1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.11.2015 № 693
Про внесення змін до Положення про облікову політику в Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 24 квітня 2015 року № 223
Відповідно до пункту 10 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 411, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року № 1202, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1017/18312, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 122 "Нематеріальні активи", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року № 1202, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1018/18313, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 "Запаси", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року № 1202, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1019/18314,
НАКАЗУЮ:
Внести зміни до Положення про облікову політику в Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 24 квітня 2015 року № 223, виклавши його в новій редакції, що додається.
Голова Служби генерал-майор Держспецзв’язку Л.О. Євдоченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
24.04.2015 № 223
(в редакції наказу Адміністрації
Державної служби спеціального
зв’язку та захисту інформації
України
від 19.11.2015 № 693)
ПОЛОЖЕННЯ
про облікову політику в Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
I. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 2011 року № 59, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року № 1202, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1017/18312, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 122 "Нематеріальні активи", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року № 1202, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1018/18313, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 "Запаси", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року № 1202, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1019/18314, Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 11, наказу Адміністрації Держспецзв’язку від 18 березня 2015 року № 147 "Про облікову політику в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України" та інших нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, наказів Адміністрації Держспецзв’язку, які регулюють питання бухгалтерського обліку та звітності, з метою належної організації порядку ведення бухгалтерського обліку, складання бюджетної та фінансової звітності в Адміністрації Держспецзв’язку.
1.2. Організація бухгалтерського обліку здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", закону про Державний бюджет України на відповідний рік, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства фінансів України та Державної казначейської служби України, цього Положення та інших нормативно-правових актів, які регламентують бюджетні відносини і фінансово-господарську діяльність бюджетної установи.
1.3. Ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Адміністрації Держспецзв’язку проводяться з використанням базового програмного забезпечення комплексної системи автоматизації фінансово-економічної діяльності і системи автоматизації зведення та аналізу періодичної фінансової звітності бюджетних установ з обов’язковим утворенням первинного документа, регістру синтетичного або аналітичного обліку на паперових носіях не пізніше ніж через 10 робочих днів після завершення звітного періоду.
1.4. Відповідальність особового складу Фінансово-економічного департаменту Адміністрації Держспецзв’язку (далі – ФЕД) за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів проведення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, облікових регістрів і звітності протягом установленого терміну визначаються їх посадовими інструкціями, затвердженими Головою Держспецзв’язку.
1.5. Бухгалтерський облік всіх господарських операцій в Адміністрації Держспецзв’язку здійснюється в грошовій одиниці України – гривні, в хронологічному порядку за меморіально-ордерною формою обліку в облікових регістрах та формах меморіальних ордерів, затверджених наказом Державного казначейства України від 27 липня 2000 року № 68 "Про затвердження Інструкції про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 серпня 2000 року за № 570/4791 (далі – Інструкція № 68).
Перелік меморіальних ордерів, які ведуться в Адміністрації Держспецзв’язку, затверджується директором ФЕД.
Регістри бухгалтерського обліку повинні мати назву, період реєстрації господарських операцій, посаду, прізвища і підписи та/або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь в їх складанні.
Операції в облікових регістрах відображаються в бухгалтерському обліку не пізніше наступного робочого дня після надходження до ФЕД первинних документів, але не пізніше останнього робочого дня звітного місяця.
1.6. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факт здійснення таких операцій і мають бути складені під час їх здійснення, а якщо це неможливо – безпосередньо після їх завершення.
Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому їх здійснено.
ФЕД здійснює облік і складає звітність за типовими формами обліку та звітності, встановленими відповідними нормативними актами.
З метою забезпечення повного висвітлення інформації про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій і подій наказом Адміністрації Держспецзв’язку можуть встановлюватися форми первинних, облікових та інших документів з питань, не врегульованих законодавством.
ФЕД має право в межах компетенції отримувати від структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв’язку, а також територіальних органів Адміністрації Держспецзв’язку, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв’язку додаткову інформацію з питань обліку та звітності.
1.7. Оформлення та подання первинних документів здійснюються відповідно до вимог Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704, та згідно з Графіком документообігу документів, що використовуються при плануванні видатків та у бухгалтерському обліку і звітності (додаток 1).
Усі первинні документи, що надходять до ФЕД, перевіряються на відповідність форми і повноти змісту. У разі виявлення невідповідності первинного документа вимогам законодавства у сфері бухгалтерського обліку такі документи з письмовим обґрунтуванням передаються керівництву Держспецзв’язку для прийняття рішення. До окремого письмового рішення керівництва такі документи до виконання не приймаються.
1.8. Рахунки бухгалтерського обліку для узагальнення інформації про наявність і рух активів, капіталу, зобов’язань та фактів діяльності методом подвійного запису ведуться відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26 червня 2013 року № 611, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 липня 2013 року за № 1214/23746, та Переліку додаткових субрахунків синтетичного і аналітичного обліку у Фінансово-економічному департаменті Адміністрації Держспецзв’язку (додаток 2).
