1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Чеської Республіки щодо стратегічних авіаційних перевезень
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України: 24.03.2009
24.03.2009
Міністерство оборони України та Міністерство оборони Чеської Республіки (далі - Сторони),
прагнучи розвивати співробітництво у сфері стратегічних авіаційних перевезень,
беручи до уваги положення Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Чеської Республіки про взаємне співробітництво від 2 квітня 1996 року (вчинено в м. Прага),
ураховуючи положення Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Чеської Республіки стосовно співробітництва в галузі стратегічних авіаційних перевезень від 13 листопада 2008 року (вчинено в м. Таллінн),
беручи до уваги положення Угоди між Державами - учасницями Північноатлантичного договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил від 19 червня 1995 року (вчинено в м. Брюссель), Додаткового протоколу до цієї Угоди від 19 червня 1995 року (вчинено в м. Брюссель) та подальшого Додаткового протоколу до Угоди між Державами-учасницями Північноатлантичного договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил від 19 грудня 1997 року,
зважаючи на положення Конвенції про міжнародну цивільну авіацію від 7 грудня 1944 року Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО),
ґрунтуючись на положеннях Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Верховним головнокомандуванням об'єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації та Верховним головнокомандуванням об'єднаних збройних сил НАТО в Європі щодо використання стратегічної транспортної авіації України в операціях та навчаннях НАТО від 7 червня 2004 року,
погодилися про таке:
Стаття 1
1. Ця Угода визначає зобов'язання стосовно надання Українською Стороною послуг щодо стратегічних авіаційних перевезень Чеській Стороні.
2. Відповідно до положень цієї Угоди до співробітництва щодо стратегічних авіаційних перевезень між Сторонами відноситься:
a) надання авіаційно-транспортних ресурсів (повітряних суден) Українською Стороною для здійснення стратегічних авіаційних перевезень в інтересах Збройних Сил Чеської Республіки,
b) проведення консультацій, обмін досвідом та інформацією,
c) здійснення візитів фахівців.
3. Співробітництво Сторін у рамках цієї Угоди не розповсюджується на надання Українською Стороною послуг у сфері стратегічних авіаційних перевезень, пов'язаних з направленням підрозділів Збройних Сил України до інших держав та участю України в міжнародних миротворчих операціях.
4. Будь-який обмін інформацією щодо виконання положень цієї Угоди здійснюється через контактні особи, визначені у Додатку A, якщо Сторони не домовилися про інше.
5. Сторони повинні інформувати одна одну у разі неможливості виконання зобов'язань за цією Угодою.
Стаття 2
1. Повітряні судна, які використовуються для надання авіаційно-транспортних послуг в інтересах Чеської Сторони, повинні експлуатуватися відповідно до міжнародних стандартів, передбачених Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію Міжнародної організації цивільної авіації.
2. Командир повітряного судна є єдиною особою, яка уповноважена приймати рішення щодо технічної та оперативної готовності повітряного судна для здійснення авіаційного перевезення, а також щодо відповідності його правилам безпеки польоту.
3. Статус екіпажу повітряного судна Української Сторони на території Чеської Республіки визначається положеннями Угоди між Державами - учасницями Північноатлантичного договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил від 19 червня 1995 року та Додаткового протоколу.
Стаття 3
Українська Сторона:
a) надає послуги щодо авіаційних перевезень відповідно до Додаткової Домовленості про здійснення авіаційних перевезень,
b) відповідає за безпеку та льотну придатність повітряного судна, укомплектування його відповідним обладнанням та готовність особового складу,
c) здійснює оплату податків та зборів, всіх послуг, що надавалися їй під час здійснення авіаційного перевезення та наземного обслуговування,
d) отримує необхідні дозволи (зокрема, на проліт та посадку повітряного судна),
e) надає вказівки щодо перевезення вантажів.
f) відповідає за страхування у відповідності до Статті 7 цієї Угоди.
Чеська Сторона:
a) оплачує послуги авіаційного перевезення,
b) надсилає запити на здійснення авіаційного перевезення відповідно до процедур, визначених у Статті 5 цієї Угоди,
c) забезпечує готовність вантажу та/чи особового складу в аеропорті відправлення для авіаційного перевезення відповідно до вказівок Української Сторони,
d) забезпечує наявність у особового складу усіх необхідних документів, включаючи паспорти, візи та свідоцтва про проходження вакцинації,
e) забезпечує необхідною документацією на вантаж для проходження ним митного огляду, карантину та інших процедур в аеропортах відправлення, транзитних аеропортах та аеропортах призначення,
f) сприяє Українській Стороні у отриманні необхідних дозволів (наприклад, на проліт та посадку повітряного судна),
g) відповідає за завантаження/розвантаження повітряного судна відповідно до вказівок екіпажу.
Стаття 4
1. Сторони розробляють План здіснення авіаційного перевезення на наступний календарний рік до першого грудня поточного року.
2. План здіснення авіаційного перевезення є рамковим документом, що містить основну інформацію щодо очікуваного авіаційного перевезення, зокрема приблизну дату польоту, попередні характеристики вантажу, очікувану кількість особового складу, аеропорт відправлення та призначення, очікувану вартість перевезення.
