1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
19.03.2012 № 19/1-10.2/1572-ЕП
Начальнику регіональної митниці,
начальникам митниць
Щодо надання методичних рекомендацій
Відповідно до вимог наказу Держмитслужби України від 14.01.2009 № 19 щодо обміну інформацією, визначальною для ідентифікації та класифікації товарів, надаємо для використання у роботі методичні рекомендації щодо відбору проб та зразків, які введені в дію наказом Управління від 23.12.2011 № 253:
- бою абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів;
- панелей, плит, плиток, блоків та аналогічних виробів з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломерованих з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами ;
- мінеральної вати, скловолокна та виробів з нього .
Начальник Управління С.I. Ярмольський
Додаток 1
до листа Управління
19.03.2012 № 19/1-10.2/1572-ЕП
МЕТОДИЧНI РЕКОМЕНДАЦIЇ
Щодо відбору проб та зразків бою абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів
ВСТУП
Методичні рекомендації встановлюють порядок відбору проб бою абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів, що переміщуються транспортними засобами та надаються для здійснення митного контролю та подальшого митного оформлення.
Основною метою дослідження проб і зразків товарів є ідентифікація товару та встановлення відповідності визначених показників тим, які зазначені в документації для митного оформлення для подальшої їх класифікації за УКТЗЕД .
1. Загальні положення
1.1. Сфера застосування
Ці методичні рекомендації призначені для посадових осіб митних органів, які здійснюють відбір проб і зразків та надають їх для проведення досліджень до експертних підрозділів Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи.
1.2. Нормативні посилання
У цих методичних рекомендаціях є посилання на наступні законодавчі та нормативні документи:
1. Митний кодекс України від 11.07.02 № 92-IV (зі змінами і доповненнями).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.12.02 № 1862 (із змінами та доповненнями).
3. Наказ Державної митної служби України від 14.01.09 № 19 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів із Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів".
4. Наказ Державної митної служби України від 18.04.05 № 302 "Про затвердження форми акта про взяття проб і зразків товарів".
5. Наказ Державної митної служби України від 23.12.02 № 719 "Про затвердження Нормативів відбору проб і зразків товарів для проведення досліджень (аналізу, експертизи)" (у редакції наказу Державної митної служби України від 14.09.07 № 760 ).
6. Збірник методичних рекомендацій щодо відбору проб і зразків товарів для лабораторного дослідження та митної експертизи. Лист ЦМУЛДЕР від 20.09.07 № 29/1-10.2/5629-ЕП .
7. ГОСТ 15895-77 "Качество продукции. Статистические методы управления. Термины и определения".
8. Кодекс законів про працю України .
1.3. Терміни та визначення
1.3.1 Партія - кількість товару, однорідного за якістю та найменуванням, виготовленого протягом визначеного інтервалу часу в одних і тих же умовах, призначеного для імпорту/експорту, оформленого одним документом, що засвідчує якість, та однією вантажно-митною декларацією [6,7].
1.3.2 Вибірка - кількість одиниць товару, які відбирають від загальної кількості товарних одиниць, для перевірки. [6,7]
1.3.3 Об'єм вибірки - кількість товару, що відбирають з кожної партії. [6]
1.3.4 Зразок - окрема одиниця досліджуваного об'єкту (товару). [6,7]
1.3.5 Проба - кількість нештучного товару чи частина зразка, яка відібрана з партії, що досліджується, тотожна складу і ознакам партії. [6,7]
1.3.6 Точкова проба - проба, відібрана за один прийом від продукції. Вона характеризує якість товару в одному об'єкті чи тарному місці або на певному заданому рівні резервуару чи транспортного засобу. [6,7]
1.3.7 Об'єднана проба - проба, складена з ретельно перемішаних точкових проб, відібраних у відповідному порядку, об'єднаних у вказаному співвідношенні та для якої характерні середні значення характеристик товару. [6,7]
1.3.8 Середня проба - частина об'єднаної проби, що складається із двох рівноцінних проб - аналітичної та контрольної. [6,7]
1.3.9 Аналітична проба - частина середньої проби, яка використовується для лабораторного дослідження. [6,7]
1.3.10 Контрольна проба - частина середньої проби, яка зберігається в лабораторії протягом двох місяців і використовується для арбітражних досліджень. [6,7]
1.3.11 Квартування - метод, що полягає у послідовному виконанні за встановленими правилами розподілу об'єднаної проби, розміщеної рівним шаром на площині у вигляді квадрату, з метою її зменшення для одержання аналітичної та контрольної проб. [6,7]
1.3.12 Бій абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів - непридатні для подальшого цільового використання абразивні, вогнетривкі та переклазові матеріали, які за своїм зовнішнім виглядом та фізичними показниками не можуть виконувати свої основні функції.
