт, включається продукція, відвантажена за межі України, враховуючи країни колишнього СРСР. До її складу включається також продукція, поставлена за бартером, а також роботи промислового характеру за договором з інофірмами".
4. Пункт 35 доповнити словами. "а також подальшими нормативними документами Кабінету Міністрів і Мінекономіки України по регулюванню цін"
5. Розділ V доповнити пунктами 40.1.;40.2.;40.3. такого змісту.:
"40.1. Нові види виробів, що не вироблялись у минулому році, оцінюються виходячи з цін на сировину, матеріали, комплектуючі вироби, заробітної плати і всіх видів витрат, які діяли на 01.01.92 з урахуванням рівня рентабельності, що склався в середньому по підприємству за 1991 рік. Для підприємств, утворених після 1991 року, за рівень рентабельності приймається середній рівень, що склався за період з початку року введення в дію підприємства. При формуванні порівнянної ціни на 01.01.92 на нові вироби на підприємствах, які в 1991 році були збиткові, враховується рівень рентабельності або збитковості, що фактично склався на основні або аналогічні види продукції в середньому за 1991 рік".
"40.2. Якщо новий вид виробу визначення порівнянної ціни на 01.01.92 неможливе через відсутність інформації про ціни на сировину, матеріали і т. д., то розрахунки порівнянної ціни на цей виріб визначаються шляхом порівняння трудовитрат на виробництво аналогічного за технологією виготовлення виробу. В такому випадку на цей індекс змін трудовитрат перемножується порівнянна ціна виробу, що випускається, і таким чином одержується розрахункова порівняна ціна нового виробу".
"40.3. Якщо виріб виготовляється з сировини іноземних фірм на давальницьких умовах, то вартість цієї сировини розраховується виходячи з цін на аналогічну вітчизняну сировину на 01.01.92. У разі відсутності аналогу вітчизняної сировини, порівнянна ціна на виріб з імпортних матеріалів і комплектуючих розраховується шляхом порівняння трудовитрат на його виробництво з трудовитратами на виробництво аналогічного за технологією виробленого виробу з вітчизняних матеріалів. На отриманий індекс змін трудовитрат перемножується порівнянна ціна виробленого виробу, і таким чином визначається ціна виробів з імпортної давальницької сировини".
6. Пункт 41 викласти в такій редакції:
"Для об'єктивної оцінки динаміки промислового виробництва дані по показнику "обсяг продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах підприємств" за звітний період і аналогічний період минулого року розраховуються за методологією обліку звітного року.
Під зміною методології обліку розуміють зміни організаційної структури підприємства, складу обсягів продукції, умов кооперації і комплектації і структурних зрушень продукції".
7. Розділ V доповнити пунктами 41.1.;41.2.;41.3. такого змісту:
"41.1. Якщо у звітному періоді підприємство виготовляє власними силами вузли, деталі, матеріали і т. ін., а в аналогічному періоді минулого року їх купувало, то вартість цього внутрішньо-заводського обороту в оцінці на 01.01.92 включається у звітному періоді в обсяг продукції у порівнянних цінах".
"41.2. Якщо у звітному періоді підприємство купує вузли, деталі, матеріали, що виготовлялися в аналогічному періоді минулого року своїми силами, то при формуванні порівнянної ціни на 01.01.92 на цей виріб у звітному році вартість цих комплектуючих не враховується".
"41.3. Якщо підприємство у звітному році виробляє виріб з дорожчих (дешевших) матеріалів, ніж у минулому році, то обсяг продукції в порівнянних цінах на 01.01.92 у звітному і відповідному періодах минулого року розраховується за вартістю матеріалу звітного періоду".
8. Пункт 44 викласти в такій редакції:
"Продукція, що поставляється на експорт, оцінюється:
- в "обсязі продукції у діючих цінах" за звітний період за контрактними цінами, перерахованими в укр. крб. за офіційним курсом Національного банку України на момент здачі на склад;
- в "обсязі продукції у порівнянних оптових цінах" - за звітний і відповідний період минулого року за цінами внутрішнього ринку, які склалися на 01.01.92 з урахуванням фактичної трудомісткості виробів у експортному виконанні".
9. Пункт 48 викласти в такій редакції:
"Роботи, послуги промислового характеру включаються в обсяг продукції у діючих оптових цінах підприємств за цінами, узгодженими з замовником, включаючи вартість витрачених допоміжних матеріалів, вузлів, деталей, запасних частин підприємства і замовника (якщо вони сплачені).
Роботи, послуги промислового характеру включаються в обсяг продукції у порівнянних цінах, з урахуванням вартості в оцінні на 01.01.92 витрачених при цьому допоміжних матеріалів, вузлів. деталей і запасних частин тільки свого підприємства".

................
Перейти до повного тексту