1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


ГАРАНТІЙНА УГОДА
між Україною як Гарантом та Європейським співтовариством з атомної енергії як Кредитором стосовно Угоди про механізм надання позики, розмір якої в євро дорівнює 300 000 000 (триста мільйонам) євро, від 7 серпня 2013 року між Національною атомною енергогенеруючою компанією "Енергоатом" та Європейським співтовариством з атомної енергії на реалізацію проекту Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій
( Гарантійну угоду ратифіковано Законом № 1268-VII від 15.05.2014 )
Датовано 7 серпня 2013 року
Цю Гарантійну угоду укладено як Документ за печаткою
між
(1) УКРАЇНОЮ, яку представляє Міністр енергетики та вугільної промисловості України (що діє на підставі Указу Президента України № 1/2013 від 3 січня 2013 року), ("Гарант");
та
(2) ЄВРОПЕЙСЬКИМ СПІВТОВАРИСТВОМ З АТОМНОЇ ЕНЕРГІЇ, яке представляє Комісія Європейських співтовариств від його імені та на його користь, ("Євроатом", або "Кредитор").
Преамбула
(А) За Угодою про механізм надання позики, датованою зазначеною тут датою, Кредитор надав Позичальнику позику (за умови наявності фінансування), розмір якої в євро дорівнює 300 000 000 (триста мільйонам) євро, у зв’язку з реалізацією Проекту.
(В) Зобов’язання Позичальника за Угодою про механізм надання позики та Фінансовими контрактами, укладеними на підставі неї, повинні бути гарантовані Гарантом.
1 Тлумачення
1.1Визначення. У цій Гарантійній угоді, за винятком випадків, коли контекст вимагає іншого тлумачення, термін:
"Конституція" означає Конституцію України, прийняту 28 червня 1996 року.
"Конвенція про додаткове відшкодування за ядерну шкоду" означає Конвенцію про додаткове відшкодування ядерної шкоди , прийняту 12 вересня 1997 року на дипломатичній конференції, що відбулася 8-12 вересня 1997 року, і відкриту для підписання 29 вересня 1997 року.
"Європейські Суди" означає Суд Європейських спільнот (співтовариств) і Суд загальної юрисдикції (першої інстанції) відповідно до визначення цих термінів у пункті 11.2 (Юрисдикція європейських судів).
"Європейська Платформа обміну радіологічними даними" означає Європейську платформу обміну радіологічними даними, яка надає дані радіологічного моніторингу, подані країнами-учасниками, у майже реальному часі.
"Небезпечні речовини" означає всі відходи, забруднювачі, забруднюючі речовини та інші небезпечні, токсичні, радіоактивні, шкідливі, легкозаймисті, їдкі або каустичні речовини незалежно від того, в якому стані вони знаходяться, в твердому, рідкому або газоподібному.
"Угода про надання позики" означає датовану зазначеною тут датою Угоду про механізм надання позики між Державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" як Позичальником і Кредитором, за якою Кредитор погоджується надати Позичальнику позику, розмір якої в євро дорівнює 300 000 000 (триста мільйонам) євро, на викладених тут умовах та термінах.
"Документи про надання позики" означає Угоду про надання позики, кожний Фінансовий контракт, цю Гарантійну угоду та всі додаткові угоди.
"Український Центральний Доходний Рахунок" означає поточний рахунок(и) із спеціальним режимом (використання) Енергоринку, який розміщено в банку, що має дозвіл, та який використовується згідно із Законом України "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 року та Угодою між Членами Оптового ринку електроенергії України від 15 листопада 1996 р. для розрахунків з членами оптового ринку електроенергії України за куплену та продану електроенергію, або будь-який інший рахунок (рахунки), який може, час від часу, замінювати такий поточний рахунок (рахунки) із спеціальнім режимом використання.
"Віденська конвенція" означає Віденську конвенцію про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, яка була датована 21 травня 1963 року й до якої час від часу вносили зміни;
"Протокол 1997 року" означає Протокол змін до Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду від 12 вересня 1997 року.
1.2Конструкція певних посилань. Визначені терміни й витлумачені посилання (у тому числі конструкція посилань) Угоди про надання позики мають те саме значення й ту саму конструкцію в цій Гарантійній угоді, за винятком випадків, коли тут передбачено інше або коли контекст вимагає іншого.
