1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДНІПРОВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
11.06.2004 N 338
Про затвердження Порядку здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням ПП, ПД, внутрішнього транзитного документа та ВМД типу експорт у Дніпровській регіональній митниці
Відповідно до наказів Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 "Про затвердження Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення", від 28.02.2003 N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів", від 23.03.99 N 178 "Про деякі питання контролю за доставкою вантажів", від 24.04.99 N 240 "Про затвердження Порядку заповнення та використання попереднього повідомлення", від 15.11.99 N 721 "Про визначення Переліку місць прибуття автотранспорту", від 03.03.2000 N 124 "Про функціонування місць прибуття автотранспорту", від 12.04.2000 N 206 "Про затвердження Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України", від 21.10.2003 N 715 "Про внесення змін та доповнень до Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.11.2003 р. за N 1041/8362, від 23.01.2001 N 26 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту", від 21.05.2004 N 379 "Про стан роботи із забезпечення контролю за переміщенням вантажів", наказу Дніпровської регіональної митниці від 01.06.2001 N 177/196 "Про затвердження Порядку взаємодії Дніпровської регіональної митниці і Дніпропетровської дирекції залізничних перевезень Придніпровської залізниці під час переміщення через митний кордон товарів та інших предметів у вантажних залізничних поїздах", для підвищення рівня відповідальності осіб, що здійснюють перевезення вантажів, та відповідальності посадових осіб, причетних до здійснення контролю за доставкою вантажів, з метою ведення статистичного обліку та аналізу інформації про переміщувані вантажі, уніфікації порядку контролю за доставкою вантажів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням ПП, ПД, ВТД, ВМД типу експорт у Дніпровській регіональній митниці (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам підрозділів митного оформлення, начальнику відділу ІАРМС Дорді І.В. та начальнику відділу контролю за доставкою вантажів Бакуменко Л.С. під персональну відповідальність довести цей Порядок до особового складу під підпис та забезпечити його неухильне виконання.
3. Начальникам підрозділів митного оформлення інформувати суб'єктів ЗЕД про вимоги цього наказу.
4. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Дніпровської регіональної митниці від 04.02.2002 N 31 "Про затвердження Порядку здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням ПП, ПД, АД, внутрішнього транзитного документа та ВМД типів експорт, транзит у Дніпровській регіональній митниці".
5. Начальнику загального відділу Морозовій В.В. забезпечити ознайомлення з цим наказом заступника начальника регіональної митниці Голдун В.С., заступника начальника регіональної митниці Мірзу О.В., заступника регіональної митниці Дегтярьова А.Р., в.о. заступника регіональної митниці Ванжа А.Ю. та начальників підрозділів, зазначених у п. 2 наказу.
6. Ввести в дію цей наказ через 10 днів з дня його прийняття. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник регіональної митниці Ю.П.Соловков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Дніпровської
регіональної митниці
11.06.2004 N 338
ПОРЯДОК
здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням ПП, ПД внутрішнього транзитного документа та ВМД типу експорт у Дніпровській регіональній митниці
1. Загальні положення
1.1. Порядок здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення (ПП), попередньої ВМД (ПД), внутрішнього транзитного документа (ВТД) та ВМД типу ЕК (далі - Порядок) розроблено з метою встановлення надійного контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями України, оперативного реагування на виникнення ускладнень чи непередбачених ситуацій під час такого переміщення, підвищення рівня відповідальності осіб, що здійснюють перевезення вантажів, з метою ведення статистичного обліку та аналізу інформації про переміщувані вантажі, уніфікації порядку контролю за доставкою вантажів.
1.2. Даний Порядок розроблений у відповідності з наказами Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 "Про затвердження Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення", від 28.02.2003 N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів", від 23.03.99 N 178 "Про деякі питання контролю за доставкою вантажів", від 24.04.99 N 240 "Про затвердження Порядку заповнення та використання попереднього повідомлення", від 15.11.99 N 721 "Про визначення місць прибуття автотранспорту", від 03.03.2000 N 124 "Про функціонування місць прибуття автотранспорту", від 12.04.2000 N 206 "Про затвердження Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України", від 21.10.2003 N 715 "Про внесення змін та доповнень до Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.11.2003 р. за N 1041/8362, від 23.01.2001 N 26 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту", від 01.06.2001 N 177/196 "Про затвердження Порядку взаємодії Дніпровської регіональної митниці і Дніпропетровської дирекції залізничних перевезень Придніпровської залізниці під час переміщення через митний кордон товарів та інших предметів у вантажних залізничних поїздах", від 21.05.2004 N 379 "Про стан роботи із забезпечення контролю за переміщенням вантажів".
У Порядку терміни та скорочення вживаються у такому значенні:
"Декларант" - юридична або фізична особа, яка здійснює декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Декларантами можуть бути власники товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України або уповноважені ними митні брокери (посередники).
"Митниця відправлення" - будь-який митний орган України, з якого для всієї кількості товарів та інших предметів або їх частини починається переміщення.
"Митниця призначення" - будь-який митний орган України, де закінчується переміщення товарів та інших предметів під митним контролем.
"Партія товарів" - при перевезеннях залізничним транспортом - товари та інші предмети, що надходять на станцію призначення одночасно у складі однієї відправки на адресу одного вантажоодержувача від одного вантажовідправника з однієї станції відправлення;
- при перевезеннях іншими видами транспорту - товари та інші предмети, що відправляються на адресу одного одержувача за одним транспортним документом, відповідно до транспортних правил, а також товари, що пересилаються за однією поштовою накладною або переміщуються як ручна поклажа однією особою, що перетинає митний кордон України.
