- Правова система ipLex360
- Законодавство
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
N 80 від 06.08.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 вересня 2002 р. за N 766/7054 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва
06.08.2002 N 80 ( z0766-02 )
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
02.07.2002 N 202
( za766-02 )
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 56 від 23.06.2006 )
Зміни та доповнення до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.03.2001 N 49 ( za318-01 ) та рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.03.2001 N 60 ( z0318-01 ), зареєстрованих Міністерством юстиції України 06.04.2001 за N 318/5509 (зі змінами та доповненнями)
2. В останньому абзаці п. 1.3.1
Ліцензійних умов слова "та/або діяльності" замінити словами "яка може поєднуватися з діяльністю".
3. Доповнити п.1.3 Ліцензійних умов підпунктом 1.3.7 такого змісту:
"1.3.7. Діяльності з управління активами ІСІ".
4. У п. 1.5 Ліцензійних умов слова "з дати отримання відповідної ліцензії в органі ліцензування" замінити словами "після отримання відповідної ліцензії в органі ліцензування за умови вступу до щонайменше однієї саморегулівної організації".
5. У п.1.10 Ліцензійних умов слова "виділення" та "приєднання" виключити.
10. У п.2.5.1.6 Ліцензійних умов слова "25 відсотків" замінити словами "10 відсотків".
11. Розділ 2 "Ліцензійні умови, яким повинен відповідати заявник при отриманні ліцензії (копії ліцензії) на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів" доповнити п. 2.7 такого змісту:
"2.7. Професійна діяльність на ринку цінних паперів - діяльність з управління активами ІСІ
2.7.2. Для компанії з управління активами відповідно до чинного законодавства діяльність з управління активами ІСІ становить виключний вид діяльності та не може поєднуватись з іншими видами професійної діяльності на ринку цінних паперів, що має бути відображено в її установчих документах.
2.7.3. Мінімальний розмір статутного фонду (капіталу) компанії з управління активами на дату подання заяви про видачу ліцензії на здійснення діяльності з управління активами ІСІ має бути повністю сплаченим і становити суму, еквівалентну не менш ніж 200000 євро. При створенні компанії з управління активами ІСІ її статутний фонд (капітал) формується виключно в грошових коштах.
2.7.4. Частка держави в статутному фонді (капіталі) компанії з управління активами ІСІ не повинна перевищувати 10 відсотків.
2.7.5. Керівні посадові особи компанії з управління активами ІСІ, її філій, яким надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління активами ІСІ, визначені рішенням Комісії від 05.01.99
N 1 "Про визначення переліку керівних посадових осіб, які підлягають сертифікації для здійснення їхніми юридичними особами професійної діяльності на ринку цінних паперів", зареєстрованим Міністерством юстиції України 19.01.99 за N 25/3318, а також фахівці компанії з управління активами ІСІ (її філій), що безпосередньо здійснюють діяльність з управління активами ІСІ, повинні бути сертифіковані згідно з Положенням про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні, затвердженим рішенням Комісії від 29.07.98
N 93 і зареєстрованим Міністерством юстиції України 06.10.98 за N 631/3071, та мати сертифікати встановленого зразка.
2.7.6. Для компанії з управління активами кваліфікаційні вимоги при отриманні ліцензії такі: не менше трьох сертифікованих фахівців, які отримали в установленому порядку кваліфікаційне посвідчення фахівця з питань управління активами (у тому числі керівні посадові особи) для компанії з управління активами, та по два сертифікованих фахівці, які отримали в установленому порядку кваліфікаційне посвідчення фахівця з управління активами (у тому числі керівні посадові особи) - для кожної філії, якій надані повноваження щодо здійснення діяльності з управління активами ІСІ.
2.7.7. За заявою компанії з управління активами копію відповідної ліцензії можуть отримати її філії, якщо подані документи відповідають вимогам п. 3.1 Ліцензійних умов".
У зв'язку з цим пункти 2.7 - 2.17 Ліцензійних умов вважати відповідно пунктами 2.8 - 2.18 Ліцензійних умов.
12. Унести зміни до п.3.1 Ліцензійних умов, виклавши його в такій редакції:
"3.1. У разі створення у ліцензіата в процесі професійної діяльності нової філії або іншого відокремленого підрозділу (далі - філія) та/або розширення переліку діючих, якій(им) будуть надані повноваження щодо права провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів згідно з отриманою ліцензією, ліцензіат повинен до початку цієї діяльності подати до органу ліцензування заяву встановленого зразка про видачу копії ліцензії (додаток 2), а також засвідчені ним копії документів, що підтверджують повноваження філії щодо здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, а саме:".
13. Доповнити п.3.1.1 Ліцензійних умов словами "(крім банків) та копію, затвердженого в установленому порядку Положення про філію;".