1.3 Під час тлумачення цієї Гарантійній угоді заголовки до уваги не беруться.
2 Гарантія та відшкодування
2.1Гарантія. Гарант безумовно та безповоротно гарантує Кредитору, що, якщо з будь-якої причини Позичальник не сплатить будь-якої суми, яку він повинен сплатити, або не виконає будь-якого зобов’язання, яке він повинен виконати за Документами про надання позики, до такого часу, у такий строк та по-іншому в такий спосіб, які зазначено в Документах про надання позики (чи у звичайний строк платежу, чи достроково, чи по-іншому), Гарант на вимогу Кредитора сплатить відповідну суму негайно та забезпечить виконання такого зобов’язання.
2.2Гарант як основний Позичальник. У відносинах між Гарантом і Кредитором, але без впливу на зобов’язання Позичальника, Гарант несе відповідальність за цією Гарантійною угодою та надає відшкодування Кредитору так, ніби він є єдиним основним Позичальником, а не лише поручителем. Отже, Гарант не звільняється від зобов’язань, й обсяг його відповідальності не змінюється у зв’язку з будь-чим, що не звільнило б його від зобов’язань або що не змінило б обсягу його відповідальності, якби він був єдиним основним Позичальником (без обмежень і чи відомо, чи ні йому, чи Кредитору), у тому числі:
2.2.1 будь-яким часом, відстроченням платежу, поступкою, відмовою або згодою, наданими будь-коли Позичальнику чи будь-якій іншій Особі;
2.2.2 будь-яким внесенням змін, доповненням, передачі прав за зобов’язаннями, розширенням, перегляду (чи фундаментального чи більш обтяжливого) або заміною до будь-якої Статті будь-якого Фінансового документа, Документа по Проекту або до будь-якого Забезпечення чи іншої гарантії, включаючи без обмеження будь-які зміни для цілей збільшення механізму надання позики, будь-якого його розширення або збільшення чи додавання будь-якого нового механізму за будь-яким Фінансовим документом або іншим документом;
2.2.3 висуненням або відсутністю будь-якої вимоги про платіж до Позичальника чи будь-якої іншої Особи;
2.2.4 примусовим виконанням або відсутністю примусового виконання будь-якого Фінансового документа, Документа по проекту, цієї Гарантійної угоди чи будь-якого Забезпечення або іншої гарантії;
2.2.5 прийняттям, зміною, поновленням, існуванням або скасуванням, або відмовою чи небажанням коригувати, прийняти або примушувати застосовувати будь-яке чи іншу гарантію;
2.2.6 Ліквідацією Позичальника чи будь-якої іншої особи, чи будь-яким заходом, ужитим для такої Ліквідації;
2.2.7 незаконністю, недійсністю або неможливістю примусового виконання чи вадою будь-якого положення цієї Гарантійної угоди, будь-якого Фінансового документа чи будь-якого Забезпечення або іншої гарантії, чи будь-якого зобов’язання будь-якої зі сторін за цією Гарантійною угодою або у зв’язку з нею, будь-яким Фінансовим документом, Документом по проекту чи будь-яким Забезпеченням або іншою гарантією; чи
2.2.8 будь-яку нездатність або відсутність повноважень, органу чи юридичної особи або розірвання або будь-які зміни в правовій природі, статусі, праві власності Позичальника або контролі над ним, за його діяльністю чи над будь-яким його Майном чи будь-якої Особи.
2.3Продовження зобов’язань Гаранта. Зобов’язання Гаранта за цією Гарантійною угодою є та залишатимуться повною мірою чинними як безперервне забезпечення доти, доки не залишиться жодної суми, яка повинна бути надана в позику за будь-якими Документами про надання позики, й доки Кредитор не отримає безповоротно чи не стягне всіх коштів, що підлягають сплаті за Документами про надання позики. Крім того, ці зобов’язання Гаранта є додатковими до будь-якого Забезпечення чи іншої гарантії, яка може існувати будь-коли на користь будь-якої Особи, чи то з боку Гаранта, чи то в інший спосіб, не замінюючи їх, та можуть бути виконані без попереднього використання права регресу до Позичальника, будь-якої іншої Особи, будь-якого Забезпечення чи будь-якої іншої гарантії. Гарант безповоротно відмовляється від права на всі повідомлення та від будь-яких вимог (крім тих, що вимагає Стаття 2.1(Гарантія)).
