1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
11.04.2007 N 583ц
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 62 від 09.06.2011 )
З метою забезпечення органів прокуратури України висококваліфікованими кадрами, здатними компетентно і відповідально виконувати свої службові обов'язки, а також безперервного оновлення і вдосконалення їх професійних знань і умінь,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про єдину систему підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників органів прокуратури України (додається).
2. Вважати системне підвищення кваліфікації невід'ємною частиною обов'язків кожного прокурорсько-слідчого працівника. При посадових переміщеннях враховувати результативність проходження професійного навчання і практичного застосування одержаних знань.
3. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів і ВМС України, керівникам структурних підрозділів органів прокуратури України, Академії прокуратури України постійно вдосконалювати і дієво використовувати єдину систему підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників.
Навчальний процес здійснювати відповідно до вимог Закону України "Про прокуратуру", наказу Генерального прокурора України від 20.01.06 N 2гн "Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України", Положення про організацію роботи з молодими спеціалістами в органах прокуратури України.
4. Академії прокуратури України організувати навчально-методичне забезпечення єдиної системи підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників.
5. Головному управлінню кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України постійно координувати і контролювати роботу з питань підвищення кваліфікації прокурорів і слідчих, систематично аналізувати її якість та результативність, узагальнювати позитивний досвід і вживати заходів до його поширення.
6. Накази Генерального прокурора України від 14.05.04 N 1491ц та від 04.11.04 N 3335ц вважати такими, що втратили чинність.
Генеральний прокурор України
державний радник юстиції 1 класу

О.Медведько
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального прокурора
України
11.04.2007 N 583ц
ПОЛОЖЕННЯ
про єдину систему підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників органів прокуратури України
1. Загальні положення
1.1. Єдина система підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників включає в себе різноманітні види і форми навчання, метою яких є оновлення та розвиток умінь і знань, необхідних для ефективного вирішення завдань професійної діяльності, вивчення позитивного досвіду.
Основними складовими цієї системи є:
- самостійне навчання;
- надання індивідуальних завдань;
- стажування в структурних підрозділах та кабінетах криміналістики прокуратур обласного рівня;
- навчально-методичні семінари, у т.ч. заняття у школах молодого спеціаліста, державного обвинувача тощо;
- науково-практичні конференції;
- навчання за окремими планами працівників, які зараховані до резерву на заміщення керівних посад;
- навчання в Інституті підвищення кваліфікації кадрів Академії прокуратури України.
1.2. Організація навчання здійснюється відповідно до Закону України "Про прокуратуру", наказів Генерального прокурора України, Регламенту Генеральної прокуратури України та цього Положення, Статуту Академії прокуратури України.
1.3. Відповідальність за організацію роботи з підвищення кваліфікації працівників покладається на заступників Генерального прокурора України (згідно з розподілом обов'язків), прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та ВМС України, їх заступників, керівників структурних підрозділів, прокурорів міст, районів та прирівняних до них.
1.4. Координація роботи з підвищення кваліфікації, застосування всіх видів і форм навчання здійснюється Головним управлінням кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України та відділами роботи з кадрами (старшими помічниками з питань роботи з кадрами) прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів та ВМС України.
2. Самостійне навчання
2.1. Підвищення ділової кваліфікації шляхом самостійного навчання є службовим обов'язком усіх прокурорсько-слідчих працівників незалежно від займаних посад та стажу роботи в органах прокуратури.
Самостійне навчання - це систематичне вивчення в індивідуальному порядку працівником прокуратури нових законодавчих актів, правових і організаційних питань прокурорської діяльності. Воно повинно сприяти виконанню ними своїх службових обов'язків на високому професійному рівні. Самостійне підвищення кваліфікації поєднується з наданням працівнику організаційної та консультативної допомоги керівниками прокуратур, їх структурних підрозділів, а також працівниками Академії прокуратури України.
Самостійне навчання молодих спеціалістів під час стажування провадиться відповідно до індивідуальних планів, а після їх атестування - на загальних підставах.
2.2. Самостійне навчання працівників зі стажем роботи до 3-х років здійснюється за індивідуальними планами, які складаються на півріччя і затверджуються безпосереднім керівником. Керівник прокуратури чи структурного підрозділу надає допомогу працівникові у виборі тем для вивчення, доборі літератури, нормативних актів. Тематика індивідуальних планів насамперед повинна бути пов'язана з напрямами службової діяльності працівника.