В Адміністрації Держспецзв’язку може застосовуватись кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями, що не передбачена Типовою кореспонденцією субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями, зі збереженням єдиних методологічних засад, визначених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі та іншими нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку в державному секторі. Застосування нетипової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку визначається наказом Адміністрації Держспецзвязку.
1.9. Помилки, виявлені в бухгалтерських регістрах, виправляються способом "сторно" на підставі бухгалтерської довідки, форму якої установлено Інструкцією № 68.
1.10. Бухгалтерський облік ведеться окремо за кожним джерелом надходжень (загальний та спеціальний фонд державного бюджету) та за кожною бюджетною програмою (кодом програмної класифікації видатків державного бюджету), іншими операціями, передбаченими законодавством, та відображається в єдиному балансі Адміністрації Держспецзв’язку.
Усі меморіальні ордери реєструються у книзі "Журнал-головна".
1.11. На майно Адміністрації Держспецзв’язку поширюються вимоги Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" та постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1225 "Про затвердження Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах".
1.12. Облік товарно-матеріальних цінностей, грошових документів та бланків суворої звітності (далі – майно) ведеться в кількісному та сумарному вимірі за найменуваннями одиниць обліку та в розрізі матеріально відповідальних осіб.
Облік майна в місцях зберігання та/або експлуатації ведеться в кількісному вимірі та за найменуваннями одиниць обліку.
1.13. Дані обліку (в місцях зберігання та/або експлуатації) товарно-матеріальних цінностей (майна), у тому числі бланків суворої звітності, мають відповідати обліковим даним ФЕД.
Матеріально відповідальні особи Адміністрації Держспецзв’язку, в яких знаходиться на збереженні майно (крім бланків суворого обліку), не пізніше передостаннього робочого дня звітного місяця надають до ФЕД оригінали примірників прибуткових і видаткових первинних документів, на підставі яких здійснювалось оприбуткування, переміщення або списання майна.
Матеріально відповідальні особи Адміністрації Держспецзв’язку, в яких у підзвіті знаходяться бланки суворого обліку, щоквартально готують акти на списання використаних бланків суворого обліку та надають їх до ФЕД до 25 березня, 25 червня, 25 вересня та 25 грудня.
1.14. Перелік посад матеріально відповідальних осіб Адміністрації Держспецзв’язку, перебування на яких дозволяє укладання договорів про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, затверджено наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 20 березня 2015 року № 150 "Про затвердження Переліку посад Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, перебування на яких передбачає укладання договорів про повну індивідуальну матеріальну відповідальність".
1.15. Майно, що не належить Адміністрації Держспецзв’язку, може перебувати в експлуатації (зберіганні) її структурних підрозділів лише на підставі договору (оренди, відповідального зберігання) та повинно обліковуватись на позабалансовому рахунку 02 "Активи на відповідальному зберіганні".
1.16. Використані для забезпечення безперебійної роботи запаси, матеріальні цінності, які є фізично зношеними, непридатними для подальшого використання та відновний ремонт яких неможливий та/або недоцільний, а також нестачі підлягають списанню з балансу Адміністрації Держспецзв’язку на підставі підтвердних документів у спосіб, передбачений нормативно-правовими актами України і наказами Адміністрації Держспецзв’язку.
1.17. Періодичні видання (газети, журнали), що придбаваються Адміністрацією Держспецзв’язку і не належать до бібліотечних фондів, списуються на фактичні видатки.
1.18. Інвентаризація основних засобів, нематеріальних активів, матеріальних цінностей в Адміністрації Держспецзв’язку проводиться з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03 травня 2000 року № 748 "Про затвердження Положення про інвентаризацію військового майна у Збройних Силах".
Інвентаризація грошових коштів і документів, бланків суворого обліку, розрахунків та інших статей балансу проводиться відповідно до вимог Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 вересня 2014 року № 879, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2014 року за № 1365/26142.
Результати інвентаризацій основних засобів, нематеріальних активів, матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, бланків суворого обліку, розрахунків та інших статей балансу в Адміністрації Держспецзв’язку оформляють за типовими формами для відображення бюджетними установами результатів інвентаризації, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 17 червня 2015 року № 572, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 липня 2015 року за № 788/27233.
1.19. В Адміністрації Держспецзв’язку облік грошових документів у національній валюті (коштів, що містяться в санаторно-курортних путівках, проїзних документах, чекових книжках, поштових марках), бланків посвідчень, бланків суворого обліку здійснюється з використанням типових форм первинного обліку бланків суворої звітності, затверджених наказом Міністерства статистики України від 11 березня 1996 року № 67 "Про затвердження типових форм первинного обліку бланків суворої звітності".