2.4Здійснення прав Гаранта. Доти, доки будь-який платіж, що за Документами про надання позики повинен бути здійснений на користь Кредитора, не здійснений Позичальником або Гарантом і залишається належним до сплати Кредитору,
2.4.1 будь-яке право Гаранта з причини виконання будь-якого з його зобов’язань за цією Гарантійною угодою, на відшкодування з боку Позичальника, на підтвердження будь-якого зобов’язання під час Ліквідації Позичальника, використати будь-яке право, направлене проти Позичальника чи на використання або запровадження будь-якого Забезпечення чи іншої гарантії повинно (виключно) здійснюватися та запроваджуватися лише в такий спосіб та на таких умовах, яких може вимагати Кредитор, та
2.4.2 будь-яка сума, отримана або стягнена Гарантом (а) у результаті будь-якого здійснення будь-якого такого права або (b) під час Ліквідації Позичальника, зберігається для Кредитора та негайно сплачується Кредитору.
2.5Анулювання Платежів. Гарант на вимогу Кредитора відшкодовує Кредитору будь-які кошти або інші витрати, збитки, видатки чи зобов’язання (у тому числі будь-якої суми, що підлягає сплаті будь-якому з Контрагентів), яких зазнав Кредитор унаслідок висунення до нього з будь-яких причин (у тому числі без обмежень будь-якого банкрутства, неплатоспроможності, Ліквідації чи будь-якого подібного положення законодавства будь-якої юрисдикції) вимоги про повне або часткове відшкодування будь-якої суми, отриманої або стягненої ним у зв’язку з будь-якою сумою, що підлягає сплаті Позичальником за будь-якими Документами про надання позики, та повинен у будь-якому разі сплатити на вимогу Кредитора суму коштів, відшкодовану ним у такий спосіб.
2.6Відшкодування. Як з окремими, самостійними та альтернативними умовами Договору Гарант безумовно та безповоротно погоджується
2.6.1 з тим, що будь-яка сума, яка, хоча й визначена як така, що підлягає сплаті Позичальником за будь-якими Документами про надання позики, з будь-якої причини (яка існує чи не існує зараз, відома чи не відома будь-якій стороні будь-якого з Документів про надання позики або така, що стане відомою такій стороні) не може бути стягнута з Гаранта на підставі гарантії, підлягає, однак, стягненню з нього, ніби він є єдиним основним Позичальником, та сплачується ним Кредитору на вимогу;
2.6.2 на умовах основного, окремого зобов’язання відшкодовувати Кредитору будь-які збитки, зазнані ним унаслідок того, що будь-яка сума, визначена згідно з будь-якими Документами про надання позики як така, що підлягає сплаті Позичальником, чи будь-яке зобов’язання, визначене згідно з будь-якими Документами про надання позики як таке, що повинно бути виконане Позичальником, відповідно не була сплачена чи не було виконане до такого часу, у такий строк та по іншому в такий спосіб, які зазначено в будь-якому Документі про надання позики, або внаслідок того, що будь-яке зобов’язання Позичальника за будь-якими Документами про надання позики є або стає не дійсним, спірним, або неможливим до примусового виконання з будь-якої причини (яка існує чи не існує зараз, відома чи не відома будь-якій стороні будь-якого з Документів про надання позики або така, що стане відомою такій стороні), коли сума такого збитку стосовно платіжних зобов’язань є сумою, визначеною як така, що підлягає сплаті Позичальником стосовно відповідної суми коштів;
2.6.3 що Гарант, за винятком позовів до фізичних осіб про відшкодування збитків або тілесних ушкоджень, що є результатом їхніх умисних дій, безповоротно гарантує, що він повністю й ефективно звільняє Кредитора, його працівникам, агентів і субпідрядників як упродовж строку Угоди про надання позики та цієї Гарантійної угоди, так і після його закінчення від будь-яких і всіх судових позовів, претензій, збитків, грошових зобов’язань, витрат або компенсації за збитки, чи то в Україні, чи за її межами у зв’язку з реалізацією Загального проекту чи будівництвом, монтажем, експлуатацією або технічним обслуговуванням Енергоблоків настільки, наскільки такі судові позови, претензії, збитки, грошові зобов’язання, витрати або компенсації за збитки, пов’язані з ядерним інцидентом (як цей термін тлумачиться у Віденській конвенції) на Енергоблоках; та
