1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 98/118/740 від 25.11.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 січня 1994 р.
за N 8/217
Про затвердження Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку
У зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Правила виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку.
Міністр
фінансів України Служби безпеки
Г.О.П'ятаченко
В.о. Голови Заст.Міністра
внутрішніх справ України
Є.К.Марчук В.М.Недригайло
Зміст стор.
1. Загальні положення 2
2. Вимоги до підприємств, на яких виготовляють
бланки цінних паперів і документів суворого
обліку


4
3. Порядок оформлення замовлення на виготовлення
бланків цінних паперів і документів суворого
обліку


4
4. Вимоги до поліграфічного виконання бланків
цінних паперів і документів суворого обліку

6
5. Порядок виготовлення бланків цінних паперів
і документів суворого обліку

8
6. Вимоги до приймання тиражу виготовлення бланків
цінних паперів і документів суворого обліку на
склад готової продукції підприємства


10
7. Вимоги до упаковки бланків цінних паперів і
документів суворого обліку

11
8. Порядок проведення експертизи 12
9. Порядок обліку сировини, матеріалів, напівфабри-
катів, готової продукції бланків цінних паперів
і документів суворого обліку


12
10.Порядок знищення браку та відходів виробництва 15
Затверджено
наказом Міністерства фінансів,
Служби безпеки, Міністерства
внутрішніх справ України від
25, 15, 24 листопада 1993 р.
N 98/118/740
Правила виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Правила виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку розроблені відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку".
1.2. Виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку здійснюється тільки на державних спеціалізованих підприємствах, які охороняються органами внутрішніх справ.
Контроль за додержанням Правил та роз'яснення їх застосування здійснює Міністерство фінансів України.
1.3. Номенклатура бланків цінних паперів і документів суворого обліку, що виготовляються за ліцензіями, виданими Міністерством фінансів України:
1.3.1. Бланки цінних паперів:
акції, облігації внутрішніх республіканських і місцевих позик, казначейські зобов'язання республіки, ощадні сертифікати, приватизаційні папери, інші бланки, передбачені чинним законодавством.
1.3.2. Бланки документів суворого обліку:
документи, що засвідчують особу, подію, освіту, трудовий стаж тощо (паспорт, свідоцтво про народження, одруження і розірвання шлюбу, переміну прізвища, імені, по батькові; трудова книжка і вкладиш до неї; посвідчення водія, службові, військові, ветеранів, інвалідів; дипломи про освіту, присвоєння звання; пенсійна книжка; пенсійні листки, листки тимчасової непрацездатності);
проїзні документи (квитки на проїзд у залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті; документи на перевезення вантажів; військові проїзні документи);
знаки поштової сплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками);
документи, що обслуговують грошовий обіг (книжки ощадні, чекові, депозитні; чеки грошові, майнові, розрахункові; бланки фінансування, страхування; акредитиви; марки податкові, митні; доручення на видачу коштів, пенсій, майна; сертифікати якості, на право вивезення та ввезення; поліси страхування; ліцензії);
бланки білетів тиражних та миттєвих лотерей.
2. ВИМОГИ ДО ПІДПРИЄМСТВ, НА ЯКИХ ВИГОТОВЛЯЮТЬ БЛАНКИ ЦІННИХ ПАПЕРІВ І ДОКУМЕНТІВ СУВОРОГО ОБЛІКУ
2.1. Виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку на підприємстві допускається за наявності:
2.1.1. Спеціального поліграфічного обладнання, призначеного для виготовлення продукції, за номенклатурою, вказаною в пункті 1.3. цих Правил.
2.1.2. Спеціальних технологічних процесів щодо виготовлення продукції, включаючи виготовлення оригіналів, зразків, друкарських форм, друкування, їх нумерацію і обробку. Спеціальних технологій, матеріалів, обладнання та методів контролю, що забезпечують достатній захист продукції від підробки та несанкціонованого тиражування.
2.1.3. Фахівців основних професій (фотографів, ретушерів, друкарів, палітурників тощо).
2.1.4. Спеціальних технічних та організаційних засобів охорони.
2.1.5. Ліцензії Міністерства фінансів України.
3. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ЗАМОВЛЕННЯ НА ВИГОТОВЛЕННЯ БЛАНКІВ ЦІННИХ ПАПЕРІВ І ДОКУМЕНТІВ СУВОРОГО ОБЛІКУ
3.1. Замовник бланків цінних паперів та документів суворого обліку подає заяву на їх виготовлення до Міністерства фінансів України, Держзнаку України.
У заяві слід вказати вид продукції, відповідно до номенклатури, вказаної в п.1.3. цих Правил, тираж. Там же позначаються номери технічних засобів оперативного зв'язку, дається гарантія оплати, заява підписується керівником і головним бухгалтером та засвідчується печаткою.
3.2. До заяви додаються:
- затверджений замовником текст, який буде друкуватися на бланках;
- макет розміщення тексту на бланках;
- технічний опис бланків (формат, тираж, кількість фарб, кількість аркушів, необхідність фальцовки, тип обкладинки тощо);
- ескізний проект бланків (з урахуванням можливості поліграфічного відтворення);
- копія документа, на основі якого замовник має повноваження на випуск бланків;
- рознарядка на відвантаження готової продукції.
3.3. Держзнак України реєструє в спеціальному журналі замовлення на виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, розробляє технологію і засоби захисту бланків з урахуванням можливостей підприємства, що виготовляє бланки цінних паперів і документів суворого обліку, і направляє всі документи замовлення на підприємство.
