- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.06.2021 № 2160/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 червня 2021 р.
за № 800/36422
Про затвердження Положення про організацію продовольчого забезпечення у Державній кримінально-виконавчій службі України на мирний час
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року
№ 731 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади", пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 року
№ 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції", з метою організації продовольчого забезпечення установ виконання покарань, слідчих ізоляторів і навчальних закладів, що належать до сфери управління Державної кримінально-виконавчої служби України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію продовольчого забезпечення у Державній кримінально-виконавчій службі України на мирний час, що додається.
3. Департаменту публічного права (Кравченко Л.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року
№ 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: Міністр охорони здоров’я України | М. Степанов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
15 червня 2021 року № 2160/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 червня 2021 р.
за № 800/36422
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію продовольчого забезпечення у Державній кримінально-виконавчій службі України на мирний час
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок організації продовольчого забезпечення засуджених, осіб, узятих під варту, слухачів та курсантів закладів освіти Державної кримінально виконавчої служби України (далі - ДКВС України) та роботи продовольчої служби Державної установи "Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України" (далі - Генеральна дирекція), установ виконання покарань, слідчих ізоляторів та закладів освіти ДКВС України (далі - установи).
Продовольче забезпечення організовується відповідно до законів України, актів Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів, наказів Міністерства юстиції України.
2. Під організацією роботи продовольчого забезпечення установ розуміють роботу продовольчої служби із забезпечення установ продовольством, технічними засобами та майном для продовольчої служби, якісним та своєчасним харчуванням засуджених, осіб, узятих під варту, курсантів та слухачів закладів освіти ДКВС України.
До продовольчої служби належать:
у Генеральній дирекції - структурний підрозділ з питань продовольчого забезпечення;
в установах - відділ (сектор, група), визначений штатним розписом (штатом), що виконує функцію інтендантського та комунально-побутового забезпечення, або особа, яка виконує обов’язки з організації продовольчого забезпечення.
3. Продовольче забезпечення здійснюється за принципом централізованого придбання та постачання установам продовольства, техніки і майна продовольчої служби за рахунок коштів державного бюджету.
Дозволяється децентралізоване придбання та постачання установам продовольства, техніки, майна і тари продовольчої служби за рахунок кошторисних призначень спеціального та загального фондів державного бюджету.
4. Основними завданнями продовольчої служби є:
розроблення організаційно-мобілізаційних заходів з продовольчого забезпечення;
розрахунок потреби в матеріальних засобах, закупівлі, заготівлі, зберіганні продовольства, техніки та майна;
забезпечення продовольством, технічними засобами та майном служби, організація якісного та своєчасного харчування;
введення в експлуатацію нової та удосконалення існуючої матеріально-технічної бази служби;
планування та проведення заходів, які забезпечують життєдіяльність, а також належне утримання запасів матеріальних засобів;
організація і ведення обліку, звітності та контролю з питань продовольчого забезпечення;
підготовка персоналу продовольчої служби і підтримання на належному рівні його знань та вмінь.
5. Витребування продовольства, тари, техніки та майна установами здійснюється шляхом подання в структурний підрозділ з питань продовольчого забезпечення Генеральної дирекції документів за переліком, установленим Генеральною дирекцією.
6. Забезпечення установ продовольством, технічними засобами, майном для продовольчої служби або коштами для їх придбання здійснюється Генеральною дирекцією або Міністерством юстиції України на підставі пропозицій Генеральної дирекції.
Розміри поточних запасів продовольства встановлюються Генеральною дирекцією з урахуванням їх призначення, особливостей розташування установ (віддаленості їх від складів, умов підвезення тощо), завдань, що виконуються, та можливостей із збереження продовольства.
7. Установи, що створюються, зараховуються на продовольче забезпечення на підставі наказу Міністерства юстиції України за пропозицією Генеральної дирекції та на період створення забезпечуються продовольством, тарою, технікою, майном Генеральною дирекцією.
На підставі пропозицій Генеральної дирекції забезпечення продовольством, тарою, технікою та майном може здійснюватись установою самостійно в межах затверджених асигнувань.
8. На самостійне забезпечення продовольством, тарою, технікою та майном установа, що створюється, зараховується на підставі наказу Міністерства юстиції України за пропозицією Генеральної дирекції після завершення формування та повідомлення начальника створеної установи щодо одержання (придбання) в період створення необхідних запасів продовольства, тари, техніки та майна.
9. Установи, які ліквідуються або оптимізуються, зобов’язані:
передати продовольство, тару, техніку та майно Генеральній дирекції або іншій установі, яка буде визначена Міністерством юстиції або Генеральною дирекцією;
надати Генеральній дирекції остаточні звіти про рух продовольства, тари, техніки та майна.
