1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.10.2007 N 169
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державного комітету фінансового моніторингу N 241 від 07.12.2010 )
Про затвердження Додаткових методичних рекомендацій щодо формування коду виду фінансової операції, що стала об'єктом фінансового моніторингу
З метою підвищення ефективності подання суб'єктами первинного фінансового моніторингу повідомлень про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Додаткові методичні рекомендації щодо формування коду виду фінансової операції, що стала об'єктом фінансового моніторингу (додаються).
2. Департаменту взаємодії та методичного забезпечення системи фінансового моніторингу (Подкоритов А.С.) у двотижневий строк довести Додаткові методичні рекомендації щодо формування коду виду фінансової операції, що стала об'єктом фінансового моніторингу, до відома Національного банку України, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розмістити на веб-сайті Держфінмоніторингу України в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держфінмоніторингу України Кірсанова В.М.
Голова С.Г.Гуржій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
фінансового моніторингу
України
01.10.2007 N 169
ДОДАТКОВІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо формування коду виду фінансової операції, що підлягає фінансовому моніторингу
Код виду фінансової операції повинен відповідати принципам, які закладені в Порядку формування коду виду фінансової операції, який зазначений у додатку 1 до наказу Державного комітету фінансового моніторингу України від 13 травня 2003 року N 48 "Про затвердження деяких форм обліку та подання інформації, пов'язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та Інструкції щодо їх заповнення".
Для більшого розуміння суб'єктами первинного фінансового моніторингу інформаційного змісту коду виду фінансової операції в першу чергу зупинимось на структурі коду та довідників, які використовуються для його формування.
Код виду фінансової операції складається з 15 символів, що розбиті на 5 блоків, які мають наступні значення: АБ ВГ ҐД ЕЕЕЕЄЄЄЄ Ж
Символ Значення
А Форма розрахунку (компенсації), що надається особою
(клієнтом) за об'єкт операції
Б Форма розрахунку (компенсації), яку отримує особа
(клієнт) за об'єкт операції
В Вид активу, що одержує особа (клієнт) на даному етапі
операції
Г Вид активу, що передає особа (клієнт) на даному етапі
операції
Ґ Місцезнаходження (місце реєстрації, обліку) об'єкта, що
одержується (підлягає одержанню) особою (клієнтом)
Д Місцезнаходження (місце реєстрації, обліку) об'єкта, що
передається (підлягає передачі) особою (клієнтом)
ЕЕЕЕ Об'єкт, що одержується (підлягає одержанню) особою
(клієнтом) в результаті виконання всієї операції
ЄЄЄЄ Об'єкт, що передається (підлягає передачі) особою
(клієнтом) в результаті виконання всієї операції
Ж Відкриття або закриття рахунку
Розглянемо окремо характерні особливості заповнення кожного блоку коду виду фінансової операції.
У полях А та Б зазначається форма розрахунку між учасниками операції (клієнтом та контрагентом), ці поля заповнюються згідно з довідником "Форма розрахунку (компенсації)" ( K_DFM01A) .
Цим Довідником передбачені наступні форми розрахунку:
- грошовими одиницями України в безготівковій та готівковій формі (код - 1 та 2 відповідно);
- грошовими одиницями іноземних держав в безготівковій та готівковій формі (код - 3 та 4 відповідно);
- інші форми розрахунків, коли розрахунок здійснюється не коштами або одним з об'єктів в операції виступають товари, послуги тощо. Така ситуація властива договорам міни (цінні папери), договорам купівлі-продажу товарів, надання послуг, виконання робіт, виникнення та виконання зобов'язань (код - 5);
- розрахунок не передбачається, коли рух активів за результатами операції здійснюється лише в одному напрямку (надання фінансової допомоги, перерахування коштів на поповнення поточного рахунку, перерахування коштів як інвестиції) (код - 6);
- для операцій, при проведенні яких відсутня можливість визначити форму розрахунку, передбачений код "0" - форма розрахунку не визначена. Це характерно для фінансових операцій, які проводяться (забезпечуються) суб'єктами первинного фінансового моніторингу небанківського сектору. Обумовлено це тим, що документи, на підставі яких здійснюється операція, не містять інформацію про форму розрахунку - готівкова, безготівкова. Наприклад, для проведення операції зарахування (списання) цінних паперів на (з) рахунок зберігачу надається розпорядження про зарахування (списання) цінних паперів та договір купівлі-продажу цінних паперів. Розпорядження не передбачає наявності інформації про форму розрахунку, а в договорі така інформація може бути відсутня. В такому випадку при формуванні коду виду фінансової операції буде зазначений код "0" - не визначена форма розрахунку.
