- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
27.11.2003 № 139
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 грудня 2003 р.
за № 1165/8486
( Розпорядження втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 606 від 05.08.2021 )
Про затвердження Положення про інвестиційну декларацію недержавного пенсійного фонду
1. Затвердити Положення про інвестиційну декларацію недержавного пенсійного фонду (додається), погоджене з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
2. Юридичному управлінню (Ткаченко Д.В.) та Департаменту нагляду за недержавними пенсійними фондами (Рибальченко А.А.) забезпечити подання Положення про інвестиційну декларацію недержавного пенсійного фонду до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Відділу взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю (Нагорняк М.В.) забезпечити публікацію Положення про інвестиційну декларацію недержавного пенсійного фонду в засобах масової інформації після його державної реєстрації.
4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Комісії - Директора Департаменту нагляду за недержавними пенсійними фондами Рибальченка А.А.
5. Визначити, що розпорядження набирає чинності з 1 січня 2004 року.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг
27.11.2003 № 139
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 грудня 2003 р.
за № 1165/8486
ПОЛОЖЕННЯ
про інвестиційну декларацію недержавного пенсійного фонду
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблене відповідно до Законів України
"Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг",
"Про недержавне пенсійне забезпечення",
Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, та інших нормативно-правових актів, які регламентують відносини, що виникають у сфері недержавного пенсійного забезпечення, та визначає правила підготовки, вимоги та порядок реєстрації інвестиційної декларації недержавного пенсійного фонду (далі - пенсійний фонд) та змін до неї Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Нацкомфінпослуг).
3. Інвестиційна декларація подається на реєстрацію в Нацкомфінпослуг після унесення пенсійного фонду до Державного реєстру фінансових установ.
До реєстрації інвестиційної декларації в Нацкомфінпослуг укладання договорів про адміністрування, про управління активами та про обслуговування пенсійного фонду зберігачем не дозволяється.
( Пункт 4 розділу I виключено на підставі Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
№ 2863 від 27.06.2017 )
II. Правила підготовки інвестиційної декларації та унесення змін до неї
1. Підготовка інвестиційної декларації пенсійного фонду та змін до неї здійснюється виключно особами, які професійно підготовлені до роботи у сфері інвестиційної діяльності та мають сертифікат фахівця, що здійснює діяльність з управління активами і відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
2. У разі відсутності у складі ради фонду особи (осіб), визначеної(их) пунктом 1 цього розділу, рада зобов’язана залучити до підготовки інвестиційної декларації або змін до неї консультанта з інвестиційних питань. Оплата послуг такого консультанта здійснюється за рахунок засновника (засновників) фонду.
3. Консультантом з інвестиційних питань може бути фізична особа, яка відповідає вимогам, визначеним у пункті 1 цього розділу, або юридична особа, яка отримала ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з управління активами інституціональних інвесторів (діяльність з управління активами).
4. У разі якщо послуги консультанта з інвестиційних питань надає юридична особа, визначена пунктом 3 цього розділу, з якою радою пенсійного фонду укладено договір про управління активами пенсійного фонду, оплата таких послуг не здійснюється.
5. Якщо консультантом з інвестиційних питань виступає особа, яка здійснює управління активами пенсійного фонду, і обов’язки щодо надання послуг консультанта з інвестиційних питань є умовою договору про управління активами, окремий договір на надання таких послуг не укладається.
III. Вимоги до інвестиційної декларації фонду
1. Інвестиційна декларація та зміни до неї затверджуються рішенням ради пенсійного фонду.
2. Кожний примірник інвестиційної декларації (змін до інвестиційної декларації) має бути окремо прошитий, пронумерований, засвідчений підписом голови ради або уповноваженої особи з числа членів ради пенсійного фонду.
( Пункт 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
№ 1455 від 21.08.2018 )
3. В інвестиційній декларації обов’язково зазначаються повне найменування пенсійного фонду, ідентифікаційний код юридичної особи - пенсійного фонду, реєстраційний номер пенсійного фонду відповідно до Державного реєстру фінансових установ, серія та номер свідоцтва про реєстрацію фінансової установи, а також місцезнаходження ради пенсійного фонду.
4. Інвестиційна декларація повинна містити такі положення:
мета інвестування пенсійних активів;
основні напрями інвестування пенсійних активів;
обмеження інвестиційної діяльності з пенсійними активами;
вимоги до осіб, які здійснюють управління пенсійними активами;
порядок розподілу активів між особами, які управляють активами;
управління ризиками, пов’язаними з інвестуванням;
порядок здійснення контролю за інвестуванням пенсійних активів.
Інвестиційна декларація може містити інші положення, що не суперечать законодавству.
IV. Порядок реєстрації інвестиційної декларації фонду
................Перейти до повного тексту