2.6.4 що він сплатить суму, рівну сумі будь-яких збитків, компенсації за збитки, грошових зобов’язань, витрат, видатків та виплат (у тому числі судові рішення, постанови, пеню, штрафи, судові витрати, гонорари консультантів, платню інженерів та інші види професійної платні), сплачених або зазнаних Кредитором у зв’язку з Позичальником чи будь-яким з Документів про надання позики, чи будь-якою Позикою, які стосуються захисту Навколишнього середовища, відновлення його стану та (або) відшкодування за нанесену йому шкоду, у тому числі – без обмеження цим переліком – таке:
(i) будь-яке відновлення будь-яких радіоактивно забруднених земель або вод;
(ii) будь-яке недотримання будь-яких законів, ліцензій, погоджень, дозволів або повідомлень, які стосуються захисту Навколишнього середовища, відновлення його стану та (або) відшкодування за заподіяну йому шкоду;
(iii) будь-які роботи або вдосконалення, які здійснюються з метою виконання або подальшого дотримання будь-яких законів, ліцензій, погоджень, дозволів чи повідомлень або виконання яких вимагає Урядове Агентство чи регулятивний орган; та
(iv) такі, що відбуваються, чи будь-який фактичний або можливий викид, розлив, витікання, стік або виділення Небезпечної речовини на будь-яке майно або землю, від або всередину них, які перебувають у власності, оренді Позичальника, або зайняті ним, або стосовно яких він має право господарського управління або аналогічне йому право.
З метою уникнення сумніву: усі збитки, витрати й інші затрати, яких зазнав Кредитор або Позичальник у результаті заходів, ужитих Кредитором або Позичальником для недопущення, припинення, відновлення, обмеження або зменшення будь-яких збитків, витрат, компенсації за збитки, грошових зобов’язань, витрат, видатків та затрат, які зазначено в цій Статті 2.6 (Відшкодування), підлягають відшкодуванню Кредитором за рахунок Гаранта.
2.7Міжнародний договір. Сторони цієї Гарантійної угоди безповоротно погоджуються, що ця Гарантійна угода є "Міжнародним договором" відповідно до Статті 2 Закону України "Про міжнародні договори України" від 29 червня 2004 року за №1906-IV.
3 Заяви та запевнення
Гарант надає Кредитору й на його користь такі заяви та запевнення:
3.1Повноваження. Гарант має повноваження укласти цю Гарантійну угоду, здійснювати свої права та виконувати свої зобов’язання за нею.
3.2Дозвіл та погодження. Усі заходи, умови та речі, відповідного вживання, виконання та здійснення яких (у тому числі одержання всіх Погоджень стосовно Фінансування та Погоджень стосовно Проекту) вимагають Конституція та закони України для того, щоб:
3.2.1 дати Гаранту можливість законно укласти цю Гарантійну угоду, здійснювати свої права та виконувати свої зобов’язання за нею;
3.2.2 забезпечити чинність, законну обов’язковість та можливість примусового виконання цих зобов’язань;
3.2.3 забезпечити таке становище, при якому ці зобов’язання ранжуються й у всі часи будуть ранжуватися принаймні рівно та домірно з усіх поглядів з усією його іншою незабезпеченою та несубординованою Заборгованістю;
3.2.4 забезпечити можливість прийняття цієї Гарантійної угоди як доказу в Європейських Судах, у судах України та Англії, а також перед арбітражем; та
3.2.5 дати Кредитору можливість вимагати від Гаранта належні до сплати суми без змушення Кредитора до вживання будь-яких заходів проти Позичальника,
були відповідно вжиті, виконані та здійснені, і немає необхідності отримувати будь-які Погодження стосовно Фінансування та Погодження стосовно Проекту чи вживати будь-яких подальших заходів (з боку Гаранта чи інакше) для того, щоб забезпечити виконання того, що викладено у статтях з 3.2.1 до 3.2.5 включно.
3.3Податки
3.3.1 Державна податкова адміністрація та всі Урядові агентства України визнають Кредитора як міжнародну організацію, що звільнена від оподаткування в Україні, та жодні прибуткові податки й податки, подібні до тих, про які йдеться в статті 5.1 (Платежі мають бути вільними і ясними), не можна накладати або стягувати стосовно будь-яких платежів, здійснюваних Позичальником або Гарантом на користь Кредитора згідно з Відповідними документами.
