1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
01.12.2005
протокол N 12/4-15
Про стан і перспективи розвитку інформаційного забезпечення діяльності в сфері інтелектуальної власності та про План заходів щодо реалізації основних завдань Держдепартаменту у 2006 році
Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Державного департаменту інтелектуальної власності (далі - Держдепартамент) Паладія М.В., розглянувши доповідну записку "Про стан і перспективи розвитку інформаційного забезпечення діяльності в сфері інтелектуальної власності та План заходів щодо реалізації основних завдань Держдепартаменту у 2006 році", колегія відзначає, що Держдепартаментом проведено значну роботу з виконання заходів, спрямованих на підвищення рівня патентно-інформаційного забезпечення державної системи правової охорони інтелектуальної власності та широкого кола національних та зарубіжних користувачів - фізичних та юридичних осіб.
З цією метою Держдепартаментом здійснено ряд заходів, зокрема:
1. Створені та функціонують 9 інтерактивних баз даних, які містять інформацію про національні об'єкти промислової власності, доступ до яких надається через Інтернет.
2. З метою дистанційного оперативного надання заявникам відомостей про стан діловодства за заявками на об'єкти промислової власності створені та функціонують 3 інформаційно-довідкові системи, доступ до яких надається через Інтернет.
3. Здійснено перехід до публікації національної патентної документації на оптичних дисках CD-ROM; створено, щомісячно випускаються та розповсюджуються 4 патентно-інформаційних продукти на CD-ROM:
Офіційний бюлетень "Промислова власність" та Національний CD-ROM "Винаходи в Україні" - на безоплатній основі та за передплатою;
Національний CD-ROM "Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг" (поточні диски) та ретроспективний DVD-ROM "Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг" (1993-2005 рр.), випущений у 2005 р., - за передплатою.
4. Постійно здійснюється поточне комплектування патентних фондів УкрІНТЕІ, ДНТБ, територіальних центрів науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ), а також органів державної влади та організацій України, які надіслали відповідні листи, національною патентною документацією на паперових та електронних носіях на безоплатній основі.
5. Проводиться комплекс робіт з удосконалення національної патентної документації, зокрема офіційного бюлетеня "Промислова власність", та стандартизації у сфері інтелектуальної власності.
6. Здійснюється співробітництво із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Європейським патентним відомством (ЄПВ), зарубіжними патентними відомствами. Проводиться міжнародний обмін патентною документацією.
7. Удосконалюється інформаційне забезпечення процесу експертизи заявок на об'єкти промислової власності, впроваджуються сучасні інформаційні технології. Забезпечено постійне поповнення та актуалізацію Патентно-інформаційної бази і довідково-пошукового апарату до неї для проведення на їх основі кваліфікаційної експертизи заявок на об'єкти промислової власності.
8. Забезпечено систематичне комплектування Фонду патентної документації громадського користування - єдиного в Україні найповнішого та найсучаснішого загальнодоступного фонду, який фактично виконує функції державної патентної бібліотеки.
9. Відповідно до Плану, який формується щорічно, організовуються та проводяться конференції, семінари, "круглі столи" з питань, що стосуються сфери охорони інтелектуальної власності, зокрема її інформаційної діяльності.
10. З метою оперативного надання громадськості України та зарубіжним користувачам інформації про діяльність у сфері інформаційного забезпечення національної системи охорони інтелектуальної власності постійно здійснюються:
- публікації у засобах масової інформації;
- моніторинг відповідних розділів веб-сайтів Держдепартаменту (http://www.sdip.gov.ua) та ДП "Український інститут промислової власності" (http://www.ukrpatent.org);
- підготовка та видання річних звітів Держдепартаменту, методичних посібників, буклетів, інформаційних листів тощо.
За результатами обговорення колегія ухвалює:
1. Держдепартаменту (Паладій М.В.) забезпечити виконання заходів з подальшого удосконалення інформаційного забезпечення діяльності в сфері інтелектуальної власності, зокрема:
1.1. Забезпечити розробку та введення в дію у 2006 році таких доступних через мережу Інтернет баз даних:
- "Відомості про знаки для товарів і послуг, дія свідоцтв на які припинена або свідоцтва на які визнані недійсними" - у I кварталі;
- "Відомості про зареєстровані в Україні свідоцтва на право використання кваліфікованих зазначень походжень товарів" - у II кварталі;
- Інформаційно-пошукової системи "Міжнародна патентна класифікація (МПК). 8-ма редакція (2006). Базовий рівень" - у III кварталі.
1.2. Забезпечити створення та поширення нових патентно-інформаційних продуктів на CD-ROM та DVD:
- кумулятивного DVD "Відомості про здійснені в Україні реєстрації патентів на винаходи" - у II кварталі;
- кумулятивного DVD "Відомості про здійснені в Україні реєстрації патентів на промислові зразки" - у II кварталі;
- кумулятивного DVD "Офіційний бюлетень "Промислова власність" із високоефективною пошуковою системою" - у III кварталі;
- Інформаційно-пошукової системи "Міжнародна патентна класифікація (МПК). 8-ма редакція (2006). Базовий рівень" на CD-ROM - у II кварталі.