1.4. Порядок взяття проб і зразків товарів
Взяття проб і зразків товарів проводиться відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.02 № 1862 та наказу Державної митної служби України від 14.01.09 № 19 .
1.5. Загальні правила відбору проб та зразків товарів
1.5.1 Згідно ст. 75 Митного кодексу України та ПКМУ від 12.12.02 року № 1862 (із змінами та доповненнями), взяття проб і зразків товарів здійснюється в рамках процедур митного контролю та митного оформлення уповноваженою посадовою особою митного органу на підставі вмотивованого письмового розпорядження керівника відповідного митного органу або його заступника за умови обов'язкової присутності власника товару або декларанта чи уповноваженої ним особи.
1.5.2 Проби та зразки товарів беруться у мінімальній кількості, яка забезпечує можливість проведення їх дослідження за нормами, затвердженими відповідними нормативними документами.
1.5.3 Проба (зразок) повинна узагальнювати типові властивості товару всієї партії. Це обумовлює визначення єдиних вимог до підготовки конкретного товару перед відбором проб, а також вибору методу відбору проб та зразків.
1.5.4 Зразки відбирають так, щоб завдана шкода партії товару була мінімальною.
1.5.5 Після процедури відбору проб та зразків вживають запобіжних заходів для унеможливлення їх заміни чи підробки. На кожну з відібраних проб накладають окреме митне забезпечення.
1.5.6 До кожної проби (зразка) прикріплюється маркувальна етикетка, оформлена у відповідності з вимогами наказу Державної митної служби України від 14.01.09 № 19 .
1.5.7 Етикетки прикріплюють до проб (зразків) таким чином, щоб вони не могли відірватись або пошкодитись при відкриванні зразка для дослідження і при зніманні митного забезпечення.
1.5.8 Взяття проб і зразків товарів оформлюється актом за формою, затвердженою наказом Держмитслужби України від 18.04.05 № 302 . Акт про відбір проб і зразків складається в трьох примірниках, один з яких додається до взятих проб і зразків, другий - передається власнику товару або декларанту (чи уповноваженій ним особі), третій - залишається у справах митного органу. У цьому акті обов'язково відображають інформацію щодо відповідності відібраних проб транспортним засобам або партіям, які перевіряються.
1.5.9 Під час проведення відбору проб, необхідно дотримуватись вимог правил техніки безпеки, пожежної безпеки та охорони праці згідно діючого законодавства. [8]
1.6. Направлення проб на дослідження до експертних підрозділів Управління
1.6.1 При транспортуванні проб та зразків до експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи необхідно забезпечити їх збереження у незмінному стані, для чого проби поміщують в суху, чисту ємність: скляну банку, полімерний контейнер або пакет з водонепроникного полімерного матеріалу (наприклад, поліетилену). Ємності для пакування проб повинні забезпечувати герметичність пакування.
1.6.2 Разом з пробами до експертних підрозділів надаються товаросупровідні документи:
- акт про відбір проб і зразків товарів ;
- акт про проведення митного огляду товарів;
- митна декларація ;
- контракт (договір) на поставку товару;
- інвойс (рахунок-фактура, накладна тощо);
- сертифікати контролюючих органів;
- сертифікат якості товару, виданий виробником;
- технічна або технологічна документація із зазначенням відомостей про кількісний та якісний склад, фізико-хімічні властивості, основні технологічні стадії виробництва та призначення товару (технічні умови, технологія виготовлення, специфікація, каталоги й паспортні дані на вироби фірм-виробників, дозволи, маркувальні етикетки, робочі креслення, тощо).