3.3.2 Не існує Податків, які б підлягали сплаті чи які можна було б стягувати або накладати у зв’язку з оформленням, формальним врученням, примусовим виконанням або прийняттям як доказу будь-якого Відповідного документа, у зв’язку з будь-якою операцією, яка згадується чи передбачена ним, або стосовно будь-яких платежів Позичальника або Гаранта Кредитору за Документом про надання позики.
3.4 Непорушення тощо. Укладення Гарантом цієї Гарантійної угоди та (або) виконання ним своїх зобов’язань за нею не порушує, не буде порушувати або виходити за межі кредитоспроможності або інших повноважень чи обмежень, наданих чи накладених:
3.4.1 Конституцією чи будь-яким законом, суб’єктом підпорядкування якого він є, у тому числі – без обмеження цим переліком – будь-якого бюджетного або іншого законодавчого, регулятивного або законодавчого обмеження будь-якого виду; чи
3.4.2 будь-якою угодою, стороною якої він є або яка є зобов’язувальною стосовно його Майна.
3.5 Обов’язковість зобов’язань. Зобов’язання Гаранта за цією Гарантійною угодою є дійсними, юридично обов’язковими й такими, що можуть бути виконані примусово, і їм завжди присвоюється категорія, принаймні рівна та домірна з усіх поглядів з усією його іншою незабезпеченою та несубординованою Заборгованістю, та відмова Гаранта від будь-яких прав імунітету, яку містить Стаття 11.9 (Відмова від імунітету) цієї Гарантійної угоди, є дійсною, дієвою та безвідклично обов’язковою стосовно Гаранта й Майна, до якого застосовується Стаття 11.9 (Відмова від імунітету).
3.6Відсутність невиконання зобов’язань. Жодного Випадку невиконання зобов’язань або Потенційного випадку невиконання зобов’язань не сталося або не станеться внаслідок отримання будь-якої Позики, іншої, ніж будь-яка, від якої відмовилися відповідно до Статті 25 (Засоби правового захисту, відмови, поправки та погодження) Угоди про надання позики.
3.7Наявне Забезпечення. Не існує жодного Забезпечення стосовно Загального проекту або теперішнього чи майбутнього Майна Позичальника, за винятком дозволеного Статтею 18.2 (Відмова від застави) Угоди про надання позики, та не існує жодного Забезпечення стосовно Майна Гаранта, за винятком дозволеного в наведеній нижче Статті 4.1.5.
3.8 Конфіденційність. Жодна інформація, яка була надана або надається Кредитору Позичальником чи Гарантом за Документами про надання позики, не є будь-яким чином таємною або конфіденційною, і всю таку інформацію можна розголошувати третім сторонам, без будь-якої відповідальності Кредитора.
Незважаючи на викладене вище, Позичальник може конкретно давати Кредитору вказівки зберігати конфіденційність певної інформації, врученої Кредитору. Однак зобов’язання зберігати конфіденційність не застосовується, коли:
(i) така інформація є або стає загальнодоступною іншим чином, а не з вини або не через дію з боку Кредитора;
(ii) розголошення є необхідним чи бажаним для дотримання або збереження прав Кредитора у зв’язку з будь-якими процесуальними діями, які можуть бути зумовлені Документами про надання позики або загроза виникнення яких може з’явитись у зв’язку з Документами про надання позики; або
(iii) розголошення вимагається законом або судовим рішенням чи будь-яким урядовим або регулятивним Урядовим Агентством або органом.
3.9 Заяви та запевнення Позичальника. Кожна із заяв та кожне із запевнень Позичальника, які наведено в Статті 16 (Заяви та запевнення) Угоди про надання позики, є правильними.
3.10 Суттєві несприятливі зміни. Жодного суттєвого несприятливого впливу у фінансовому стані та операціях Позичальника або у фінансовому стані Гаранта, починаючи з дати укладення цього документа, не відбулося.
3.11 Участь громадськості. Гарант і Позичальник виконали всі вимоги Природоохоронного та соціального законодавства, у тому числі – без обмеження цим – усі закони, пов’язані з проведенням консультацій з громадськістю та (або) за її участю.
