1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
18.03.2002 N 107
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2002 р.
за N 787/7075
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 125 від 17.02.2009 )
Про затвердження Положення про діяльність саморегулівної організації професійних учасників ринку цінних паперів
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 247 від 30.05.2005 )
На виконання п. 20 Заходів щодо реалізації Основних напрямів розвитку фондового ринку на 2001-2005 роки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2001 року N 1046, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про діяльність саморегулівної організації професійних учасників ринку цінних паперів (додається).
2. Затвердити зміни до Положення про саморегулівну організацію ринку цінних паперів, затвердженого наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 329 від 23.12.1996 року та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26 грудня 1996 року за N 749/1774 ( додаються) .
3. Скасувати рішення Комісії від 03.01.2002 N 3 "Про затвердження Положення про діяльність саморегулівної організації професійних учасників ринку цінних паперів".
4. Управлінню регулювання та розвитку ринку цінних паперів (О.Науменко) забезпечити державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України.
5. Управлінню організаційного забезпечення Комісії (Н.Піскун) опублікувати рішення відповідно до чинного законодавства.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії - заступника Голови А.Головка.
Голова Комісії О.Мозговий
Протокол засідання Комісії
від 18.03.2002 р. N 7
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії з
цінних паперів та фондового
ринку
18.03.2002 N 107
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2002 р.
за N 787/7075
ПОЛОЖЕННЯ
про діяльність саморегулівної організації професійних учасників ринку цінних паперів
Це Положення, розроблено відповідно до Законів України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг", визначає вимоги (порядок) щодо здійснення діяльності саморегулівних організацій професійних учасників ринку цінних паперів.
1. Загальні положення
1.1. Для цілей цього Положення саморегулівна організація - неприбуткове об'єднання професійних учасників ринку цінних паперів, яке створюється згідно з чинним законодавством з метою захисту інтересів своїх членів і учасників ринку цінних паперів та набуває статусу саморегулівної організації з дати внесення запису про неї до реєстру саморегулівних організацій, який веде Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (надалі - Комісія).
1.2. Підставою для здійснення об'єднанням професійних учасників ринку цінних паперів діяльності як саморегулівної організації є Свідоцтво про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації професійних учасників ринку цінних паперів.
1.3. Саморегулівна організація професійних учасників ринку цінних паперів при здійсненні своєї діяльності не може обмежувати конкуренції між своїми засновниками (учасниками).
1.4. Саморегулівна організація не несе відповідальності за зобов'язаннями своїх членів.
1.5. Завданнями саморегулівної організації є:
- установлення правил, стандартів та вимог до здійснення діяльності з цінними паперами, норм та правил поведінки, вимог до професійної кваліфікації фахівців - членів саморегулівних організацій та здійснення контролю за їх дотриманням членами організації;
- сприяння здійсненню професійної діяльності членами саморегулівної організації;
- розробка та здійснення заходів щодо захисту прав членів саморегулівної організації, розгляд скарг клієнтів - членів саморегулівної організації, які входять до їх складу, щодо порушення вимог чинного законодавства професійними учасниками ринку цінних паперів;
- упровадження ефективних механізмів розв'язання спорів між членами саморегулівної організації та між членами саморегулівної організації та їх клієнтами;
- ініціювання вдосконалення нормативної бази ринку цінних паперів;
- представництво інтересів членів саморегулівної організації та інших учасників ринку цінних паперів в органах державної влади, судах, інших організаціях та захист їх інтересів.
2. Членство (участь) у саморегулівній організації
2.1. Кожен професійний учасник ринку цінних паперів повинен бути членом (учасником) щонайменше однієї саморегулівної організації.
2.2. Саморегулівна організація приймає до складу своїх членів (учасників) осіб, які мають ліцензію на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів та відповідають вимогам правил саморегулівної організації.
Відмова у прийнятті до саморегулівної організації професійного учасника ринку цінних паперів, який отримав ліцензію, може бути оскаржена у встановленому чинним законодавством порядку.