Акт до експертного підрозділу надається у вигляді оригіналу, інші документи - у вигляді копій, завірених особистим митним забезпеченням посадовою особою митного органу. [3]
2. Процедура відбору проб бою абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів
Відбір об'єднаних проб виконується від кожної партії бою абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів.
2.1. Обладнання та інструменти для відбору проб
2.1.1 Відбір проб належить виконувати механізованим способом із застосуванням пробовідбірників. Якщо неможливе механізоване відбирання, дозволяється відбирати проби вручну.
2.1.2 Для відбору проб застосовують таке обладнання:
- механічні пробовідбірники для відбору проб, від бою абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів, який завантажений в залізничні вагони та інші транспортні засоби;
- пристосування для відбору проб вручну.
Устаткування для відбору проб повинно відповідати наступним вимогам:
- ширина розкриття відбираючого пристрою повинна бути не менш ніж 50 мм;
- місткість ковшових відбираючих пристроїв повинна бути такою, щоб при відборі точкових проб виключити їх переповнення;
- відбірні пристрої повинні повністю звільнятись від матеріалу проби після закінчення відбору;
- буровий пробовідбірник для відбору проб із завантаженого у транспортні засоби бою абразивних, вогнетривких та периклазових матеріалів повинен відбирати точкові проби на глубину не менше ніж 3/4 висоти завантаженого бою, а грейферний не менш ніж 0.4 м від поверхні завантаженого шару.
2.2. Відбір точкових проб
2.2.1 Кількість точкових проб, що відбирають в об'єднану пробу від партії бою наведено в таблиці 1.
Таблиця 1
Маса партії, т Кількість точкових проб, шт.
До 10 8
Від 10 до 25 13
Від 25 до 100 25
Від 100 до 200 35
Від 200 до 300 43
Від 300 до 400 50
Від 400 до 500 56
Примітка: від партії бою, яка складається з одного залізничного вагона, в об'єднану пробу відбирають 8 точкових проб.
2.2.2 Відбір точкових проб виконується із певних точок, які рівномірно розташовані на поверхні. Відбір точкових проб вручну проводять уздовж стінки лунок знизу вверх, викопаних на глибину не менш ніж 0,4 м від поверхні та не менш ніж 0,5 м від бокового краю транспортного засобу. Не допускається брати пробу із дна лунки.
2.2.3 Маса точкової проби при відборі бою від однієї партії повинна бути приблизно однакова. Коефіцієнт варіації по масі точкових проб, які відбираються від однієї партії, не повинен перевищувати 25 %. Якщо неможливо відібрати точкові проби однакової маси, наприклад, від потоку, що рухається, то об'єднану пробу складають з однакових по масі порцій матеріалу, узятих від кожної точкової проби.
2.2.4 Під час відбору проб вручну від бою крупністю до 100 мм проби відбирають в один прийом, а від бою крупністю більше ніж 100 мм допускається робити набір точкових проб у 2 - 3 прийоми, забезпечивши у цьому разі необхідну масу точкової проби.
2.3. Підготовка об'єднаної проби
Після відбору всіх точкових проб їх ретельно змішують з метою отримання об'єднаної проби.
2.4. Підготовка аналітичної та контрольної проби
З об'єднаної проби, шляхом зменшення її за методом квартування, виділяють дві проби (аналітичну та контрольну).
Метод квартування полягає в послідовному виконанні розподілу об'єднаної проби, розміщеної рівним шаром на площині у вигляді квадрату, який ділять по діагоналі на чотири трикутники. Два протилежних трикутника видаляють, а два, що залишилися, збирають разом і перемішують. Квартування повторюють доти, доки маса об'єднаної проби не буде складати подвоєну нормативну масу проби (2х1,0 кг) згідно з [5]. Отриману таким чином пробу ділять на дві частини (аналітичну та контрольну).
