1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.07.2009 № 141
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 2009 р.
за № 950/16966
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби зовнішньої розвідки № 419 від 06.12.2017 )
Про затвердження Інструкції про компенсаційні виплати військовослужбовцям та службовцям кадрового складу Служби зовнішньої розвідки України, особам, звільненим зі служби у Службі зовнішньої розвідки України, та членам їх сімей
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 № 89 від 17.04.2014 № 47 від 16.02.2015 )
З метою удосконалення порядку здійснення компенсаційних виплат військовослужбовцям та службовцям кадрового складу Служби зовнішньої розвідки України, особам, звільненим зі служби у Службі зовнішньої розвідки України, та членам їх сімей
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про компенсаційні виплати військовослужбовцям та службовцям кадрового складу Служби зовнішньої розвідки України, особам, звільненим зі служби у Службі зовнішньої розвідки України, та членам їх сімей, що додається.
2. З наказом ознайомити співробітників Служби зовнішньої розвідки України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби М. Маломуж
ПОГОДЖЕНО:

Заступник Міністра праці
та соціальної політики України

Голова ЦК профспілки працівників
державних установ України



В. Онищук


Т.В. Нікітіна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби зовнішньої
розвідки України
16.07.2009 № 141
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 2009 р.
за № 950/16966
ІНСТРУКЦІЯ
про компенсаційні виплати військовослужбовцям та службовцям кадрового складу Служби зовнішньої розвідки України, особам, звільненим зі служби у Службі зовнішньої розвідки України, та членам їх сімей
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок здійснення компенсаційних виплат військовослужбовцям, службовцям кадрового складу Служби зовнішньої розвідки України, особам, звільненим зі служби у Службі зовнішньої розвідки України, та членам їх сімей.
1.2. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про Службу зовнішньої розвідки України", "Про розвідувальні органи України", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України, затвердженого Указом Президента України від 17.07.2006 № 619, постанов Кабінету Міністрів України від 17.09.92 № 538 "Про Порядок забезпечення безоплатного проїзду військовослужбовців і членів їхніх сімей у чергову відпустку, на нове місце служби та перевезення багажу", від 28.10.2004 № 1444 "Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час", від 03.08.2006 № 1081 "Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями", від 21.11.2007 № 1331 "Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності співробітників кадрового складу розвідувальних органів" та від 28.05.2008 № 499 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб" та від 25.12.2013 № 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві".
( Пункт 1.2 розділу І із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
II. Оренда житла для військовослужбовців і членів їх сімей та грошова компенсація за піднайом (найом, оренду) житлового приміщення
2.1. У разі відсутності у військовослужбовця за місцем проходження служби постійного житла та неможливості забезпечення його службовим житловим приміщенням або житловою площею у гуртожитку Служба зовнішньої розвідки України орендує в межах норм, встановлених законодавством, житло для проживання такого військовослужбовця та членів його сім'ї.
( Абзац другий пункту 2.1 розділу ІІ виключено на підставіНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 ) ( Абзац третій пункту 2.1 розділу ІІ виключено на підставіНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 ) ( Абзац четвертий пункту 2.1 розділу ІІ виключено на підставіНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 ) ( Абзац п’ятий пункту 2.1 розділу ІІ виключено на підставіНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
Розміри плати за оренду житла, що сплачується Службою зовнішньої розвідки України щорічно визначаються наказами Голови Служби зовнішньої розвідки України відповідно до законодавства.
( Абзац другий пункту 2.1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 ) ( Пункт 2.1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
2.2. Військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають у службових квартирах чи гуртожитках, забезпечуються орендованим житлом після здачі службових квартир чи місць (кімнат) у гуртожитках.
2.3. Оренда житлових приміщень для проживання військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється за рішеннями Голови Служби зовнішньої розвідки України, начальників 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру, інших посадових осіб, уповноважених Головою Служби зовнішньої розвідки України, прийнятими за мотивованими рапортами військовослужбовців, погодженими з керівниками підрозділів, у яких вони проходять службу, та відповідними фінансовими підрозділами.