2.3. Члени (учасники) саморегулівної організації не одержують прибутків від її діяльності.
2.4. Член (учасник) саморегулівної організації може оскаржити рішення цієї організації про застосування до нього заходів впливу у встановленому чинним законодавством порядку.
3. Вимоги до саморегулівної організації при здійсненні діяльності
3.1. Саморегулівна організація при здійсненні діяльності не має права:
- обмежувати можливості своїх членів (учасників) щодо надання послуг на ринку цінних паперів;
- створювати нерівні умови для вступу до організації та виходу з неї будь-якого професійного учасника або для діяльності будь-кого з членів (учасників);
- сприяти узгодженим діям своїх членів (учасників), що визначаються як порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
- провадити діяльність, не пов'язану з метою створення саморегулівної організації.
3.2. Майно та кошти саморегулівної організації формуються за рахунок внесків її засновників, членів (учасників) та інших надходжень, не заборонених законодавством для неприбуткових організацій. Майно та кошти саморегулівної організації спрямовуються виключно на створення саморегулівної організації та покриття витрат, пов'язаних з її діяльністю.
3.3. Комісія може делегувати саморегулівній організації свої повноваження, передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", у разі, якщо:
3.3.1. До складу саморегулівної організації, яка об'єднує професійних учасників за певним видом професійної діяльності, входить не менше ніж 60 відсотків від загальної кількості професійних учасників, які мають ліцензію на здійснення відповідного виду професійної діяльності.
Для отримання повноважень саморегулівна організація повинна погодити з Комісією та Антимонопольним комітетом України Положення про виконання регуляторних повноважень та бюджет (кошторис) виконання регуляторних повноважень.
3.3.2. Розмір активів не менший, ніж 300 000 грн. Мінімальний розмір активів саморегулівної організації, за вирахуванням її зобов'язань протягом строку здійснення нею діяльності, установлюється Комісією в залежності від повноважень, які передаються саморегулівній організації, та виду професійної діяльності її членів.
3.3.3. Персонал саморегулівної організації відповідає таким вимогам:
керівники та заступники керівників виконавчого органу, комісій, комітетів, секцій, юридичної служби саморегулівної організації не перебувають у трудових відносинах з компаніями - членами (учасниками) саморегулівної організації;
керівник, заступники керівника виконавчого органу та керівники структурних підрозділів саморегулівної організації мають сертифікати встановленого Комісією зразка за тими видами професійної діяльності на ринку цінних паперів, які здійснюються членами (учасниками) даної саморегулівної організації, та стаж роботи на ринку цінних паперів або за відповідною спеціальністю в органах виконавчої влади не менше трьох років;
керівник юридичної служби саморегулівної організації має вищу юридичну освіту та стаж роботи за спеціальністю не менше трьох років.
3.3.4. Саморегулівна організація забезпечує належну роботу своїх органів управління, працівників саморегулівної організації, можливість інформування членів (учасників) саморегулівної організації та відповідає таким мінімальним вимогам:
наявність Інтернет-сайту із зазначенням та щотижневим оновленням інформації про членів (учасників), списку членів (учасників) саморегулівної організації, членів (учасників), які вибули, із зазначенням причини вибуття, іншої інформації щодо діяльності саморегулівної організації, моніторингу ринку цінних паперів, оголошень, послуг та іншої загальної інформації (реквізити, логотипи, значення індексів) тощо;
наявність електронної пошти;
наявність не менше одного копіювального апарата, телефаксимільного апарата, двох принтерів;
наявність серверу;
наявність не менше двох телефонних ліній;
наявність не менше п'яти персональних електронно-обчислювальних машин, що дають змогу формувати інформацію про діяльність саморегулівної організації у форматах, які визначені Комісією для подання звітності професійними учасниками;
наявність офісного приміщення у власності або на умовах оренди (лізингу) (крім договору оренди (лізингу) приміщення з професійним учасником ринку цінних паперів);

................
Перейти до повного тексту