1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
06.02.2006 N 50
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 травня 2006 р.
за N 627/12501
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 422 від 12.03.2024 )
Про затвердження типових положень про лабораторії і пункти з діагностики туберкульозу та пункти збору мокротиння
На виконання статті 7 Закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз", ураховуючи складну епідемічну ситуацію з туберкульозу в Україні, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нижченаведені положення про лабораторії і пункти з діагностики туберкульозу та пункти збору мокротиння:
1.1. Типове положення про Центральну референс-лабораторію з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України (додається).
1.2. Типове положення про мікробіологічну лабораторію з діагностики туберкульозу протитуберкульозного закладу (III рівень діагностики туберкульозу) (додається).
1.3. Типове положення про мікробіологічну лабораторію (або мікробіологічний відділ КДЛ) протитуберкульозного закладу (II рівень діагностики туберкульозу) (додається).
1.4. Типове положення про Пункт мікроскопії з діагностики туберкульозу лікувально-профілактичного закладу (I рівень діагностики туберкульозу) (додається).
1.5. Типове положення про пункт збору мокротиння лікувально-профілактичного закладу (додається).
2. В.о. начальника Відділу інфекційних соціально небезпечних хвороб Сакальській О.П. здійснити в установленому порядку:
2.1. Подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Доведення цього наказу до відома зацікавлених міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, головних управлінь охорони здоров'я обласних Дніпропетровської та Львівської, Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської, управління охорони здоров'я та курортів Вінницької, управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської, управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій, Центральної СЕС МОЗ України, Кримської республіканської СЕС, обласних, Київської та Севастопольської міських СЕС, санітарно-епідеміологічних закладів та установ на повітряному, залізничному та водному транспортах.
3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь охорони здоров'я обласних Дніпропетровської та Львівської, Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської, управління охорони здоров'я та курортів Вінницької, управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської, управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити впровадження даних Положень протягом 2006 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря України Бережнова С.П.
Міністр Ю.В.Поляченко ПОГОДЖЕНО: В.о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва К.О.Ващенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
06.02.2006 N 50
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 травня 2006 р.
за N 627/12501
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Центральну референс-лабораторію з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України
1. Загальні положення
1.1. Центральна референс-лабораторія з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України (далі - Референс-лабораторія) організовується на базі Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (за договірними умовами з МОЗ України).
1.2. Референс-лабораторія є науково-практичним та організаційно-методичним центром з питань мікробіологічної діагностики туберкульозу в Україні.
1.3. Референс-лабораторія у своїй діяльності керується чинним законодавством України, нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров'я України та цим Положенням.
1.4. Штати, рівень оснащення та порядок фінансування Референс-лабораторії визначаються Міністерством охорони здоров'я України з урахуванням завдань, покладених на неї.
1.5. Референс-лабораторія повинна пройти акредитацію та мати атестат на визначені види досліджень.
1.6. Керівництво Референс-лабораторією здійснює завідувач, який призначається та звільняється з посади Міністром охорони здоров'я України відповідно до чинного законодавства.
1.7. Референс-лабораторія забезпечується необхідним обладнанням, поживними середовищами, хімреактивами, імунобіологічними препаратами, мийними та дезінфекційними засобами, спецодягом, засобами зв'язку, обчислювальною та комп'ютерною технікою, транспортними засобами для виконання своїх функцій.
1.8. Приміщення Референс-лабораторії, обладнання, організація робочих місць, інше матеріально-технічне забезпечення повинні відповідати чинним нормативно-правовим актам МОЗ України, які забезпечують виконання виробничих завдань, дотримання вимог з питань охорони праці та техніки безпеки, правил санітарно-протиепідемічного режиму при роботі з інфекційним матеріалом.
1.9. Метрологічне забезпечення засобів вимірювальної техніки, що використовується в Референс-лабораторії, здійснюється згідно з чинними нормативно-правовими актами МОЗ України.
1.10. Лабораторія веде медичну обліково-звітну документацію відповідно до форм, затверджених нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров'я України.
1.11. Первинна документація Референс-лабораторії не може бути використана без погодження з її завідувачем.
1.12. Ліквідація та реорганізація Референс-лабораторії здійснюються Міністерством охорони здоров'я України в установленому чинним законодавством порядку.
2. Основні завдання
2.1. Здійснення організаційно-методичної допомоги щодо створення в Україні мережі лабораторій з діагностики туберкульозу (I-III рівні).
2.2. Координація діяльності лабораторій (I-III рівні) з діагностики туберкульозу, упровадження в їх роботу стандартних методів досліджень.

................
Перейти до повного тексту