1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
24.12.2003 N 137
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 січня 2004 р.
за N 29/8628
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 56 від 23.06.2006 )
Про затвердження Змін та доповнень до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів
У зв'язку з прийняттям Законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни та доповнення до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.03.2001 N 49 та рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.03.2001 N 60, зареєстрованим Міністерством юстиції України 06.04.2001 за N 318/5509 (зі змінами та доповненнями), що додаються. (Додатково див.
2. Управлінню ліцензування Департаменту реєстрації та ліцензування Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (Іванченко О.Б.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С.І.
Голова І.Г.Богословська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва
24.12.2003 N 137
Рішення Державної комісії з
цінних паперів та фондового
ринку
10.12.2003 N 556
( za029-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 січня 2004 р.
за N 29/8628
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів ( z0318-01 )
1. Преамбулу після слів "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" доповнити словами: ""Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та", далі - за текстом.
2. Пункт 1.3.7 викласти в такій редакції:
"1.3.7. Діяльності з управління активами, зокрема:
1.3.7.1. Управління активами інститутів спільного інвестування (далі - управління активами ІСІ).
У разі, якщо компанія з управління активами, яка здійснює діяльність з управління активами ІСІ, приймає рішення про розширення своєї діяльності шляхом поєднання діяльності з управління активами ІСІ та діяльності з управління активами пенсійних фондів, то ліцензіант повинен подати документи на переоформлення ліцензії в установленому чинним законодавством порядку.
1.3.7.2. Управління активами пенсійних фондів.
У разі якщо компанія з управління активами, яка здійснює діяльність з управління активами пенсійних фондів, приймає рішення про розширення своєї діяльності шляхом поєднання діяльності з управління активами пенсійних фондів та діяльності з управління активами ІСІ, то ліцензіант повинен подати документи на переоформлення ліцензії в установленому чинним законодавством порядку".
3. Пункт 2.7 розділу 2 Ліцензійних умов викласти в такій редакції:
"2.7. Професійна діяльність на ринку цінних паперів - діяльність з управління активами
Професійна діяльність на ринку цінних паперів - діяльність з управління активами поділяється на такі види:
а) діяльність з управління активами ІСІ, яку може здійснювати компанія з управління активами відповідно до Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)";
б) діяльність з управління активами пенсійних фондів, яку можуть здійснювати такі особи:
компанія з управління активами - щодо активів пенсійних фондів відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", а також щодо пенсійних активів Накопичувального фонду в порядку, передбаченому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
професійний адміністратор недержавних пенсійних фондів (юридична особа, яка надає професійні послуги з адміністрування недержавних пенсійних фондів) - щодо активів пенсійних фондів, адміністратором яких він є відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення";
банк - щодо активів створеного ним корпоративного пенсійного фонду відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення".
2.7.1. Діяльність з управління активами ІСІ
2.7.1.1. Ліцензію на здійснення діяльності з управління активами ІСІ можуть отримати тільки господарські товариства, створені відповідно до Закону України "Про господарські товариства" з урахуванням особливостей Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)".
2.7.1.2. Компанія з управління активами, установчими документами якої передбачено здійснення діяльності з управління активами ІСІ, може отримати ліцензію тільки за поданням саморегулівної організації на ринку цінних паперів, яка об'єднує юридичних осіб, що здійснюють діяльність з управління активами.
2.7.1.3. Для компанії з управління активами ІСІ діяльність з управління активами становить виключний вид професійної діяльності на ринку цінних паперів, крім випадків ведення нею реєстру власників іменних цінних паперів, передбачених Законом України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)", та не може поєднуватися з іншими видами професійної діяльності на ринку цінних паперів, що має бути відображено в її установчих документах.
2.7.1.4. Установчі документи, подані компанією з управління активами для отримання ліцензії на здійснення діяльності з управління активами ІСІ, повинні відповідати вимогам Законів України "Про господарські товариства" та "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)".
2.7.1.5. Компанія з управління активами, установчими документами якої передбачено здійснення діяльності з управління активами ІСІ, може отримати ліцензію на здійснення діяльності з управління активами за умови, якщо вона має на день державної реєстрації такої особи повністю сплачений грошовими коштами статутний фонд (капітал), розмір якого не менший, ніж сума, еквівалентна 200000 євро за офіційним обмінним курсом Національного банку України.
2.7.1.6. Частка держави в статутному фонді (капіталі) компанії з управління активами, яка здійснює управління активами ІСІ, не повинна перевищувати 10 відсотків.
2.7.1.7. Керівні посадові особи юридичної особи, її філій, яким надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління активами ІСІ, визначені рішенням Комісії від 05.01.99 N 1 "Про визначення переліку керівних посадових осіб, які підлягають сертифікації для здійснення їхніми юридичними особами професійної діяльності на ринку цінних паперів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.99 за N 25/3318, а також фахівці юридичної особи (її філій), що безпосередньо здійснюють діяльність з управління активами ІСІ, повинні бути сертифіковані згідно з Положенням про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні, затвердженим рішенням Комісії від 29.07.98 N 93 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.10.98 за N 631/3071, та мати сертифікати встановленого зразка.
2.7.1.8. Кваліфікаційні вимоги при отриманні ліцензії на здійснення діяльності з управління активами ІСІ:
не менше трьох сертифікованих фахівців, які отримали в установленому порядку кваліфікаційне посвідчення фахівця з управління активами (у тому числі керівні посадові особи) для компанії з управління активами, та по два сертифікованих фахівці, які отримали в установленому порядку кваліфікаційне посвідчення фахівця з управління активами (у тому числі керівні посадові особи), - для кожної філії, якій надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління активами ІСІ.
