1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент безвиїзного банківського нагляду
Л И С Т
08.07.2009 N 47-312/10284
Голові правління
ВАТ Банк
"Олімпійська Україна"
Пінчук Н.А.
Щодо результатів інспектування
Національний банк України висловлює занепокоєння станом справ Відкритого акціонерного товариства Банк "Олімпійська Україна" (далі - Банк), який склався через порушення Банком вимог нормативно-правових актів Національного банку України. Так, за результатами інспектування Банку за станом на 01.05.2009 за період діяльності з 01.06.2006 до 01.05.2009 року, проведеного працівниками Департаменту інспектування банків Національного банку України, встановлено, що Банком порушуються:
1. Положення про порядок формування резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банку, затверджене постановою Правління Національного банку України від 06.07.2000 N 279 (виправлено під час інспектування):
- пункт 5.1 в частині невірного визначення стану обслуговування боргу позичальником (ДП "Володимир-Волинське ЛМГ");
- пункт 7.1 в частині невірного визначення вартості застави, що приймається до розрахунку резерву під кредитні ризики (ДПМФ "Артем", ДАХК "Артем").
2. Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджені постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003 N 124, у частині надання до Національного банку України недостовірної статистичної звітності за формою N 613 "Звіт про концентрацію ризиків за активними операціями банку з контрагентами та інсайдерами" (незаповнення колонки N 25 "Сума забезпечення") та за формою N 643 "Звіт про афілійовані особи банку" за станом на 01.04.2009 (невідображення афілійованих по відношенню до Банку осіб, а саме вкладення в дочірні компанії ТОВ "Партнерство медіа" та ТОВ "Всеукраїнська юридична компанія").
Крім того, за результатами інспектування встановлено ряд чинників, які свідчать про недостатню якість управління активами та спричиняють підвищення кредитного ризику Банку. Так, потребують зменшення виявлені концентрації у структурі прийнятого Банком забезпечення за кредитним операціями (54,5% становлять майнові права на надходження грошових коштів за контрактами позичальників). Також до зростання кредитного ризику призводить практика кредитування Банком в іноземній валюті позичальників, які не мають джерел валютних надходжень (частка таких кредитів складає 17,5% балансового кредитного портфеля), та наявні концентрації за галузями економіки та групами контрагентів (24% від кредитного портфеля або 65,1% від регулятивного капіталу Банку становить заборгованість підприємств, які займаються виготовленням та реалізацією виробів з деревини, будівництвом дерев'яних споруд: ТОВ "Український торгово-кліринговий дім", ЗАТ "Лубнимеблі", ДП "Люкс", ТОВ "Енергомашбуд", Коростишівський СБК).

................
Перейти до повного тексту