- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Заява
Заява про американсько-українські відносини і розбудову демократичного партнерства
Вашингтон, 6 травня 1992 року |
Сьогоднішні переговори стали історичним кроком у розвитку відносин між нашими двома великими державами. Вперше американський президент зустрівся із вільно обраним Президентом суверенної України. Народ України розбудовує свою власну державу, незалежність та відданість демократії котрої може зробити значний внесок у створення нової Європи, по-справжньому цілісної та вільної. Сполучені Штати надають особливого значення консолідації демократії та незалежності України. Для досягнення цієї мети ми домовились, що повинні працювати спільно як друзі і партнери для взаємної вигоди обох наших народів, а також в інтересах міжнародного миру і стабільності.
У політичній сфері ми намагатимемося захищати та поширювати цінності, які об'єднують нас в демократичну спільноту держав, включаючи вільні та справедливі вибори, свободу еміграції, верховенство закону і забезпечення прав людини, включаючи права всіх меншин, незалежно від їхньої національності та віросповідання. Сполучені Штати особливо беруть до уваги відданість України встановити свою незалежність у повній відповідності з цими принципами, а також її намагання побудувати справедливе та стабільне суспільство, в якому гарантуватимуться основні свободи всіх людей.
В економічній сфері ми працюватимемо над поширенням цінностей економічної свободи, без яких не може процвітати демократія та благополуччя. Україна активізує зусилля з просування в напрямку ринкової економіки шляхом проведення відповідної політики макроекономічної стабілізації, а також здійснення структурних мікроекономічних реформ для забезпечення відновлення економіки, розвитку ринку та його росту. Сполучені Штати через програми технічної допомоги у таких сферах, як оборонна конверсія та розподіл продуктів харчування допомагатимуть Україні у цих зусиллях та заохочуватимуть міжнародну спільноту діяти аналогічно. Спільно ми робитимемо кроки для забезпечення вільної торгівлі, інвестицій та економічного співробітництва між нашими двома країнами та народами, а також в рамках міжнародної економіки в цілому. Важливою рисою такої співпраці будуть особливі зусилля України зі зняття бар'єрів для торгівлі та інвестицій для забезпечення американським підприємствам більшого доступу. Для досягнення цієї мети Україна та Сполучені Штати створять спільні комітети розвитку підприємництва та закладуть підмурок розширеної торгівлі. Ми уклали
торговельну угоду, яка поширюватиме на Україну режим найбільшого сприяння, а також
угоду в рамках ОПІК для забезпечення інвестиційних гарантій американським підприємствам, які здійснюють інвестиції в Україну. Ми також домовились прискорити переговори щодо укладення двосторонніх угод у сфері інвестицій та уникнення подвійного оподаткування, які надалі зміцнюватимуть приватну торгівлю та інвестування, а також угод у сфері мореплавства та цивільної авіації.
У сфері безпеки Україна та США співпрацюватимуть з метою поширення демократичного миру в Європі. Ми погоджуємося, що міжнародну безпеку вже не можна досягти завдяки зусиллям окремих країн, спрямованих на все більше накопичення озброєнь. Радше, безпека повинна грунтуватись на засадах зменшених рівнів озброєнь, всіх країн та на багатосторонніх зобов'язаннях дотримуватись спільних принципів, особливо таких, як демократія, непорушність кордонів, територіальна цілісність та мирне вирішення конфліктів. Співробітництво в таких багатосторонніх інституціях, як НБСЄ та Рада Північно-Атлантичного співробітництва, стане важливим інструментом поширення цих цілей та цінностей у новій Європі. Також важливим буде розвиток постійного двостороннього діалогу з питань миру та безпеки, в ході якого обговорюватимуться питання, що становлять спільний інтерес. Ми використовуватимемо двосторонні контакти у військовій та оборонній галузях з метою надання поради та допомоги у розвитку інституцій цивільного контролю над збройними силами.
................Перейти до повного тексту