3.12 Документи про надання позики. Гарант брав участь у переговорах стосовно Документів про надання позики й стосовно будь-яких змін до них, повністю ознайомлений з їхніми умовами та отримав належним чином оформлений примірник кожного Документа про надання позики та всіх змін до нього.
3.13 Примусове виконання. Кредитор має право на примусове виконання будь-якого рішення суду чи арбітражного суду, отриманого ним стосовно Позичальника або Гаранта відповідно до умов Угоди про надання позики та (або) цієї Гарантійної угоди в Україні, і таке рішення суду чи арбітражного суду не може бути заперечене на підставі того, що положення чи примусове застосування такого рішення суду або арбітражного суду чи будь-яких положень Документів про надання позики суперечать державній політиці, чи з якоїсь іншої причини.
3.14 Реєстрація. Реєстрація Документів про надання позики (крім Угоди про надання позики) в Національному банку України або в іншому регулятивному органі не вимагається.
3.15 Регулятивне законодавство. Вибір англійського права як регулятивного законодавства цієї Гарантійної угоди є чинним вибором регулятивного права, що визнається судами України й може бути примусово здійснене на території України.
3.16 Управління енергоблоками. Позичальник має таке право на використання та господарське управління Енергоблоками, як воно передбачене законами України, що застосовуються до підприємств, які перебувають у державній власності.
3.17 Повторення. Кожна із заяв та кожне із запевнень, які містить Стаття 3 (Заяви та запевнення) цієї Гарантійної угоди, будуть правильними й виконуватимуться доти, доки будь-яка сума залишатиметься ненаданою в позику або такою, що підлягає сплаті за будь-яким Документом про надання позики, так, ніби вони є повтореними шляхом посилання на обставини, які існуватимуть на той час.
4 Зобов’язання
4.1 Гарант зобов’язується перед Кредитором, що доти, доки будь-яка сума залишається ненаданою в позику або такою, що підлягає сплаті за Документами про надання позики:
4.1.1Ранжування зобов’язань. Його платіжні зобов’язання за цією Гарантійною угодою завжди ранжовані й завжди будуть ранжовані принаймні рівно та домірно з усіх поглядів до всієї іншої його незабезпеченої та несубординованої Заборгованості.
4.1.2Заборгованість за Позиченими коштами. Будь-яка Заборгованість Позичальника за Позиченими коштами, крім заборгованості перед Кредитором та перед Європейським банком реконструкції та розвитку за Документами про надання позики, або за будь-якими сумами заборгованості Позичальника перед Гарантом унаслідок здійснення Гарантом платежу відповідно до цієї Гарантійної угоди повністю субординується платіжним зобов’язанням Позичальника за Документами про надання позики в прийнятній для Кредитора формі, причому така Заборгованість не сплачується до повернення та повної сплати всіх сум, які сплачуються за Документами про надання позики (або готівковим платежем, або зарахуванням Майна за таку Заборгованість, або в інший спосіб), без згоди Кредитора.
4.1.3 Відсутність відмови. Він не буде вимагати призупинити чи відмовитися від виконання Загального Проекту або Робіт чи експлуатації будь-якого Енергоблока та не дозволить Позичальнику зробити це або повністю чи в значному обсязі припинити виконання Робіт, якщо таке призупинення або відмова від виконання не вимагаються для цілей ядерної безпеки. Якщо таке призупинення або відмова від виконання вимагаються для цілей ядерної безпеки, то тривалість такого призупинення чи відмови від виконання обмежуються часом, необхідним для забезпечення безпеки відповідної АЕС, і тим, наскільки враженою є відповідна АЕС або її частина.
4.1.4 Випадки невиконання зобов’язань. Він повідомить Кредитора про настання будь-якого Випадку невиконання зобов’язань або про Потенційний випадок невиконання зобов’язань (та про будь-який захід, ужитий або запропонований для вживання з метою виправлення такого випадку) негайно після отримання інформації про це.
