- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 202 від 06.07.2001
Про результати перевірки використання коштів Державного бюджету
Головним контрольно-ревізійним управлінням України проведено перевірку використання коштів Державного бюджету, виділених Міністерству аграрної політики України у 1999-2000 роках на виконання державних програм селекції в рослинництві та тваринництві. Перевіркою охоплено міністерство, його регіональні підрозділи, 17 галузевих об'єднань та 825 суб'єктів селекції.
За результатами перевірок виявлено факти незаконного і нецільового використання бюджетних коштів, безпідставне фінансування, відволікання асигнувань на інші цілі на загальну суму більше 3 млн. гривень.
Так, мали місце факти, коли в порушення постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1998 р.
N 164 (пп.1, 3, 4, 5, 12) та наказу ГУДКУ від 21.03.97
N 28 проводилось фінансування на підставі доведених лімітів та поквартальних "Планів фінансування видатків" при відсутності затверджених кошторисів і змін по плануванню видатків або ж фінансування проводилось при відсутності доведених міністерством лімітів та затверджених ним кошторисів згідно зі зведеними розподілами міністерства.
Зокрема, зазначено, що Програму селекції сільськогосподарських тварин на 1999-2010 роки, яку схвалено і рекомендовано до впровадження рішенням колегії Мінагропрому і президії УААН від 29.12.99, та на виконання якої використовуються державні бюджетні кошти, в порушення статті 8 Закону України від 21 грудня 1999
N 1328-XIV "Про племінну справу у тваринництві" не визначено як загальнодержавну програму та не затверджено її у встановленому законодавством порядку.
Такі ж зауваження зроблено і стосовно програм, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, виділених на загальнодержавну програму селекції у рослинництві, а саме: "Картопля України-2000", "Кукурудза України-2000" та "Програма вирощування та переробки ріпака в Україні на 2000-2005 роки".
Перевіркою встановлено також, що в порушення наказу Мінагрополітики від 03.03.2000
N 27 "Про затвердження Положення про умови проведення конкурсу з визначення виконавців державної програми селекції у тваринництві, що фінансується з державного бюджету" у 2000 році господарства фінансувались без проведення конкурсів. Крім того, встановлено, що в порушення статті
11 Закону України
"Про племінну справу у тваринництві" та пункту 4.3 Тимчасового положення про Департамент ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, затвердженого наказом міністерства від 08.11.2000
N 222, зазначеним департаментом не велись в повному об'ємі державні книги племінних тварин та Державний племінний реєстр, не виконувались вимоги щодо роботи з племінними ресурсами, зокрема в частині оформлення та видачі племінних свідоцтв.
Так, дослідним господарством "Баковецьке" (Вінницька область) в порушення вимог
зазначеного Закону витрачено 40 тис. грн. на придбання не племінного, а поліпшеного поголів'я без племінних свідоцтв.
Виробничим кооперативом "Україна" (Харківська область) одержані у 2000 році з державного бюджету на виконання програми селекції у тваринництві 10 тис.грн. використано на придбання великої рогатої худоби, племінні свідоцтва на яку в господарстві відсутні. Аналіз запланованих обсягів асигнувань, фактичного фінансування та сум, відзвітованих одержувачами коштів, показав, що контроль за плануванням, розподілом і використанням коштів, виділених з державного бюджету на селекцію у тваринництві, не здійснюється на належному рівні.
Перевірки, проведені фахівцями державної контрольно-ревізійної служби України в регіонах показали, що безпосередні виконавці програм селекції в ряді випадків використовували кошти не за цільовим призначенням.
Так, ВАТ "Березанський плодорозсадник" та ВАТ "Підгур'ївське" (Миколаївська область) в порушення Тимчасового порядку взагалі не подавали до корпорації "Миколаївсадвинпром" реєстри товарно-транспортних накладних на придбання елітного матеріалу, які були б підставою для отримання відшкодування сортових надбавок. При цьому за відсутності фактичних витрат по селекції у рослинництві, зазначеними підприємствами на підставі затверджених корпорацією кошторисів доходів і видатків безпідставно отримано та використано на поточні потреби 44 тис.грн. бюджетних коштів.
................Перейти до повного тексту