- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 93 від 29.07.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 1998 р. за N 631/3071 |
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1464 від 13.08.2013 )
Про затвердження Положення про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями
Держкомісціннихпаперів
N 65 від 25.05.2000
N 178 від 11.05.2004
N 773 від 15.07.2008
N 774 від 15.07.2008
Рішеннями Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку
N 2 від 12.01.2012
N 3 від 12.01.2012 )
1. Затвердити Положення про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні (додається).
2. Контрольно-правовому управлінню (М. Бурмака) забезпечити державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України.
3. Встановити, що особи, які безпосередньо здійснюють операції на ринку цінних паперів, а також керівні посадові особи юридичних осіб, які до набуття чинності цим рішенням отримали відповідний дозвіл на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, повинні пройти сертифікацію в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку в установленому порядку протягом 6 місяців після набуття чинності цим рішенням.
4. Управлінням регулювання ринку цінних паперів (К.Отченаш), контрольно-правовому (М.Бурмака), нагляду за інфраструктурою ринку цінних паперів (В.Лісовий), регулювання інвестиційної діяльності (М.Юхно), регулювання діяльності організаторів торгівлі цінними паперами та саморегульованих організацій (Н. Пугач) у місячний термін після набуття чинності цим рішенням внести пропозиції на розгляд Комісії щодо:
а) змін до відповідних нормативно-правових актів Комісії про видачу дозволів на здійснення всіх видів професійної діяльності на ринку цінних паперів, передбачивши наявність у юридичних осіб сертифікованих осіб як одну з підстав для отримання зазначених дозволів;
б) змін до Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку, затвердженого наказом Комісії від 24.09.96
N 215 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.10.96 за N 584/1609;
в) включення до звітності професійних учасників ринку цінних паперів переліку та інформації про сертифікованих посадових осіб, які здійснюють операції на ринку цінних паперів, та керівних посадових осіб юридичних осіб.
5. Встановити, що нормативно-правові акти Комісії про видачу дозволів на здійснення всіх видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку діють у тій частині, що не суперечить цьому Положенню.
6. Управлінню справами (І.Купрієнко) забезпечити виготовлення бланків сертифікатів для осіб, які здійснюють операції на ринку цінних паперів, та заяв-анкет.
7. Контрольно-правовому управлінню (М.Бурмака) за участю відповідних управлінь організувати розгляд документів на отримання особами сертифікатів відповідно до встановлених вимог.
8. Управлінню інформаційно-комп'ютерних систем (В.Чанцев) разом з Контрольно-правовим управлінням (М.Бурмака) у двомісячний термін забезпечити розробку програмного забезпечення для ведення бази даних сертифікованих осіб.
9. Прес-центру Комісії забезпечити опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавства.
10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Члена Комісії О.Ромашка.
Голова Комісії | О.Мозговий |
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
29.07.98 N 93
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 жовтня 1998 р.
за N 631/3071
ПОЛОЖЕННЯ
про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні
1. Загальні положення
1.1. Це Положення встановлює порядок проведення Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) сертифікації осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні.
Сертифікація - взяття на облік осіб, які здійснюють або мають намір здійснювати професійну діяльність з цінними паперами в Україні і відповідають вимогам цього Положення.
1.2. Сертифікації підлягають особи, які безпосередньо здійснюють або мають намір безпосередньо здійснювати операції на ринку цінних паперів, а також керівні посадові особи юридичних осіб, що здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів і мають відповідну ліцензію Комісії (далі - ліцензіат).
( Пункт 1.2 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 3 від 12.01.2012 )
1.3. Сертифікат за встановленою формою згідно з додатком 1 видається відповідно до наказу Голови Комісії та є чинним на всій території України.
Дата видачі наказу Голови Комісії є датою видачі сертифіката, що зазначається на бланку сертифіката. Сертифікованою особа вважається з дати видачі відповідного наказу Голови Комісії.
( Пункт 1.3 глави 1 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів
N 774 від 15.07.2008 )
1.4. Бланки сертифікатів оформляються протягом трьох робочих днів з дати видачі відповідного наказу Голови Комісії про видачу або продовження терміну дії сертифікатів.
