- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
( Дію Угоди припинено - див. Постанову КМ
N 176 від 28.02.2023 )
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь щодо організації спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-білоруському державному кордоні
Дата підписання: 14.12.1995
Дата набрання чинності: 11.04.1997
Уряд України і Уряд Республіки Білорусь, які в подальшому іменуються Договірні Сторони,
беручи до уваги економічні та культурні зв'язки, які традиційно склалися між обома державами,
виходячи з завдань щодо подальшого укріплення охорони кордону, підвищення якості роботи пунктів пропуску та скорочення часу проведення контролю на кордоні,
на основі принципів рівноправ'я, взаємної вигоди та інших принципів міжнародного права,
домовились про нижченаведене:
Стаття 1
Для цілей цієї Угоди застосовуються наступні терміни:
"контрольні органи" - уповноважені органи державного контролю Договірних Сторін, які виконують завдання контролю в пунктах пропуску через державний кордон;
"пункт пропуску" - офіційно встановлена територія або частина території прикордонної залізничної, автомобільної станції, аеропорту (аеродрому) з комплексом будівель, споруд та інженерно-технічних засобів, де здійснюються визначені законодавством держав Договірних Сторін види контролю з метою пропуску через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та інших предметів;
"контроль" - комплекс заходів, що установлені законодавством держав Договірних Сторін і здійснюються контрольними органами Договірних Сторін відносно осіб, транспортних засобів, вантажів та інших предметів, що прямують через державний кордон;
"спільний контроль" - здійснення контролю відповідними контрольними органами Договірних Сторін спільно в пунктах пропуску на території України і/або Республіки Білорусь без розриву у часі між діями, аж до його закінчення;
"співробітники контрольних органів" - посадові особи контрольних органів Договірних Сторін, що уповноважені здійснювати державний контроль в пунктах пропуску.
Стаття 2
Договірні Сторони, встановлюючи спільний контроль, будуть прагнути до спрощення і прискорення процедури контролю, організації взаємодії і координації роботи контрольних органів.
Стаття 3
Контрольні органи однієї Договірної Сторони здійснюють спільний контроль на території пункту пропуску іншої Договірної Сторони відповідно до законодавства своєї держави. Їх дії мають такі ж правові наслідки, коли б вони здійснювались на своїй території.
Стаття 4
Контроль країни виїзду здійснюється перед контролем країни в'їзду. Правила країни виїзду, пов'язані зі здійсненням контролю, перестають діяти з моменту заяви про закінчення контролю. Проведення повторного контролю контрольними органами країни виїзду можливе за отримання згоди органів країни в'їзду, за винятком випадків, передбачених статтею 8 цієї Угоди.
Стаття 5
Договірна Сторона, на території якої здійснюється спільний контроль, забезпечує контрольним органам іншої Договірної Сторони його безперешкодне виконання і такий же правовий захист, яким користуються її власні контрольні органи.
Співробітники контрольних органів, що здійснюють спільний контроль, однієї Договірної Сторони, і які знаходяться на території пункту пропуску іншої Договірної Сторони у зв'язку з виконанням своїх службових обов'язків, підпорядковуються законам і приписам країни тимчасового перебування, якщо інше не обумовлене цією Угодою.
Стаття 6
Контрольні органи Договірних Сторін, які здійснюють спільний контроль, мають право розміщувати на будівлях та в службових приміщеннях, наданих їм в пункті пропуску, службові написи державною мовою своєї країни, а також герб і прапор своєї держави.
Стаття 7
Згідно з національним законодавством уповноважені контрольні органи Договірної Сторони, на території якої розташований пункт пропуску спільного контролю, встановлюють режим, що регламентує порядок перебування і переміщення в цьому пункті осіб, транспортних засобів, вантажів та інших предметів, а також іншої діяльності, пов'язаної з пропуском через українсько-білоруський кордон осіб і транспортних засобів.
Стаття 8
Перетинання державного кордону особами та переміщення через нього транспортних засобів, вантажів та інших предметів здійснюється після одержання дозволу на перетинання і переміщення від уповноважених на це контрольних органів. З усіх питань, які відносяться до припинення руху та доставки осіб, транспортних засобів, вантажів і інших предметів на свою територію, або з питань, які стосуються збереження доказів правопорушень, контрольні органи іншої Договірної Сторони надають відповідну допомогу.
................Перейти до повного тексту