4.1.5 Відсутність застави. Гарант зобов'язується забезпечити відсутність будь-якої пріоритетності для заборгованості Гаранта або будь-якого Урядового агенства перед Кредитами при виділенні, реалізації або розподілі інвалютних коштів, що є в розпорядженні або під контролем, або в інтересах Гаранта. При створенні будь-якого забезпечення на будь-які активи Гаранта або будь-якого Урядового агенства як забезпечення будь-якої заборгованості, яке приведе або може привести до виникнення пріоритету у кредитора такої заборгованості при виділенні, реалізації або розподілі інвалютних коштів, таке Забезпечення повинне, якщо Кредитором не узгоджене інше, в силу самого факту (ipso facto) і без витрат для Кредитора, рівною і пропорційною мірою слугувати забезпеченням основної суми, відсотка і Зборів за Кредитами, і Гарант, створюючи або дозволяючи створення такого Забезпечення, повинен надати, або в разі дозволу або створення подібного Забезпечення будь-яким Урядовим Агентством, Гарант повинен забезпечити те, що відповідне Урядове Агентство робить, відображає положення на цей рахунок; за умови, проте, що в разі, якщо в силу будь-якої конституційної або іншої правової причини таке положення не може бути включене стосовно будь-якого Забезпечення, створеного стосовно Активів будь-якого з його або будь-якого Урядового агенства територіально-адміністративних підрозділів, Гарант повинен негайно і без витрат для Кредитора забезпечити основну суму Кредиту, відсотки, пеню і збори за Кредитом еквівалентним Забезпеченню на інші активи Гаранта або будь-якого Урядового агентства, задовільні для Банку.
4.1.6 Судовий процес. Він негайно надасть Кредитору подробиці будь-якого відомого Гаранту суттєвого судового, арбітражного або адміністративного процесу (у тому числі – без обмеження цим – будь-якого Спеціального обмеження) стосовно Гаранта або його Майна чи будь-якого Урядового Агентства або Позичальника, чи такого процесу, який міг би зробити заяви та запевнення, які містить Стаття 16.1.14 (Судовий процес) Угоди про надання позики, неправильними, якщо, за інформацією Позичальника, такий процес проходив, був призупинений або ним на дату укладення Угоди про надання позики.
4.1.7 Дотримання законів. Він забезпечить виконання Позичальником усіх його обов’язків та зобов’язань за всіма Застосовуваними законами та Директивами, які застосовуються до Позичальника, у тому числі Природоохоронним законодавством, соціальним законодавством та умов усіх Погоджень стосовно Фінансування та Погоджень стосовно Проекту, які стосуються Проекту, Робіт чи Енергоблоків.
4.1.8 Договір про енергетичне співтовариство: Він здійснить зміни, які він зобов'язаний зробити в результаті його приєднання до Договору про Енергетичне Співтовариство
4.1.9 Виконання зобов’язань. Він виконає всі зобов’язання Гаранта за Відповідними документами згідно з їхніми умовами.
4.1.10 Фінансування. Кожного разу, коли буде обґрунтована причина вважати, що коштів Позичальника буде не достатньо Позичальнику для виконання всіх його зобов’язань за Угодою про надання позики, він вживе прийнятних для Кредитора заходів, щоб негайно забезпечити Позичальника достатніми коштами для виконання його фінансових та інших зобов’язань за Угодою про надання позики.
4.1.11 Реалізація. Він (ні шляхом єдиної операції, ні шляхом здійснення низки взаємопов’язаних чи невзаємопов’язаних операцій, ні одноразово, ні протягом певного строку) не продасть, не передасть, не здасть в оренду, не передасть у концесію, не позичить та в інший спосіб не реалізує (ні безпосередньо, шляхом купівлі-продажу чи шляхом продажу з отриманням назад в оренду, ні в інший спосіб) жодної частини його Майна, яке стосується або є необхідним для Проекту, Енергоблоків, чи такого майна, стосовно якого Позичальник має право застосування оперативного або господарського управління, а також не змінить, не зменшить і не вплине в інший спосіб на право оперативного або господарського управління таким Майном, що ним користується Позичальник, без попередньої письмової згоди Кредитора.
4.1.12 Стрес-тести. Він забезпечить Позичальнику можливість здійснювати заходи, пов’язані зі стрес-тестами, зокрема ті, які включені в Експертну оцінку стрес-тестів ЄС з експертним звітом по Україні, відповідно до Національного плану дій та графіком, погодженим з ДКЯРУ.