( Главу 1 доповнено пунктом 1.4 згідно з Рішенням Держкомісціннихпаперів
N 774 від 15.07.2008 )
1.5. Сертифікат видається на термін дії кваліфікаційного посвідчення. Дата закінчення терміну дії сертифіката зазначається на бланку сертифіката.
( Главу 1 доповнено пунктом 1.5 згідно з Рішенням Держкомісціннихпаперів
N 774 від 15.07.2008 )
1.6. Сертифікат підписується Головою Комісії або уповноваженою посадовою особою Комісії та засвідчується печаткою.
1.7. Комісія веде журнал реєстрації виданих сертифікатів особам, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні (надалі - журнал реєстрації виданих сертифікатів), за встановленою формою згідно з додатком 2.
1.8. Записи в журналі реєстрації виданих сертифікатів ведуться українською мовою згідно зі статтею
11 Закону України
"Про мови в Україні".
1.9. Журнал реєстрації виданих сертифікатів повинен бути пронумерований, прошнурований, завірений печаткою Комісії та зберігатися протягом 10 років після останнього запису.
1.10. Подовження терміну дії сертифіката здійснюється у порядку, встановленому для його отримання. Для подовження терміну дії сертифіката особа подає документи згідно з розділом 3.1 цього Положення не менш як за 30 днів до закінчення терміну дії сертифіката.
2. Умови проходження сертифікації
2.1. Для сертифікації особа повинна відповідати таким вимогам:
а) мати кваліфікаційне посвідчення фахівця з відповідної спеціалізації, яке видається у порядку, встановленому Комісією;
б) не бути за вироком суду позбавленою права посідати певні посади та займатися певною діяльністю;
в) не мати непогашеної судимості за господарські та посадові злочини.
2.2. Підставою для відмови особі в сертифікації можуть бути:
а) невідповідність поданих документів вимогам цього Положення;
б) невідповідність вимогам, установленим у пункті 2.1 цього Положення;
в) звільнення з роботи відповідно до пунктів 2, 3, 8 частини 1 статті
40 та пунктів 1, 2 частини 1 статті
41 Кодексу законів про працю України, якщо робота була пов'язана з діяльністю на ринку цінних паперів;
г) анулювання сертифіката на підставі підпунктів "з" - "й" пункту 4.1 глави 4 цього Положення, якщо з дати його анулювання пройшло менше року.
( Пункт 2.2 глави 2 доповнено підпунктом "г" згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 3 від 12.01.2012 )
2.3. Про відмову в сертифікації Комісією повідомляється особі письмово з зазначенням підстав у відмові.
3. Порядок подання та розгляд документів для отримання сертифіката
3.1. Для отримання сертифіката особа подає в Комісію такі документи:
а) заяву-анкету за встановленою формою згідно з додатком 3;
б) копію документа про освіту;
в) копію кваліфікаційного посвідчення фахівця з відповідної спеціалізації, яке видається у порядку, встановленому Комісією;
г) витяг з трудової книжки особи за останні 3 роки та документи, що підтверджують трудові відносини у разі сумісництва, засвідчені в установленому порядку;
ґ) копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
д) електронну форму інформації про особу на дискеті 3,5" за встановленим форматом згідно з додатком 4 та її паперову копію;
е) дві фотокартки розміром 4 х 6 см;
є) копію платіжного документа про перерахування плати за реєстрацію документів для сертифікації особи, що здійснює професійну діяльність з цінними паперами в Україні.
( Пункт 3.1 доповнено підпунктом "є" згідно з Рішенням Держкомісціннихпаперів
N 65 від 25.05.2000 )
3.2. Подані документи реєструються в журналі реєстрації одержаних документів, у якому фіксуються: дата подання; прізвище, ім'я, по батькові особи-подавача; кількість аркушів документів; відмітка про сертифікацію (відмову в сертифікації).
3.3. Термін розгляду документів для отримання сертифіката не повинен перевищувати тридцяти днів з дня одержання заяви-анкети та документів згідно з пунктом 3.1 цього Положення.
3.4. Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, яка міститься в документах, наданих до Комісії для отримання сертифіката.