1.3. Забезпечувати поточне комплектування патентних фондів органів національної системи НТІ - УкрІНТЕІ, ДНТБ, територіальних центрів науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ), а також визначених органів державної влади та організацій України національною патентною документацією на паперових та електронних носіях на безоплатній основі.
1.4. Здійснювати роботи щодо удосконалення інформаційного забезпечення процесу експертизи заявок на об'єкти промислової власності на базі сучасних інформаційних технологій. Забезпечувати постійне поповнення та актуалізацію Патентно-інформаційної бази і довідково-пошукового-апарату до неї для проведення на їх основі кваліфікаційної експертизи заявок на винаходи.
1.5. Забезпечувати систематичне комплектування Фонду патентної документації громадського користування (ФГК) з урахуванням державної політики, зорієнтованої на інноваційний шлях розвитку України, та відповідно до патентно-інформаційних потреб широкого кола науково-технічної громадськості. Вживати заходів щодо підвищення ефективності, удосконалення існуючих та розробки нових патентно-інформаційних послуг, їх форм та методів.
2. Підтримати пропозицію щодо виділення для Державної системи правової охорони інтелектуальної власності додаткових приміщень.
3. Ухвалити План заходів щодо реалізації основних завдань Держдепартаменту у 2006 році (додається).
4. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на першого заступника Міністра Гуржія А.М.
Голова колегії С.М.Ніколаєнко
Проект
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
до питання засідання колегії Міністерства освіти і науки України "Про стан і перспективи розвитку інформаційного забезпечення діяльності в сфері інтелектуальної власності та План заходів щодо реалізації основних завдань Держдепартаменту у 2006 році"
Суть патентно-інформаційного забезпечення полягає у здійсненні сукупності заходів, кінцевим результатом яких є створення сприятливих умов надійного та швидкого отримання споживачами (фізичними та юридичними особами) певних відомостей про об'єкти промислової власності (ОПВ), а також відомостей стосовно їх охорони, характеру та обсягу прав заявників і власників охоронних документів. Упорядковані за певними ознаками (структуровані) відомості, що створюються в ході виконання функцій, покладених чинним законодавством на Державний департамент інтелектуальної власності (Держдепартамент) та заклади, що входять до державної системи правової охорони інтелектуальної власності, складають множину патентно-інформаційних ресурсів України. До числа основних завдань Держдепартаменту, необхідно, насамперед, віднести заходи, пов'язані із збиранням, аналітико-синтетичною обробкою, фіксацією, зберіганням, актуалізацією, пошуком, поширенням інформації стосовно правової охорони ОПВ, зокрема, шляхом надання доступу до зазначеної інформації (в тому числі через Інтернет).
В Україні такі функції виконує Державне підприємство "Український інститут промислової власності" - державний заклад експертизи для розгляду і проведення експертизи заявок на ОПВ. Одним із напрямів діяльності у рамках покладених на нього завдань є створення множини патентно-інформаційних ресурсів Держдепартаменту і Українського інституту промислової власності, а також здійснення патентно-інформаційного забезпечення вітчизняних і зарубіжних користувачів на базі цих ресурсів.
Інформаційне забезпечення діяльності у сфері інтелектуальної власності здійснюється відповідно до розділів 4 та 5 заходів щодо реалізації основних завдань Держдепартаменту у 2005 році, ухвалених рішенням колегії МОН України від 23.12.2004 р., розділів V та VII заходів щодо реалізації Концепції розвитку національної системи охорони інтелектуальної власності на 2002-2005 роки, які затверджені наказом МОН України від 13.12.2002 р. N 701.
Держдепартамент і Український інститут промислової власності здійснюють патентно-інформаційне забезпечення споживачів патентної інформації шляхом реалізації наступних заходів:
1. Створення нових патентно-інформаційних продуктів, накопичення, актуалізація та довготривале зберігання раніше створених патентно-інформаційних продуктів на CD-ROM і DVD, актуалізація доступних через мережу Інтернет баз даних (БД) та інформаційно-довідкових систем (ІДС).
2. Надання доступу (у т. ч. через Інтернет) до патентно-інформаційних ресурсів зацікавленим юридичним та фізичним особам.
3. Розповсюдження відомостей про патентно-інформаційні ресурси, що містять відомості про ОПВ України (семінари, конференції, виставки, "круглі столи", публікації у ЗМІ, буклети, веб-сайти, публічні виступи тощо).