( Абзац перший пункту 2.3 розділу II із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 47 від 16.02.2015 )
До мотивованих рапортів додаються:
довідка з кадрового підрозділу, в якій зазначаються (за даними особової справи): склад сім'ї військовослужбовця (із зазначенням дат народження дітей військовослужбовця); дані про батьків військовослужбовця, батьків дружини (чоловіка) військовослужбовця та місць їх проживання; дані про наявність у військовослужбовця, його дружини та неповнолітніх дітей, що проживають разом з ним, житла, що належить їм на праві власності;
довідка з підрозділу, на який покладено здійснення квартирного обліку, про перебування (неперебування) військовослужбовця та членів його сім'ї на квартирному обліку, забезпечення (незабезпечення) військовослужбовця та членів його сім'ї службовим житлом чи місцями (кімнатою) у гуртожитку. У разі перебування військовослужбовця та членів його сім'ї на квартирному обліку у довідці також вказуються: дата постановки на квартирний облік; кількість осіб, які разом з військовослужбовцем перебувають на квартирному обліку; наявність (відсутність) у військовослужбовця та членів його сім'ї житла, яким вони володіють на праві власності (спільної власності); місце та умови проживання військовослужбовця та членів його сім'ї;
копії сторінок паспортів військовослужбовця, його дружини (чоловіка), інших членів сім'ї з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;
копії свідоцтв про народження дітей військовослужбовця;
інформація з державного органу, де дружина (чоловік) військовослужбовця проходить службу, про незабезпечення дружини (чоловіка) орендованим житлом іншим військовим формуванням (за необхідності).
( Абзац сьомий пункту 2.3 розділу ІІ в редакціїНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
У разі якщо військовослужбовець не перебуває на квартирному обліку, до мотивованого рапорту додаються також довідка з місця проживання про склад сім'ї за встановленою формою на кожного члена сім'ї військовослужбовця та копії свідоцтв про право власності на житло (у разі наявності).
( Абзац дев'ятий пункту 2.3 розділу ІІ виключено на підставіНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 ) ( Пункт 2.3 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
2.4. Мотивовані рапорти з відповідними рішеннями Голови Служби зовнішньої розвідки України, начальників 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру, інших посадових осіб, уповноважених Головою Служби зовнішньої розвідки України, надаються до відповідного фінансового підрозділу для підготовки проекту договору оренди житлового приміщення.
( Абзац другий пункту 2.4 розділу ІІ виключено на підставіНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 ) ( Пункт 2.4 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказами Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014, № 47 від 16.02.2015 )
2.5. Оплата житлово-комунальних послуг, які надаються військовослужбовцям та членам їх сімей під час проживання в орендованому Службою зовнішньої розвідки України житлі, здійснюється за рахунок таких військовослужбовців та членів їх сімей.
( Пункт 2.5 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
2.6. Військовослужбовці, яких забезпечено орендованим житлом, у 10-денний строк інформують відповідний фінансовий підрозділ про такі обставини:
( Абзац перший пункту 2.6 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
зміни у складі їх сімей;
зміну місця проживання (реєстрації) членів їх сімей;
набуття ними, їхніми дружинами (чоловіками) або їхніми неповнолітніми дітьми, що проживають разом із ними, права власності на житло, а також про отримання службового, постійного житла або місця чи кімнати в гуртожитку.
2.7. Списки військовослужбовців, які забезпечуються орендованим житлом, надсилаються відповідним фінансовим підрозділом до підрозділу, на який покладено здійснення квартирного обліку.
( Абзац перший пункту 2.7 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
Підрозділ, на який покладено здійснення квартирного обліку, у 10-денний строк з дня настання зазначених обставин письмово інформує відповідний фінансовий підрозділ про:
постановку на квартирний облік військовослужбовця. У цьому випадку також надсилається довідка, передбачена абзацом четвертим пункту 2.3 цієї Інструкції;
отримання інформації про набуття військовослужбовцем, його дружиною (чоловіком) або його неповнолітньою дитиною, що проживає разом із ним, права власності на житло або зміну їх місця проживання (реєстрації);
забезпечення військовослужбовця житлом для постійного проживання, службовим житлом або місцем чи кімнатою в гуртожитку;
зняття військовослужбовця з квартирного обліку.