У разі поєднання діяльності з управління активами ІСІ та діяльності з управління активами пенсійних фондів - не менше трьох сертифікованих фахівців та по два сертифікованих фахівці для кожної філії, якій надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління активами.
2.7.1.9. За заявою компанії з управління активами копію відповідної ліцензії на здійснення діяльності з управління активами можуть отримати їх філії, якщо подані документи відповідають пункту 3.1 цих Ліцензійних умов.
2.7.1.10. Діяльність з управління активами ІСІ здійснюється з урахуванням особливостей Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)".
2.7.2. Діяльність з управління активами пенсійних фондів, яка здійснюється компанією з управління активами
2.7.2.1. Ліцензію на здійснення діяльності з управління активами пенсійних фондів можуть отримати тільки господарські товариства, створені відповідно до Закону України "Про господарські товариства" з урахуванням особливостей Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
2.7.2.2. Для компанії з управління активами, яка здійснює управління активами пенсійних фондів відповідно до чинного законодавства, діяльність з управління активами становить виключний вид діяльності на ринку цінних паперів та не може поєднуватися з іншими видами професійної діяльності на ринку цінних паперів, що має бути відображено в її установчих документах.
Відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" компанія з управління активами пенсійних фондів може здійснювати діяльність з адміністрування недержавних пенсійних фондів.
Компанія з управління активами, установчими документами якої передбачено здійснення діяльності з управління активами пенсійних фондів, може отримати ліцензію на здійснення діяльності з управління активами за умови, що вона має на день державної реєстрації повністю сплачений грошовими коштами статутний фонд (капітал), розмір якого не менший, ніж сума, еквівалентна 300000 євро за офіційним обмінним курсом Національного банку України.
Установчі документи ліцензіата для отримання ліцензії на здійснення діяльності з управління активами повинні відповідати вимогам Законів України "Про господарські товариства", "Про недержавне пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
2.7.2.3. Керівні посадові особи юридичної особи, її філій, яким надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління пенсійними активами, визначені рішенням Комісії від 05.01.99 N 1 "Про визначення переліку керівних посадових осіб, які підлягають сертифікації для здійснення їхніми юридичними особами професійної діяльності на ринку цінних паперів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.99 за N 25/3318, а також фахівці юридичної особи (її філій), що безпосередньо здійснюють діяльність з управління активами, повинні бути сертифіковані згідно з Положенням про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні, затвердженим рішенням Комісії від 29.07.98 N 93 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.10.98 за N 631/3071, та мати сертифікати встановленого зразка.
2.7.2.4. Кваліфікаційні вимоги при отриманні ліцензії на здійснення діяльності з управління активами такі:
не менше трьох сертифікованих фахівців, які отримали в установленому порядку кваліфікаційне посвідчення фахівця з управління активами (у тому числі керівні посадові особи) для компанії з управління активами, та по два сертифікованих фахівці, які отримали в установленому порядку кваліфікаційне посвідчення фахівця з управління активами (у тому числі керівні посадові особи), - для кожної філії, якій надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління активами.
У разі поєднання діяльності з управління активами пенсійних фондів та діяльності з управління активами ІСІ - не менше трьох сертифікованих фахівців та по два сертифікованих фахівці для кожної філії, якій надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління активами.
2.7.2.5. За заявою ліцензіанта копію відповідної ліцензії на здійснення діяльності з управління активами можуть отримати їх філії, якщо подані документи відповідають пункту 3.1 цих Ліцензійних умов.
2.7.2.6. Діяльність з управління активами пенсійних фондів здійснюється з урахуванням особливостей Законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
2.7.3. Діяльність з управління активами, яка здійснюється адміністратором пенсійного фонду
2.7.3.1. Професійний адміністратор недержавних пенсійних фондів може отримати ліцензію на здійснення діяльності з управління активами за умови, що він має на день державної реєстрації юридичної особи повністю оплачений грошовими коштами статутний фонд (капітал), розмір якого не менший, ніж сума, еквівалентна 500000 євро за офіційним обмінним курсом Національного банку України.
Установчі документи, подані адміністратором недержавних пенсійних фондів для отримання ліцензії на здійснення діяльності з управління активами, повинні відповідати вимогам Законів України "Про господарські товариства" та "Про недержавне пенсійне забезпечення".
Професійний адміністратор, який отримав ліцензію на здійснення діяльності з управління активами пенсійних фондів, не має права здійснювати діяльність з управління активами ІСІ.
Якщо адміністратор пенсійного фонду є одноосібним засновником корпоративного пенсійного фонду, здійснює адміністрування цього фонду, але не є компанією з управління активами, то він не має права управляти активами пенсійних фондів.
2.7.3.2. Керівні посадові особи юридичної особи, її філій, яким надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління пенсійними активами, визначені рішенням Комісії від 05.01.99 N 1 "Про визначення переліку керівних посадових осіб, які підлягають сертифікації для здійснення їхніми юридичними особами професійної діяльності на ринку цінних паперів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.99 за N 25/3318, а також фахівці юридичної особи (її філій), що безпосередньо здійснюють діяльність з управління активами, повинні бути сертифіковані згідно з Положенням про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні, затвердженим рішенням Комісії від 29.07.98 N 93 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.10.98 за N 631/3071, та мати сертифікати встановленого зразка.

................
Перейти до повного тексту