Поля В та Г характеризують рух активу на даному етапі операції, заповнюються згідно з довідником "Вид активу" (K_DFM01B). При наданні інформації про фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, одним із реквізитів обов'язковим для заповнення є дата та час здійснення зазначеної фінансової операції. При заповненні полів В та Г необхідно відображати саме рух тих активів, який спостерігає суб'єкт первинного фінансового моніторингу, у відповідну дату та час при здійсненні фінансової операції, що підлягає фінансовому моніторингу.
Серед передбачених довідником "Вид активу" ( K_DFM01B) варіантів слід окремо звернути увагу на Нематеріальні активи (код - 2). Цей код застосовується при кодуванні операцій з нематеріальними активами, та, як виключення, при кодуванні цінних паперів у відповідних фінансових операціях. Це пов'язано з тим, що для обліку цінних паперів як активу в бухгалтерському обліку передбачений окремий клас (підклас) рахунків, і цінні папери не відносять ні до матеріальних, ні до нематеріальних активів. Однак довідник "Вид активу" не містить окремого виду активу "цінні папери". В зв'язку з цим, для цілей формування коду виду фінансової операції, що підлягає фінансовому моніторингу, правильно буде цінні папери зазначати кодом "2" - "нематеріальні активи". Того ж правила слід дотримуватись при складанні коду виду фінансової операції, об'єктом якої є дорожні чеки.
Поля Ґ та Д заповнюються згідно з довідником "Місцезнаходження (місце реєстрації, обліку) об'єкта" ( K_DFM01C) . Стосовно заповнення цих полів слід зазначити, що при визначенні місцезнаходження об'єкта мова йде саме про об'єкт операції, а не про учасників операції. При здійсненні операцій купівлі-продажу в більшості випадків відсутній прямий зв'язок між місцезнаходженням учасника операції та місцезнаходженням об'єкта операції. З огляду на вищезазначене, окрему увагу слід приділити коду "3" - "не визначено". При складанні коду виду фінансової операції суб'єкт первинного фінансового моніторингу повинен зазначати місцезнаходження (місце реєстрації або місце обліку) об'єкта на митній території або за межами митної території України (код 1 або 2 відповідно) тільки у разі, якщо він здійснює облік (реєстрацію) об'єкта або має документи, на підставі яких можна визначити місцезнаходження об'єкта. У всіх інших випадках необхідно зазначати код - 3 або код - 0 (якщо передача об'єкта не здійснюється).
Так, наприклад, банк, який формує код виду фінансової операції перерахування грошових коштів за товар, здійснює їх облік на аналітичних рахунках клієнта, а отже - може чітко визначити місцезнаходження цього об'єкта. В той же час банку невідоме місцезнаходження товару (у випадку відсутності у нього документів, що стосуються купівлі-продажу), а отже, він не може визначити місцезнаходження цього товару.
Поля ЕЕЕЕ та ЄЄЄЄ заповнюються з використанням чотирьохзначних кодів, що містяться в довіднику "Об'єкт операції" ( K_DFM01D) .
Цей довідник пропонує використання об'єктів, які розбиті на десять класів:
- 1 клас - цінні папери;
- 2 клас - валюта або банківський метал;
- 3 клас - дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння;
- 4 клас - страхові продукти;
- 5 клас - фінансові платіжні інструменти;
- 6 клас - земельні відносини (права);
- 7 клас - будівлі;
- 8 клас - інші товари;
- 9 клас - послуги, роботи, права на використання.
Перша цифра коду об'єкта операції відповідає номеру класу, до якого відноситься об'єкт. Наступні цифри коду конкретизують сам об'єкт операції.