2.8. Військовослужбовець та члени його сім'ї зобов'язані у місячний строк вивільнити займане ними орендоване житло у разі виключення військовослужбовця зі списків особового складу Служби зовнішньої розвідки України, одержання службового житла, місця чи кімнати в гуртожитку або одержання (придбання) житла для постійного проживання, якщо інше не передбачено законодавством.
( Абзац другий пункту 2.8 розділу ІІ виключено на підставіНаказу Служби зовнішньої розвідки № 89 від 17.04.2014 )
III. Грошова компенсація за неотримане речове майно
3.1. Грошова компенсація за неотримане речове майно особистого користування виплачується військовослужбовцям відповідно до пункту 20 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1444.
3.2. Грошова компенсація за неотримане речове майно особистого користування виплачується військовослужбовцям щорічно на початку року за минулий рік, а також у разі виключення військовослужбовця зі списків особового складу Служби зовнішньої розвідки України.
IV. Компенсація витрат на проїзд військовослужбовців та членів їхніх сімей у відпустку, на нове місце служби, до обраного місця проживання та перевезення особистого майна
4.1. Службою зовнішньої розвідки України відшкодовуються витрати на проїзд:
військовослужбовців та членів їх сімей у щорічну основну відпустку до місця проведення такої відпустки військовослужбовцем у межах України та у зворотному напрямку.
( Абзац другий пункту 4.1 розділу IV в редакції Наказу Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 )
Витрати відшкодовуються на підставі оформленого відпускного посвідчення військовослужбовця із наявними відмітками про дати прибуття до місця проведення відпустки та вибуття із нього;
( Пункт 4.1 розділу IV доповнено абзацом третім згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 )
військовослужбовців та членів їх сімей при переведенні військовослужбовця на нове місце проходження військової служби;
військовослужбовців та членів їх сімей до місця проживання, обраного при звільненні військовослужбовця, а у разі загибелі (смерті) військовослужбовця - членів його сім'ї у межах України до обраного місця проживання.
При переведенні на нове місце проходження військової служби або звільненні з військової служби військовослужбовці мають право на безоплатне перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах з попереднього місця проживання до нового залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, - іншими видами транспорту (за винятком повітряного). У разі перевезення особистого майна в окремому вагоні, багажем та дрібною відправкою їм відшкодовуються фактичні витрати, але не більше вартості перевезення майна в контейнері вагою 20 тонн. Таким правом користуються також члени сімей військовослужбовців при переїзді до обраного місця проживання у зв'язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця.
4.2. Військовослужбовцям та членам їх сімей відшкодовуються понесені ними витрати на проїзд повітряним, залізничним і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) з урахуванням усіх витрат, пов'язаних із придбанням проїзних квитків, перевезенням багажу, користуванням постільними речами та страхових платежів на транспорті, підтверджені оригіналами транспортних квитків, транспортних рахунків (багажних квитанцій), страхових полісів тощо, але не більше:
а) особам вищого офіцерського складу і членам їхніх сімей:
при прямуванні залізничним транспортом - вартості проїзду у вагонах із двомісним купе будь-якої категорії поїзда;
при прямуванні повітряним транспортом - вартості перельоту літаками в салонах першого класу;
при прямуванні автомобільним транспортом - вартості проїзду в автобусах з м'якими кріслами;
б) особам старшого і молодшого офіцерського складу, сержантського та старшинського складу і членам їхніх сімей:
при прямуванні залізничним транспортом - вартості проїзду у купейних вагонах будь-якої категорії поїзда;
при прямуванні повітряним транспортом - вартості перельоту літаками в салонах загального класу;
при прямуванні автомобільним транспортом - вартості проїзду в автобусах з м'якими кріслами.
Зазначені категорії військовослужбовців і члени їхніх сімей мають право на проїзд морським або річковим транспортом, якщо в напрямку їх проїзду ці види транспорту є єдиними засобами сполучення або вартість проїзду цими видами транспорту менше вартості проїзду повітряним, залізничним чи автомобільним транспортом.
