- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА АВІАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Інструкції щодо призначення на посади державних інспекторів Державіаслужби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної авіаційної служби
№ 4 від 03.01.2013 )
( У тексті Наказу слова "у Державній авіаційній адміністрації" замінено словами "у Державній авіаційній службі України" згідно з Наказом Державної авіаційної служби
№ 4 від 03.01.2013 )
Відповідно до
Положення про Державну авіаційну службу України , затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 398/2011, постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року
№ 1172 "Про введення посад державних інспекторів з авіаційного нагляду у Державній авіаційній службі України та умови оплати їх праці", наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 09 лютого 2010 року
№ 68 "Про затвердження Положення про державного інспектора з авіаційного нагляду у Державній авіаційній службі України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2010 р. за № 307/17602, та постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2012 року
№ 712 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року № 1172 і від 7 вересня 2011 року № 937", з метою залучення висококваліфікованих спеціалістів та формування дієздатного кадрового потенціалу
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо призначення на посади державних інспекторів Державіаслужби України, що додається.
2. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2013 року.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державіаслужби України
02.11.2012 № 759
ІНСТРУКЦІЯ
щодо призначення на посади державних інспекторів Державної авіаційної служби України
I. Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посади державних інспекторів
1.1. Базову або повну вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста або магістра.
1.3. Свідоцтво (сертифікат) на право здійснювати професійну діяльність (за необхідністю).
1.4. Державний інспектор повинен володіти державною мовою, та англійською мовою в обсязі, достатньому для виконання службових обов'язків за напрямом.
1.5. Знати нормативні акти у сфері цивільної авіації України, IKAO, EASA, Євроконтролю за напрямом діяльності.
1.6. Державний інспектор повинен пройти первинну та спеціальну професійно-орієнтовану підготовку (Програма підготовки державних інспекторів з авіаційного нагляду наведена в додатку 1 до цієї Інструкції) та здати іспити.
II. Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних інспекторів
1. Загальні положення
1.1. Порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних інспекторів Державної авіаційної служби України (далі - Порядок) визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних інспекторів Державної авіаційної служби України (далі - Державіаслужба України).
1.2. Мета проведення іспиту - об'єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних інспекторів Державіаслужби України.
1.3. Для участі в конкурсі особи, які відповідають основним кваліфікаційним вимогам, подають до відділу роботи з персоналом та соціального забезпечення Державіаслужби України такі документи:
- заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на посаду державного інспектора;
- заповнений особовий листок по обліку кадрів з відповідними додатками;
- дві фотокартки розміром 4 х 6 см;
- копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;
- копію документа, який посвідчує особу (копію 1, 2, 11 сторінок паспорта громадянина України);
- копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних).
Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється відділом роботи з персоналом та соціального забезпечення з відповідним обґрунтуванням.
1.4. Іспит проводиться конкурсною комісією по заміщенню вакантних посад державних інспекторів Державіаслужби України (далі - конкурсна комісія).
1.5. Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунок результатів тощо) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
1.6. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад державних інспекторів Державіаслужби України передбачає перевірку та оцінку їх знань
Конституції України ,
Повітряного кодексу України , Закону України
"Про засади запобігання і протидії корупції" , а також законодавства з питань, що віднесені до компетенції Державіаслужби України та функціональних повноважень структурних підрозділів за напрямами діяльності за посадою, на заміщення якої розглядається кандидат.
1.7. Екзаменаційні білети формуються за формою, наведеною в додатку 3 до цієї Інструкції, та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання
Конституції України ,
Повітряного кодексу України , Закону України
"Про засади запобігання і протидії корупції" , на перевірку знання законодавства України з урахуванням специфіки функціональних повноважень Державіаслужби України та питання для перевірки знання специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів та напрями діяльності за посадою, на заміщення якої розглядається кандидат, - усього 5 питань.
1.8. Кількість білетів має бути не менше 15 для осіб, які претендують на посади державних інспекторів Державіаслужби України.
1.9. Процедура іспиту складається з 3 етапів: організаційна підготовка до іспиту, складання іспиту; оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
1.10. Відділ роботи з персоналом та соціального забезпечення за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
1.11. Вимоги цієї інструкції застосовуються при розробці керівництв державного інспектора, складовою частиною якого є вимоги до порядку призначення на посади державних інспекторів Державної авіаційної служби України.
2. Організаційна підготовка до іспиту
2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.
2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. Спірні питання, у разі виникнення, мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.
