1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
03.10.2007 N 19-5-492
Щодо переважного права акціонерів закритого акціонерного товариства на придбання акцій
У зв'язку з депутатським зверненням народного депутата Видріна Д.Г. Міністерство юстиції розглянуло Ваш лист від 8 вересня 2007 року щодо надання роз'яснення стосовно порядку реалізації переважного права акціонерів закритого акціонерного товариства на придбання акцій та повідомляє таке.
За статтею 28 Закону України "Про господарські товариства" акції купуються учасниками при створенні акціонерного товариства на підставі договору з його засновниками, а при додатковому випуску акцій у зв'язку із збільшенням статутного (складеного) капіталу - з товариством.
Акція може бути придбана також на підставі договору з її власником або держателем за ціною, що визначається сторонами, або за ціною, що склалася на фондовому ринку, а також у порядку спадкоємства громадян чи правонаступництва юридичних осіб та з інших підстав, передбачених законодавством.
Перехід та реалізація права власності на акції здійснюються відповідно до законодавства України.
Відповідно до частини третьої статті 81 Господарського кодексу України акції закритого акціонерного товариства розподіляються між засновниками або серед заздалегідь визначеного кола осіб і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржі. Акціонери закритого товариства мають переважне право на придбання акцій, що продаються іншими акціонерами товариства.
Положенням зазначених статей було дано офіційне тлумачення згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 11 травня 2005 року N 4-рп/2005 у справі за конституційним зверненням закритого акціонерного товариства "Оболонь" та громадянина Винника Віктора Володимировича про офіційне тлумачення положень частини другої статті 28 Закону України "Про господарські товариства", пункту 1, абзацу першого пункту 5 статті 4 Закону України "Про власність"*.
______________
* Згідно із Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Цивільного кодексу України" Закон України "Про власність" визнано таким, що втратив чинність.

................
Перейти до повного тексту