1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ
ПОСТАНОВА
06.07.2000 № 2
Про Статут Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Регламент засідань правління Фонду
Заслухавши та обговоривши інформації керівника виконавчої дирекції Іванової Н.І. та начальника управління загальнообов'язкового державного соціального страхування Мінпраці України Лесенка Г.Г. про проект Статуту Фонду та проект Регламенту засідань правління Фонду, правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Статут Фонду зі змінами і доповненнями, внесеними під час обговорення.
2. Доручити голові правління Фонду подати Статут Фонду на реєстрацію в установленому законодавством України порядку.
3. Використати для реєстрації Статуту одноразово печатку Державного центру зайнятості.
4. Затвердити Регламент засідань правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в запропонованій редакції із змінами і доповненнями.
Голова правління Фонду В.Пожидаєв
( Регламент не наводиться )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
загальнообов'язкового
державного соціального
страхування України
на випадок безробіття
06.07.2000 № 2
(у редакції, що затверджена
постановою правління Фонду
14.10.2010 № 204
зі змінами, внесеними згідно
з постановами правління Фонду
21.07.2011 № 269,
26.07.2012 № 339)
СТАТУТ
Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Загальні положення
1. Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд) створений відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" для здійснення функцій соціального страхування, передбачених цим Законом.
Фонд є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення.
2. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом є держава.
3. У своїй діяльності Фонд керується Конституцією України, Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про зайнятість населення", а також іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття та цим Статутом.
4. Статут Фонду, зміни до нього затверджуються правлінням Фонду.
5. Управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду.
Правління Фонду складається з представників від держави, застрахованих осіб та роботодавців, які виконують свої обов'язки на громадських засадах.
Виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, яка забезпечує виконання та практичну реалізацію рішень правління.
Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, систему яких складають Державний центр зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центр зайнятості Автономної республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Центральним органом виконавчої дирекції в системі робочих органів виконавчої дирекції Фонду є Державний центр зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
Центр зайнятості Автономної республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості є робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
6. Місцезнаходження Фонду за адресою: 01601, м. Київ-601, вул. Еспланадна, 8/10.
Напрями діяльності Фонду
7. Основні напрями діяльності Фонду:
- управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття;
- акумуляція надходжень від сплати єдиного внеску, фінансових санкцій відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття";
- контроль за надходженням страхових внесків відповідно до закону;
- контроль за використанням коштів;
- виплата матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
8. Фонд не може провадити будь-яку діяльність, крім передбаченої Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі - Закон) та цим Статутом.
Обов'язки, права та відповідальність Фонду
9. Фонд зобов'язаний:
- виплачувати матеріальне забезпечення та надавати соціальні послуги, здійснювати заходи, в т.ч. профілактичні, спрямовані на запобігання настання страхових випадків;
- вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду;
- контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків відповідно до закону, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю;
- щорічно складати звіт про результати своєї діяльності та подавати його Кабінету Міністрів України;
- інформувати застрахованих осіб про результати своєї роботи через засоби масової інформації.
10. Фонд має право:
- користуватися в установленому порядку відомостями Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, необхідними для забезпечення виконання покладених на нього функцій;
- перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду;
- отримувати необхідні пояснення (у тому числі в письмовій формі) з питань, що виникають під час перевірки;
- стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог Закону;
- стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою;
- стягувати з роботодавця суму страхових коштів та вартість соціальних послуг, наданих безробітному в разі поновлення його на роботі за рішенням суду, а також незаконно виплачені безробітному суми матеріального забезпечення в разі неповідомлення роботодавцем Фонду про прийняття його на роботу;
- вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених фактів порушення законодавства про страхування на випадок безробіття.
- визначати мінімальний розмір виплат, передбачених частинами другою та четвертою статті 23, частиною першою статті 26, частиною першою статті 33 Закону України "Про загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття" до стабілізації економічного становища в Україні.
11. Фонд несе відповідальність за шкоду, заподіяну особам внаслідок несвоєчасного або неповного надання забезпечення відповідно до законодавства.
Органи управління Фонду
12. Органами управління Фонду є правління Фонду та виконавча дирекція.
Правління Фонду: порядок формування, обов'язки, повноваження, права, відповідальність
13. До складу правління Фонду входять по п'ятнадцять представників від держави, застрахованих осіб та роботодавців.
До складу правління Фонду входить також керівник виконавчої дирекції Фонду (за посадою), з правом дорадчого голосу.
Строк повноважень членів правління Фонду становить шість років і закінчується в день першого засідання нового складу правління Фонду.
Представниками держави є представники від центральних органів виконавчої влади, які призначаються Кабінетом Міністрів України.
Представники застрахованих осіб і роботодавців обираються (делегуються) репрезентативними на національному рівні всеукраїнськими об'єднаннями профспілок та репрезентативними на національному рівні всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців.
Порядок обрання (делегування) таких представників визначається сторонами соціального діалогу самостійно.
Не може представляти сторону особа, яка не є громадянином України або має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку, а також особа, яка звільнена з останнього місця роботи з підстав, передбачених пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України.
Для підтвердження повноважень членам правління надаються посвідчення члена правління Фонду. Виготовлення бланків посвідчення члена правління Фонду забезпечує виконавча дирекція Фонду.
Правління Фонду очолює голова, який обирається з членів правління Фонду строком на два роки почергово від представників кожної сторони.
У разі відсутності на засіданні правління голови правління його повноваження виконує заступник голови правління, який представляє іншу сторону, ніж ті, від яких обрано голову правління та голову наглядової ради.
Голова правління має двох заступників, які разом з головою представляють сторони.