4. Патентно-інформаційне забезпечення фізичних та юридичних осіб, у т. ч. поточне комплектування патентних фондів УкрІНТЕІ, ДНТБ, територіальних центрів науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ) національною патентною документацією на паперових та електронних носіях.
5. Удосконалення національної патентної документації та стандартизація у сфері інтелектуальної власності.
6. Здійснення міжнародного обміну патентною документацією, участь у міжнародному співробітництві в галузі патентної інформації, документації та стандартизації. Співробітництво з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Європейським патентним відомством (ЄПВ), зарубіжними патентними відомствами.
7. Удосконалення інформаційного забезпечення процесу експертизи заявок на об'єкти промислової власності, впровадження сучасних інформаційних технологій.
8. Постійне поповнення та актуалізація Патентно-інформаційної бази (ПІБ) і довідково-пошукового-апарату (ДПА) до неї, яка створена та функціонує з метою забезпечення виконання положень чинного законодавства в частині, що стосується проведення кваліфікаційної експертизи заявок на винаходи.
9. Систематичне комплектування Фонду патентної документації громадського користування (ФГК) - єдиного в Україні найповнішого та найсучаснішого загальнодоступного фонду патентної документації.
10. Проведення робіт щодо створення системи термінологічної та лінгвістичної підтримки національної системи охорони інтелектуальної власності.
11. Організація та проведення конференцій, семінарів, "круглих столів" із питань патентно-інформаційного забезпечення.
12. Підготовка та видання річних звітів Держдепартаменту, методичних посібників, буклетів, інформаційних листів тощо.
13. Оперативне інформування громадськості України та зарубіжних користувачів про діяльність у сфері інформаційного забезпечення діяльності у сфері інтелектуальної власності на веб-сайтах Держдепартаменту (http://www.sdip.gov.ua) та Українського інституту промислової власності (http://www.ukrpatent.org).
Сьогодні в Українському інституті промислової власності створені та функціонують:
1. Дев'ять доступних через веб-сайти Держдепартаменту (http://wvvw.sdip.gov.ua) та Українського інституту промислової власності (http://www.ukrpatent.org) інтерактивних БД:
- спеціалізована БД (СБД) "Винаходи в Україні";
- БД "Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг";
- інтерактивна БД "Промислові зразки, зареєстровані в Україні";
- БД "Відомості про міжнародну реєстрацію знаків, які отримали правову охорону в Україні";
- БД "Відомості про добре відомі знаки в Україні";
- БД колективного користування "Відомості про заявки на винаходи, які прийняті до розгляду";
- БД "Електронна версія офіційного бюлетеня "Промислова власність";
- БД "Відомості про судові рішення за результатами розгляду справ щодо об'єктів промислової власності";
- БД "Відомості про міжнародне депонування промислових зразків, які отримали правову охорону в Україні".
2. Три ІДС, доступні через мережу Інтернет (www.ukrpatent.org):
- ІДС "Стан діловодства за заявками на винаходи (корисні моделі)";
- ІДС "Відомості про стан діловодства за заявками на знаки для товарів і послуг";
- ІДС "Стан діловодства за заявками на промислові зразки в Україні".
У 2005 році завершено комплекс робіт з переходу до публікації національної патентної документації на електронних носіях - CD-ROM (паралельно з виданнями на паперовому носієві), що дає можливість здійснювати міжнародний обмін патентною документацією з використанням сучасних носіїв інформації і забезпечує якісно нові можливості її використання, значно знижує витрати на публікацію, пересилку та зберігання. З січня цього року здійснюється щомісячний випуск таких патентно-інформаційних продуктів на CD-ROM:
- Офіційний бюлетень "Промислова власність";
- Національний CD-ROM "Винаходи в Україні";
- Національний CD-ROM "Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг".
У жовтні 2005 року Укрпатент розпочав випуск акумулятивного оптичного диска DVD "Знаки для товарів і послуг, які зареєстровані в Україні", на якому розміщуються відомості про всі виконані в Україні реєстрації знаків для товарів і послуг за період з січня 1993 року по дату завершення поточної реєстрації.
Однією зі знакових подій 2002 року стала реалізація підписаної у 2001 році патентними відомствами Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Євразійською патентною організацією спільної Угоди про випуск спільного регіонального патентно-інформаційного продукту країн СНД на CD-ROM (CISPatent). Починаючи з лютого 2002 року Укрпатент щомісяця формує поточний інформаційний масив і передає його до Роспатенту (м. Москва), де здійснюється формування і черговий випуск зазначеного диска.
З метою забезпечення належного рівня офіційних видань постійно здійснюється удосконалення структури та змісту офіційного бюлетеня "Промислова власність", структури річного покажчика до цього бюлетеня. Середній обсяг щомісячного видання збільшився майже у 8 разів.