1.20. Для аналітичного обліку готівкових операцій, касових, фактичних та капітальних видатків, отриманих і перерахованих асигнувань, прийнятих зобов’язань застосовуються форми карток і книг аналітичного обліку та порядок їх складання, затверджені наказом Державного казначейства України від 06 жовтня 2000 року № 100, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2000 року за № 747/4968.
1.21. Аналітичний облік операцій за сумами, отриманими на виконання окремих доручень, ведеться додатково в розрізі надавачів сум за дорученням і напрямів використання зазначених коштів.
1.22. Первинні документи та облікові регістри, які є підставою для складання звітності, а також бухгалтерські звіти зберігаються відповідно до норм чинного законодавства.
1.23. Аналітичний облік майна в Адміністрації Держспецзв’язку здійснюється в одиницях виміру, визначених Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96, затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 09 січня 1997 року № 8.
1.24. З метою своєчасного проведення оприбуткування, оцінки, переоцінки та списання майна, що надходить або перебуває на обліку Адміністрації Держспецзв’язку, колегіального фіксування окремих господарських операцій або наявності майна, дані щодо яких відображаються в бухгалтерському обліку, наказами Адміністрації Держспецзв’язку утворюються такі комісії:
постійно діюча інвентаризаційна комісія Адміністрації Держспецзв’язку;
комісія з питань проведення інвентаризацій каси Адміністрації Держспецзв’язку;
постійно діюча комісії з питань оприбуткування, оцінки (переоцінки) та списання майна, що надходить або перебуває на обліку в Адміністрації Держспецзв’язку.
1.25. В Адміністрації Держспецзв’язку амортизація основних засобів та нематеріальних активів нараховується на річну дату балансу.
II. Облік казначейських (банківських) операцій
2.1. Кошти Адміністрації Держспецзв’язку обліковуються на реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунках, інших рахунках, відкритих у Державній казначейській службі України відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22 червня 2012 року № 758, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 липня 2012 року за № 1206/21518, та в окремих випадках, визначених законодавством України, на поточних рахунках, відкритих в установах банків.
Аналітичний облік наявності та руху таких коштів ведеться за їх видами та в розрізі кодів бюджетної класифікації доходів, видатків та кредитування бюджету.
2.2. Документи, які є підставою для реєстрації фінансових і бюджетних зобов’язань Адміністрації Держспецзв’язку в Державній казначейській службі України (договори, рахунки, накладні, заказ-наряди, акти звірки, акти приймання-передавання наданих послуг, акти виконаних робіт, квитанції, авансові звіти, документи, що підтверджують проведення процедури закупівель товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства у сфері державних закупівель тощо), надаються до ФЕД не пізніше наступного дня після їх підписання (оформлення).
2.3. Оплата матеріальних цінностей (робіт, послуг) в Адміністрації Держспецзв’язку проводиться відповідно до вимог чинного законодавства на підставі оригіналів підтвердних документів (договори, рахунки, накладні, заказ-наряди, акти звірки, акти приймання-передавання наданих послуг, акти виконаних робіт, квитанції, авансові звіти, документи, що підтверджують проведення процедури закупівель товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства у сфері державних закупівель тощо) та доповідної записки (рапорту) начальника відповідного структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв’язку на ім’я Голови Держспецзв’язку. У доповідній записці (рапорті) обов’язково зазначаються КПКВК, КЕКВ і код товарів (робіт, послуг) згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 та Державним класифікатором видів науково-технічної діяльності ДК 015-97, за якими пропонується провести оплату.
2.4. На первинних документах, які є підставою для проведення оплати, повинно бути зазначене рішення Голови Держспецзв’язку "До сплати".
2.5. Залишки коштів на рахунках у бухгалтерському обліку повинні відповідати залишкам коштів за виписками Державної казначейської служби України та/або установи банку з відповідного реєстраційного, спеціального реєстраційного чи іншого рахунка, відкритого Адміністрацією Держспецзв’язку.
2.6. Для всіх реєстраційних рахунків застосовується єдина наскрізна нумерація платіжних доручень, починаючи з одиниці кожного бюджетного року.
2.7. Облік операцій в іноземній валюті здійснюється з дотриманням вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 130 "Вплив змін валютних курсів" (окрім розділу ІІІ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 2011 року № 1022, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 вересня 2011 року за № 1040/19778, Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Національного банку України від 30 травня 2007 року № 200, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 18 червня 2007 року за № 656/13923, та інших нормативних актів України.
III. Облік касових операцій
3.1. Порядок оформлення та ведення касових операцій визначається відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за № 40/10320 (далі – Положення № 637), та відповідно до Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 квітня 2014 року № 372, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2014 року за № 426/25203.
3.2. Для оформлення касових операцій застосовують форми прибуткового і видаткового касових ордерів (типові форми № КО-1, № КО-2), журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (типова форма № КО-3), касову книгу (типова форма № КО-4), які затверджені Положенням № 637, та інші форми, передбачені нормативно-правовими актами.

................
Перейти до повного тексту