10. Контроль за організацією роботи продовольчого забезпечення установ, а також обов’язки посадових осіб щодо організації продовольчого забезпечення встановлюються та здійснюються посадовими особами Міністерства юстиції України, Генеральної дирекції, міжрегіональних територіальних органів Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань, установ відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
II. Порядок забезпечення продовольством, технікою, майном та тарою продовольчої служби
1. Закупівля продовольства, техніки, майна та тари продовольчої служби здійснюється відповідно до вимог законодавства про публічні закупівлі.
2. Структурний підрозділ з питань продовольчого забезпечення Генеральної дирекції складає план централізованого постачання продовольства із зазначенням обсягів і строків поставок та доводить до установ повідомлення на отримання продовольства.
3. Заклади освіти ДКВС України здійснюють закупівлю продовольства, техніки, майна та тари продовольчої служби самостійно за рахунок видатків державного бюджету відповідно до затверджених асигнувань.
4. Забезпечення установ продовольством, технікою та майном здійснюється згідно з планами забезпечення, які складаються структурним підрозділом з питань продовольчого забезпечення Генеральної дирекції.
Плани забезпечення продовольством складаються на півріччя, а плани забезпечення продовольчих служб установ технікою та майном - раз на рік.
Проведення сезонної заготівлі овочів установами здійснюється відповідно до затвердженого Генеральною дирекцією плану заготівлі овочів.
Вихідними даними для складання планів забезпечення є:
чисельність осіб, які харчуються;
норми забезпечення;
організаційні заходи, проведення яких передбачається у плановому періоді;
фактична кількість продовольства на початок планового періоду;
кількість продовольства для заміни одних продуктів іншими під час харчування;
кількість продовольства, яке йде на переробку;
норми природних втрат продовольства під час транспортування, переробки і зберігання;
джерело постачання;
перехідні запаси;
наявність техніки і майна згідно з обліком та їх якісний стан з урахуванням строків експлуатації на початок планового періоду;
затверджений кошторис видатків.
Генеральна дирекція відповідно до зазначених планів здійснює контроль рівня забезпеченості установ продовольством, технікою та майном, у разі потреби проводить їх перерозподіл між установами (у разі централізованого забезпечення) або надає до Міністерства юстиції України пропозиції щодо перерозподілу.
Коригування плану забезпечення на плановий період проводиться у разі зміни чисельності за списком, норм харчування та проведення раніше не передбачених організаційних заходів.
Номенклатура техніки, майна та тари для продовольчої служби установ визначається відповідно до законодавства.
5. Установи можуть одержувати продовольство, техніку, майно та тару продовольчої служби від:
постачальників згідно з укладеними угодами Генеральною дирекцією;
Генеральної дирекції;
постачальників різних форм власності;
підсобних господарств та підприємств установ;
інших джерел, не заборонених законодавством.
Документальне оформлення приймання-передавання матеріальних цінностей здійснюється відповідно до
Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України.
Для забезпечення централізованого постачання продовольства, техніки, майна і тари продовольчої служби наказом Генеральної дирекції можуть визначатися базові установи.
Продовольство, техніка, майно та тара продовольчої служби від постачальників надходять в установи (базові установи) та до Генеральної дирекції залізничним і автомобільним транспортом, якість продовольства повинна відповідати вимогам держстандартів або технічним умовам виробника.
При централізованому постачанні продовольства, техніки, майна та тари продовольчої служби їх приймання установами (Генеральною дирекцією) здійснюється на підставі:
повідомлення Генеральної дирекції, яке надсилається на адресу установи, у якому зазначаються: найменування постачальника, його місцезнаходження, телефони, найменування продовольства, техніки, майна та тари, їх кількість і строки поставки;
накладних постачальника;
документів, що підтверджують якість та безпеку харчових продуктів відповідно до вимог, встановлених санітарними заходами та/або технічними регламентами згідно із
Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів";
документів, які підтверджують відповідність техніки, майна державним стандартам, технічним вимогам.
При децентралізованому постачанні продовольства, техніки, майна та тари документами на право їх приймання установою є:
договори на поставку продовольства між установою і постачальником;
накладні постачальника;
документи, що підтверджують якість та безпеку харчових продуктів відповідно до вимог, встановлених санітарними заходами та/або технічними регламентами згідно із
Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів";
документи, які підтверджують відповідність техніки, майна державним стандартам, технічним вимогам.
Приймання продовольства, що надійшло залізничним або автомобільним транспортом, здійснюється згідно із супровідними документами комісією установи (Генеральної дирекції), яка призначається наказом начальника установи (Генеральної дирекції).
Приймання комісією продовольства, техніки, майна та тари продовольчої служби, перевірка їх відповідності вимогам державних стандартів або технічних умов здійснюється згідно з порядком, встановленим законодавством.