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Протягом всього процесу відбору проб необхідно дотримуватись заходів щодо запобігання втрати матеріалів проб, зміни їх якості та характеристик, забруднення та інших несприятливих факторів. Аналітична та контрольна проби повинні реально відображати склад партії, з якої вони відібрані, що дозволить зменшити кількість спірних питань, що виникають у процесі дослідження та ідентифікації товарів.
Автор: Дрождь С.А.
Додаток 2
до листа Управління
19.03.2012 № 19/1-10.2/1572-ЕП
МЕТОДИЧНI РЕКОМЕНДАЦIЇ
По відбору проб та зразків панелей, плит, плиток, блоків та аналогічних виробів з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломерованих з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами
ВСТУП
Методичні рекомендації по відбору проб та зразків панелей, плит, плиток, блоків та аналогічних виробів з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломерованих з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами, розроблено для використання в роботі підрозділів митних органів та експертних підрозділів Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи. В методичних рекомендаціях зібрані необхідні норми та методи відбору проб і зразків вищезазначеної продукції.
Згідно УКТ ЗЕД до групи 68 включаються панелі, плити, плитки, блоки та аналогічні вироби з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок, тирси тощо, агломеровані з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами (зв'язуючими) - товарна позиція 6808. Тому для чіткої ідентифікації (визначення точного хімічного складу, структури і властивостей) та подальшої класифікації згідно УКТ ЗЕД необхідною умовою є правильний відбір проб і зразків зазначених плит, плиток, блоків та аналогічних виробів відповідно до вимог чинних нормативних документів, ГОСТів, ДСТУ, тощо.
1. Загальні положення
1.1. Сфера застосування
Ці методичні рекомендації встановлюють порядок та методи відбору проб і зразків панелей, плит, плиток, блоків та аналогічних виробів з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломерованих з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами для проведення їх дослідження в експертних підрозділах Управління.
Методичні рекомендації призначені для посадових осіб митних органів, які здійснюють відбір проб і зразків, та надають їх для проведення досліджень до експертних підрозділів Управління.
Основною метою дослідження проб і зразків товарів є ідентифікація товарів (визначення якісного, елементного складу та фізико-хімічних показників) для надання відповідей на питання, які поставлені у запиті митних органів, визначення відповідності чи невідповідності даних графи 31 ВМД для подальшої класифікації товарів згідно з УКТЗЕД в рамках процедур митного контролю та митного оформлення.
1.2. Нормативні посилання
В даних методичних рекомендаціях є посилання на наступні законодавчі та нормативні документи:
1.2.1 Митний кодекс України від 11.07.02 № 92-IV (зі змінами і доповненнями).
1.2.2 Постанова Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 № 1862 "Про затвердження Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками".
1.2.3 Наказ Державної митної служби України від 14.01.2009 № 19 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів з Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів".
1.2.4 Наказ Державної митної служби від 23.12.2002 № 719 "Про затвердження Нормативів відбору проб і зразків товарів для проведення досліджень (аналізу, експертизи)" (із змінами і доповненнями).
1.2.5 Наказ Державної митної служби України від 18.04.2005 № 302 "Про затвердження форми акта про взяття проб і зразків товарів".
1.2.6 Методичні рекомендації щодо взяття проб і зразків для митної експертизи . Лист Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи від 22.03.2006 № 29/1-10.1/1983-ЕП.
1.2.7 ГОСТ 15895-77 Качество продукции. Статистические методы управления. Термины и определения.
1.2.8 ГОСТ 26816-86 Плиты цементно-стружечные. Технические условия.
1.2.9 ДСТУ Б В.2.7-111-2001 Строительные материалы. Плиты гипсовые для перегородок и внутренней облицовки стен. Технические условия.
1.2.10 ГОСТ 12.3.009-76 ССБТ. Работы погрузочно-разгрузочные. Общие требования безопасности.
1.2.11 ГОСТ 12.1.004-91 ССБТ. Пожарная безопасность. Общие требования.
1.2.12 ГОСТ 12.1.019-79 ССБТ. Электробезопасность. Общие требования и номенклатура видов защиты.
