1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.04.2017 № 111
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 травня 2017 р.
за № 623/30491
Про затвердження Порядку організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України
Відповідно до вимог статей 9, 16, 19 Закону України "Про прокуратуру" , статей 1, 20, 65 Закону України "Про запобігання корупції" та з метою забезпечення належної організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України, що додається.
2. Генеральній інспекції Генеральної прокуратури України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника та заступників Генерального прокурора, заступника Генерального прокурора - Головного військового прокурора, заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівника Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України, керівників регіональних, місцевих та військових прокуратур.
Генеральний прокурор України Ю. Луценко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генеральної
прокуратури України
13.04.2017 № 111
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 травня 2017 р.
за № 623/30491
ПОРЯДОК
організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає загальні засади організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури, спрямованої на забезпечення додержання прокурорами Генеральної прокуратури України, регіональних, місцевих, військових прокуратур, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, слідчими (далі - прокурори) Присяги прокурора, правил прокурорської етики, запобігання вчиненню дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, а також щодо дотримання законодавства у сфері запобігання корупції іншими працівниками прокуратури.
2. До дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, належать:
вчинення дій, що містять ознаки корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших кримінальних правопорушень;
керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або відмова від проходження огляду з метою виявлення стану сп’яніння та ненадання документів, які підтверджують, що прокурор не перебував у такому стані;
неподання або несвоєчасне подання прокурором без поважних причин анкети доброчесності прокурора;
подання в анкеті доброчесності прокурора недостовірних (у тому числі неповних) тверджень;
умисне приховування достовірної інформації про вчинення іншим прокурором дій, що порушують Присягу прокурора чи вимоги Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів;
протиправні позаслужбові стосунки - використання прокурором своїх службових повноважень або службового статусу та пов’язаних із цим можливостей на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб;
порушення прокурором вимог, заборон та обмежень, встановлених Законами України "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру".
3. Організація роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України в межах повноважень забезпечується Генеральним прокурором, його першим заступником і заступниками, заступником Генерального прокурора - Головним військовим прокурором, заступником Генерального прокурора - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівниками регіональних, місцевих та військових прокуратур, керівниками самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України та регіональних прокуратур.
4. Контроль за станом організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України здійснюється Генеральною інспекцією Генеральної прокуратури України.
II. Основні напрями роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури
1. Попередження та своєчасне виявлення порушень прокурорами Присяги прокурора, правил прокурорської етики, а також вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.
2. Запобігання виникненню конфлікту інтересів у діяльності працівників прокуратури, виявлення та усунення інших корупційних ризиків.
3. Контроль за поданням працівниками прокуратури декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що здійснюється у порядку, визначеному наказом Генеральної прокуратури України від 12 жовтня 2016 року № 357 "Про затвердження Положення про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 листопада 2016 року за № 1450/29580.
4. Проведення службових розслідувань за фактами порушення працівниками прокуратури Присяги прокурора, правил прокурорської етики, а також вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.
5. Проведення у порядку, визначеному наказом Генеральної прокуратури України від 16 червня 2016 року № 205 "Про затвердження Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в органах прокуратури України", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2016 року за № 875/29005, таємних перевірок доброчесності прокурорів.
6. Виявлення фактів вчинення прокурорами кримінальних правопорушень.
7. Захист прокурорів від неправомірного втручання у службову діяльність, перешкоджання виконанню покладених на них законом обов’язків і здійсненню наданих прав, а також від посягань на життя, здоров’я, житло та майно їх і їхніх близьких родичів, пов’язаних зі службовою діяльністю прокурора, у порядку, визначеному законодавством.
III. Організація роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури
1. Керівники самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України та прокуратур усіх рівнів у межах компетенції:
вживають передбачених законом заходів щодо захисту підпорядкованих прокурорів від неправомірного втручання у службову діяльність, перешкоджання виконанню покладених на них законом обов’язків і здійсненню наданих прав, а також від посягань на життя, здоров’я, житло та майно їх і їхніх близьких родичів, пов’язаних зі службовою діяльністю прокурора;
у випадку отримання інформації про вчинення кримінального правопорушення підпорядкованим працівником прокуратури під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій в іншому кримінальному провадженні вживають заходів щодо звернення до суду з клопотанням у порядку, передбаченому статтею 257 Кримінального процесуального кодексу України, та внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
забезпечують дотримання порядку пропускного режиму до службових приміщень, запобігання витоку і розголошенню мовної та видової інформації на об’єктах інформаційної діяльності органів прокуратури, втраті службових документів і матеріалів, компрометації чи втраті електронних ключів доступу до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
2. Керівники прокуратур усіх рівнів у межах компетенції забезпечують:
функціонування телефонів довіри та електронної пошти довіри, а також подальше опрацювання документів, отриманих за допомогою цих засобів зв’язку;
перевірку фактів подання працівниками прокуратури декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дотримання ними обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції" ;
запобігання виникненню реального чи потенційного конфлікту інтересів, вживають заходів щодо його врегулювання.
3. Керівники самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України:
запобігають виникненню реального чи потенційного конфлікту інтересів, вживають заходів щодо його врегулювання;
повідомляють Генерального прокурора чи його заступника, який згідно з розподілом обов’язків відповідає за стан організації роботи підрозділу, Генеральну інспекцію Генеральної прокуратури України про вчинення підпорядкованими прокурорами дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у їх об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, факти неправомірного втручання у їх службову діяльність, перешкоджання виконанню покладених на них законом обов’язків і здійсненню наданих прав, а також про посягання на життя, здоров’я, житло та майно їх і їхніх близьких родичів, пов’язаних зі службовою діяльністю прокурора, або про надходження звернень чи іншої інформації з цих питань;
інформують Генеральну інспекцію Генеральної прокуратури України з додержанням вимог статті 222 Кримінального процесуального кодексу України про:
внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення працівником прокуратури кримінального правопорушення, його затримання, повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення - протягом доби з моменту проведення відповідної процесуальної дії (прийняття процесуального рішення);
відсторонення від посади, закінчення досудового розслідування, результати судового розгляду кримінальних проваджень указаної категорії - у триденний строк із дати прийняття відповідного рішення.
У разі якщо розголошення інформації про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення працівником прокуратури кримінального правопорушення може зашкодити досудовому розслідуванню, вказана інформація надсилається до Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України протягом доби після повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення чи прийняття рішення про закриття кримінального провадження;
за наявності підстав ініціюють проведення службових розслідувань.
4. Керівники регіональних прокуратур у межах компетенції:
забезпечують проведення спеціальних перевірок відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад прокурорів;
невідкладно повідомляють Генеральну інспекцію Генеральної прокуратури України про факти вчинення прокурорами дій, що порочать звання прокурора, порушень правил прокурорської етики, вчинення правопорушень проти них, неправомірного втручання у їх службову діяльність, перешкоджання виконанню покладених на них законом обов’язків і здійсненню наданих прав, а також про посягання на життя, здоров’я, житло та майно їх і їхніх близьких родичів, пов’язаних зі службовою діяльністю прокурора, а про випадки, які набули чи можуть набути резонансу в суспільстві, - також керівництво Генеральної прокуратури України з подальшим наданням упродовж доби письмової інформації;
призначають і забезпечують проведення службових розслідувань. За їх результатами ініціюють та вирішують питання про відповідальність винних осіб;

................
Перейти до повного тексту