6. Отримання продовольства з Генеральної дирекції здійснюється представниками установ.
Документами на право отримання продовольства є письмові повідомлення Генеральної дирекції.
На продовольство, яке відпускається з Генеральної дирекції, видаються копії документів, що підтверджують якість та безпеку харчових продуктів, завірені печатками Генеральної дирекції.
Забороняється отримувати продовольство у випадках:
відсутності ярликів на тарі, пакуванні;
наявності розбіжностей, виявлених при перевірці фактичної маси продовольства даним облікових залишків;
виявлення відхилення відповідності якості товару шляхом органолептичного огляду продовольства;
порушення умов та термінів зберігання харчової продукції.
7. Продукти харчування, отримані від підсобного господарства, оприбутковуються на підставі акта комісії, яка призначається наказом начальника установи. Видача продуктів у їдальню на планове забезпечення, а також на покращення харчування проводиться на підставі накладної, яка виписується відповідно до меню-розкладки продуктів та наказу по установі про чисельність осіб, які тримаються в установі, згідно з нормами харчування. Продукти харчування, що отримані від підсобного господарства, повинні пройти ветсанекспертизу.
На підставі актів комісії та накладних у книзі складського обліку запасів проводяться записи прибуткових і видаткових операцій.
8. Неякісні та небезпечні харчові продукти вилучаються із обігу.
9. По кожному випадку вилучення з обігу продуктів харчування начальником установи забезпечується проведення розслідування, за результатами якого приймаються відповідні рішення.
У разі якщо при прийманні продовольства різниця його маси не перевищує загальної суми встановлених норм природного убутку і допустимих розбіжностей у показаннях ваг даного типу, тоді вважається, що партія продовольства за кількістю відповідає обсягам, зазначеним у облікових документах. Різниця маси продовольства списується комісією з обліку по фактичних обсягах, але не вище встановлених норм природного убутку на основі відповідного розрахунку, складеного і затвердженого в установленому порядку.
III. Порядок організації харчування в установах
1. В установах харчуванням забезпечуються:
засуджені до позбавлення волі, довічного позбавлення волі та особи, взяті під варту,- за рахунок коштів державного бюджету;
діти, які знаходяться в слідчих ізоляторах із матерями та в будинках дитини при виправних колоніях, у яких відбувають покарання їх матері - за рахунок коштів державного бюджету;
курсанти та слухачі закладів освіти, у тому числі які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби - за рахунок коштів державного бюджету;
персонал ДКВС України, який проходить професійне навчання в закладах освіти ДКВС України - за рахунок коштів державного бюджету.
2. Право на продовольче забезпечення в установах настає за таких умов:
для засуджених, осіб, узятих під варту, та для дітей, які перебувають із матерями,- з моменту прибуття до установи виконання покарань або слідчого ізолятора;
для курсантів, слухачів, утому числі які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, закладів освіти ДКВС України, а також осіб рядового і молодшого начальницького складу кримінально-виконавчої служби, які проходять професійне навчання в закладах освіти ДКВС України,- з дня підписання наказу про зарахування на навчання.
Особи, зараховані на продовольче забезпечення, мають право на одержання тільки однієї норми харчування одночасно.
Особи, яким право на продовольче забезпечення надано вперше, зараховуються на харчування наказом начальника установи із зазначенням кількості осіб, які харчуються за кожною нормою окремо.
3. Основним способом харчування засуджених, осіб, узятих під варту, курсантів та слухачів закладів освіти ДКВС України є котлове забезпечення, яке здійснюється через їдальні установ.
Цим способом харчування також забезпечуються: діти, які знаходяться у будинках дитини при виправних колоніях, у яких відбувають покарання їх матері; персонал ДКВС України, який проходить професійне навчання в закладах освіти ДКВС України.
Засуджені та особи, взяті під варту, які виявляють бажання харчуватись їжею, отриманою в посилках, передачах чи придбаною в крамниці установи, подають на ім’я начальника установи письмову заяву про зняття їх із котлового забезпечення. Заяву розглядає комісія, яку очолює начальник установи та до складу якої входять: заступник начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення, начальник лікарняного закладу або завідувач медичної частини (фельдшерського пункту) Державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" (далі - заклад охорони здоров’я), начальник оперативної частини, начальник відділу режиму, нагляду та охорони, заступник начальника установи із соціально-психологічної роботи.
( Абзац третій пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 2339/5 від 26.06.2023 )
За рішенням комісії засудженого або особу, взяту під варту, знімають із котлового забезпечення та письмово попереджають її про можливі негативні наслідки для здоров’я у разі відмови від гарячого триразового харчування.