Активно ведуться роботи щодо удосконалення форми та змісту відомостей, які подаються в охоронних грамотах на ОПВ, постійно здійснюється робота щодо удосконалення структури та змісту описів до патентів України на винаходи і корисні моделі. Для забезпечення термінологічної та лінгвістичної підтримки системи правової охорони інтелектуальної власності Держдепартамент в офіційному бюлетені "Промислова власність" та на веб-сайті Держдепартаменту розпочав цикл публікацій перекладу українською мовою серії стандартів ВОІВ, які відносяться до групи стандартів загального характеру "Переліку стандартів, рекомендацій та настанов ВОІВ".
Систематично здійснюється комплектування двох найважливіших в Україні фондів патентної документації: ПІБ та ФГК, що стало можливим завдяки міжнародному співробітництву, зокрема, міжнародному обміну патентною документацією (у тому числі на електронних носіях) з національними патентними відомствами, регіональними і міжнародними організаціями.
У національній системі правової охорони інтелектуальної власності функції міжнародного обміну патентною документацією покладено на Укрпатент, який з травня 2003 року визнаний Центром міжнародного обміну виданнями відповідно до ратифікованої Україною Конвенції про міжнародний обмін виданнями, прийнятої 5 грудня 1958 року Генеральною конференцією ООН з питань освіти, науки й культури.
Проводяться роботи з удосконалення інформаційного забезпечення процесу експертизи заявок на об'єкти промислової власності. З метою підвищення якості пошуку інформації за заявками на винаходи вживаються заходи щодо забезпечення доступу до зарубіжних інформаційно-пошукових систем (у т. ч. комерційних), які містять патентну та науково-технічну інформацію.
Значна увага приділяється популяризації знань у сфері застосування сучасних інформаційних технологій при використанні патентно-інформаційних ресурсів, що сприяє доступу фізичних та юридичних осіб у регіонах України до зарубіжної патентної та науково-технічної інформації, що надається безоплатно через Інтернет.
Стосовно інформаційного забезпечення в сфері авторського права, слід зазначити, що з 1997 року видається "Каталог державної реєстрації" (один раз на рік) та офіційний бюлетень "Авторське право і суміжні права" (видається з 2002 два рази на рік). Окрім відомостей про реєстрацію авторського права на твір та реєстрацію договорів, які стосуються права автора на твір, в офіційному бюлетені подаються відомості про облік організацій колективного управління.
ВИСНОВКИ
На момент створення Держдепартаменту національна система охорони інтелектуальної власності не мала жодної бази даних, доступної через мережу Інтернет, не було створено жодного офіційного патентно-інформаційного продукту на CD-ROM. У результаті проведення відповідного комплексу робіт створено дев'ять БД та три інформаційно-довідкові системи про стан діловодства за заявками на об'єкти промислової власності, доступних через мережу Інтернет; три національні і один регіональний (CISPatent) патентно-інформаційний продукт на CD-ROM; один акумулятивний ретроспективний DVD.
З метою підвищення якості патентно-інформаційного забезпечення діяльності у сфері інтелектуальної власності та враховуючи патентно-інформаційні потреби широкого кола національних та зарубіжних користувачів, у 2006 році необхідно забезпечити:
- розширення функціональних можливостей діючих БД;
- створення нових БД, зокрема, "Інформаційно-пошукова система "Міжнародна патентна класифікація (МПК). 8-а редакція (2006). Базовий рівень";
- створення нових патентно-інформаційних продуктів на оптичних дисках CD-ROM, DVD, зокрема, "Відомості про знаки для товарів і послуг, дія свідоцтв на які припинена або свідоцтва на які визнані недійсними";
- удосконалення існуючих форм та методів патентно-інформаційного забезпечення процесу експертизи заявок на об'єкти промислової власності на базі сучасних інформаційних технологій;
- поступове комплектування ФГК патентною документацією країн, з якими Україна здійснює міжнародне науково-технічне, у т. ч. військово-технічне, співробітництво, з метою актуалізації інформаційної бази для проведення патентних досліджень;
- розширення асортименту патентно-інформаційних послуг, зокрема тих, що надаються на безоплатній основі.
Разом з викладеним вище слід зазначити, що виконання запланованих заходів стосовно підвищення рівня інформаційного забезпечення у сфері інтелектуальної власності обумовлює збільшення завдань (обсягів робіт), які повинна виконувати Державна система правової охорони інтелектуальної власності (далі - Система) та додаткового залучення висококваліфікованих фахівців для вирішення цих питань. Відомо, що результатом ефективного функціонування Системи є підвищення якості експертизи та зменшення термінів розгляду заявок на ОПВ, що, у свою чергу, сприяє збільшенню кількості заявок.
Проте вже сьогодні будівля Українського інституту промислової власності не задовольняє потреб Системи, адже в Системі працює більш ніж 700 фахівців, а будівля по вул. Глазунова, 1 за всіма санітарними нормами розрахована на 460 осіб.
