- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про порядок перетину українсько-білоруського державного кордону жителями Рокитнівського району Рівненської області України і Столинського району Брестської області Республіки Білорусь
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Білорусь (далі - Сторони),
прагнучи до подальшого розвитку співпраці між двома державами і розширення контактів між громадянами держав Сторін,
враховуючи історично сформовані добросусідські відносини,
визнаючи необхідність збереження і розвитку господарських, культурних та інших традиційних зв'язків між населенням прикордонних районів України і Республіки Білорусь,
з метою створення сприятливих умов для перетину українсько-білоруського державного кордону в пунктах місцевого (спрощеного) пропуску жителями прикордонних районів України і Республіки Білорусь
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Ця Угода визначає порядок перетину українсько-білоруського державного кордону в пунктах місцевого (спрощеного) пропуску громадянами України і Республіки Білорусь - жителями Рокитнівського району Рівненської області України і Столинського району Брестської області Республіки Білорусь, зареєстрованими в населених пунктах, вказаних у додатку 1 (далі - жителі прикордонних районів).
2. Для цієї Угоди застосовуються терміни та їх визначення у значеннях, передбачених
Угодою між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про порядок перетину українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12 грудня 1998 року, і
Угодою між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про організацію спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-білоруському державному кордоні від 14 грудня 1995 року.
3. Перетин українсько-білоруського державного кордону жителями прикордонних районів здійснюється на умовах, передбачених цією Угодою.
Стаття 2
1. Жителі прикордонних районів можуть перетинати українсько-білоруський державний кордон з 15 червня по 15 листопада на умовах цієї Угоди лише в пунктах місцевого (спрощеного) пропуску, вказаних у додатку 2 до цієї Угоди, і перебувати на території суміжної держави в межах районів, зазначених у додатку 3 до цієї Угоди.
2. Перетин українсько-білоруського державного кордону жителями прикордонних районів у період, зазначений у пункті 1 цієї статті, можливий у пішому порядку або на велосипедах з 6.00 до 22.00 (за київським часом) за умови повернення цієї ж доби в державу приналежності.
3. У пунктах місцевого (спрощеного) пропуску, вказаних у додатку 2 до цієї Угоди, мають бути створені необхідні умови для здійснення контролю (спільного контролю).
Обсяги робіт, технічне оснащення пунктів місцевого (спрощеного) пропуску, а також терміни їх реалізації визначаються протоколом між компетентними органами держав Сторін.
Стаття 3
1. Жителі прикордонних районів, які перетинають українсько-білоруський державний кордон, у випадках, зазначених у пункті 1 статті 2 цієї Угоди, підлягають прикордонному контролю відповідно до законодавства держави кожної зі Сторін.
2. З метою спрощення і прискорення процедур контролю осіб, що перетинають українсько-білоруський державний кордон, може встановлюватися спільний контроль у пунктах місцевого (спрощеного) пропуску, вказаних у додатку 2 до цієї Угоди. У цьому випадку його реалізація здійснюється відповідно до положень
Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про організацію спільного контролю в пунктах пропуску на державному кордоні від 14 грудня 1995 року.
Стаття 4
1. Перетин українсько-білоруського державного кордону в пунктах місцевого (спрощеного) пропуску здійснюється за паспортами громадян держав Сторін з відмітками про реєстрацію в населених пунктах Рокитнівського району Рівненської області України і Столинського району Брестської області Республіки Білорусь, вказаних у додатку 1 до цієї Угоди.
2. Громадяни держав Сторін, які не досягли 16-річного віку, можуть перетинати українсько-білоруський державний кордон за свідоцтвом про народження у супроводі їхніх батьків або законних представників за наявності нотаріально завіреного клопотання.
Стаття 5
1. Товари, призначені для особистого користування громадян держав Сторін, переміщаються через українсько-білоруський державний кордон у порядку, передбаченому законодавством держав Сторін, з врахуванням пункту 2 цієї статті.
2. Ягоди і гриби, призначені для особистого користування громадян держав Сторін, переміщуються через пункти місцевого (спрощеного) пропуску, визначені в додатку 2 до цієї Угоди, та не підлягають митному і фітосанітарному контролю при ввезенні на територію України.
3. Компетентні органи держав Сторін здійснюють взаємне інформування у разі виявлення карантинних організмів (об'єктів) на території Рокитнівського району Рівненської області України і Столинського району Брестської області Республіки Білорусь.
Стаття 6
Громадяни України, які знаходяться на території Республіки Білорусь, і громадяни Республіки Білорусь, які знаходяться на території України, зобов'язані дотримуватися законодавства держави перебування.
Стаття 7
Якщо під час перебування громадянина України на території Республіки Білорусь або громадянина Республіки Білорусь на території України документи на право перетину українсько-білоруського державного кордону були втрачені або викрадені, то він зобов'язаний негайно звернутися до компетентних органів держави перебування.
................Перейти до повного тексту