- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.12.2016 № 663
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2016 р.
за № 1738/29868
Про затвердження Положення про службу охорони праці у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
Відповідно до вимог
Закону України "Про охорону праці" та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України у відповідність до законодавства НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про службу охорони праці у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, командувачам видів Збройних Сил України, військ оперативних командувань, командирам військових частин, керівникам закладів, установ, організацій, підприємств та їх об’єднань, що належать до сфери управління Міністерства оборони України, інших органів військового управління забезпечити реалізацію заходів відповідно до Положення.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України генерал армії України | С.Т. Полторак |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
08.12.2016 № 663
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 2016 р.
за № 1738/29868
ПОЛОЖЕННЯ
про службу охорони праці у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає основні завдання, функції та повноваження посадових осіб, які забезпечують виконання вимог законодавства України у сфері охорони праці в структурних підрозділах апарату Міністерства оборони України, на підприємствах та в їх об’єднаннях, що належать до сфери управління Міністерства оборони України, органах військового управління, з’єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях Збройних Сил України.
2. Служба охорони праці створюється в апараті Міністерства оборони України, інших органах військового управління (командуваннях видів Збройних Сил України, оперативних командуваннях, повітряних командуваннях, Командуванні високомобільних десантних військ Збройних Сил України, Командуванні сил спеціальних операцій Збройних Сил України, Озброєнні Збройних Сил України, Тилу Збройних Сил України, Головному управлінні оперативного забезпечення Збройних Сил України, Головному квартирно-експлуатаційному управлінні Збройних Сил України) (далі – органи військового управління), військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях, на підприємствах та в їх об’єднаннях, які належать до сфери управління Міністерства оборони України (далі – військові частини), для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям у процесі праці та під час виконання завдань за призначенням працівників та військовослужбовців, як одна з основних виробничо-технічних служб і підпорядковується безпосередньо відповідному командувачу (командиру, начальнику).
3. Сектор охорони праці Департаменту інформаційно-організаційної роботи та контролю Міністерства оборони України здійснює методичне керівництво діяльністю служб охорони праці та організовує відомчий контроль за станом охорони праці в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України.
4. Служба охорони праці створюється в органі військового управління, військовій частині з кількістю працюючих (цивільних працівників) 50 і більше осіб.
5. Служба охорони праці комплектується спеціалістами, які пройшли відповідне навчання та атестацію з питань охорони праці.
6. Посадові особи служби охорони праці у своїй діяльності керуються
Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами з охорони праці та цим Положенням.
7. Ліквідація служби охорони праці допускається тільки в разі ліквідації військової частини.
II. Основні завдання та функції служби охорони праці військової частини
1. Забезпечення функціонування ефективної системи управління охороною праці у військовій частині та сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямі кожного структурного підрозділу і кожного виконавця робіт. Забезпечення фахової підтримки рішень командира військової частини з цих питань.
2. Організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам під час виконання робіт.
3. Вивчення та сприяння впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працюючих.
4. Контроль за дотриманням вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, колективного договору.
5. Інформування та надання роз’яснень з питань охорони праці особам, які допускаються до виконання робіт.
6. Розробка спільно з іншими підрозділами військової частини комплексних заходів з метою підвищення рівня охорони праці, планів запобігання виробничому травматизму, професійним захворюванням, надання організаційно-методичної допомоги з питань охорони праці.
7. Підготовка проектів наказів з питань охорони праці і внесення їх на розгляд командиру військової частини.
8. Проведення спільно з представниками інших служб та структурних підрозділів за участю представників професійної спілки військової частини, уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці (у разі відсутності профспілкової організації) перевірок дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
9. Складання звітності з охорони праці за встановленими формами.
10. Проведення з працюючими вступного інструктажу з охорони праці.
11. Ведення обліку та проведення аналізу причин виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій, заподіяної ними шкоди.
12. Забезпечення належного оформлення і зберігання документації з питань охорони праці.
13. Складання за участю керівників служб та підрозділів військової частини переліків професій, посад і видів робіт, на які мають бути розроблені інструкції з охорони (безпеки) праці, що діють в межах військової частини, надання методичної допомоги під час їх розроблення.
14. Інформування працюючих про основні вимоги законів, інших нормативно-правових актів та актів з охорони праці.
15. Розгляд:
питань про підтвердження наявності небезпечної виробничої ситуації, що стала причиною відмови працюючого від виконання дорученої роботи, відповідно до законодавства (у разі необхідності);
листів, заяв, скарг працюючих військової частини, що стосуються питань додержання законодавства про охорону праці.
16. Організація:
забезпечення підрозділів нормативно-правовими актами та актами з охорони праці, що діють в межах військової частини, посібниками, навчальними матеріалами з цих питань;
роботи кабінету з охорони праці, підготовки інформаційних стендів, кутків з охорони праці тощо;
нарад, семінарів, конкурсів тощо з питань охорони праці;
пропаганди з питань охорони праці з використанням інформаційних засобів;
навчання з питань охорони праці;
роботи комісії з перевірки знань з питань охорони праці.
17. Участь у:
складанні санітарно-гігієнічної характеристики робочих місць працівників, які проходять обстеження щодо наявності профзахворювань;
роботі комісій з приймання в експлуатацію закінчених будівництвом, реконструкцією або технічним переозброєнням об’єктів виробничого та соціально-культурного призначення, відремонтованого або модернізованого устаткування в частині дотримання вимог охорони (безпеки) праці;
................Перейти до повного тексту