1.2.13 ГОСТ 12.4.133-83 ССБТ. Средства индивидуальной защиты рук. Перчатки камерные. Общие технические требования.
1.2.14 ГОСТ 28507-90 Обувь специальная кожаная для защиты от механических воздействий. Общие технические Условия.
1.2.15 ГОСТ 12.4.013-85 ССБТ. Очки защитные. Общие технические условия.
1.2.16 ГОСТ 12.4.028-76 ССБТ. Респираторы ШБ-1"Лепесток". Технические условия.
1.2.17 ГОСТ 18321-73 Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции.
1.3. Терміни та визначення
1.3.1 Партія - кількість товару, однорідного за якістю, найменуванням та розмірами, виготовленого протягом визначеного інтервалу часу в одних і тих же умовах, призначеного для імпорту/експорту, оформленого одним документом, що засвідчує якість, та однією вантажно-митною декларацією. [1.2.6]
1.3.2 Вибірка - кількість одиниць товару, які відбирають від загальної кількості товарних одиниць, для перевірки. [1.2.6, 1.2.7]
1.3.3 Об'єм вибірки - кількість товару, що відбирають з кожної партії. [1.2.6, 1.2.7]
1.3.4 Проба - кількість нештучного товару чи частина зразка, яка відібрана з партії, що досліджується, тотожна складу і ознакам партії. [1.2.6, 1.2.7]
1.3.5 Зразок - окрема одиниця досліджуваного об'єкту (товару).
1.3.6 Точкова проба - проба, відібрана від партії продукції з одного місця і за один прийом. Вона характеризує якість товару в одному об'єкті чи тарному місці або на певному заданому рівні транспортного засобу. [1.2.6, 1.2.7]
1.3.7 Об'єднана проба - проба, що складається із сукупності ретельно перемішаних точкових проб, відібраних у відповідному порядку, об'єднаних у вказаному співвідношенні та для якої характерні середні значення характеристик товару. [1.2.6, 1.2.7]
1.3.8 Середня проба - частина об'єднаної проби, що виділена методом усереднення. Вона ділиться на дві рівноцінні проби - аналітичну та контрольну. [1.2.6, 1.2.7]
1.3.9 Аналітична проба - частина середньої проби, яка використовується для лабораторного дослідження. [1.2.6, 1.2.7]
1.3.10 Контрольна проба - частина середньої проби, яка зберігається в лабораторії протягом двох місяців і використовується для проведення (в разі потреби) повторного дослідження (експертизи). [1.2.6, 1.2.7]
1.3.11 Панелі, плитки, блоки та аналогічні вироби з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломеровані з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами - будівельні теплоізоляційні, звукоізоляційні, звукопоглинальні панелі, плити, плитки [черепиця], блоки і т.д., виготовлені з рослинних матеріалів (волокон целюлози, деревних волокон, деревної вовни, тріски, стружок або інших деревинних відходів, тирси, соломи, тростини, очерету чи сухої трави), агломеровані або сформовані за допомогою мінеральних зв'язуючих речовин, таких як цемент (включаючи магнезіальний оксихлоридний цемент), гіпс, вапно або силікат натрію. Вони також можуть містити в собі мінеральні добавки (такі як кремнеземисті скам'янілі породи, магнезит, пісок чи азбест) або бути армовані металом. Означені продукти поділяються на цементно-стружкові плити та гіпсові плити.
