- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
КОТОВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Зареєстровано в Одеському
обласному управлінні юстиції
3 листопада 2005 р.
за N 44/605
Про затвердження Технологічної схеми контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів залізничним транспортом через пункт пропуску "Кучурган-залізничний" митного поста "Роздільна" Котовської митниці з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (СІМ)
Відповідно до Митного кодексу України від 11.07.2002 р.
N 92-IV, Закону України від 18.05.2004
N 1721-IV "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про транзит вантажів", постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 р.
N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", наказу Держмитслужби від 04.08.2004 р.
N 566 "Про затвердження Порядку контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів залізничним транспортом з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (СІМ)", спільного наказу Держмитслужби й Мінтрансу від 30.03.2001 р.
N 231/174 (у редакції спільного наказу від 28.05.2004 р.
N 399/442 "Порядок взаємодії митних органів і залізниць України під час переміщення через митний кордон України товарів (вантажів) залізничними вантажними поїздами" (далі - Порядок взаємодії), типових технологічних схем, наказу ДМСУ від 08.12.98 р.
N 771 та з метою вдосконалення порядку та умов переміщення товарів (вантажів) у вантажних залізничних поїздах через митний кордон України з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах
Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (СІМ), а також взаємодії посадових осіб відділу у пункті пропуску "Кучурган-залізничний" митного поста "Роздільна" Котовської митниці й посадових осіб станції Кучурган Одеської залізниці
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити та ввести в дію у відділі в пункті пропуску "Кучурган-залізничний" митного поста "Роздільна" Котовської митниці та станції Кучурган Одеської залізниці Технологічну схему контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів залізничним транспортом через пункт пропуску "Кучурган-залізничний" митного поста "Роздільна" Котовської митниці з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах
Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (СІМ) (додається).
2. Начальнику відділу організації митного контролю (Таранчук С.В.), начальнику юридичного відділу (Скабук Ю.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Одеського обласного управління юстиції.
3. Наказ набирає чинності через десять днів після його державної реєстрації у Одеському обласному управлінні юстиції.
4. Т.в.о. начальника відділу у пункті пропуску "Кучурган-залізничний" митного поста "Роздільна" Котовської митниці (Мороз А.Ф.), начальнику залізничної станції Кучурган Одеської залізниці (Грищенко Ю.В.) ознайомити з вимогами Технологічної схеми посадових осіб відділу і станції та забезпечити їх виконання.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Котовської митниці - начальника митного поста "Роздільна" Панкратова О.М. та начальника залізничної станції Кучурган Одеської залізниці Грищенка Ю.В.
Т.в.о. начальника Котовської митниці Начальник Одеської дирекції залізничних перевезень | В.В.Сидорук А.Ф.Вельченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Котовської митниці,
Одеської дирекції
залізничних перевезень
31.10.2005 N 555/98
Зареєстровано в Одеському
обласному управлінні юстиції
3 листопада 2005 р.
за N 44/605
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів залізничним транспортом через пункт пропуску "Кучурган-залізничний" митного поста "Роздільна" Котовської митниці з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) ( 994_291 ) з використанням накладної ЦІМ (СІМ)
Дана Технологічна схема розроблена відповідно до Митного кодексу України від 11.07.2002 р.
N 92-IV, Закону України від 18.05.2004
N 1721-IV "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про транзит вантажів", постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 р.
N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", наказу Держмитслужби від 04.08.2004 р.
N 566 "Про затвердження Порядку контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів залізничним транспортом з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (СІМ)" (далі - Порядок контролю), спільного наказу Держмитслужби й Мінтрансу від 30.03.2001 р.
N 231/174 (у редакції спільного наказу від 28.05.2004 р.
N 399/442 "Порядок взаємодії митних органів і залізниць України під час переміщення через митний кордон України товарів (вантажів) залізничними вантажними поїздами" (далі - Порядок взаємодії), типових технологічних схем, наказу Держмитслужби від 08.12.98 р.
N 771 (далі - Положення про контроль за доставкою).
