- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
17.07.2008 N 11/3-9/7955-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Про доведення інформації
З метою надання відповідних роз'яснень щодо подальшої діяльності підприємств, що здійснюють декларування товарів і транспортних засобів на підставі договору, у зв'язку з набуттям Україною членства у Світовій організації торгівлі та доведення позиції Держмитслужби з даного питання, повідомляємо.
Відповідно до пункту 9 статті
92 Конституції України засади зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності, митної справи визначаються виключно законами України.
Згідно зі статтею
9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Відповідно до статті
18 Конституції України зовнішньополітична діяльність України ґрунтується на загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права.
Згідно зі статтями
15 та
19 Закону України 29.06.2004
N 1906-IV "Про міжнародні договори України" чинні міжнародні договори України підлягають сумлінному дотриманню Україною відповідно до норм міжнародного права.
Чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства.
Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
У статті
7 Митного кодексу України зазначено, що якщо міжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, то застосовуються правила міжнародного договору.
Однією з основних цілей Ради є вивчення технічних аспектів митних систем, так само як і пов'язаних із ними економічних чинників, з метою запропонування членам Ради практичних засобів досягнення якомога вищого рівня погодженості та однаковості. Членами Ради є понад 166 країн світу.
Регулювання діяльності митних брокерів найбільш чітко описано в Стандартних правилах розділу 8 "Відносини між митною службою та третіми сторонами" Загального додатка до
Кіотської конвенції.
Згідно з положеннями
Кіотської конвенції, для досягнення гармонізації і спрощення митних правил і процедур з існуючими міжнародними стандартами кожна договірна сторона повинна запровадити прийняті нею Стандартні правила (стаття
13 Кіотської конвенції).
Необхідність приведення норм
Митного кодексу України до
Кіотської конвенції, імплементації в законодавстві України норм законодавства Європейського співтовариства та міжнародних угод, якими регулюються митні відносини між країнами світу, також визначено:
Угодою про партнерство та співробітництво між Європейськими співтовариствами і Україною (
стаття 51) , ратифікованою Законом України від 10.11.94
N 237/94-ВР;
Указом Президента України від 24.10.2003
N 1209/2003 "Про заходи щодо підвищення ефективності діяльності митної служби України";
................Перейти до повного тексту