1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ
ПОСТАНОВА
07.09.2017 № 145
Про проект Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки
Відповідно до статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та пункту 14 Статуту Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), правління Фонду
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Схвалити Програму Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки (далі - Програма), що додається.
2. Виконавчій дирекції Фонду - Державній службі зайнятості (Центральному апарату):
- затвердити План реалізації Програми;
- інформувати правління Фонду щодо стану реалізації Програми не рідше одного разу на рік.
Голова правління Фонду О. Лотоцький
Додаток
ПРОГРАМА
Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки
Загальні положення
У сучасних соціально-економічних умовах держава потребує цілісної системи професійної орієнтації, що відповідає національним інтересам і світовим тенденціям розвитку економіки, забезпечує вибір актуальної на ринку праці професії та формування трудового потенціалу суспільства, спроможного навчатися впродовж життя, підвищувати рівень своєї кваліфікації, здобувати за потреби іншу професію.
В умовах ринкової економіки, впровадження високих технологій у виробництво підвищуються вимоги до якості трудових ресурсів, спроможних навчатися та розвивати власні навички, що відповідає світовим тенденціям неперервної освіти впродовж життя. Стратегія розвитку цієї галузі визначається: пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку України; необхідністю адаптації до демократичних і ринкових перетворень у суспільстві, що зумовлено входженням у європейський і світовий інформаційний простір.
Розвиток економіки, впровадження новітніх технологій у виробничий процес, зміна бізнес-процесів в організації виробництва сприяють виникненню нових професій та зниканню існуючих.
Для оперативного реагування на виклики ринку праці, інформування, орієнтації та сприяння адаптації населення до умов швидкозмінного ринку праці, інформатизації суспільства необхідно забезпечити надання якісних послуг з профорієнтації на новому рівні з використанням дистанційних форм та інформаційно-комунікаційних технологій.
Сучасна молодь недостатньо орієнтована на потреби економіки України. Молоді люди продовжують вибирати професії та спеціальності, якими перенасичений ринок праці, не враховуючи індивідуальні здібності та кон'юнктуру ринку.
Причинами незайнятості випускників також є втрата навчальними закладами зв'язків з потенційними роботодавцями.
Наслідками молодіжного безробіття після такого навчання є додаткові видатки Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) на виплату допомоги по безробіттю, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Протягом 2016 року до Державної служби зайнятості після закінчення навчання звернулося: 5,5 тис. випускників професійно-технічних навчальних закладів, з них навчалися за державним замовленням майже 3 тис. осіб; 23,5 тис. випускників вищих навчальних закладів, з них навчалися за державним замовленням майже 2,4 тис. осіб.
У першому півріччі 2017 року до Державної служби зайнятості після закінчення навчання звернулося: 2,3 тис. випускників професійно-технічних навчальних закладів, з них навчалися за державним замовленням понад 1,0 тис. осіб; 8,4 тис. випускників вищих навчальних закладів, з них навчалися за державним замовленням майже 0,7 тис. осіб.
Також профорієнтаційні послуги Державної служби зайнятості щорічно отримують близько 900 тис. осіб, які навчаються, серед них - студенти вищих навчальних закладів, учні професійно-технічних навчальних закладів та учні загальноосвітніх навчальних закладів.
Послуги з профорієнтації в Державній службі зайнятості надаються всім соціальним групам та віковим категоріям осіб, які звернулись до Державної служби зайнятості, та роботодавцям щодо профвідбору кадрів на їх замовлення.
З метою сприяння працевлаштуванню осіб Державна служба зайнятості співпрацює з професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, організаціями, установами незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо з роботодавцями - замовниками кадрів.
Щорічно профорієнтаційними послугами Державної служби зайнятості охоплюється понад 95 % зареєстрованих безробітних різних категорій.
Громадяни, які звернулись в службу занятості, можуть скористатися послугами профорієнтації та психодіагностики. Проте профорієнтаційний інструментарій та психодіагностичні програми, що є в користуванні центрів зайнятості, потребують періодичного оновлення та відповідної технічної підтримки, що довгий час не проводилося, у зв'язку обмеженим фінансуванням за цим напрямом.
Передумовами розвитку професійної орієнтації є:
- спрямування системи професійної орієнтації населення, зокрема молоді, яка навчається, на поточні та перспективні потреби ринку праці;
- посилення зв'язків між підприємствами, установами, організаціями та навчальними закладами щодо проведення профорієнтації;
- проведення системної профорієнтації учнів випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів на вибір професій, затребуваних на ринку праці України;
- модернізація форм роботи з різними категоріями населення, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних та дистанційних технологій у професійній орієнтації.
Програма розроблена з урахуванням: Закону України "Про зайнятість населення" ; Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" ; постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Концепції державної системи професійної орієнтації населення" від 17.09.2008 № 842; розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 № 150-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення"; наказу Міністерства соціальної політики України від 03.01.2013 № 2 "Про затвердження Порядку надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, послуг з професійної орієнтації осіб", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за № 131/22663.

................
Перейти до повного тексту