4.1.13 Відповідальність за ядерні інциденти. Він продовжить забезпечувати становище, при якому вища межа відповідальності Позичальника як оператора будь-якої АЕС за ядерні інциденти щонайменше дорівнюватиме 150 000 000 СПЗ (сто п’ятдесят мільйонів Спеціальних прав запозичення).-1
__________
-1 Для подальшого обговорення в контексті пункту 4.1.13
4.1.14 Розподіл Майна. Він забезпечить становище, при якому будь-коли Позичальник не матиме юридичного або фактичного права власності чи оперативного або господарського права управління Чорнобильською АЕС, при цьому таке право буде закріплене за окремою юридичною особою, стосовно якої Позичальник не має економічних або юридичних інтересів.
4.1.15 Фонд Виведення з Експлуатації. Він (і) забезпечить та підтримуватиме Фонд Виведення з Експлуатації, який повинен бути створеним, керованим, використовуваним та повністю фінансованим відповідно до законодавства щодо створення та функціонування Фонду виведення з експлуатації та (іі) забезпечить, що Позичальник робить регулярні щомісячні внески в такий фонд, щоб забезпечити наявність достатніх фінансових ресурсів для безпечного виведення з експлуатації до того часу, як відповідні ядерні установки будуть закриті.
4.1.16 Національний Орган Виведення з Експлуатації.
Він
(і) встановить та призначить Національний Орган з Виведення з Експлуатації у формі, яка задовольнить Кредитора.
(іі) забезпечить, що
(а) Національний Орган з Виведення з Експлуатації розглядає
(І) щорічно фінансові ресурси, зібрані в фонд виведення з експлуатації, а також
(ІІ) періодично, не рідше одного разу на три роки, плани і кошториси видатків на виведення з експлуатації, відповідно до кращої міжнародної практики, як описано в ISDC
(b) будь-які невідповідності між кошторисом витрат і ресурсами, зібраними у фонд виведення з експлуатації, розглядаються в належні терміни, і
(с) Національний орган з виведення з експлуатації залишається незалежним у питаннях внесків до Фонду Виведення з Експлуатації і здатним надавати експертні висновки щодо вартості виведення з експлуатації, та
(d) Національний орган зняття з експлуатації здійснює контроль та оцінку внесків до та використання коштів Фонду зняття з експлуатації з метою забезпечення цільового використання внесених коштів та відповідно до Застосовного Законодавства.
4.1.17 Фонд поводження з відпрацьованим ядерним паливом: Він забезпечить та підтримуватиме Фонд поводження з відпрацьованим ядерним паливом, який повинен бути створеним, керованим, використовуваним та повністю фінансованим відповідно до законодавства щодо створення та функціонування Фонду поводження з відпрацьованим ядерним паливом.
4.1.18 Національна політика та рамки по роботі з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами. Він забезпечить, впровадить і підтримуватиме Національну політику і плани поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами, який (a) встановлює задачі з безпечного та відповідального поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, (b) розподіляє пов’язані с цим сфери відповідальності, та (c) забезпечує координацію між відповідними компетентними органами та (d) забезпечує, щоб відповідні фінансові ресурси були доступні, коли це необхідно для роботи з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами, враховуючи відповідальність генераторів відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів відповідно до принципів і положень Спільної Конвенції, включаючи, без обмеження, положення статті 22.
4.1.19 Національні програми поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами. Він створює і постійно підтримує Національні програми поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами.
4.1.20 Національні рамки з ядерної безпеки: Він забезпечить, впровадить і підтримуватиме національні рамки з ядерної безпеки.
4.1.21 Відповідальність Позичальника (як оператора): Він забезпечить постійно, що
(і) основна відповідальність за ядерну безпеку ядерної установки покладається на Позичальника. Ця відповідальність не може бути делегована;
(іі) національні рамки з ядерної безпеки, що існуватимуть, вимагають від Позичальника, під контролем ДКЯРУ, регулярної оцінки та перевірки, і постійного покращення, наскільки це розумно можливо досягти, безпеки своїх ядерних установок систематично та таким чином, що піддається перевірці;
Оцінка повинна включати перевірку того, що вживаються заходи для запобігання аварій та пом'якшення наслідків аварій, включаючи перевірку фізичних бар'єрів і адміністративних процедур захисту Позичальника, які повинні спрацьовувати до опромінення працівників і населення в цілому іонізуючим випромінюванням;

................
Перейти до повного тексту