1.3.12 Цементно-стружкові плити - плити, виготовлені пресуванням часток деревини з цементним зв'язуючим (включаючи магнезіальний оксихлоридний цемент) та добавками. [1.2.8]
1.3.13 Гіпсові плити - плити, які виготовлено з гіпсових в'яжучих з мінеральними або органічними заповнювачами (у тому числі рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси) або без них. [1.2.9]
1.4. Порядок взяття проб і зразків товарів
Взяття проб і зразків товарів проводиться відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 № 1862 , наказу Державної митної служби України від 14.01.2009 № 19 та з урахуванням наказу Державної митної служби від 23.12.2002 № 719 , в мінімальній кількості, яка потрібна для проведення досліджень (аналізу, експертизи). [1.2.1-1.2.4]
1.5. Загальні правила відбору проб та зразків товарів
1.5.1. Згідно ст. 75 Митного кодексу України , взяття проб і зразків товарів здійснюється в рамках процедур митного контролю та митного оформлення уповноваженою посадовою особою митного органу на підставі вмотивованого письмового розпорядження керівника цього митного органу або його заступника за умови обов'язкової присутності власника товару або декларанта чи уповноваженої ним особи. [1.2.1]
1.5.1 Проби та зразки товарів відбираються у мінімальний кількості, яка забезпечує можливість проведення їх дослідження за нормами, затвердженими відповідними нормативними документами. [1.2.2]
1.5.2 Проба (зразок), повинна узагальнювати типові властивості товару всієї партії. Це обумовлює визначення єдиних вимог до підготовки конкретного товару перед відбором проб, а також вибору методу відбору проб та зразків.
З партії товару точкові проби відбирають з різних місць, створюють з них об'єднану пробу та виділяють середню пробу, яка буде мати середні значення характеристик товару всієї партії та яку використовують при проведенні лабораторних досліджень.
1.5.3 Зразки відбирають так, щоб завдана шкода партії товару була мінімальною.
1.5.4 Після процедури відбору проб та зразків вживають запобіжних заходів для унеможливлення їх заміни чи підробки - наприклад, пакування в упаковку (мішки, полімерні пакети тощо), накладення митного забезпечення. У разі крупно габаритних зразків плит, блоків та аналогічних виробів, допускається їх пакування за допомогою накладення митного забезпечення безпосередньо на вироби шляхом протикання об'єктів дротом.
1.5.5 Маркувальні етикетки прикріплюють до проб (зразків) таким чином, щоб вони не могли відірватись або пошкодитись при відкритті проби (зразка) для дослідження і при знятті митного забезпечення.
1.5.6 Взяття проб і зразків здійснюється з обов'язковим додержанням правил техніки безпеки та пожежної безпеки, чітко дотримуючись загальних правил розвантажувально-завантажувальних робіт. [1.2.10-1.2.16]
1.5.7 Акт про відбір проб і зразків складається в трьох примірниках, один з яких додається до відібраних проб і зразків товару, другий - передається власнику товару або декларанту (чи уповноваженій ним особі), третій - залишається у справах митного органу. Форма Акту про взяття проб і зразків товарів затверджена наказом Держмитслужби України від 18.04.2005 № 302. Акт до експертного підрозділу надається у вигляді оригіналу, інші документи - у вигляді копій, завірених особистим митним забезпеченням посадовою особою митного органу. [1.2.2, 1.2.6]
1.6. Направлення проб і зразків на дослідження
1.6.1 При транспортуванні проб та зразків до експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи необхідно забезпечити їх збереження у незмінному стані, для чого використовують пакувальні матеріали на цю продукцію, що визначена вимогами методичних рекомендацій чи іншими нормативними документами, та визначають спосіб і умови транспортування, які можуть забезпечити ці вимоги, а саме: текстильні або полімерні мішки, пакети, картонні коробки, дріт і т.п., в залежності від виду продукції.
1.6.2 На кожний екземпляр відібраних проб і зразків накладається окреме митне забезпечення.
1.6.3 Упаковка з пробами і зразками товару повинна містити маркувальні етикетки. Одну етикетку вкладають всередину упаковки, іншу прикріплюють на зовнішній поверхні упаковки. Маркування повинно відповідати вимогам додатку 2 наказу Держмитслужби України від 14.01.2009 № 19 . [1.2.3]
1.6.4 Проби і зразки направляють в експертні підрозділи митної служби з наступними товарно-супровідними документами:
- акт про відбір проб і зразків товарів ;
- акт про проведення митного огляду товарів;
- митна декларація ;
- контракт (договір) на поставку товару;
- інвойс (рахунок-фактура, накладна тощо);
- сертифікати контролюючих органів;
- сертифікат якості товару, виданий виробником;
- технічна або технологічна документація із зазначенням відомостей про кількісний та якісний склад, фізико-хімічні властивості, основні технологічні стадії виробництва та призначення товару (технічні умови, технологія виготовлення, специфікація, каталоги й паспортні дані на вироби фірм-виробників, дозволи, маркувальні етикетки, робочі креслення, листи безпеки, спосіб використання, технічні регламенти тощо). [1.2.3, 1.2.6]
2. Порядок відбору проб і зразків панелей, плит, плиток, блоків та аналогічних виробів з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломерованих з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами
2.1. Вступ, призначення
Цей порядок застосовується при відборі проб і зразків цементно-стружкових, гіпсових плит та аналогічних виробів від певної партії із залізничних вагонів, вантажівок, контейнерів, пакетів тощо з метою проведення досліджень, необхідних при митному оформленні зазначених товарів.