( Абзац четвертий пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 2339/5 від 26.06.2023 )
Засуджені та особи, взяті під варту, зняті з котлового забезпечення, які виявили бажання повернутися на котлове забезпечення, подають на ім’я начальника установи письмову заяву, після чого вони протягом доби повертаються на котлове забезпечення.
У разі накладення на засудженого та особу, взяту під варту, знятого з котлового забезпечення, дисциплінарного стягнення у виді поміщення в дисциплінарний ізолятор, карцер або переведення до приміщення камерного типу (одиночної камери) він повертається на котлове забезпечення на час накладення такого стягнення, про що черговий помічник начальника установи інформує посадову особу, відповідальну за підготовку щоденного наказу по установі про чисельність осіб, які тримаються в установі.
Засуджені за письмовою заявою, поданою на ім’я начальника установи, тимчасово знімаються із продовольчого забезпечення на час перебування їх на тривалому побаченні.
( Абзац сьомий пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 2339/5 від 26.06.2023 )
4. При переміщенні (вибутті, прибутті) засуджених, осіб, узятих під варту, курсантів та слухачів закладів освіти ДКВС України, право на отримання харчування в установі дає атестат на продовольство за формою згідно з додатком 1 до цього Положення.
Атестат на продовольство є документом, який засвідчує, до якого числа і за якими нормами особа або група осіб забезпечені харчуванням (грошовою компенсацією замість норми харчування, набором сухих продуктів).
Атестат на продовольство після його оформлення видається:
засудженим та особам, узятим під варту,- начальнику варти з конвоювання під розписку в корінці атестата;
курсантам - курсанту, який вибуває, під розписку в корінці атестата або старшому команди на руки.
Корінець атестата залишається в бухгалтерії і є підставою для записів у щоденнику обліку руху осіб, які харчуються. Тотожність записів в атестаті і його корінці курсант, старший команди, начальник варти підтверджують своїм підписом.
5. У разі прибуття осіб, які мають право на продовольче забезпечення, з іншої установи вони зараховуються на продовольче забезпечення наказом начальника установи, до якої вони прибули, із зазначенням кількості осіб, які харчуються за кожною нормою окремо.
Засуджені та особи, узяті під варту, які прибули до установи, зараховуються на харчування у день прибуття, але не менше ніж за 4 години до наступного приймання їжі згідно із затвердженим розпорядком дня, якщо інше не передбачено продовольчим атестатом. Для зручності підрахунку виданих дободач харчування 1 дободачу умовно поділяють на: 0,25 дободачі - сніданок; 0,5 дободачі - обід та 0,25 дободачі - вечеря.
Засуджені та особи, узяті під варту, які прибули до установи в нічний час, зараховуються на харчування з обіду, якщо інше не передбачено продовольчим атестатом.
Курсанти та слухачі закладів освіти ДКВС України тимчасово знімаються із харчування на час перебування їх у звільненні, що триває одну добу та більше.
За період (доба та більше), що минув, продукти згідно з нормами харчування не видаються.
6. Підставою для виключення із продовольчого забезпечення є наказ начальника установи, який видається у зв’язку з:
вибуттям до іншої установи або звільненням засуджених та осіб, узятих під варту, у встановленому законодавством порядку;
вибуттям із будинку дитини при установі виконання покарань дитини, яка досягла трирічного віку (в окремих випадках, передбачених законодавством,- до чотирирічного віку), або звільненням від відбування покарання її матері;
присвоєнням первинних спеціальних звань середнього начальницького складу курсантам закладів освіти ДКВС України або відрахуванням їх із закладів освіти;
закінченням навчання слухачами закладів освіти, у тому числі які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу ДКВС України, та персоналом ДКВС України, який проходив професійне навчання в закладах освіти ДКВС України, або відрахуванням їх із закладів освіти.
Засудженим, які звільнені від відбування покарання, на час проїзду до місця проживання, атестат на продовольство не видається, а про забезпечення їх продовольством (грошовою компенсацією) вказується в розпорядженні начальника установи.
Особи, які одержують належне їм харчування продуктами на руки або замість них грошову компенсацію, при вибутті з установи виключаються з продовольчого забезпечення з дня, що є наступним за днем, по який вони забезпечені набором сухих продуктів або грошовою компенсацією.
7. При переміщенні осіб, які забезпечуються харчуванням в установах, видається набір сухих продуктів:
засудженим та особам, узятим під варту, які переміщуються з одного слідчого ізолятора до іншого, із слідчого ізолятора до місця відбування покарання, з одного місця відбування покарання до іншого, та особам, які звільнені від відбування покарання і прямують до місця проживання, та в разі, коли неможливо приготувати гарячу їжу з продуктів основних норм;
................Перейти до повного тексту