Витрати військовослужбовців та членів їх сімей на проїзд у щорічну основну відпустку до місця проведення такої відпустки військовослужбовцем у межах України та у зворотному напрямку особистим автомобільним транспортом відшкодовуються за рішенням Голови Служби зовнішньої розвідки України, начальників 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру або іншими посадовими особами, уповноваженими Головою Служби зовнішньої розвідки України.
( Пункт 4.2 розділу IV доповнено абзацом одинадцятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012; із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 47 від 16.02.2015 )
Відшкодування витрат у таких випадках проводиться за фактичними затратами згідно з існуючими тарифами та нормами на підставі поданого військовослужбовцем до фінансового підрозділу рапорту про відшкодування витрат та доданих до нього:
( Пункт 4.2 розділу IV доповнено абзацом дванадцятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 )
оформленого відповідно до абзацу третього пункту 4.1 цього розділу відпускного посвідчення військовослужбовця;
( Пункт 4.2 розділу IV доповнено абзацом тринадцятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 )
ї посвідчення водія;
( Пункт 4.2 розділу IV доповнено абзацом чотирнадцятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 )
копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та/або документа, що засвідчує право власності чи використання транспортного засобу на інших правових підставах (доручення, оренда тощо).
( Пункт 4.2 розділу IV доповнено абзацом п’ятнадцятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 )
Витрати на проїзд та перевезення особистого майна, що не підтверджені відповідними документами, не відшкодовуються.
( Абзац шістнадцятий пункту 4.2 розділу IV в редакції Наказу Служби зовнішньої розвідки № 5 від 23.01.2012 )
4.3. Військовослужбовці можуть використовувати право на проїзд в одному безпересадочному напрямку, а за відсутності безпересадочного сполучення - в найкоротшому пересадочному напрямку діючих пасажирських маршрутів.
Цим правом користуються члени сімей військовослужбовців незалежно від того, разом з ними чи окремо їдуть вони до місця чергової відпустки (нового місця служби).
4.4. Витрати військовослужбовців на проїзд у відпустку та членів їх сімей до місця проведення відпустки військовослужбовцем відшкодовуються, якщо загальна тривалість щорічної основної відпустки, яка надається військовослужбовцю, становить 10 календарних днів і більше. У разі якщо щорічна основна відпустка надається військовослужбовцю частинами, витрати на проїзд відшкодовуються при прямуванні у відпустку лише один раз.
У разі надання військовослужбовцю не використаної у зв'язку з відкликанням частини щорічної основної відпустки тривалістю 10 і більше календарних днів йому оплачується вартість проїзду до місця проведення відпустки і назад у межах України, але не далі пункту перебування, з якого його було відкликано.
4.5. Витрати на проїзд та перевезення особистого майна при переведенні військовослужбовця на нове місце служби відшкодовуються, якщо новим місцем служби є інший населений пункт і у зв'язку з таким переведенням у військовослужбовця та членів його сім'ї виникає потреба змінити місце проживання (за винятком випадків призначення військовослужбовця на посаду слухача з терміном навчання менше шести місяців).
4.6. Витрати членів сім'ї військовослужбовця на проїзд та на перевезення особистого майна при переведенні військовослужбовця на нове місце служби, а також витрати військовослужбовця та членів його сім'ї на проїзд та перевезення особистого майна до місця проживання, обраного при звільненні військовослужбовця з військової служби, а у разі загибелі (смерті) військовослужбовця - членів його сім'ї до обраного місця проживання, відшкодовуються після реєстрації місця проживання таких осіб у відповідному населеному пункті.
4.7. Витрати військовослужбовців та членів їх сімей на проїзд, а також витрати на перевезення ними особистого майна відшкодовуються відповідними фінансовими підрозділами на підставі поданих до них рапортів військовослужбовців (у разі загибелі (смерті) військовослужбовця - заяв членів сім'ї військовослужбовця), до яких додаються:
оригінали транспортних квитків, транспортних рахунків (багажних квитанцій), страхових полісів тощо;
відпускне посвідчення (у разі відшкодування витрат на проїзд у відпустку);

................
Перейти до повного тексту