3. Складання іспиту
3.1. Під час складання іспиту мають бути присутніми більшість членів конкурсної комісії.
3.2. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.3 цього розділу, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.
3.3. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидат не може самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
3.4. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором з білетів по кожному структурному підрозділу.
3.5. Іспит складається державною мовою.
3.6. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом Державіаслужби України. Перед відповіддю обов'язково вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті.
Після підготовки відповідей на аркуші проставляється підпис кандидата та дата складання іспиту.
3.7. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити не більше 60 хвилин.
4. Оцінювання та підбиття підсумків
4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п'ятибальна система.
П'ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання
Конституції України ,
Повітряного кодексу України , Закону України
"Про засади запобігання і протидії корупції" та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства, що віднесені до компетенції Державіаслужби України та з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів за напрямами діяльності та за посадою, на заміщення якої розглядається кандидат.
Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.
Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
4.2. По закінченні часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінювання проводиться всіма членами конкурсної комісії. Оцінки проставляються на аркушах з відповідями кандидатів.
4.3. Підбиття підсумків здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів в екзаменаційну відомість, форма якої наведена в додатку 4 до цієї Інструкції.
З результатами іспиту кандидати ознайомлюються під підпис.
4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у відділі роботи з персоналом та соціального забезпечення.
4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів не менше 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.
4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.
4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
4.8. Результати іспиту можуть бути оскаржені Голові Державіаслужби України.
4.9. Протягом трьох днів з дати одержання повідомлення про результати конкурсу кандидат додає необхідні документи для проведення спеціальної перевірки.
Начальник відділу роботи з персоналом та соціального забезпечення |
О.П. Дробенко |
Додаток 1
до Інструкції щодо призначення
на посади державних інспекторів
Державіаслужби України
ПРОГРАМА
підготовки державних інспекторів з авіаційного нагляду (державний інспектор з авіаційного нагляду за безпекою авіації, державний інспектор з авіаційного нагляду за льотною придатністю повітряних суден, державний інспектор з авіаційного нагляду за льотною експлуатацією)
I. Первинна підготовка
1. Ознайомлення з нормативно-правовими документами:
1.7. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року
№ 1172 "Про введення посад державних інспекторів з авіаційного нагляду у Державній авіаційній службі України та умови оплати їх праці" та постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2012 року
№ 712 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року № 1172 і від 7 вересня 2011 року № 937";
1.8. Наказ Міністерства транспорту та зв'язку України від 09 лютого 2010 року
№ 68 , зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2010 р. за № 307/17602 "Про затвердження Положення про державного інспектора з авіаційного нагляду у Державній авіаційній службі України";
1.10. Нормативно правові акти, що стосуються процедур застосування санкцій;
1.11. Положення про департамент, управління, відділ та посадова інструкція;
1.12. Розпорядок робочого часу.
II. Спеціальна професійно-орієнтована підготовка
Спеціальна професійно-орієнтована підготовка включає в себе:
- теоретичну підготовку за напрямками;
- порядок роботи з документами та обладнанням;
- практичну підготовку (стажування на робочому місці) та проводиться під наглядом державних інспекторів (інструкторів).
Спеціальна професійно-орієнтована підготовка включає участь кандидата в якості стажера в процесі сертифікації та інспекції під наглядом державного інспектора (інструктора).
Детальний обсяг підготовки державних інспекторів за напрямками міститься у керівництвах відповідних структурних підрозділів.
Підвищення кваліфікації (перепідготовка) державних інспекторів виконується в сертифікованих навчальних закладах кожні 3 роки.
У разі перерви виконання службових обов'язків державного інспектора більше ніж 6 місяців необхідно пройти стажування під контролем державного інспектора (інструктора-сеньйора).
Кожний етап підготовки має бути підтверджений сертифікатом та/або наказом.
Додаток 2
до Інструкції щодо призначення
на посади державних інспекторів
Державіаслужби України
ПИТАННЯ
до екзаменаційних білетів для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних інспекторів Державіаслужби України за напрямками діяльності структурних підрозділів
I. Департамент стандартів безпеки польотів
1. Управління сертифікації льотного персоналу та навчальних закладів
1. Основні документи, якими керується Державіаслужба України при видачі свідоцтв авіаційного персоналу.
2. Які види свідоцтв Ви знаєте (згідно з наказом Міністерства транспорту України від 07.12.98 р.
№ 486 "Правила видачі свідоцтв авіаційному персоналу в Україні")?
................Перейти до повного тексту