- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 травня 2004 р.
за N 629/9228
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 31 від 05.02.2019 )
Про вивезення з України та ввезення в Україну готівкових гривень
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного
банку
N 431 від 05.12.2011 )
Відповідно до розділів II та III Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93
N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", статей
7 та
44 Закону України
"Про Національний банк України", з метою подальшої лібералізації операцій з готівковими гривнями Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Дозволити уповноваженому банку продавати іноземному банку-кореспонденту готівкові гривні за іноземну валюту 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98
N 34 [у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002
N 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за N 841/7129 (зі змінами)] (далі - Класифікатор), з метою їх вивезення з України для здійснення валютно-обмінних операцій за наявності контракту (угоди) з цим банком та спеціального дозволу Національного банку України на вивезення за межі України валюти України.
2. Дозволити уповноваженому банку купувати в іноземного банку-кореспондента готівкові гривні за іноземну валюту з метою їх ввезення в Україну на підставі контракту (угоди) з цим банком та спеціального дозволу Національного банку України на ввезення в Україну валюти України.
3. Дозволити уповноваженим банкам України вивозити за межі України і ввозити в Україну готівкові гривні за умови отримання спеціального дозволу Національного банку України на вивезення за межі України валюти України та на ввезення в Україну валюти України, а також за наявності відповідних контрактів (угод) з іноземними банками-кореспондентами.
4. Граничний ліміт на вивезення за межі України валюти України затверджується рішенням Правління Національного банку України за поданням Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко).
5. Уповноважені банки за порушення вимог пунктів 1-4 цієї постанови несуть відповідальність згідно із статтею
16 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.93
N 15-93.
( Пункт із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного
банку
N 431 від 05.12.2011 )
6. Затвердити Зміни до Правил надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій на вивезення за межі України банкнот іноземних держав, банківських металів та на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів і спеціальних дозволів на ввезення в Україну бланків чеків та порядку ввезення в Україну банкнот іноземних держав і банківських металів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 06.08.2003
N 327 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29.08.2003 за N 753/8074 (додаються).
7. Економічному департаменту (В.М.Галь) до 1 липня 2004 року внести відповідні зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003
N 124 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07.05.2003 за N 353/7674 (із змінами).
8. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома Операційного та територіальних управлінь Національного банку України для керівництва і використання в роботі.
9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на територіальні управління Національного банку України.
10. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
19.04.2004 N 166
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 травня 2004 р.
за N 629/9228
ЗМІНИ
до Правил надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій на вивезення за межі України банкнот іноземних держав, банківських металів та на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів і спеціальних дозволів на ввезення в Україну бланків чеків та порядку ввезення в Україну банкнот іноземних держав і банківських металів
1. Назву Правил викласти в такій редакції:
"Правила надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій і спеціальних дозволів на ввезення в Україну та вивезення за межі України валютних цінностей і бланків чеків та на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів".
2. Преамбулу викласти в такій редакції:
"Ці Правила розроблені відповідно до вимог статті
44 Закону України
"Про Національний банк України", статей
5,
11,
13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93
N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та встановлюють порядок надання Національним банком України (далі - Національний банк) уповноваженим банкам України (далі - уповноважений банк) індивідуальних ліцензій на вивезення за межі України банкнот іноземних держав, банківських металів, на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів і спеціальних дозволів на вивезення за межі України і ввезення в Україну валюти України у вигляді банкнот (далі - валюта України) та ввезення в Україну бланків чеків, а також порядок увезення в Україну банкнот іноземних держав і банківських металів".
3. Правила після глави 6 доповнити новими главами такого змісту:
"7. Вивезення за межі України валюти України
7.1. Вивезення за межі України валюти України для здійснення валютно-обмінних операцій на території іноземної держави здійснюється уповноваженим банком за спеціальним дозволом Національного банку на вивезення за межі України валюти України (далі - спеціальний дозвіл) на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає продаж йому валюти України за іноземну валюту І групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98
N 34 [у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002
N 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за N 841/7129 (зі змінами)] (далі - Класифікатор), яка перераховується цим банком на кореспондентський рахунок уповноваженого банку, відкритий у відповідній валюті в іноземному банку.
