- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 червня 2021 р.
за № 791/36413
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію Міністерства юстиції України / територіального органу Міністерства юстиції України з питань застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає завдання, порядок формування та порядок діяльності Комісії Міністерства юстиції України / територіального органу Міністерства юстиції України з питань застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Комісія), а також права та обов’язки її членів.
2. Терміни та поняття, які застосовані у цьому Положенні, вживаються в значеннях, наведених у
Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - Закон) та інших нормативно-правових актах України, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - законодавство у сфері запобігання та протидії).
3. У своїй діяльності Комісія керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також наказами Міністерства юстиції України та цим Положенням.
4. Основними завданнями Комісії Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту є:
розгляд справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - справа);
вирішення питань про застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії до: адвокатських бюро, адвокатських об’єднань та адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально; нотаріусів; суб’єктів господарювання, що надають юридичні послуги; осіб, які надають послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами, трастами та іншими утвореннями без статусу юридичної особи, які є суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі - суб’єкт).
( Абзац третій пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 4501/5 від 29.12.2023 )
Розгляд справ та вирішення питань про застосування до суб’єктів заходів впливу за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії здійснюється Комісією відповідно до Порядку розгляду Міністерством юстиції України та територіальними органами Міністерства юстиції України справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та застосування заходів впливу, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, що затвердив це Положення (далі - Порядок).
5. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
розглядає документи, в яких зафіксовано порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії, виявлене під час здійснення нагляду (перевірки) за діяльністю суб’єктів;
приймає відповідні рішення.
II. Формування Комісії. Права та обов’язки членів Комісії
1. Комісія утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та чотирьох членів.
Склад комісії формується Мін’юстом / територіальним органом Мін’юсту та затверджується відповідним наказом Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.
2. Головою Комісії є керівник структурного підрозділу Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту, до компетенції якого віднесені питання здійснення нагляду за діяльністю суб’єктів.
Членами Комісії є працівники центрального апарату Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.
Секретарем Комісії є працівник структурного підрозділу Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.
3. Голова Комісії організовує її роботу, забезпечує виконання покладених на Комісію завдань і функцій, головує на її засіданнях, підписує документи, що формуються за результатами роботи Комісії.
У разі відсутності голови Комісії його обов’язки виконує заступник голови Комісії.
У разі відсутності голови Комісії та заступника голови Комісії обов’язки голови Комісії виконує один із членів Комісії, що обирається Комісією за поданням її секретаря.
У разі відсутності секретаря Комісії його обов’язки виконує один із членів Комісії, який обирається за поданням голови Комісії або його заступника.
4. Секретар Комісії забезпечує підготовку засідань Комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях Комісії, ведення протоколів засідань Комісії, здійснює підготовку проєктів рішень (постанов) Комісії та забезпечує відправлення відповідних документів.
5. Член Комісії має право:
ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії, брати участь у їх вивченні та перевірці;
брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування;
викладати окрему думку у письмовій формі;
надавати пропозиції до порядку денного засідання комісії.
6. Член Комісії зобов’язаний:
брати участь у роботі Комісії особисто без права делегування своїх повноважень щодо участі в засіданнях Комісії та права голосу на таких засіданнях іншій особі, у тому числі іншому члену Комісії.
заявити про самовідвід у випадках, передбачених цим Положенням;
................Перейти до повного тексту