За необхідності, у тому числі за рішенням оперативної наради, атестаційної комісії, самостійне навчання за індивідуальними планами може рекомендуватися й іншим працівникам.
Індивідуальними планами навчання передбачається:
- вивчення законодавчих та інших нормативних актів, роз'яснень Верховного Суду України, Вищого господарського суду України та Вищого адміністративного суду України, рішень Конституційного Суду України;
- вивчення наказів, розпоряджень, вказівок Генерального прокурора України, рішень колегії Генеральної прокуратури України, узагальнень, інформаційних листів, у тому числі про позитивний досвід роботи, організаційно-методичних матеріалів;
- вивчення окремих питань прокурорсько-слідчої практики, актуальні для даної прокуратури (вивчення методик проведення перевірок, розслідування певної категорії злочинів тощо);
- виконання індивідуальних завдань прокуратур вищого рівня та міськрайпрокурорів.
В індивідуальних планах обов'язково зазначається конкретний зміст заходу та строки виконання.
Конспекти по вивчених темах обов'язково ведуть молоді спеціалісти, а інші прокурорсько-слідчі працівники - у разі необхідності.
Прокуратури обласного рівня можуть готувати орієнтовну, типову тематику для самостійної підготовки різних категорій прокурорів і слідчих.
2.3. Основними формами контролю за виконанням індивідуальних планів навчання є:
- співбесіди керівників з підлеглими працівниками щодо знання опрацьованих документів і матеріалів;
- ознайомлення з конспектами молодих спеціалістів;
- заслуховування звітів працівників про виконання індивідуальних планів.
3. Надання індивідуальних завдань
3.1. Індивідуальні завдання надаються відповідними керівниками працівникам, які допускають недоліки в роботі, не мають достатнього досвіду, молодим спеціалістам, особам, які перебувають у резерві на висунення на вищі посади, а також іншим працівникам, які не володіють належною професійною майстерністю, з метою поглибленого вивчення законодавства, наказів Генерального прокурора України, методичних рекомендацій, позитивного досвіду чи спеціалізації на окремих напрямах роботи.
Ці завдання мають на меті залучення до розслідування конкретних кримінальних справ, проведення перевірок додержання законодавства, підготовки документів прокурорського реагування, участі в судах, складання довідок і узагальнень.
3.2. Виконання індивідуального завдання контролюється у формі співбесід, письмових звітів чи обговорень на оперативних нарадах у відповідного керівника.
3.3. Копія індивідуального завдання та довідка керівника про його виконання долучається до особової справи.
4. Стажування у структурних підрозділах апаратів прокуратур та кабінетах криміналістики
4.1. Стажування має на меті підвищення фахового рівня прокурорів і слідчих, усунення недоліків та помилок у їх практичній діяльності, вивчення нових методик і практики організації та здійснення прокурорського нагляду або розслідування кримінальних справ, позитивного досвіду роботи інших прокуратур, а також поглиблене та всебічне вивчення ділових і особистих якостей, організаторських здібностей працівників.
4.2. Стажування проводиться згідно з додатком до плану роботи Генеральної прокуратури України, прокуратур областей та прирівняних до них, який складається за пропозиціями керівників структурних підрозділів, а також за рішеннями колегій, атестаційних комісій прокуратур.
На стажування в першу чергу викликаються прокурорсько-слідчі працівники, зараховані до резерву на заміщення керівних посад, призначені на нові посади, а також працівники, які допускають суттєві недоліки в роботі.
Молоді спеціалісти, які проходять стажування за індивідуальними планами і неатестовані, можуть викликатися на навчання до структурних підрозділів, якщо неможливо забезпечити їх повноцінну підготовку за певним напрямом у міськрайпрокуратурі за місцем роботи та для навчання у кабінеті криміналістики.
4.3. Стажування проводиться:
- у Генеральній прокуратурі України (у тому числі професорсько-викладацького складу Академії прокуратури України);
- у прокуратурах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратурах регіонів та ВМС України.
Строк стажування визначається керівником підрозділу, в якому воно організовується. План стажування затверджується керівником самостійного структурного підрозділу Генеральної прокуратури України, прокурором чи заступником прокурора обласного рівня згідно з розподілом обов'язків. Стажування працівників міських, районних та прирівняних до них прокуратур проводиться згідно із затвердженими прокурором області типовими планами для відповідних категорій працівників.

................
Перейти до повного тексту