Так, наприклад, акції іменні прості мають код "1101", де перша цифра "1" - клас: цінні папери, друга цифра "1" - вид цінних паперів: акції, останні "01" - вид акцій: акції іменні.
Аналогічно - векселю простому відповідає код "1601", де перша цифра "1" - клас: цінні папери, друга цифра "6" - вид цінних паперів: вексель, останні "01" - вид векселя: вексель простий.
При використанні довідника "Об'єкт операції" ( K_DFM01D) передбачена можливість використання загальних кодів класів об'єктів, у випадку, якщо суб'єкт первинного фінансового моніторингу не має можливості визначити конкретний об'єкт операції.
Наприклад, банк з призначення платежу може визначити, що здійснюється сплата страхової премії, проте в платіжному документі не зазначено, за яким саме видом страхування. В такому випадку необхідно зазначити загальний код об'єкта операції "страхові продукти" - 4000.
Однак, якщо фінансовий моніторинг здійснює суб'єкт первинного фінансового моніторингу - страхова компанія, в такому випадку необхідно зазначати код об'єкта операції з деталізацією конкретного виду страхування.
Код "0000 - об'єкт відсутній" застосовується при кодуванні виду фінансових операцій, у яких передається або отримується лише один об'єкт, в зв'язку з чим надання розрахунку або компенсації умовами операції не передбачено. У такому випадку відповідне поле блоку "Об'єкт операції" приймає значення "0000".
Поле Ж заповнюється згідно з довідником "Відкриття або закриття рахунку" ( K_DFM01E) .
При заповненні поля Ж код "1" (відкриття рахунку) зазначається в тому випадку, коли рахунок, по якому здійснюється операція, був відкритий в день здійснення цієї операції, або лише для проведення цієї операції. Код "2" Довідника "Відкриття або закриття рахунку" зазначається при поданні інформації про операцію, після проведення якої рахунок закривається. Коди "3" - "7" зазначаються у тому разі, коли надається інформація про закриття рахунку на підставі статті 64 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та статті 18 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (Скасування державної реєстрації юридичної особи або суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, визнання в установленому порядку юридичної особи фіктивною, оголошення фізичної особи померлою або визнання безвісно відсутньою).
Окрему увагу слід приділити правилам формування коду виду фінансової операції, яких необхідно дотримуватись для вірного відображення економічної суті операції, а саме:
1) код виду фінансової операції формується з позиції клієнта як учасника операції, позиції всіх інших учасників фінансової операції та суб'єкта первинного фінансового моніторингу до уваги не беруться;
2) необхідно визначити:
- об'єкт, який одержує (передає) клієнт;
- вид активу, який одержує (передає) клієнт, на даному етапі операції, що спостерігається суб'єкт первинного фінансового моніторингу;
3) місцезнаходження (місце реєстрації, обліку) об'єкта визначається залежно від обліку об'єкта у суб'єкта або за наявності у нього документів, в яких зазначена така інформація.
Слід відзначити наступну закономірність:
- в полях ЕЕЕЕ та ЄЄЄЄ не може бути зазначений один і той же код об'єкта операції. Винятком є операція з обміну банкнот та операція закриття рахунку клієнта, на якому не було залишку;
- за умови, що в полях А або Б зазначено, що розрахунок не передбачений або не визначена форма розрахунку (код "6" або "0" відповідно), в такому випадку в полях, які характеризують відповідний напрямок руху активу операції (поля В або Г), місцезнаходження (обліку) об'єкта (поля Ґ або Д) та напрямок руху об'єкта операції (поля ЕЕЕЕ або ЄЄЄЄ), повинні мати значення: 0 - активи не одержуються (поле В або Г), "0" - відсутній об'єкт, місцезнаходження якого визначається (поле Ґ або Д), "0000" - об'єкт відсутній (поле ЕЕЕЕ або ЄЄЄЄ);
- в полях ЕЕЕЕ та ЄЄЄЄ не може бути зазначений один і той же код об'єкта операції. Винятком є операції з обміну банкнот, закриття рахунку клієнта, на якому не було залишку, та обміну цінних паперів однакового виду.