3.4. Між замовником і підприємством, що виготовляє бланки цінних паперів і документів суворого обліку, укладається договір, в якому визначаються умови та термін виконання замовлення (графік), вартість. У разі непередбаченого збільшення суми договору розрахунки робляться виходячи з додаткової, погодженої між сторонами ціни, тиражу, вимог до якості продукції тощо. Після укладання договору підприємство подає копію узгодженого графіка виготовлення замовлення до Держзнаку України.
3.5. Замовлення виконується із сировини та матеріалів підприємства, що має право виготовляти бланки цінних паперів і документів суворого обліку, якість яких узгоджується із замовником з урахуванням рекомендацій технології і засобів захисту. Може бути використана також сировина та матеріали замовника.
3.6. Замовлення на виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку підлягає обов'язковій реєстрації підприємством у книзі замовлень "Бланки цінних паперів і документів суворого обліку", яка повинна бути пронумерована, прошнурована, скріплена печаткою підприємства.
Книга замовлень повинна мати такі реквізити:
1. Порядковий номер замовлення;
2. Найменування замовника;
3. Найменування бланків;
4. Дату надходження замовлення;
5. Тираж замовлення;
6. Дату розсилки контрольних примірників;
7. Дату видачі тиражу замовнику;
8. Фактично виданий тираж (кількість);
9. Позначення та номер акта про знищення технічних відходів;
10. Анулювання зробленого неправильного запису;
11. Примітку.
Графи книги замовлень заповнюються регулярно, в міру проходження замовлення.
4. ВИМОГИ ДО ПОЛІГРАФІЧНОГО ВИКОНАННЯ БЛАНКІВ ЦІННИХ ПАПЕРІВ І ДОКУМЕНТІВ СУВОРОГО ОБЛІКУ
4.1. Поліграфічне виконання бланків цінних паперів і документів суворого обліку повинно відповідати нормативно-технічній документації, що розробляється для кожного виду бланків. Не допускається застосування одного і того ж графічно-художнього оформлення оригіналів бланків різних видів та призначення.
4.2. Для виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку використовується офсетний, високий, металографський, орловський, флексографський, трафаретний способи друку або їх поєднання. При виготовленні бланків обов'язково використовується не менше двох способів друку.
4.3. Вибір способу друку бланків цінних паперів і документів суворого обліку визначається технічною оснащеністю підприємства і технологічними особливостями оригіналу.
4.4. Підприємства повинні виготовляти тільки у власному виробництві всі необхідні для виготовлення друкарських форм вихідні елементи: гільоші, рельєфи, малюнки, гравюри, штампи, фотоформи тощо.
4.5. Цикл виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, включаючи виготовлення друкарських форм, зразків, нумерацію, обробку, повинен бути замкненим на одному підприємстві. Кооперація підприємств не дозволяється.
4.6. Тираж бланків цінних паперів і документів суворого обліку повинен друкуватись на папері одного гатунку і одного й того ж підприємства, що виготовляє папір, одним номером і однією серією фарб. Рекомендується друк цільними фарбами, але допускається застосування двох або більше фарб з кратністю змішування 10%. Захисні фарби повинні бути тільки цільними і виготовленими на спеціалізованих підприємствах.
4.7. Підприємство повинно гарантувати виконання розроблених і затверджених Держзнаком України технологій і засобів захисту при виготовленні бланків цінних паперів і документів суворого обліку.
4.8. Нумерація бланків здійснюється нумераторами із заданим очком. Всі відбитки кожного заводського нумератора повинні бути зареєстровані в спеціальній книзі у Держзнаку України.
4.9. Бланки цінних паперів і документів суворого обліку повинні мати такі реквізити підприємства-виготовлювача:
- повне або скорочене найменування підприємства, що виготовило бланки цінних паперів та документів суворого обліку, або його код;
- номер замовлення;
- дату (рік і квартал випуску).
За погодженням з Держзнаком України допускається інша номенклатура реквізитів.
5. ПОРЯДОК ВИГОТОВЛЕННЯ БЛАНКІВ ЦІННИХ ПАПЕРІВ І ДОКУМЕНТІВ СУВОРОГО ОБЛІКУ
5.1. Для виконання замовлення відповідно до номенклатури, що вказана в п. 1.3. цих Правил, підприємство (відділ головного технолога) складає технічну специфікацію поліграфічного виконання замовлення, в якій послідовно вказуються всі технологічні процеси. Окремо складається специфікація на захист бланків цінних паперів і документів суворого обліку. Складання специфікації повинно здійснюватись таким чином, щоб обмежити коло осіб, ознайомлених з повним циклом виготовлення бланків, для чого кожному структурному підрозділу підприємства видається витяг із специфікації на виконання окремого технологічного процесу. Специфікація на виготовлення бланків затверджується головним інженером або головним технологом. Порядок складання специфікації для виконання окремого замовлення і витяг з неї на виконання окремого технологічного процесу встановлює підприємство за погодженням з Держзнаком України.
5.2. Виготовлення бланків повинно виконуватись відповідно до затвердженої для окремого замовлення специфікації, при цьому передача фотоформ, друкарських форм, напівфабрикатів, паперу з обов'язковим перерахунком їх кількості і відповідним записом у книзі обліку матеріальних цінностей від одного виконавця до іншого повинна здійснюватись через комори.

................
Перейти до повного тексту