1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
про співробітництво між Кабінетом Міністрів України
і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності
( Угоду затверджено Постановою КМ N 1421 від 26.09.2002 )
Кабінет Міністрів України і Всесвітня організація інтелектуальної власності,
враховуючи, що Україна є членом Всесвітньої організації інтелектуальної власності і учасником ряду багатосторонніх договорів, адміністративні функції яких виконує Всесвітня організація інтелектуальної власності;
виходячи з наміру України і надалі розвивати наявну правову і технічну інфраструктуру в сфері інтелектуальної власності з метою більш тісної інтеграції держави у світове економічне співтовариство;
виходячи з готовності Всесвітньої організації інтелектуальної власності сприяти Україні в досягненні її цілей у рамках Програми і Бюджету Всесвітньої організації інтелектуальної власності;
погодилися підписати цю Угоду з урахуванням статті 4 Конвенції, що засновує Всесвітню організацію інтелектуальної власності.
1. Мета Угоди
Метою цієї Угоди є здійснення Україною і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності спільних дій, спрямованих на:
удосконалення українського національного законодавства у сфері інтелектуальної власності з урахуванням досвіду, набутого іншими державами, і міжнародних тенденцій гармонізації;
зміцнення технічної бази і розвиток людських ресурсів Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України і підвідомчих йому організацій;
удосконалення практики правозастосування в Україні з метою виявлення, запобігання і припинення правопорушень у сфері інтелектуальної власності;
посилення ролі інтелектуальної власності у відповідних галузях наукової, технічної та економічної діяльності, що провадиться на території України суб'єктами господарювання.
2. Термін дії Угоди
Термін дії Угоди не обмежений. Орієнтований перелік видів діяльності наводиться в Додатку до цієї Угоди, який є її невід'ємною частиною. Конкретні проекти співробітництва будуть здійснюватися за взаємною згодою заінтересованих сторін з урахуванням наявних у них бюджетних і штатних обмежень.
3. Організації, що беруть участь в Угоді
Кабінет Міністрів України визначає в кожному випадку відповідні державні установи, організації, що беруть участь у провадженні діяльності відповідно до цієї Угоди.
Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України діє як координатор співробітництва від імені Кабінету Міністрів України.
Генеральний директор Всесвітньої організації інтелектуальної власності визначає в кожному випадку відповідні підрозділи або працівників Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності, що братимуть участь у провадженні діяльності відповідно до цієї Угоди.
4. Внесення змін і доповнень до Угоди
За взаємною згодою Кабінету Міністрів України та Всесвітньої організації інтелектуальної власності до цієї Угоди можуть бути внесені зміни і доповнення, які оформлюються протоколами, що становитимуть невід'ємну частину цієї Угоди.
5. Набуття Угодою чинності
Угода набуває чинності з дати отримання Всесвітньою організацією інтелектуальної власності повідомлення від Кабінету Міністрів України про дотримання необхідних внутрішньодержавних процедур.
Вчинено в м. Києві 28 травня 2002 р. у двох примірниках кожен українською та англійською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Кабінет Міністрів України За Всесвітню організацію
інтелектуальної власності
Додаток
до Угоди про співробітництво
між Кабінетом Міністрів
України і Всесвітньою
організацією інтелектуальної
власності
Орієнтований перелік видів діяльності
1. Удосконалення законодавства у сфері інтелектуальної власності.
Експертна оцінка Всесвітньою організацією інтелектуальної власності проектів законів і нормативних актів, проведення консультацій в Україні або в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності.
2. Удосконалення системи захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності в Україні.

................
Перейти до повного тексту