Додаткові приклади операцій по поточному рахунку клієнта банку:
Приклад N 1. На поточний рахунок клієнта банку зараховуються кошти в національній валюті України, які надійшли з поточного рахунку, що належить цій же особі, в іншому банку. Тобто, клієнт провів перерахування коштів з одного власного поточного рахунку на інший.
При формуванні коду виду фінансової операції серед учасників операції тип "клієнт" буде мати клієнт банку.
"Клієнт" отримує грошові одиниці України в безготівковій формі. Розрахунок за отримані гроші не передбачається.
Суб'єктом первинного фінансового моніторингу є банк. Він забезпечує на даному етапі операції зарахування грошей на рахунок "клієнта": "клієнт" отримує грошові кошти, які не є розрахунком.
Код матиме наступний вигляд:
Символ Код Пояснення
А 6 Розрахунок (надання компенсації) не передбачається
Б 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
В 6 Грошові кошти, які не є розрахунком (компенсацією)
Г 0 Активи не передаються
Ґ 1 Об'єкт, що передається, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
Д 0 Відсутній
ЕЕЕЕ 2980 Клієнт одержує гривні
ЄЄЄЄ 0000 Об'єкт відсутній
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Розглянемо приклад формування коду фінансової операції, коли кошти рухаються у зворотному напрямку.
Приклад N 2. Клієнт з поточного рахунку перераховує кошти на інший свій поточний рахунок, який відкритий у іншому банку.
При формуванні коду виду фінансової операції серед учасників операції тип "клієнт" буде мати клієнт банку.
"Клієнт" надає грошові одиниці України в безготівковій формі. Розрахунок за надані гроші не передбачається.
Суб'єктом первинного фінансового моніторингу є банк. Він забезпечує на даному етапі операції списання грошей з рахунку "клієнта": "клієнт" надає грошові кошти, які не є розрахунком.
Код матиме вигляд, який буде дзеркальним відображенням у відповідних блоках коду, який було розглянуто у Прикладі N 1:
Символ Код Пояснення
А 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
Б 6 Розрахунок (надання компенсації) не передбачається
В 0 Активи не передаються
Г 6 Грошові кошти, які не є розрахунком (компенсацією)
Ґ 0 Відсутній
Д 1 Об'єкт, що передається, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
ЕЕЕЕ 0000 Об'єкт відсутній
ЄЄЄЄ 2980 Клієнт передає гривні
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Наведені вище коди відображають рух коштів (списання та зарахування) без отримання компенсації, що відповідає економічній суті зазначених операцій.
При формування коду виду фінансової операції саме для зазначених фінансових операцій відповідальні працівники банків припускаються помилок, одна із яких є найбільш розповсюдженою та має наступний вигляд:
Символ Код Пояснення
А 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
Б 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
В 2 Нематеріальний актив
Г 2 Нематеріальний актив
Ґ 1 Об'єкт, що одержується, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
Д 1 Об'єкт, що передається, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
ЕЕЕЕ 2980 Клієнт одержує гривні
ЄЄЄЄ 2980 Клієнт передає гривні
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Спробуємо описати фінансову операцію, що відображає цей код:
"клієнт" надав грошові одиниці України у безготівковій формі (поле А), натомість отримав за них розрахунок грошовими одиницями України у безготівковій формі (поле Б);
суб'єкт первинного фінансового забезпечив на даному етапі операції отримання "клієнтом" нематеріальних активів (напевно тому, що грошові кошти в безготівкові формі), в той же час суб'єкт первинного фінансового моніторингу забезпечив отримання "клієнтом" таких же активів (поля В та Г);
суб'єкт веде облік об'єктів операції, що надані та одержані "клієнтом", та визначив їх місцезнаходження - на митній території України (поля Ґ та Д);
відповідно "клієнт" в результаті проведеної операції одержує та надає гривні (поля ЕЕЕЕ та ЄЄЄЄ).
Помилка, яку допускає суб'єкт первинного фінансового моніторингу при формуванні коду виду фінансової операції, полягає у тому, що він намагається відобразити рух коштів на двох рахунках клієнта, а не економічну суть фінансової операції.
Крім того, звертаємо увагу, що структура форми подання інформації про фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, передбачає зазначення банківських реквізитів учасника операції, що використовуються для здійснення операції, серед яких можливо зазначити тільки один номер рахунку.