Правильне відбирання проб - процес, що вимагає підвищеної уваги. Тому надають особливе значення отриманню представницьких проб для проведення досліджень. Недбале і неточне відбирання проб може призвести до неправильного оцінювання, порушення термінів оформлення товарів і фінансових претензій.
Відбирання проб здійснює посадова особа митного органу, яка вповноважена проводити відбір проб і зразків товарів, з дотримання вимог техніки безпеки та пожежної безпеки під час відбору.
Відбір проб та зразків необхідно проводити в умовах, що не впливають на властивості товару та виключають можливість його псування або зміни зовнішнього вигляду.
2.2. Методика відбирання проб
Відбір проб та зразків панелей, плит, плиток, блоків та аналогічних виробів з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломерованих з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами проводиться від кожної партії товару.
Проби повинні повністю представляти партії, з яких вони відібрані. Для відбору представницької вибірки необхідно забезпечити однорідність партії (по виду, типу, товщині, ширині та т.п.) й попередити змішування однорідних партій. Збереження однорідності партії необхідно для того, щоб після проведення досліджень висновок був зроблений саме про ту партію одиниць продукції, з якої була проведена контрольна вибірка. Якщо сформувати однорідну партію продукції не вдається, але можна виділити однорідні частини, то для забезпечення відбору представницької вибірки варто використати розшарування партії. У цьому випадку у вибірку відбирають одиниці продукції від кожної однорідної частини пропорційно обсягу цієї частини.
Проби панелей, плит, плиток, блоків та аналогічних виробів з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок тирси агломерованих з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами відбирають методом випадкового відбору "наосліп" (метод найбільшої об'єктивності) або у вдповідності до попередньо узгодженій послідовності. [1.2.17]
Метод "наосліп" застосовується для продукції, представленої на контроль розсипом, а також у тому випадку, коли застосування методу відбору із застосуванням випадкових чисел технічно важко або економічно невигідно. У вибірку повинні бути включені одиниці продукції з різних частин контрольованої партії. Одиниці продукції варто відбирати незалежно від суб'єктивних припущень особи, яка відбирає проби, щодо якості одиниці продукції, що відбирається.
2.2.1 Відбір зразків цементно-стружкових плит
Відбирання одиниць продукції цементно-стружкових плит, для визначення фізико-механічних властивостей та хімічного складу, з яких беруть проби, проводять згідно з таблицею 1.
Таблиця 1
Об'єм вибірки цементно-стружкових плит
Обсяг партії, шт. Об'єм вибірки, шт.
До 500 3
Від 500 до 1200 4
1200 та більше 5
У разі необхідності контролю якості поверхні цементно-стружкових плит, відбирається 5 % плит, але не менш ніж 10 одиниць. [1.2.8]
З об'єму вибірки утворюють середню пробу, за якою проводиться оцінка однорідності партії товару. Якщо партія товару однорідна, то від середньої проби відбирають контрольну та аналітичну проби у кількості 1 одиниці кожна. [1.2.4] Якщо зразки товару мають фірмові етикетки, ярлики, пакування - вони повинні бути наявні на відібраних зразках.
2.2.2 Відбір зразків гіпсових плит
Для дослідження гіпсових плит проводять відбирання плит у кількості 0.5 % партії, але не менш ніж 10 одиниць. [1.2.9]

................
Перейти до повного тексту