7.2. Спеціальний дозвіл (додаток 5) надається уповноваженому банку на визначену суму та на строк до 30 календарних днів.
7.3. Для отримання спеціального дозволу уповноважений банк має подати Департаменту такі документи:
заяву із зазначенням загальної суми валюти України, яка вивозитиметься з України на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає продаж йому валюти України за іноземну валюту І групи
Класифікатора, яка перераховуватиметься цим банком на кореспондентський рахунок уповноваженого банку, відкритий у відповідній валюті в іноземному банку, його назви і місцезнаходження, номера цього кореспондентського рахунку, а також його реєстраційного номера в територіальному управлінні Національного банку та назви митниці, на якій проводитиметься митне оформлення;
копію контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом про продаж йому валюти України за іноземну валюту І групи
Класифікатора. Копія засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то уповноважений банк додатково подає нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою;
копію письмового дозволу Національного банку на здійснення операцій з валютними цінностями, засвідчену підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
7.4. У разі повторного звернення уповноваженого банку щодо надання спеціального дозволу (за умови, що строк дії контракту (угоди) з іноземним банком ще не закінчився) копія контракту (угоди) не подається, а в заяві уповноваженого банку робиться відмітка про те, що копія контракту (угоди) була подана Департаменту раніше.
У разі потреби Національний банк може вимагати подання додаткових документів.
7.5. Уповноважений банк зобов'язаний подати до Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати вивезення валюти України за межі України копії вантажної митної декларації, опису банкнот за їх номіналами (додається до вантажної митної декларації), видаткових касових документів про видачу валюти України з каси уповноваженого банку та виписку з кореспондентського рахунку уповноваженого банку, відкритого в іноземному банку, про зарахування відповідної іноземної валюти. Ці копії та виписка з кореспондентського рахунку уповноваженого банку, відкритого в іноземному банку, засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку і відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
7.6. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне вивезення валюти України за формою і в порядку, які встановлені Національним банком.
8. Увезення в Україну валюти України
8.1. Увезення в Україну валюти України здійснюється уповноваженим банком за спеціальним дозволом Національного банку на ввезення в Україну валюти України (далі - спеціальний дозвіл) на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом про купівлю в нього валюти України, що одержана від здійснення валютно-обмінних операцій на території іноземної держави, за іноземну валюту, перераховану уповноваженим банком з його кореспондентського рахунку, що відкритий в іноземному банку.
8.2. Спеціальний дозвіл (додаток 6) надається уповноваженому банку на визначену суму і на строк до 30 календарних днів.
8.3. Для отримання спеціального дозволу уповноважений банк має подати Департаменту такі документи:
заяву із зазначенням загальної суми валюти України, яка ввозитиметься в Україну на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає купівлю в нього валюти України за іноземну валюту з кореспондентського рахунку уповноваженого банку, що відкритий в іноземному банку, назви і місцезнаходження іноземного банку, номера цього кореспондентського рахунку, а також його реєстраційного номера в територіальному управлінні Національного банку та назви митниці, на якій проводитиметься митне оформлення;
копію контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає купівлю в нього валюти України за іноземну валюту. Копія засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то уповноважений банк додатково подає нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою;
копію письмового дозволу Національного банку на здійснення операцій з валютними цінностями, засвідчену підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
8.4. У разі повторного звернення уповноваженого банку щодо надання спеціального дозволу (за умови, що строк дії контракту (угоди) з іноземним банком ще не закінчився) зазначена копія контракту (угоди) не подається, а в заяві уповноваженого банку робиться відмітка про те, що копія контракту (угоди) була подана Департаменту раніше.
За потреби Національний банк може вимагати подання додаткових документів.
8.5. Уповноважений банк зобов'язаний подати до Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати ввезення в Україну валюти України копії вантажної митної декларації, опису банкнот за їх номіналами (додається до вантажної митної декларації) та прибуткових касових документів про прийняття валюти України в касу уповноваженого банку. Ці копії засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
................Перейти до повного тексту