Враховуючи зазначене, прошу членів колегії сприяти виділенню для Системи додаткових приміщень, що наближені до приміщення ДП "Український інститут промислової власності".
Патентно-інформаційна діяльність є однією з найважливіших складових Заходів щодо реалізації основних завдань Держдепартаменту у 2006 році, які пропонується ухвалити на цьому засіданні колегії. Основні завдання визначені Положенням про Держдепартамент та Концепцією розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України. Заходи на кожний наступний рік щорічно ухвалюються на засіданнях колегії Держдепартаменту та колегії МОН. Запропоновані для розгляду на цьому засіданні колегії Заходи щодо реалізації основних завдань Держдепартаменту у 2006 році складаються з таких розділів:
I. Удосконалення нормативно-правової бази.
II. Забезпечення набуття прав інтелектуальної власності.
III. Забезпечення захисту прав.
IV. Сприяння комерційному використанню результатів інтелектуальної діяльності.
V. Розвиток міжнародного співробітництва.
VI. Інформаційне забезпечення.
VII. Підготовка та підвищення кваліфікації фахівців.
Кожний розділ вміщує перелік заходів з визначенням відповідальних осіб та терміни їх виконання. Заходи дають конкретні механізми вирішення проблем, що стосуються набуття, здійснення та захисту прав інтелектуальної власності.
Голова Державного департаменту
інтелектуальної власності

М.В.Паладій
УХВАЛЕНО
Рішення колегії МОН
01.12.2005 N 12/4-15

ЗАТВЕРДЖУЮ
Міністр освіти і науки
України
____________ С.М. Ніколаєнко
01.12.2005 р.
ПЛАН ЗАХОДІВ
ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ ДЕРЖАВНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ У 2006 РОЦІ
N п/п Назва заходу Строк
виконання
Відповідальний
1 2 3 4
1. УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОЇ БАЗИ
1.1 Розробка нормативно-правових
актів:
1.1.1 Здійснення Плану заходів з
виконання Загальнодержавної
програми адаптації
законодавства України до
законодавства Європейського
Союзу на 2006 рік згідно з
Законом України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу"
стосовно права
інтелектуальної власності
Після
затвердження
Плану заходів
з виконання
зазначеної
Загальнодер-
жавної
програми
Паладій М.В.
1.1.2 Розробка підзаконних
нормативно-правових актів,
спрямованих на реалізацію
норм, передбачених прийнятими
законами
Після
прийняття
законів
Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
Дмитришин В.С.
1.2 Участь в експертному
супроводженні у Кабінеті
Міністрів України та у
Верховній Раді України
законопроектів:
1.2.1 "Про внесення змін до
законодавства з питань
інтелектуальної власності"
До прийняття
закону
Жаров В.О.
Дмитришин В.С.
1.2.2 "Про внесення змін до Закону
України "Про авторське право
і суміжні права"
До прийняття
закону
Чеботарьов В.П.
Дмитришин В.С.
1.2.3 "Про внесення змін до Закону
України "Про розповсюдження
примірників аудіовізуальних
творів, фонограм, відеограм,
комп'ютерних програм, баз
даних"
До прийняття
закону
Чеботарьов В.П.
1.3 Аналіз законодавства:
1.3.1 Дослідження норм міжнародного
законодавства, законодавства
зарубіжних країн та норм
законодавства України у сфері
інтелектуальної власності з
метою розробки пропозицій
щодо удосконалення
національного законодавства
I-IV кв. Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
Дмитришин В.С.
1.3.2 Здійснення аналізу норм
міжнародних договорів з метою
визначення доцільності
приєднання до них
I-IV кв. Паладій М.В.
1.3.3 Участь у проведенні правової
експертизи та узгодженні
нормативно-правових актів
інших міністерств, відомств,
організацій
I-IV кв. Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
Дмитришин В.С.
1.3.4 Надання письмових роз'яснень,
консультацій, розгляд скарг
та звернень громадян,
юридичних осіб з питань
правової охорони
інтелектуальної власності
I-IV кв. Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
Дмитришин В.С.
2. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАБУТТЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО І
СУДОВОГО ЗАХИСТУ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
2.1 Забезпечення виконання норм
законодавства щодо набуття
прав на об'єкти права
інтелектуальної власності:
2.1.1 Здійснення експертизи заявок
на об'єкти права
інтелектуальної власності
I-IV кв. Жаров В.О.
2.1.2 Ведення Реєстрів щодо прав на
об'єкти права інтелектуальної
власності
I-IV кв. Дмитришин В.С.
2.1.3 Видача в установленому
порядку охоронних документів
на об'єкти права
інтелектуальної власності
I-IV кв. Дмитришин В.С.
2.1.4 Виконання робіт, пов'язаних
із внесенням до державних
реєстрів відомостей щодо
передання майнових прав на
ОПІВ та видачі ліцензій на
використання ОПІВ, що мають
правову охорону на території
України
I-IV кв. Дмитришин В.С.