Додатково: можливо припустити, що тип учасника "клієнт" та "контрагент" був визначений для однієї особи (клієнта банку).
На окрему увагу заслуговує операція зарахування на поточний рахунок коштів, що були внесені готівкою в касу банку в національній валюті України.
Приклад N 3. Клієнт банку вносить в касу банку готівку для зарахування на свій поточний рахунок, який відкритий в цьому ж банку, з призначенням платежу, наприклад, "внесення готівки". Банк здійснює зарахування цих коштів на поточний рахунок клієнта.
При формуванні коду виду фінансової операції серед учасників операції тип "клієнт" буде мати клієнт банку.
"Клієнт" отримує грошові одиниці України в готівковій формі. Розрахунок за надані гроші не передбачається.
Суб'єктом первинного фінансового моніторингу є банк. Він забезпечує на даному етапі операції зарахування грошей на рахунок "клієнта": "клієнт" отримує грошові кошти, які не є розрахунком.
Код матиме вигляд:
Символ Код Пояснення
А 6 Розрахунок (надання компенсації) не передбачається
Б 2 Грошовими одиницями України у готівковій формі
В 6 Грошові кошти, які не є розрахунком (компенсацією)
Г 0 Активи не передаються
Ґ 1 Об'єкт, що передається, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
Д 0 Відсутній
ЕЕЕЕ 2980 Клієнт одержує гривні
ЄЄЄЄ 0000 Об'єкт відсутній
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Зазначений код відрізняється від коду, який розглядався в Прикладі N 1, тільки полем Б, де у даному випадку зазначається код "2" - грошові одиниці України в готівковій формі.
Приклад N 4. В касу банку особа вносить готівку для перерахування на рахунок юридичної особи, який відкритий в цьому ж банку, з призначенням платежу, наприклад, "оплата за надані послуги". Банк здійснює зарахування цих коштів на поточний рахунок юридичної особи.
При формуванні коду виду фінансової операції серед учасників операції тип "клієнт" буде мати клієнт банку - юридична особа.
"Клієнт" отримує грошові одиниці України в готівковій формі, які є розрахунком за надані послуги. "Клієнтом" були надані послуги, які, при зазначенні форми розрахунку, визначаються, як надання компенсації.
Суб'єктом первинного фінансового моніторингу є банк. Він забезпечує на даному етапі операцію зарахування грошей на рахунок "клієнта": "клієнт" отримує грошові кошти, які є розрахунком. У банка відсутні документи, які містили б інформацію про те, коли та які саме послуги були надані "клієнтом".
В такому випадку код буде наступний:
Символ Код Пояснення
А 5 Інші форми розрахунку (надання компенсації)
Б 2 Грошовими одиницями України у готівковій формі
В 5 Грошові кошти як розрахунок (одержання компенсації)
Г 0 Активи не передаються
Ґ 1 Об'єкт, що одержується, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
Д 3 Не визначено
ЕЕЕЕ 2980 Клієнт одержує гривні
ЄЄЄЄ 9000 Послуги, роботи, права на використання
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Тобто в полі ЄЄЄЄ - об'єкт операції, що надається - зазначається загальний код класу об'єктів, які передбачені довідником.
Аналогічний буде код виду фінансової операції з призначенням "за надану продукцію" за винятком поля ЄЄЄЄ, де буде зазначений код "8000" - Інші товари.
Приклад N 5. Банк відкрив клієнту, який вже має поточний рахунок в національній валюті України в цьому банку, поточний рахунок у іноземній валюті. Клієнт надає розпорядження банку придбати іноземну валюту - євро. Відповідно до цього розпорядження банк перераховує з поточного гривневого рахунку клієнта відповідну суму на транзитний рахунок. Після придбання валюти, банк зараховує на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті відповідну суму валюти.
