1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Правила


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
N 542 від 20.08.2001 Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2001 р.
за N 797/5988
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
20.08.2001 N 542
( Правила втратили чинність на підставі Наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури N 788 від 05.09.2023 )
Правила перевезення вантажів дрібними відправками (ст. 39 Статуту)
1. Дрібною відправкою вважається партія вантажу, що пред'являється за однією накладною, для перевезення якої не потрібен окремий вагон (контейнер).
До перевезення за однією накладною дрібною відправкою приймається вантаж в кількості не менше 100 кг, а домашні речі - не менше 50 кг.
2. Приймання вантажів до перевезення дрібними відправками провадиться за пред'явленням або за планами перевезень.
3. Дрібні відправки перевозяться в збірних вагонах:
на одну станцію призначення (прямі вагони);
на різні станції призначення. Ці вагони направляються на вантажосортувальні платформи для сортування і подальшого відправлення вантажів на станції призначення.
Завантаження дрібних відправок у вагон здійснюється відповідно до плану формування збірних вагонів, що затверджується відповідною залізницею.
4. Приймання до перевезення вантажів дрібними відправками через склади станцій провадиться за розкладом, який складається начальником станції згідно з планом формування збірних вагонів з урахуванням обсягів вантажопотоків.
Для вантажів, які не допускаються до спільного перевезення з іншими вантажами (небезпечні, з неприємним запахом, сировина тваринного походження тощо), а також для великовагових вантажів можуть установлюватися окремі дні приймання.
За наявності достатньої кількості вантажів начальник станції за погодженням з відправниками незалежно від розкладу може
встановити додаткові дні приймання дрібних відправок призначенням на одну станцію.
Вантажі, що пред'являються до перевезення дрібними відправками, мають бути сформовані відправником у пакети.
5. Завантаження дрібних відправок на місцях незагального користування провадиться згідно з планом формування з таким розрахунком, щоб забезпечити формування найбільшої кількості прямих збірних вагонів.
6. До пред'явлення вантажу до перевезення дрібною відправкою відправник попередньо подає начальнику станції заповнену накладну для одержання погодження на приймання вантажу до перевезення.
Для попереднього планування навантаження дрібних відправок та забезпечення формування максимальної кількості прямих збірних вагонів начальником станції встановлюється порядок попереднього надання накладних усіма відправниками у дні, визначені начальником станції.
Дата завезення вантажу та дата завантаження його у вагон призначаються начальником станції. За погодженням з відправником начальник станції може дозволити завчасне завезення вантажів дрібними відправками на склад станції. У такому разі завантаження призначається на найближчий день згідно з розкладом для даного напрямку, про що проставляється відмітка у накладній. Термін доставки вантажів у цих випадках обчислюється з часу закінчення завантаження дрібних відправок у вагон.
7. У разі недостатньої кількості вантажів, що здаються до перевезення дрібними відправками, для формування збірних вагонів на станціях, відкритих для роботи з контейнерами, допускається завантаження дрібних відправок у прямі збірні контейнери призначенням на одну станцію, яка також відкрита для роботи з контейнерами. Перелік станцій навантаження і вивантаження збірних контейнерів зазначається у плані формування збірних вагонів.
8. На кожну дрібну відправку складається комплект перевізних документів згідно з пунктом 1.1 Правил оформлення перевізних документів, затверджених наказом Міністерства транспорту від 21.11.2000 N 644 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24.11.2000 за N 863/5084.
Плата за перевезення вантажів дрібними відправками у збірних вагонах (контейнерах) стягується за тарифом для дрібних відправок згідно з Тарифним керівництвом N 1, затвердженим наказом Мінтрансу від 15.11.99 N 551 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції 01.12.99 за N 828/4121.
9. Вантажі, що перевозяться дрібними відправками, мають бути належним чином підготовлені до завантаження. Кожне вантажне місце відправник маркує згідно з Правилами приймання вантажів до перевезення, затвердженими наказом Міністерства транспорту від 21.11.2000 N 644 та зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 24.11.2000 за N 861/5082.
У криті збірні вагони можуть завантажуватись дрібні відправки масою одного місця не більше 500 кг і довжиною до 3 м.

................
Перейти до повного тексту