3.5. У разі надходження до Комісії скарги на діяльність посадової або юридичної особи, яка здійснює або має намір здійснювати операції з цінними паперами або професійну діяльність на ринку цінних паперів, термін розгляду документів для отримання сертифіката може бути подовжений до закінчення розгляду скарги відповідно до вимог чинного законодавства.
3.6. У разі змін у відомостях стосовно трудової діяльності особа, яка має сертифікат на право здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, якщо вона входить до переліку сертифікованих осіб ліцензіата, що безпосередньо здійснює професійну діяльність на ринку цінних паперів, повинна в місячний строк надати до відділу координації підготовки фахівців фондового ринку департаменту методології регулювання ринку цінних паперів Комісії таку інформацію:
( Абзац перший пункту 3.6 глави 3 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів
N 773 від 15.07.2008 )
а) засвідчену в установленому порядку копію трудової книжки, якщо особа прийнята на основне місце роботи до юридичної особи, яка здійснює професійну діяльність на ринку цінних паперів;
б) засвідчену в установленому порядку копію трудової книжки, якщо особа звільнена з основного місця роботи у юридичної особи, яка здійснює професійну діяльність на ринку цінних паперів;
в) засвідчені в установленому порядку копію наказу, якщо особа прийнята на роботу за сумісництвом до юридичної особи, яка здійснює професійну діяльність на ринку цінних паперів, та копію трудової книжки;
( Підпункт "в" пункту 3.6 глави 3 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів
N 773 від 15.07.2008 )
г) засвідчену в установленому порядку копію наказу про звільнення з роботи, якщо особа працювала за сумісництвом у юридичної особи, яка здійснює професійну діяльність на ринку цінних паперів.
( Пункт 3.6 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів
N 178 від 11.05.2004 )
3.7. Особа, яка порушує пункт 3.6 цього Положення, несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
Порушення пункту 3.6 цього Положення є підставою для анулювання сертифіката або відмови у продовженні терміну дії сертифіката відповідної особи.
( Положення доповнено пунктом згідно з Рішенням Держкомісціннихпаперів
N 178 від 11.05.2004 )
3.8. У разі втрати виданого Комісією сертифіката особі видається його дублікат. Для одержання дубліката сертифіката особою до Комісії подається заява з зазначенням обставин втрати.
4. Підстави для анулювання сертифіката
4.1. Сертифікат може бути анульований у порядку, визначеному главою 5 цього Положення, за таких підстав:
а) неподання посадовою особою ліцензіата, яка відповідає за даний напрям роботи, адміністративних даних, передбачених нормативно-правовими актами Комісії, що регулюють порядок складання та подання цих даних, що здійснено більше двох разів протягом звітного року, внаслідок порушення своїх посадових обов’язків за наявності належного документального підтвердження цього факту;
б) передача посадовою особою ліцензіата-реєстратора, яка відповідає за даний напрям роботи, іншій особі реєстру власників іменних цінних паперів з порушенням вимог нормативно-правових актів Комісії, що регулюють порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, внаслідок порушення своїх посадових обов’язків за наявності належного документального підтвердження цього факту;
в) прийняття посадовою особою ліцензіата-реєстратора, яка відповідає за даний напрям роботи, від іншої особи нового реєстру власників іменних цінних паперів з порушенням вимог нормативно-правових актів Комісії, що регулюють порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, яке призвело до подвійного ведення реєстру власників іменних цінних паперів цього емітента, або призвело до втрати інформації про облік іменних цінних паперів, або завдало іншої шкоди акціонерам, або емітенту, або державі, внаслідок порушення своїх посадових обов’язків за наявності належного документального підтвердження цього факту;
г) порушення посадовою особою ліцензіата-реєстратора, яка відповідає за даний напрям роботи, вимог нормативно-правових актів Комісії, що регулюють порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та/або обслуговування особою ліцензіата операцій з цінними паперами на рахунках у цінних паперах без забезпечення можливості відновлення інформації щодо зареєстрованих осіб та належних їм цінних паперів, внаслідок порушення своїх посадових обов’язків, якщо це призвело до втрати інформації про облік іменних цінних паперів або завдало іншої шкоди акціонерам, або емітенту, або державі, за наявності належного документального підтвердження цього факту;
................Перейти до повного тексту