- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2024 р.
за № 547/41892
Про затвердження Правил складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка
На виконання
Закону України "Про охорону прав на промислові зразки",
Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124), та враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року
№ 943-р "Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка, що додаються.
2. Управлінню інтелектуальної власності та інновацій у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економіки України згідно з розподілом обов’язків.
Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України |
Ю. Свириденко |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної регуляторної служби України Перший заступник Міністра цифрової трансформації України Міністр освіти і науки України |
О. Кучер О. Вискуб О. Лісовий |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України
07 березня 2024 року № 6237
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2024 р.
за № 547/41892
ПРАВИЛА
складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка
I. Загальні положення
1. Ці Правила визначають вимоги до документів заявки на промисловий зразок та регулюють відносини, що виникають у зв’язку з поданням заявки на промисловий зразок, проведенням експертизи заявки на промисловий зразок та міжнародної реєстрації промислового зразка, прийняттям рішень, а також з виконанням Національним органом інтелектуальної власності інших функцій "Національного відомства" та "Відомства", передбачених
Гаазьким та
Женевським актами до Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків, до якої Україна приєдналася згідно із Законом України від 17 січня 2002 року
№ 2992-III "Про приєднання України до Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків (Гаазького акта, прийнятого 28 листопада 1960 року, та Женевського акта, прийнятого 2 липня 1999 року)".
2. У цих Правилах терміни та скорочення вживаються в таких значеннях:
автор - людина, творчою працею якої створено промисловий зразок;
виріб - будь-який предмет промислового виробництва або ручної роботи, зокрема частини, призначені для збирання у складений виріб, упаковка, зовнішнє оформлення, графічні символи та типографські шрифти (елементи), крім комп’ютерних програм;
ВОІВ - Всесвітня організація інтелектуальної власності;
заявка - сукупність документів, необхідних для державної реєстрації промислового зразка;
заявник - особа, яка подала заявку чи набула прав заявника в іншому встановленому законом порядку;
єдина інформаційно-комунікаційна система державної організації "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій" (ІКС УКРНОІВІ) - сукупність технічних та програмних засобів, що забезпечують створення, оброблення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, використання та знищення електронних документів, які стосуються заявок на об’єкти інтелектуальної власності, державних реєстрацій цих об’єктів та прав на них;
міжнародна реєстрація - міжнародна реєстрація промислового зразка, здійснена відповідно до
Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків, до якої Україна приєдналася згідно із Законом України від 17 січня 2002 року
№ 2992-III "Про приєднання України до Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків (Гаазького акта, прийнятого 28 листопада 1960 року, та
Женевського акта, прийнятого 2 липня 1999 року)";
особа - фізична або юридична особа;
представник - представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений) або інша довірена особа;
пріоритет заявки (пріоритет) - першість у поданні заявки;
УКРНОІВІ - державна організація "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій", що визначена Кабінетом Міністрів України як така, що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.
II. Умови надання правової охорони промисловому зразку
1. Промисловий зразок як об’єкт правової охорони
1. Відповідно до пункту 1
статті 5 Закону правова охорона надається промисловому зразку, що не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі та відповідає критеріям охороноздатності, визначеним
статтею 6 Закону.
2. Згідно з пунктом 2
статті 5 Закону промисловим зразком може бути зовнішній вигляд виробу або його частини, що визначається, зокрема, лініями, контурами, кольором, формою, текстурою та/або матеріалом виробу, та/або його оздобленням.
Зовнішнім виглядом виробу може бути, зокрема, оздоблення виробу, логотипи, комп’ютерні піктограми, інтерфейс користувача вебсайту, застосунку, комп’ютерної програми, карти та ілюстрації.
Промисловим зразком не може бути об’єкт, що не є результатом інтелектуальної, творчої діяльності людини, а створений природою, наприклад камінь, морська раковина, дерево, не оброблені людиною.
3. Поняття "промисловий зразок" застосовується як до одного виробу, так і до набору (комплекту) виробів. Поняття "один виріб" застосовується як до цілого виробу, наприклад автомобіля, так і до його частини, наприклад бампера, фари.
Набір може бути визнаний промисловим зразком, якщо до складу набору входять вироби, які виконують функції, підпорядковані спільному призначенню, що вирішується набором у цілому, і якщо такі вироби не є механічно з’єднаними між собою. З точки зору художнього конструювання всі вироби набору повинні мати спільність композиційного та стилістичного вирішення (наприклад, чайний або столовий сервіз, набір інструментів, мебельний гарнітур, шахи з дошкою для гри).
4. Згідно з абзацом другим пункту 3
статті 5 Закону не можуть одержати правову охорону як промислові зразки об’єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних до них речовин тощо.
До таких об’єктів належать об’єкти, зовнішній вигляд яких пов’язаний з динамічними перетвореннями і постійно змінюється (наприклад, струмені фонтанів, феєрверки).