"Перевізник" - особа, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, яка в установленому законом порядку, з використанням належних їй або найманих нею транспортних засобів переміщує товари через митний кордон України або здійснює перевезення товарів, що перебувають під митним контролем між митними органами на території України.
"Товари" - будь-яке рухоме майно (у тому числі валютні і культурні цінності), а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.
"Підрозділ митного оформлення" (ПМО) - підрозділ митного органу, посадові особи якого здійснюють митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів із застосуванням ВМД і пропуск їх через митний кордон України.
"Попередня вантажна митна декларація" (ПД) - документ, що складається на бланку уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3), містить у собі відомості про товари, які будуть ввезені на митну територію України.
"Попереднє повідомлення" (ПП) - документ, що оформлюється згідно з вимогами розділу 4 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом ДМСУ від 08.12.98 N 771 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335.
"ДКД" - документ контролю доставки вантажу.
"ВТД" - внутрішній транзитний документ, що використовується для здійснення контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України.
"АТЗ" - автотранспортний засіб.
1.4. Дія Порядку поширюється на товари, які перебувають під митним контролем та переміщуються між митницями територією України юридичними особами.
1.5. Умовою переміщення вантажів через митний кордон України під час ввезення товарів є наявність у Єдиній аналітичній інформаційній системі Держмитслужби України (далі - ЄАІС ДМСУ) електронної копії ПП/ПД або внутрішнього транзитного документа (далі - ВТД).
Вантаж вважається доставленим у зону діяльності ДРМ і приймається до оформлення при наявності транспортного засобу у пункті прибуття (за винятком випадків, наведених у наказі ДМСУ від 03.03.2000 за N 124) та наданні ПП/ПД або ВТД та товаросупровідних документів з відмітками митниці пропуску (відправлення).
1.6. Умовою переміщення вантажів через митний кордон України, у разі вивезення товарів із зони діяльності ДРМ в режимі експорт або транзит, є наявність паперового примірника ВМД, яка оформлена у ДРМ та її електронної копії у ЄАІС ДМСУ, поставленої на контроль після підтвердження достовірності інформації в ЄАІС ДМСУ відділом КДВ відміткою в ЄАІС каналами оперативного зв'язку.
1.7. Для реєстрації оформлених ДКД використовуються номери, порядок формування яких визначається наказами Держмитслужби України.
2. Здійснення контролю за доставкою вантажів при вивезенні товарів (експорт, переміщення між митницями в межах митної території України)
2.1. Інспектор ПМО проводить митне оформлення експортного вантажу та завіряє копії п'ятого примірника оформленої ВМД (ВТД).
2.2. Інспектор ВІАРМС забезпечує передачу інформації за цією ВМД (ВТД) до ЄАІС ДМСУ засобами електронного зв'язку протягом чотирьох годин після завершення митного оформлення експортного вантажу.
2.3. Черговий інспектор ПМО щогодинно передає за реєстром копії примірників оформлених ВМД інспектору відділу контролю за доставкою вантажів або інспектору ПМО, який за своїми посадовими обов'язками виконує функції ВКДВ (далі - інспектору ВКДВ).
2.4. Інспектор ВКДВ звіряє дані електронної копії ВМД (ВТД) в ЄАІС ДМСУ з інформацією копії ВМД (ВТД) та, в разі повної відповідності, вносить відмітки в ЄАІС ДМСУ.
У випадку виявлення невідповідностей даних твердої копії ВМД (ВТД) з електронною копією ВМД (ВТД) в ЄАІС ДМСУ інспектор ВКДВ повідомляє в усній формі начальника підрозділу митного оформлення (далі - ПМО) та відділу КДВ. Останніми приймаються заходи для оперативного усунення виявлених помилок. Підтвердження в ЄАІС ДМСУ за даною ВМД (ВТД) здійснюється після усунення невідповідності та внесення виправлень до усіх аркушів ВМД або електронної копії ВМД (ВТД). У разі неможливості внесення відповідних даних до усіх аркушів ВМД (ВТД) (вантаж знаходиться в дорозі чи на кордоні), про внесені зміни повідомляється митниця призначення засобами електронного зв'язку.
2.5. Подальший контроль за доставкою вантажів в митницю призначення здійснюється ВКДВ. У разі, якщо вантаж не надійшов до митниці призначення в установлений термін (немає відмітки в ЄАІС ДМСУ або не отримане повідомлення митниці призначення про доставлення вантажу), надається запит до митниці призначення. При отриманні позитивної відповіді про доставлення вантажу питання вважається врегульованим. При отриманні повідомлення на бланку митниці за підписом начальника митниці про недоставку вантажу, групою пошуку вантажів виконуються процедури по збору матеріалів, написанню протоколу про порушення митних правил та передачу матеріалів до відділу БК та ПМП. Перевізник вноситься в перелік порушників щодо недоставлення вантажів, який ведеться ВКДВ.
2.4. Посадова особа ПМО передає до ВКДВ (за адресою: вул. Горького, 22) окремим реєстром з позначкою "Закриття ПМО" або "Без переміщення" два рази на тиждень копії ВМД, по яких не було фактичного переміщення вантажу через митний кордон України, наприклад, у разі оформлення ВМД для закриття ордерної поставки.
2.5. Контроль доставки вантажів за ВМД на вивіз давальницької сировини для усіх видів транспорту здійснюється згідно вимог цього Порядку.
2.6. У разі анулювання ВМД у встановленому порядку за дозволом керівництва митниці копія листа-звернення, зареєстрованого в загальному відділі ДРМ, з резолюцією керівництва митниці та відповідними записами посадових осіб митниці та копія ВМД подаються службовою запискою ПМО до ВКДВ для зняття ВМД ЕК з контролю в ЄАІС ДМСУ та локальній базі даних експортних ВМД.

................
Перейти до повного тексту