1. Загальні положення
1.1. Ця Технологічна схема (далі - ТС) розроблена з метою узгодження дій посадових осіб відділу у пункті пропуску "Кучурган-залізничний" (далі - відділ) Котовської митниці і посадових осіб ст. Кучурган Одеської залізниці, визначення їх прав, функціональних обов'язків і відповідальності під час проведення ними операцій з товарами (вантажами), що переміщуються через пункт пропуску "Кучурган - Новосавицька" (далі - пункт пропуску) з метою організації взаємодії залізниць і митних органів України при забезпеченні відповідно доставки транзитних не підакцизних товарів, що прямують залізничним транспортом, і контролю за їх доставкою в митниці призначення
1.2. Дія цієї ТС поширюється на всіх юридичних й фізичних осіб, які переміщують у пункті пропуску через митний кордон України товари (вантажі) у залізничних вантажних і пасажирських поїздах, незалежно від форм власності, місцезнаходження, наявності пільг тощо.
1.3. Дія ТС поширюється на транзитні не підакцизні товари (далі - транзитні товари), що переміщуються залізничним транспортом через митну територію України з використанням міжнародної залізничної накладної ЦІМ (СІМ) (далі - накладна ЦІМ) або накладної УМВС (СМГС) (далі - накладна УМВС).
Митне оформлення транзитних підакцизних товарів, що переміщуються залізничним транспортом через митну територію України, проводиться виключно за умови подання митним органам
вантажної митної декларації (далі - ВМД).
Якщо в складі партії товарів, яка переміщується транзитом, є підакцизні товари, то митне оформлення всієї партії проводиться за умови подання ВМД митниці відправлення згідно встановленого порядку:
1.4. Митний контроль і митне оформлення транзитних товарів здійснюються відповідно до Порядку взаємодії митниць і залізниць України під час переміщення через митний кордон України товарів (вантажів) залізничними вантажними поїздами, затвердженого наказом Державної митної служби України й Міністерства транспорту України від 30.03.2001
N 231/174 (зі змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.04.2001 за N 360/5551.
1.6. Відповідальність за порушення митних правил установлено законом.
1.7. Процедура проведення модифікації та анулювання в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Державної митної служби України (далі - ЄАІС) ТР 80 ЦІМ, ТР 80 УМВ здійснюється в порядку, що визначається Державною митною службою України.
2. Дії посадових осіб відділу у пункті пропуску "Кучурган-залізничний" та посадових осіб залізничної станції Кучурган при ввезенні транзитних товарів на митну територію України
2.1. При надходженні товарів (вантажів) у пункт пропуску посадові особи ВІДДІЛУ та станції Кучурган в порядку й у строки, установлені Технологічним процесом роботи станції, погодженим з митницею, проводять перевірку кількості й номерів транспортних засобів, що прибувають, цілості митних забезпечень інших країн, запірно-пломбувальних пристроїв або пломб, схоронність товарів (вантажів) на відкритому рухомому складі тощо. Про всі виявлені такою перевіркою невідповідності посадові особи прикордонної станції складають акт загальної форми, а у випадках, передбачених правилами перевезень товарів залізничним транспортом, затвердженими наказами Міністерства транспорту України та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України, і міжнародними угодами, - комерційний акт. В акті також зазначається прізвище та проставляється підпис посадової особи ВІДДІЛУ, яка брала участь у перевірці. Копія акта подається у відділ у пункті пропуску "Кучурган-залізничний" Котовської митниці.
2.2. Декларантом (митним брокером контори передач ст. Кучурган Одеської залізниці, далі - митний брокер) подається пакет документів, що складається з передатної відомості, рахунка-фактури (за наявності), інших потрібних для здійснення митного оформлення товарів супровідних документів, накладної ЦІМ або накладної УМВС, а також ТР 80 ЦІМ чи ТР 80 УМВ на магнітному носії та трьох роздрукованих примірників цих ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, завірених календарним штемпелем залізничної станції, що прийняла товари до перевезення.