У такому випадку код виду фінансової операції матиме наступний вигляд:
Символ Код Пояснення
А 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
Б 3 Грошовими одиницями іноземних держав у безготівковій
формі
В 4 Валюта (як об'єкт купівлі-продажу)
Г 5 Грошові кошти як розрахунок (одержання компенсації)
Ґ 1 Об'єкт, що одержується, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
Д 1 Об'єкт, що передається, знаходиться на території
України (грошові кошти, облік яких здійснює банк)
ЕЕЕЕ 2978 Клієнт одержує євро
ЄЄЄЄ 2980 Клієнт передає гривні
Ж 1 Відкриття рахунку
У наведеному вище прикладі іноземна валюта розглядається, не як розрахункові грошові кошті, а як об'єкт купівлі-продажу.
Приклад N 6. На рахунок клієнта банком зараховані кошти у національній валюті України з призначенням платежу "сплата частки статутного капіталу". У такому випадку, в першу чергу, необхідно з'ясувати, у якій формі надійшли кошти (готівкою чи безготівкові), по-друге - на організаційно-правову форму організації.
Для акціонерних товариств при безготівковому надходженні коштів код виду фінансової операції буде наступний:
Символ Код Пояснення
А 5 Інші форми розрахунку (надання компенсації)
Б 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
В 5 Грошові кошти як розрахунок (одержання компенсації)
Г 0 Активи не передаються
Ґ 1 На митній території України
Д 3 Не визначено
ЕЕЕЕ 2980 Клієнт одержує гривні
ЄЄЄЄ 1100 Клієнт передає акції
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
При всіх інших організаційно-правових формах код виду фінансової операції при безготівковому надходженні коштів матиме вид:
Символ Код Пояснення
А 5 Інші форми розрахунку (надання компенсації)
Б 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
В 5 Грошові кошти як розрахунок (одержання компенсації).
Г 0 Активи не передаються
Ґ 1 На митній території України
Д 3 Не визначено
ЕЕЕЕ 2980 Клієнт одержує гривні
ЄЄЄЄ 1910 Клієнт передає корпоративні права
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Для зазначеної в Прикладі N 6 фінансової операції, при надходженні готівкових коштів, у полі Б коду виду фінансової операції, відповідно, буде зазначено код "2" - грошовими одиницями України у готівковій формі.
Приклад N 7. Клієнт банку перераховує кошти з свого поточного рахунку у національній валюті України з призначенням платежу "сплата частки в спільній діяльності".
Код матиме наступний вигляд:
Символ Код Пояснення
А 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
Б 6 Розрахунок (надання компенсації) не передбачається
В 0 На даному етапі операції клієнт не одержує активи
Г 6 На даному етапі клієнт передає грошові кошти, які не
є розрахунком
Ґ 0 Об'єкт відсутній
Д 1 Об'єкт, що передається, знаходиться на митній
території України
ЕЕЕЕ 0000 Клієнт не одержує об'єкт
ЄЄЄЄ 2980 Клієнт передає гривні
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Приклад N 8. Банк передає клієнту строкові ощадні сертифікати на пред'явника, що емітовані цим банком, за які клієнт сплатив суму в гривнях у безготівковій формі. Рахунок клієнта відкритий в цьому ж банку. Оплата за сертифікати та передача самих сертифікатів клієнту здійснюється в один день. Фінансовий моніторинг проводиться банком. При формуванні коду виду фінансової операції серед учасників операції тип "клієнт" буде мати особа, що одержує ощадні сертифікати.
Код матиме наступний вигляд:
Символ Код Пояснення
А 1 Грошовими одиницями України у безготівковій формі
Б 5 Інші форми розрахунку (надання компенсації)
В 2 Нематеріальний актив
Г 5 Грошові кошти як розрахунок (одержання компенсації)
Ґ 1 Об'єкт, що одержується, знаходиться на митній
території України
Д 1 Об'єкт, що передається знаходиться на митній
території України
ЕЕЕЕ 1401 Клієнт одержує ощадні сертифікати на пред'явника
строкові (емітент - резидент України)
ЄЄЄЄ 2980 Клієнт передає гривні
Ж 0 Операції з рахунком не відбуваються
Приклад N 9. Банк здійснює виплату готівкою коштів особі, що пред'явила до оплати сертифікати на пред'явника. Виплата коштів та передача сертифікату здійснюється в один день. Фінансовий моніторинг проводиться банком.

................
Перейти до повного тексту