2.1.5 Підготовка та аналіз
статистичної інформації з
питань інтелектуальної
власності
I-IV кв. Дмитришин В.С.
2.2 Забезпечення виконання норм
законодавства щодо захисту
прав інтелектуальної
власності:
2.2.1 Здійснення державного
контролю за дотриманням норм
законодавства у сфері
інтелектуальної власності
суб'єктами господарської
діяльності усіх форм
власності:
- у сфері розповсюдження
аудіовізуальної продукції;
- у сфері публічного
сповіщення, публічного
використання об'єктів права
інтелектуальної власності;
- у сфері виробництва дисків
для лазерних систем
зчитування, матриць
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.2 Ведення обліку організацій
колективного управління після
їх реєстрації, здійснення
нагляду за діяльністю цих
організацій та сприяння їх
діяльності
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.3 Забезпечення ліцензування
господарської діяльності з
виробництва дисків для
лазерних систем зчитування,
матриць
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.4 Забезпечення присвоєння на
диски для лазерних систем
зчитування та/або матриці
спеціального
ідентифікаційного коду та
визнання спеціальних
ідентифікаційних кодів,
нанесених на диски та/або
матриці, що експортуються,
або матриці, що імпортуються
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.5 Запровадження нагляду за
виконанням законодавства щодо
здійснення відрахувань
виробниками та імпортерами
обладнання і матеріальних
носіїв, із застосуванням яких
у домашніх умовах можна
здійснити відтворення творів
і виконань, зафіксованих у
фонограмах і (або)
відеограмах
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.6 Забезпечення розгляду заяв
щодо необхідності
ліцензування продукції, яка
згідно з УКТЗЕД
класифікується за кодом
3907 40 00 00
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.7 Методологічне забезпечення
діяльності інспекторів ДП
УААСП, здійснення контролю за
роботою представників ДП
УААСП в регіонах
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.8 Здійснення моніторингу
телерадіопростору, ведення
претензійно-позовної роботи
за результатами моніторингу
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
2.2.9 Здійснення комплексу заходів
з легалізації комп'ютерних
програм
I-IV кв. Дмитришин В.С.
2.3 Організаційно-правове
забезпечення функціонування
Апеляційної палати
Держдепартаменту
2.3.1 Підготовка до розгляду
заперечень проти рішень
Держдепартаменту та заяв щодо
визнання знака добре відомим
в Україні, що надходять до
Апеляційної палати
Держдепартаменту
I-IV кв. Жаров В.О.
2.3.2 Забезпечення розгляду
заперечень та заяв на
засіданнях колегій
Апеляційної палати
Держдепартаменту та виконання
її рішень
I-IV кв. Жаров В.О.
2.4 Організаційно-правове
забезпечення розгляду і
ведення судових справ
2.4.1 Організаційно-правове
забезпечення представництва в
судах інтересів МОН України,
Держдепартаменту, Укрпатенту
та УААСП при розгляді справ,
пов'язаних із захистом прав
інтелектуальної власності
I-IV кв. Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
2.4.2 Забезпечення виконання рішень
судів та контроль за їх
виконанням в межах
повноважень
I-IV кв. Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
2.5 Взаємодія з державними
органами та громадськими
організаціями з питань
захисту прав інтелектуальної
власності:
2.5.1 Взаємодія з міжнародними та
українськими громадськими
організаціями з питань
захисту прав інтелектуальної
власності
I-IV кв. Паладій М.В.
2.5.2 Взаємодія з правоохоронними
та контролюючими органами по
боротьбі з незаконним
виробництвом, розповсюдженням
і реалізацією аудіо- і
відеопродукції,
компакт-дисків та інших
об'єктів інтелектуальної
власності в рамках Програми скоординованих дій, затвердженої 21.05.2003 р.
I-IV кв. Паладій М.В.
3. ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, СПРИЯННЯ
КОМЕРЦІЙНОМУ ВИКОРИСТАННЮ РЕЗУЛЬТАТІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
3.1 Затвердження методичних
рекомендацій з оцінки прав на
об'єкти права інтелектуальної
власності
Протягом
кварталу
після
затвердження
КМУ
Національного
стандарту N 4
"Оцінка
об'єктів
нематеріаль-
ної форми.
Оцінка
об'єктів
інтелектуаль-
ної власності
та інших
об'єктів
майнових
прав"
Дмитришин В.С.
3.2 Розробка методичних
рекомендацій щодо розрахунків
розмірів збитків
правовласників за порушення
прав на об'єкти права
інтелектуальної власності
I-IV кв. Дмитришин В.С.
3.3 Розробка пропозицій щодо
державного стимулювання
створення і використання
винаходів, корисних моделей,
промислових зразків та
топографій інтегральних
мікросхем
I-IV кв. Паладій М.В.
