1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заява


Спільна заява
щодо розвитку торгівлі та інвестицій
Україна та Сполучені Штати вважають, що сильні та енергійні комерційні зв'язки можуть зробити значний внесок в зміцнення їх взаємовідносин, розвиток вільних ринків і сприяння економічному зросту в обох країнах. Обидві країни погодились на те, щоб зробити розвиток торгівлі та інвестицій пріоритетом в їх зусиллях по розвитку економічних взаємовідносин та підтвердили рішучість докласти всіх зусиль для того, щоб вжити заходів, спрямованих на підтримку розвитку торгівлі та усунення перешкод для її розвитку.
Обидві країни визнають важливість успіху економічних реформ в Україні, включаючи перехід до вільної ринкової системи і створення динамічного приватного сектору з метою створення надійної основи для швидкісного зростання торгівлі та інвестицій. Сполучені Штати вітають Угоду України з Міжнародним валютним фондом про надання засобів для здійснення системної трансформації в якості першого значного кроку в напрямку всеосяжної економічної реформи та стабілізації. Сполучені Штати висловлюють пошану Уряду України за його рішучі перші кроки по реалізації програми економічної реформи, включаючи заходи по лібералізації зовнішньої торгівлі.
Обидві країни погоджуються з тим, що інтеграція України в світову економіку може відіграти важливу роль у впровадженні та зміцненні процесу економічних реформ в Україні. Сполучені Штати вітають зусилля України в приєднанні до Генеральної угоди по тарифах і торгівлі Світової організації торгівлі. В цьому контексті Сполучені Штати з задоволенням висловлюють готовність розширювати допомогу з тим, щоб допомогти Урядові України в реформуванні її економіки і системи зовнішньої торгівлі шляхом направлення радника з торговельних питань, який прибув до України минулого місяця, і готові надавати консультації Україні в процесі її приєднання.
Україна та Сполучені Штати намагатимуться нарощувати міцний фундамент, який вже закладено, для підтримки розвитку двосторонньої торгівлі. Вони зазначають важливість діючої Угоди про торговельні відносини між двома країнами у встановленні структури для нормальних торговельних стосунків і мають намір повністю виконати положення цієї Угоди.
Вони погоджуються з тим, що надання Україні статусу бенефіціарія згідно Генералізованої системи преференцій (ГСП) позитивно вплинуло на зростання експорту з України до Сполучених Штатів Америки. Сполучені Штати сподіваються подовжити дію програми ГСП вже найближчими тижнями.
Сполучені Штати вітають ратифікацію Україною двосторонньої Угоди про інвестиції і очікують затвердження її Сенатом США в найближчому майбутньому. Обидві Сторони також очікують якнайшвидшої ратифікації двосторонньої Угоди з питань оподаткування.
Україна та Сполучені Штати погоджуються, що рівень торгівлі та інвестицій, існуючий між двома країнами, є набагато нижчим від їхніх можливостей. Вони приділятимуть першочергову увагу спільним зусиллям для розвитку торговельних і інвестиційних відносин відповідно до потенціалу.
В своїх зусиллях щодо розвитку торгівлі обидві Сторони будуть керуватися принципами ГАТТ/СОТ. Кожна з країн бажає забезпечити вільний доступ на свій ринок товарів та послуг іншої країни. Вони підтвердили намір полегшити доступ відповідно до справедливої торговельної практики та існуючих торговельних законів. Визнаючи, що Україна є країною з перехідною до вільного ринку економікою, Сполучені Штати як складову частину своїх зусиль, спрямованих на підтримку процесу реформ в Україні, надаватимуть першочергову увагу особливим обставинам, з якими стикається Україна, продовжуючи трансформування економіки, і буде проводити консультації з Конгресом США наступного року стосовно способу відображення цих обставин в торговельному законодавстві США.
Обидві країни визнають, що хоч уряди можуть заохочувати та сприяти діловим контактам і підтримувати вихід своїх фірм на ринки один одного, конкретні ділові рішення приймаються самими фірмами. Визнаючи необхідність створення сприятливого середовища для залучення і підтримки торгівлі та інвестицій, Україна підтверджує свої зобов'язання створити сучасну економічну, правову та управлінську інфраструктуру та вжити необхідних заходів для обмеження торговельних та інвестиційних бар'єрів.
Україна та Сполучені Штати очікують на співробітництво під егідою робочої групи з питань інтелектуальної власності, створеної в рамках Угоди про торговельні відносини.
Вони створили Українсько-американську спільну комісію з питань торгівлі та інвестицій як важливий форум для координації зусиль двох урядів по поліпшенню умов для розвитку торгівлі та інвестицій та сприянню і поліпшенню налагодження торговельних зв'язків відповідними діловими колами. Вони з задоволенням зазначають, що комісія проводить своє перше засідання під час державного візиту Президента Л. Кучми до Сполучених Штатів і розробляє програму роботи, спрямовану на підтримку розвитку торгівлі та інвестицій між двома країнами. Вони домовилися, що комісія буде визначати перепони на шляхах торгівлі та інвестицій, визначатиме заходи поліпшення ділового клімату в Україні і вживатиме практичних заходів для сприяння торгівлі та інвестиціям.
Обидві країни визнають, що розвиток торгівлі та інвестицій є головною умовою для сприяння переорієнтації потужностей та можливостей військово-промислового комплексу України для комерційних цілей. На підтримку цих зусиль і у співробітництві з Міністерствами оборони та енергетики, Державним департаментом та іншими урядовими установами США за допомогою Українсько-американського комітету по конверсії оборонної промисловості, Бюро експортної адміністрації (БЕА) Міністерства торгівлі США вживає заходів, щоб звернути увагу промисловості США на значні наявні можливості в здійсненні конверсії українських оборонних підприємств. Шляхом публікації довідників про українські оборонні підприємства, проведення "круглих столів" та надання рекомендацій в галузі промисловості БЕА поширює інформацію про можливості України та джерела фінансування, такі як програма Нанна-Лугара, що реалізується під егідою Міністерства оборони США, Фонд оборонних підприємств, кошти ОПІК, призначені для конверсії, і Програма промислового партнерства Міністерства енергетики. У цьому відношенні вони визнають необхідність створення умов, які б сприяли залученню приватних інвестицій для конверсії оборонних підприємств і які б дали змогу цим підприємствам працювати в ринкових умовах.
Україна та Сполучені Штати, нарощуючи вже існуючу міцну основу, підтримують розвиток в Україні ефективної системи експортного контролю. Визнаючи конструктивність об'єктивного взаємозв'язку між експортним контролем, приватними інвестиціями США і розвитком торгівлі, Сполучені Штати будуть продовжувати співробітництво з метою допомоги Україні у створенні такої системи, яка б основувалась на національному законодавстві та відповідала міжнародним нормам і практиці. Обидві країни згодні, що впровадження системи ефективного експортного контролю є важливим елементом в розвитку торгівлі та інвестицій між ними.

................
Перейти до повного тексту