1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 13-134/1320 від 21.08.96
м.Київ
Кримському республіканському,
по м.Києву і Київській області,
обласним управлінням
Національного банку України
ОПЕРУ та ЦМР НБУ
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
( Документ втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 40-0006/16290 від 22.03.2018 )
Роз'яснення до постанови Правління Національного банку України від 2 лютого 1996 року за N 25
( v0345500-96 )
1. Уповноважені банки самостійно забезпечують виготовлення бланків суворої звітності за формами N 377 та N 377-А відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.93 р. за N 283, а також розділу 3 Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України від 25, 15, 24 листопада 1993 року за NN 98, 118, 740.
Бланки квитанцій суворої звітності за формами N 377 та N 377-А мають містити серію та номер і ті обов'язкові реквізити, що передбачені у додатку до доповнення до Положення про пункти обміну іноземної валюти.
Серії та номери бланків суворої звітності за формами N 377 та N 377-А проставляються при друкуванні на підприємствах, що мають відповідну ліцензію Міністерства фінансів України, і обліковуються відповідно до вищезгаданих Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку. При цьому не потрібно отримувати у Національному банку України серії та номери, які будуть проставлені на бланках при друкуванні, та реєструвати їх в управлінні справами Національного банку України.
Після одержання виготовлених бланків уповноважені банки ведуть їх облік згідно з чинним законодавством України.
2. При використанні у пунктах обміну іноземної валюти сертифікованих комп'ютерних систем (занесених до Реєстру сертифікованих комп'ютерних систем) замість бланків суворої звітності за формою N 377-А клієнтам надаються квитанції про здійснення валютно-обмінних операцій, роздруковані друкуючими пристроями згаданих систем. На зазначених квитанціях мають бути всі реквізити бланків суворої звітності за формою N 377-А, а також реквізити, передбачені "Технічними вимогами до автоматизації операцій з валютою в пунктах обміну", затвердженими постановою Правління N 226 від 15 вересня 1995 року і узгодженими Головною податковою інспекцією України 9 листопада 1995 року та Державною міжвідомчою експертною комісією з ЕККА 6 грудня 1995 року.
Облік номерів та серій вищезгаданих квитанцій ведеться кожним уповноваженим банком самостійно. Заступник головного бухгалтера або службова особа, призначена наказом керівника банку, має вести Книгу обліку номерів та серій квитанцій за формою N 377-А для комп'ютерних систем (додаток 1). У згаданій книзі головного офісу уповноваженого банку відображаються номери та серії квитанцій за формою N 377-А, що надаються філіям та відділенням цього банку, а також власним пунктам обміну іноземної валюти та пунктам обміну, що працюють на підставі агентських угод. У філіях та відділеннях банку ведуться власні книги обліку з відображенням номерів та серій одержаних від головного офісу, що надаються пунктам обміну іноземної валюти відповідної філії або відділення та пунктам обміну, що працюють на підставі агентських угод.
Серії мають містити дві літери українського алфавіту за винятком таких літер: Ґґ, Єє, Її. Спочатку використовуються серії, що містять дві великих літери в алфавітній послідовності (АА, АБ ,..., АЯ, БА, ББ ,..., БЯ тощо). Якщо зазначених серій не вистачає, то використовуються серії, що містять дві маленьких літери в алфавітній послідовності, потім комбінація великої і маленької літери тощо.
Номери мають містити шість арабських цифр, з номера 000001 і до 999999. Ведучі нулі мають обов'язково проставлятись при друкуванні.
Кількість номерів та серій, що надаються конкретним пунктам обміну, де застосовується сертифікована комп'ютерна система, визначається кожним уповноваженим банком (філією, відділенням) самостійно.

................
Перейти до повного тексту