3.4 Організація проведення
Всеукраїнського конкурсу
високих технологій, конкурсу
"Винахід року" тощо
I-IV кв. Дмитришин В.С.
3.5 Проведення поглибленого
аналізу винахідницької
активності в Україні за
галузями економіки,
регіонами, органами
державного управління тощо
I-IV кв. Дмитришин В.С.
4. РОЗВИТОК МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
4.1 Розвиток співробітництва з
міжнародними інституціями,
діяльність яких пов'язана з
питаннями інтелектуальної
власності:
4.1.1 Співробітництво з Всесвітньою
організацією інтелектуальної
власності (ВОІВ)
I-IV кв. Паладій М.В.
4.1.2 Забезпечення міжнародного
обміну патентної документації
(в тому числі на CD-ROM)
I-IV кв. Дмитришин В.С.
4.1.3 Здійснення заходів,
пов'язаних із вступом України
до СОТ та інтеграцією в ЄС в
частині, що стосується права
інтелектуальної власності
I-IV кв. Паладій М.В.
4.1.4 Співробітництво з
Європейським та Євразійським
патентними відомствами,
патентними відомствами
зарубіжних країн
I-IV кв. Паладій М.В.
4.1.5 Забезпечення участі України у
роботі Міждержавної ради з
питань охорони промислової
власності (МДРОПВ)
I-IV кв. Паладій М.В.
4.1.6 Підготовка до укладання
міжнародних договорів в сфері
інтелектуальної власності
I-IV кв. Паладій М.В.
4.1.7 Співробітництво в рамкахСпільної робочої Комісії держав - учасниць Угоди про співробітництво по припиненню правопорушень у сфері інтелектуальної власності
та забезпечення
виконання Угоди
I-IV кв. Чеботарьов В.П.
4.1.8 Співробітництво з
Європейською Економічною
Комісією ООН (ЄЕК),
Міжнародною федерацією
фонографічної промисловості
(IFPI), Коаліцією з захисту
прав інтелектуальної
власності (CIPR), Міжнародною
конфедерацією товариств
авторів та композиторів
(CISAC) та іншими
інституціями
I-IV кв. Паладій М.В.
Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
4.1.9 Забезпечення формування
відомчого інформаційного
масиву патентної документації
України для включення його до
БД ЄПВ INPADOC та ESP@CENET з
метою створення сприятливих
умов для міжнародного обміну
патентною документацією
I-IV кв. Дмитришин В.С.
4.2 Виконання положень
міждержавних, міжурядових та
міжвідомчих договорів та
представництво інтересів
України в міжнародних
організаціях щодо правової
охорони інтелектуальної
власності:
4.2.1 Участь у виконанні положеньУгоди про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та ВОІВ
, інших
міжурядових договорів
I-IV кв. Паладій М.В.
4.2.2 Забезпечення виконання у
межах компетенції ДДІВ рішень
засідань Групи високого рівня
з формування ЄЕП Республіки
Білорусь, Республіки
Казахстан, Російської
Федерації та України
I-IV кв. Паладій М.В.
4.2.3 Участь у здійсненні заходів,
пов'язаних із зобов'язаннями
України за міжнародними
договорами щодо захисту прав
інтелектуальної власності,
зокрема, забезпечення
виконання положень Угоди про співробітництво по припиненню правопорушень у сфері інтелектуальної власності
I-IV квартал Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
Дмитришин В.С.
4.3 Участь у міжнародних
семінарах, конференціях,
засіданнях робочих груп з
питань інтелектуальної
власності та організація
таких заходів в Україні:
4.3.1 Забезпечення участі у роботі
Генеральної асамблеї,
Дипломатичних конференцій,
засіданнях Комітетів, Робочих
груп ВОІВ та у роботі інших
міжнародних організацій
I-IV кв. Паладій М.В.
4.3.2 Організація в Україні
міжнародних семінарів,
конференцій, "круглих столів"
стосовно проблем набуття,
здійснення та захисту прав
інтелектуальної власності
I-IV кв. Паладій М.В.
Дмитришин В.С.
4.3.3 Організація навчання та
стажування українських
фахівців за кордоном,
проведення консультацій із
міжнародними і неурядовими
організаціями щодо
удосконалення норм
законодавства та механізмів
їх реалізації
I-IV кв. Паладій М.В.
Жаров В.О.
Чеботарьов В.П.
Дмитришин В.С.
5. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1 Забезпечення розробки та
впровадження єдиного
інтегрованого пошукового
порталу ДП "Український
інститут промислової
власності"
II кв. Дмитришин В.С.
5.2 Організація розробки
онлайнових систем
електронного подання
матеріалів заявок на об'єкти
права промислової власності
(винаходи, корисні моделі,
промислові зразки, знаки для
товарів і послуг) із
застосуванням цифрового
підпису
IV кв. Дмитришин В.С.