14. Унести зміни до п.3.1.2 Ліцензійних умов, виклавши його в такій редакції:
"3.1.2) для банків - копію письмового дозволу банку на здійснення філією визначеного ним переліку операцій, у тому числі операцій на ринку цінних паперів, та копію затвердженого в установленому порядку Положення про внутрішній структурний підрозділ філії банку, якому надані повноваження щодо здійснення певних видів професійної діяльності на ринку цінних паперів, яке повинно відповідати вимогам Положення щодо організації діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 18.05.99
N 104 і постановою Правління Національного банку України від 18.05.99
N 239, зареєстрованого Міністерством юстиції України 21.05.99 за N 321/3614".
15. Доповнити п.3.2 Ліцензійних умов підпунктом 3.2.4 такого змісту:
"3.2.4. У разі зміни найменування філії та/або місцезнаходження філії, розширення діяльності філії ліцензіат протягом тридцяти робочих днів з дати внесення відповідних змін повинен подати до органу ліцензування такі документи:
а) заяву про зміни щодо найменування філії та/або місцезнаходження філії, розширення діяльності філії;
б) копію рішення про зміну найменування та/або місцезнаходження філії;
в) довідку про філію із відповідними змінами згідно з додатком 3;
г) для банків - копію дозволу банку на здійснення філією визначеного переліку операцій, у тому числі операцій на ринку цінних паперів (з відповідними змінами у зв'язку з розширенням діяльності), та копію Положення про відповідний структурний підрозділ філії, який повинен відповідати вимогам зазначеним у п.3.1.2 Ліцензійних умов.
Орган ліцензування у разі отримання в установленому порядку заяви професійного учасника (з доданням відповідних документів) про зміну назви та/або місцезнаходження філії, розширення діяльності філії, яка здійснює професійну діяльність на ринку цінних паперів на підставі виданої їй копії ліцензії повинен протягом десяти робочих днів з дати надходження вказаних документів внести зміни до відповідного рішення про видачу копії ліцензії. Внесення змін до рішення про видачу копії ліцензії оформлюється відповідним наказом, який підписується керівником органу ліцензування чи керівником його територіального органу в межах наданих повноважень згідно з абзацом другим п.1.4 Ліцензійних умов".
16. Унести зміни до п.3.5.2 Ліцензійних умов, виклавши його в новій редакції:
"3.5.2. Торговець цінними паперами для здійснення діяльності повинен:
розробити Положення про діяльність торговця цінними паперами;
розробити Положення про внутрішній контроль;
визначити контролера;
забезпечити відповідну кількість засобів обробки інформації та засобів зв'язку.
3.5.2.1. Положення про діяльність торговця цінними паперами має містити, зокрема:
1) порядок укладання угод;
2) порядок роботи з клієнтами;
3) порядок здійснення діяльності з випуску цінних паперів;
4) порядок здійснення комісійної діяльності з цінними паперами;
5) порядок здійснення комерційної діяльності з цінними паперами;
6) порядок здійснення діяльності з похідними цінними паперами (фондовими деривативами);
7) облік та звітність щодо операцій з цінними паперами;
8) облік та звітність щодо коштів клієнтів.
3.5.2.2. Положення про внутрішній контроль має містити, зокрема:
1) порядок і терміни розгляду скарг, звернень і заяв клієнтів та інших професійних учасників ринку цінних паперів;
2) процедури запобігання несанкціонованому доступу до службової інформації і її неправомірному використанню, у тому числі при суміщенні різних видів професійної діяльності;
3) розрахункові нормативи і показники для професійних учасників, встановлені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
4) вимоги, спрямовані на запобігання маніпулюванню цінами на ринку цінних паперів, установлені професійним учасником;
5) опис компетенції контролера, його функцій, прав та обов'язків;
6) перелік та опис дій контролера у разі виявлення ним порушень;
7) форму і терміни подання звітності контролером керівнику виконавчого органу професійного учасника;
8) вимоги до оформлення первинних документів внутрішнього обліку, ведення облікових операцій, висвітлення операцій з цінними паперами в системі внутрішнього обліку і складання внутрішньої звітності.
3.5.2.3. Контролер торговця цінними паперами призначається з числа сертифікованих фахівців та відповідає за повноту та достовірність надання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
3.5.2.4. Мінімальні вимоги до технічного забезпечення торговця цінними паперами при провадженні професійної діяльності, а саме засобів зв'язку і обробки інформації, - один телефон і два комп'ютери".
17. Доповнити п.3.5.5 Ліцензійних умов абзацом такого змісту:
"Торговець цінними паперами (банк) повинен протягом строку дії ліцензії відповідати вимогам Положення щодо організації діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 18.05.99
N 104 і постановою Правління Національного банку України від 18.05.99
N 239, зареєстрованого Міністерством юстиції України 21.05.99 за N 321/3614".
18. Друге речення пунктів 3.5.6, 3.6.1.16, 3.6.2.14, 3.9.4 Ліцензійних умов викласти в такій редакції:
"У разі виникнення таких змін ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати до органу ліцензування (в управління, яке здійснює приймання та розгляд документів на отримання ліцензії) відповідне повідомлення в письмовій формі разом з документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни, а саме:".
................Перейти до повного тексту