- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 травня 2006 р.
за N 628/12502
( Типове положення втратило чинність на підставі Наказу
Міністерства охорони здоров'я
N 422 від 12.03.2024 )
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про мікробіологічну лабораторію з діагностики туберкульозу протитуберкульозного закладу (III рівень діагностики туберкульозу)
1. Загальні положення
1.1. Мікробіологічна лабораторія з діагностики туберкульозу протитуберкульозного закладу (III рівень діагностики туберкульозу) (далі - Лабораторія III рівня) є самостійним діагностичним підрозділом протитуберкульозного закладу.
1.2. Лабораторія III рівня у своїй діяльності керується чинним законодавством України, організаційно-розпорядчою документацією та нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров'я України та цим Положенням.
1.3. Штати, рівень оснащення та порядок фінансування Лабораторії III рівня визначаються органами охорони здоров'я з урахуванням покладених на лабораторію завдань.
1.4. Лабораторія III рівня повинна пройти акредитацію та мати атестат на визначені види досліджень.
1.5. Керівництво Лабораторією III рівня здійснює завідувач, який призначається та звільняється з посади керівником протитуберкульозного закладу відповідно до чинного законодавства України.
1.6. Лабораторія III рівня забезпечується необхідним обладнанням, живильними середовищами, хімреактивами, імунобіологічними препаратами, мийними та дезінфекційними засобами, спецодягом, засобами зв'язку, комп'ютерною технікою, транспортними засобами для забезпечення виконання своїх функцій.
1.7. Приміщення Лабораторії III рівня, організація робочих місць для проведення окремих видів досліджень, обладнання, інше матеріально-технічне забезпечення повинні відповідати чинним нормативно-правовим актам МОЗ України, які забезпечують виконання виробничих завдань, дотримання вимог з питань охорони праці та техніки безпеки, правил санітарно-протиепідемічного режиму при роботі з інфекційним матеріалом.
1.8. Метрологічне забезпечення засобів вимірювальної техніки, що використовується в Лабораторії III рівня, здійснюється згідно з чинними нормативними актами МОЗ України.
1.9. Лабораторія III рівня веде обліково-звітну документацію відповідно до форм, затверджених нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров'я України.
1.10. Первинна документація Лабораторії III рівня не може бути використана без погодження з її керівником.
1.11. Лабораторія III рівня є навчальною базою з питань мікробіологічної діагностики туберкульозу для фахівців-бактеріологів протитуберкульозних закладів.
2. Основні завдання
2.1. Мікробіологічні дослідження на туберкульоз відповідно до чинних нормативно-правових актів МОЗ України.
2.2. Освоєння та впровадження в практику роботи лабораторій сучасних методів та технологій мікробіологічної діагностики туберкульозу.
2.3. Участь у формуванні комп'ютерного реєстру бактеріовиділювачів та хіміорезистентного туберкульозу.
2.4. Організація і проведення зовнішнього контролю якості досліджень на туберкульоз, що здійснюються в лабораторіях нижчого рівня.
2.5. Участь у системі зовнішньої оцінки якості.
2.6. Постійний моніторинг роботи та кураторські візити в лабораторії нижчого рівня.
2.7. Аналіз роботи лабораторій нижчого рівня та подання звітів до Референс-лабораторії.
2.8. Складання та подання заявок для централізованого придбання живильних середовищ, бакпрепаратів, стандартних субстанцій, хімреактивів, обладнання та деззасобів, включаючи потреби лабораторій I-II рівнів.
2.9. Участь у плануванні потреби протитуберкульозного закладу в антибактеріальних, хіміотерапевтичних та дезінфекційних засобах.
2.10. Централізоване приготування живильних середовищ, барвників та хімреактивів, уключаючи потреби лабораторій I-II рівнів.
2.11. Організаційно-методична робота (аналітична, підготовка кадрів, науково-практична, технічне забезпечення тощо).
2.12. Ведення облікової документації наявності та витрат живильних середовищ, бакпрепаратів, хімреактивів, токсичних речовин та дезінфекційних засобів.
3. Основні функції
3.1. Забезпечує своєчасне виконання кваліфікованих та достовірних мікробіологічних досліджень на туберкульоз:
- мікроскопічні дослідження мазків на наявність кислотостійких бактерій (КСБ);
................Перейти до повного тексту