5.3 Забезпечення створення
уніфікованого активного
інформаційного середовища ДП
"Український інститут
промислової власності",
інтегрованого з онлайновими
системами електронного
подання заявниками матеріалів
заявок на об'єкти промислової
власності, які забезпечують
застосування електронного
цифрового підпису документів
IV кв. Дмитришин В.С.
5.4 Забезпечення публікації
встановлених відомостей в
офіційних виданнях на
паперових та електронних
носіях
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.5 Забезпечення робіт з
актуалізації БД, що
функціонують та доступ до
яких надається через
Інтернет, зокрема, СБД
"Винаходи в Україні", з метою
подальшого її підключення до
створеної під егідою ВОІВ
глобальної комп'ютерної
мережі WIPONET
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.6 Координація заходів щодо
створення системи
термінологічної та
лінгвістичної підтримки
правової охорони об'єктів
права промислової власності:
- публікація в офіційному
бюлетені "Промислова
власність" та розміщення на
веб-сайті Держдепартаменту
перекладу на українську мову
міжнародних стандартів ВОІВ
(ST.9, ST.60, ST.80)
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.7 Забезпечення подальшої
гармонізації та уніфікації
національної патентної
документації відповідно до
міжнародних стандартів у
сфері промислової власності
та згідно законодавства
України
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.8 Організація робіт, пов'язаних
з впровадженням сучасних
інформаційних технологій у
процесі реєстрації та захисту
прав на об'єкти права
інтелектуальної власності
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.9 Забезпечення актуалізації
українськомовного
довідково-пошукового апарату
до патентної документації,
зокрема, забезпечення
виконання Плану заходів щодо
запровадження в Україні 8-ї
редакції МПК
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.10 Координація робіт, пов'язаних
з патентно-інформаційним
забезпеченням фізичних та
юридичних осіб України,
включаючи обслуговування на
базі Фонду патентної
документації громадського
користування та його постійне
поповнення, у т. ч.:
- розповсюдження національної
патентної документації на
паперових носіях та CD-ROM;
надання доступу через мережу
Інтернет до електронних баз
даних на об'єкти права
інтелектуальної власності
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.11 Координація заходів щодо
забезпечення доступу у
регіонах України до
зарубіжної патентної
інформації, що надається
відомствами та міжнародними
організаціями промислової
власності: актуалізація
переліків адрес патентних та
науково-технічних БД,
безоплатний доступ до яких
надається через Інтернет
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.12 Забезпечення підготовки та
щомісячного випуску
національних
патентно-інформаційних
продуктів на CD-ROM та DVD
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.13 Координація робіт, пов'язаних
з інформаційним забезпеченням
процесу експертизи заявок на
об'єкти права інтелектуальної
власності та впровадженням
сучасних інформаційних
технологій з метою його
удосконалення
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.14 Забезпечення функціонування
інформаційно-довідкової
системи з питань
розповсюдження і використання
ліцензійного програмного
забезпечення
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.15 Координація робіт з
моніторингу веб-сайта
Держдепартаменту та
розширення його
функціональних можливостей
I-IV кв. Дмитришин В.С.
5.16 Забезпечення створення
доступних через мережу
Інтернет баз даних:
- "Відомості про знаки для
товарів і послуг, дія
свідоцтв на які припинена або
свідоцтва на які визнані
недійсними";
- "Відомості про зареєстро-
вані в Україні свідоцтва на
право використання
кваліфікованих
зазначень походжень товарів"
II кв. Дмитришин В.С.
5.17 Забезпечення створення
акумулятивних оптичних дисків
DVD:
- "Накопичувані відомості про
здійснені в Україні
реєстрації патентів
на винаходи";
- "Накопичувані відомості про
здійснені в Україні
реєстрації патентів
на промислові зразки";
- "Накопичувана електронна
версія офіційного бюлетеня
- "Промислова власність" з
високоефективною пошуковою
системою"
II кв. Дмитришин В.С.
6. ПІДГОТОВКА ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ФАХІВЦІВ
6.1 Організація навчання та
підвищення кваліфікації
спеціалістів з питань
інтелектуальної власності,
включаючи суддів,
представників митних та
правоохоронних органів,
науково-педагогічних
працівників
I-IV кв. Дмитришин В.С.
6.2 Підготовка та атестація
представників у справах
інтелектуальної власності
(патентних повірених)
I-IV кв. Дмитришин В.С.
6.3 Розробка та видання
підручників, навчальних
посібників, методичних
матеріалів, монографій тощо
I-IV кв. Дмитришин В.С.
6.4 Організація підготовки
фахівців державної системи
правової охорони
інтелектуальної власності за
спеціальністю 7.(8)000002
"Інтелектуальна власність"
I-IV кв. Дмитришин В.С.

................
Перейти до повного тексту