14. Повноваження правління Фонду:
- визначає перспективні та поточні завдання Фонду;
- спрямовує та контролює діяльність виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів;
- заслуховує та затверджує звіт виконавчої дирекції Фонду про її діяльність не рідше одного разу на рік, а також у разі потреби;
- затверджує та вносить зміни до документів, що регламентують діяльність Фонду, в тому числі виконавчої дирекції Фонду;
- обирає голову правління Фонду та його заступників;
- розглядає питання щодо дострокового припинення повноважень голови правління Фонду та його заступників;
- дає згоду на призначення та звільнення в установленому порядку керівника виконавчої дирекції Фонду та його заступників, а у разі порушення ними Закону чи Статуту вносить обов'язкове для врахування обґрунтоване подання про звільнення;
- затверджує бюджет Фонду з врахуванням розміру страхових внесків та асигнувань державного бюджету, встановлених Верховною Радою України та зміни до нього;
- затверджує структуру органів Фонду, граничну чисельність працівників та зміни до них, видатки на адміністративно-господарські витрати Фонду (за погодженням із Мінфіном та Мінсоцполітики);
- затверджує порядок використання коштів з окремих видатків бюджету Фонду;
- вносить Мінсоцполітики пропозиції щодо розміру частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовується на страхування на випадок безробіття;
- готує та вносить на розгляд Мінсоцполітики пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;
- погоджує проекти нормативно-правових актів щодо реалізації положень Закону та змін до них, а також інших нормативно-правових актів, що стосуються діяльності Фонду у випадках, передбачених законодавством;
- затверджує умови конкурсу щодо визначення уповноважених банків, в яких будуть відкриватись рахунки Фонду та склад конкурсної комісії;
- розглядає інформацію виконавчої дирекції про результати конкурсу щодо визначення уповноважених банків, в яких будуть відкриватись рахунки Фонду;
- вживає заходів щодо удосконалення діяльності Фонду;
- встановлює заохочувальні відзнаки правління Фонду: Нагрудний знак правління Фонду "За значний внесок у розвиток системи державного соціального страхування України на випадок безробіття", Почесну грамоту правління Фонду, Подяку правління Фонду, визначає порядок нагородження та розміри виплат, які надаються разом із відзнаками;
- вживає заходи щодо короткотермінового підвищення кваліфікації членів правління Фонду;
- створює постійно діючі або тимчасові комісії, формує їх персональний склад із числа членів правління Фонду та виконавчої дирекції Фонду і визначає їх повноваження, а також створює робочі групи;
- здійснює контроль за виконанням власних рішень;
- вирішує інші питання діяльності Фонду, які не суперечать законодавству з питань соціального страхування на випадок безробіття.
Виконавча дирекція: обов'язки, права, відповідальність
15. Виконавчим органом правління Фонду є виконавча дирекція Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками керівника виконавчої дирекції Фонду.
Виконавча дирекція Фонду організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду, дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду, підзвітна та підконтрольна правлінню, в межах та порядку передбачених Законом та цим Статутом.
16. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи зобов'язані:
- здійснювати оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду в межах затвердженого бюджету;
- забезпечувати цільове використання коштів відповідно до затвердженого бюджету Фонду та затвердженого порядку використання коштів з окремих видатків бюджету Фонду;
- виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені Законом, забезпечувати здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків;
- контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків відповідно до закону, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводити розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення;
- представляти інтереси Фонду в судових та правоохоронних органах;
- представляти Фонд у взаємовідносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян з питань соціального захисту, а також органами соціального страхування на випадок безробіття зарубіжних країн, міжнародними організаціями, діяльність яких пов'язана із захистом соціальних прав людини;
- організовувати та забезпечувати короткотермінові підвищення кваліфікації членів правління та працівників виконавчої дирекції Фонду;
- забезпечувати членів правління Фонду, членів наглядової ради та органу державного нагляду у сфері страхування на випадок безробіття необхідною інформацією про діяльність Фонду, виконавчої дирекції Фонду та її робочих груп.
Готують та подають на розгляд правління Фонду:
- пропозиції щодо вдосконалення законодавства про обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття;
- пропозиції щодо розміру частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовується на страхування на випадок безробіття;
- проект бюджету та звіт про виконання бюджету Фонду;
– інформацію про видатки, які становлять понад 100 тис. грн;
- пропозиції щодо розміру резерву коштів Фонду;
- звіт про діяльність;
- матеріали щодо розгляду інших питань, які входять до компетенції правління Фонду.
17. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи мають право:
- використовувати на своїх офіційних бланках Герб України та вислів "Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Виконавча дирекція";
- використовувати печатку і штамп органів державної служби зайнятості;
- перевіряти цільове використання робочими органами коштів відповідно до затвердженого бюджету Фонду та затвердженого порядку використання коштів з окремих видатків бюджету Фонду;
- в установленому порядку вносити подання і клопотання про нагородження Нагрудним знаком правління Фонду "За значний внесок у розвиток системи державного соціального страхування України на випадок безробіття", Почесною грамотою Фонду або Подякою правління Фонду осіб за досягнення у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;
- звертатися до Голови правління Фонду з проханням позачергового скликання засідання правління Фонду;
- з метою удосконалення діяльності Фонду проводить круглі столи, вивчати міжнародний досвід, виступати замовником наукових робіт, досліджень, методичного забезпечення тощо.
18. Фінансування витрат, пов'язаних з виконанням функцій виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів, управління Фондом, розвитком матеріальної та інформаційної бази здійснюється в межах надходжень до Фонду відповідно до бюджету Фонду, затвердженого правлінням Фонду.
19. Призначення та звільнення керівника виконавчої дирекції Фонду та його заступників здійснюється відповідно до закону після надання на це згоди правління Фонду.

................
Перейти до повного тексту