1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
Л И С Т
N 13-211/2903-5896 від 03.10.96
м.Київ
Республіканському банку Криму
Регіональним управлінням НБУ
Комерційним банкам
( Лист втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 40-0006/16290 від 22.03.2018 )
Про порядок здійснення контролю за надходженням товару за імпортними контрактами
Направляємо для використання в роботі і безумовного виконання "Порядок здійснення контролю за надходженням товару за імпортними контрактами", затверджений постановою Правління Національного банку України" N 254 від 2 жовтня 1996 року, реєстр N 392 від 03.10.96.
Перший заступник
Голови Правління

В.О.Бондар
Додаток
до постанови Правління
Національного банку України
від 2 жовтня 1996 року N 254
реєстр N 392 від 03.10.96 р.
Порядок здійснення контролю за надходженням товару за імпортними контрактами
Відповідно до ст.11 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" N 15-93 від 19.02.93 р. та керуючись ст. 16 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Національний банк України з 04.10.96 р. вводить порядок здійснення контролю за надходженням товарів (робіт, послуг) за імпортними контрактами за умови купівлі-продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку.
1. Порядок реєстрації імпортних контрактів, за якими передбачено надходження товарів (робіт, послуг) у разі здійснення передоплати в будь-якій формі на користь нерезидента:
1.1. Відповідно до п.2.1 "Порядку контролю за надходженням товару (робіт, послуг) за імпортними контрактами, на підставі яких була здійснена купівля іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України" (дивись нижче за текстом) уповноважений банк, у разі звернення клієнта з заявкою на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України, реєструє наданий клієнтом контракт, на підставі якого буде здійснена купівля іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку.
1.2. Уповноважений банк приймає до виконання заявку клієнта на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України під контракти, якими передбачено надходження товару (робіт, послуг) на умовах здійснення передоплати в будь-якій формі, тільки під зареєстрований у цьому банку контракт на імпорт товарів (робіт, послуг) та шляхом укладення з клієнтом, оформленої відповідно до чинного законодавства, угоди про надання банківської гарантії виконання умов контракту (надходження товару (робіт, послуг) або повернення валютної виручки у встановлені законодавством терміни). Така гарантія надається державній податковій адміністрації за місцем реєстрації суб'єкта господарської діяльності, за дорученням якого вона була виставлена. У разі ненадходження товару (робіт, послуг) або неповернення валютної виручки у встановлені законодавством строки уповноважений банк несе зобов'язання в обсязі наданої гарантії перед держбюджетом.
У разі настання гарантійного випадку державна податкова адміністрація списує в визначеному законодавством порядку суму недоодержаних коштів у межах гарантії з коррахунку уповноваженого банку в гривні за курсом НБУ на дату стягнення. У разі відсутності необхідної суми гривень на коррахунку уповноваженого банку, відкритому в НБУ, розмір стягнення гарантованої суми фіксується за курсом на день першого списання коштів. У разі надання Національним банком України ліцензії на продовження строків розрахунків за контрактами, дія банківської гарантії автоматично продовжується до строку, що вказаний у ліцензії. Відповідно до Інструкції Національного банку України "Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті за експортно-імпортними операціями на умовах відстрочки платежів чи поставок" N 139 від 16.06.94 р. з доповненнями, уповноважений банк, який здійснив купівлю іноземної валюти, на 20-ий день після закінчення 90-денного терміну надходження товару (робіт, послуг) має повідомити Державну податкову адміністрацію про ненадходження товару (робіт, послуг) або неповернення авансового платежу.
2. Порядок контролю за надходженням товару (робіт, послуг) за імпортними контрактами, на підставі яких була здійснена купівля іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України:
2.1. Уповноважений банк під час купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України на виконання заявок клієнтів оформляє спецкартку, якій присвоюються номер і дата. Спецкартка реєструється в окремому журналі, прошитому та пронумерованому, а також скріпленому печаткою та зареєстрованому в НБУ (відповідне управління НБУ має поставити власну печатку на цей журнал). Журнал повинен зберігатись в грошовому сховищі. Спецкартка має таку форму:

................
Перейти до повного тексту