2.3. Посадова особа ВІДДІЛУ в межах своєї компетенції виконує наступні дії:
перевіряє правильність заповнення ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, її роздрукованих примірників і відповідність унесеної до них інформації відомостям, зазначеним у поданих до оформлення перевізних та супровідних документах (у разі виявлення розбіжностей у відомостях, зазначених у ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ та в перевізних і супровідних документах на товар, і за відсутності ознак порушення митних правил декларант одразу вносить відповідні зміни до ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ та до її роздрукованих примірників);
присвоює ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ реєстраційний номер;
на всіх роздрукованих примірниках зазначає дату й час подання документів до оформлення та дату і час їх повернення декларантові.
2.4. Після здійснення митного контролю й митного оформлення посадова особа ВІДДІЛУ:
на всіх примірниках накладної ЦІМ або накладної УМВС, супровідних документів, на роздрукованих примірниках ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ проставляє відбитки митного забезпечення в установленому порядку, у разі потреби - відмітку про накладення митного забезпечення на транспортні засоби. При цьому відбиток особистої номерної печатки на всіх роздрукованих примірниках ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ є дозволом на транзит товарів через митну територію України;
два роздруковані примірники ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ передаються митному брокеру для доручення одного з них до супровідних документів, що прямують з товарами;
у строк, що не перевищує чотирьох годин з моменту завершення митного оформлення, передає ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ засобами електронного зв'язку з персональної електронної обчислювальної машини (далі - ПЕОМ) до ЄАІС ІАМУ Держмитслужби.
2.5. У справах ВІДДІЛУ залишаються один роздрукований примірник ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ і копія накладної ЦІМ або накладної УМВС, копії інших супровідних документів з відмітками залізниці, посадових осіб ВІДДІЛУ та інших контрольних служб.
3. Дії посадових осіб митниць призначення та прикордонних передавальних станцій при вивезенні транзитних товарів за межі митної території України
3.1. При надходженні товарів у пункт пропуску протягом установленого строку їх доставки посадова особа ВІДДІЛУ після отримання перевізних і супровідних документів від посадової особи залізничної станції Кучурган виконує наступні дії:
проставляє відбиток штампа "Під митним контролем" на накладній ЦІМ або накладній УМВС, роздрукованому примірнику ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ з відмітками митниці відправлення та всіх товаротранспортних та товаросупровідних документах;
перевіряє відповідність відомостей, зазначених у роздрукованому примірнику ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, відомостям, зазначеним у ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, що міститься в ЄАІС;
з ПЕОМ робить відмітку в ЄАІС про надходження товарів (режим "ПРИБУТТЯ у митницю призначення") у пункт пропуску за цією ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ;
приймає рішення про необхідність проведення митного огляду переміщуваних товарів.
3.2. За відсутності зауважень посадова особа ВІДДІЛУ приймає рішення про пропуск товарів через митний кордон України, проставляє на всіх примірниках супровідних документів, накладній ЦІМ або накладній УМВС підпис, відбиток особистої номерної печатки. При цьому на роздрукованому примірнику ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ учиняється запис: "Вантаж надійшов".
3.3. Після прийняття рішення про пропуск товарів через митний кордон України роздрукований примірник ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ передається до відділу контролю за доставкою вантажів Котовської митниці в установленому порядку й протягом установленого строку зберігається в справах митниці, а перевізні й супровідні документи повертаються митному брокеру.
3.4. Після пропуску товарів через митний кордон України посадова особа ВІДДІЛУ вносить про це відмітку з ПЕОМ в ЄАІС ІАМУ Держмитслужби.
3.5. У разі відсутності в ЄАІС ІАМУ електронної копії ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ на момент надходження транзитних товарів у пункт пропуску митний контроль, митне оформлення й пропуск цих товарів через митний кордон України здійснюються на підставі супровідних документів, накладної ЦІМ або накладної УМВС та роздрукованого примірника ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ з відмітками митниці відправлення.
При цьому посадова особа ВІДДІЛУ у встановленому порядку засобами оперативного зв'язку невідкладно повідомляє митницю відправлення про зазначені обставини з метою внесення відповідної інформації до ЄАІС.
................Перейти до повного тексту