3. У разі необхідності Сторони можуть також домовитися щодо додаткового авіаційного перевезення поза рамками Плану здіснення авіаційного перевезення.
Стаття 5
1. Перевезення в рамках Плану здіснення авіаційного перевезення чи інше додатково домовлене стратегічне авіаційне перевезення виконується після направлення Чеською Стороною запиту на стратегічне авіаційне перевезення до Української Сторони принаймні за 15 діб до запланованої дати здійснення авіаційного перевезення (дати здійснення першого авіаційного перевезення, у разі, якщо є запит на декілька перевезень). Форма запиту на авіаційне перевезення наведена у Додатку B.
2. Протягом трьох (3) робочих діб після надходження запиту на авіаційне перевезення, Українська Сторона надсилає Чеській Стороні проект Додаткової Домовленості про авіаційне перевезення (далі - Додаткова Домовленість). Зразок Додаткової Домовленості наведений у Додатку C до цієї Угоди.
3. Додаткова Домовленість підписується не пізніше ніж за 10 діб до погодженої дати здійснення авіаційного перевезення (дати здійснення першого авіаційного перевезення, у разі коли погоджено декілька перевезень), якщо Сторони не домовилися про інше.
Стаття 6
1. Послуги щодо авіаційного перевезення надаються на основі відшкодування їх вартості. Вартість авіаційного перевезення для Чеської Сторони не повинна перевищувати вартості за послуги авіаційного перевезення, що передбачена для Збройних Сил України.
2. Українська Сторона надсилає Чеській Стороні рахунок-фактуру за надані послуги щодо авіаційних перевезень протягом 10 діб з дати закінчення виконання зазначених авіаційних перевезень.
3. Чеська Сторона оплачує рахунок-фактуру протягом 30 діб з дати його отримання відповідно до вказівок щодо оплати, визначених у рахунку-фактурі.
Стаття 7
1. Українська Сторона бере на себе відповідальність за страхування основних ризиків, пов'язаних із здійсненням авіаційного перевезення на та поза межами території її держави (страхування: повітряного судна (CASKO), екіпажу, особового складу, вантажу та відповідальності перед третіми особами).
2. Українська Сторона відповідає за забезпечення страхуванням та його відшкодування у разі завдання тілесних пошкоджень, збитків, виникнення витрат на судові позови, інших фінансових зобов'язань, втрат та витрат, пов'язаних із здійсненням авіаційних перевезень.
3. Можливі судові позови, що виникатимуть із виконання цієї Угоди, розглядатимуться з урахуванням відповідних положень Угоди між Державами- учасницями Північноатлантичного договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил від 19 червня 1995 року.
4. Сторони не несуть відповідальність за відміну чи затримку у виконанні авіаційного перевезення у разі виникнення форс-мажорних обставин.
Стаття 8
Порядок забезпечення взаємного захисту таємної інформації та матеріалів у ході співробітництва у сфері транспортної авіації здійснюється відповідно до положень Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про охорону секретної інформації від 14 травня 2003 року (вчинено в м. Прага).
Стаття 9
Будь-які розбіжності та спори щодо тлумачення та/або застосування положень цієї Угоди вирішуватимуться шляхом проведення консультацій та переговорів між Сторонами, без залучення третьої сторони чи міжнародних судових органів.
Стаття 10
1. Ця Угода укладається на невизначений термін та набирає чинності з дати її підписання Сторонами.
2. Додатки A, B та C становлять невід'ємну частину цієї Угоди.
3. До цієї Угоди, за взаємною письмовою згодою Сторін, можуть вноситися зміни і доповнення, які набирають чинності з дати їх підписання Сторонами.
4. Кожна зі Сторін може достроково припинити дію цієї Угоди шляхом направлення письмового повідомлення іншій Стороні. Дія цієї Угоди припиняється через шість (6) місяців після надходження зазначеного повідомлення до іншої Сторони.
Вчинено в м. Прага 24 березня 2009 року у двох примірниках, кожний українською, чеською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними.
У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні текстів перевага надається тексту англійською мовою.
За Міністерство оборони За Міністерство оборони
України Чеської Республіки
(підпис) (підпис)
Додаток A
Контактні особи
1. Міністерство оборони України
Ім'я: полковник Сергій АРТЕМЕНКО
Посада: Старший інспектор-льотчик відділу транспортної авіації управління підготовки та застосування авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України.
Тел: +380 432 596 098
Факс: +380 432 273 935
E-mail: spartemenko@ukr.net
vmvs2009@ukr.net
2. Міністерство оборони Чеської Республіки
Ім'я: полковник Мартін ШТОХЛ
Посада: Начальник Національного центру координації руху штабу сил підтримки Збройних Сил Чеської Республіки.
Тел: +420 973 230 760
Факс: +420 973 230 730
E-mail: nmcc@army.cz
Додаток B
Форма запиту на авіаційне
перевезення
Запит на авіаційне перевезення N _________
Відповідно до положень Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Чеської Республіки щодо стратегічних авіаційних перевезень від ____________ року (вчинено в м. ___________) надається запит на здійснення авіаційного перевезення з метою забезпечення __________ (операції/навчання) __________ в інтересах Збройних Сил Чеської Республіки.

................
Перейти до повного тексту