5. Відповідно до абзацу четвертого пункту 3 статті 5 Закону не можуть одержати правову охорону ознаки зовнішнього вигляду виробу, зумовлені виключно його технічними функціями.
Якщо ознаки, що зумовлені виключно технічними функціями виробу, присутні на його зображенні разом з іншими ознаками, які відповідають умовам надання правової охорони, промисловому зразку надається охорона, при цьому ознаки, зумовлені виключно технічними функціями виробу, не охороняються.
До виробів, окремі ознаки зовнішнього вигляду яких зумовлені виключно їх технічними функціями, можуть бути віднесені однотипні вироби, що мають одне й те саме призначення і виготовлені із застосуванням національних або міждержавних стандартів (наприклад, різні електричні роз’єми, виготовлені із застосуванням стандартів).
Якщо виріб містить ознаки зовнішнього вигляду, зумовлені технічними функціями виробу, але водночас такі ознаки виконують також естетичну функцію, такі ознаки не вважаються зумовленими виключно технічними функціями виробу і їм надається охорона. Наприклад, усі чайники для заварювання мають носик для розливу, і ця ознака зовнішнього вигляду виробу не визнається зумовленою виключно технічними функціями, оскільки форма носика не стандартизована і може мати естетичні особливості, не пов’язані з функцією розливу.
Якщо всі ознаки зовнішнього вигляду виробу зумовлені виключно його технічними функціями, такий промисловий зразок не відповідає умовам надання правової охорони.
6. Відповідно до абзацу п’ятого пункту 3 статті 5 Закону не можуть одержати правову охорону ознаки зовнішнього вигляду виробу, що представляє собою з’єднувальний елемент:
розмір та форма якого мають бути точно відтворені для того, щоб один виріб був механічно з’єднаний з іншим виробом;
який розташований усередині, навколо чи навпроти іншого виробу таким чином, щоб кожен з виробів міг виконувати свою функцію.
Це положення не стосується зовнішнього вигляду виробів, призначених для множинного складання або з’єднання взаємозамінних виробів усередині модульної конструкції, наприклад будівельних блоків.
7. Відповідно до абзацу третього пункту 3 статті 5 Закону не може одержати правову охорону як промисловий зразок зовнішній вигляд виробу, який є частиною складеного виробу та є невидимим під час звичайного використання складеного виробу.
При цьому складеним виробом вважається виріб, що складається з кількох елементів, які можуть бути замінені таким чином, що робить можливим розбирання та наступне збирання виробу. Витратні матеріали (наприклад, батарейки, одноразові капсули для кавомашини, одноразові мішки для пилососа) не є складовою частиною складеного виробу.
Якщо жодну із суттєвих ознак зовнішнього вигляду виробу, який є складовою частиною складеного виробу, не видно під час звичайного використання останнього, зовнішній вигляд виробу, який є складовою частиною складеного виробу, не може одержати правову охорону.
При цьому, якщо під час використання складеного виробу виріб, який є його складовою частиною, видно не постійно, а лише в окремі моменти використання таким чином, що можна побачити всі його суттєві ознаки, зовнішній вигляд виробу, що є складовою частиною, може одержати правову охорону.
Звичайним використанням виробу вважається використання його кінцевим користувачем відповідно до призначення виробу. Матеріально-технічне забезпечення, обслуговування або ремонтні роботи звичайним використанням не вважаються.
8. Промисловий зразок може вважатися таким, що суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі, якщо він:
спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, незаконне заволодіння майном фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади;
є наругою над державними символами України;
містить спотворені чи неправомірно відтворені державні символи України;
є неналежним використанням будь-якого з елементів, зазначених у
статті 6 ter Паризької конвенції про охорону промислової власності від 20 березня 1883 року, яка є чинною на території України з 25 грудня 1991 року (далі - Паризька конвенція), або знаків, емблем та гербів, інших ніж ті, що зазначені у статті 6 ter Паризької конвенції, та які становлять особливий суспільний інтерес;
містить спотворені чи неправомірно відтворені історичні державні символи, символи міжнародних організацій і територіальних громад;
містить спотворені чи неправомірно відтворені пам’ятки історії і культури, об’єкти культурної спадщини національного значення, назви чи зображення відомих творів культури та мистецтва;
містить спотворені чи неправомірно відтворені імена, прізвища, зображення, факсиміле відомих в Україні осіб;
спотворює або неправомірно відтворює імена та прізвища, вигадані імена героїв, об’єкти, географічні назви, слова, фрази, лозунги, назви військової техніки, зброї, підрозділів Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які набули особливого символічного значення для українців та світової спільноти під час війни Російської Федерації проти України, зокрема під час повномасштабного російського вторгнення, та стали символами національного спротиву, волі та незламності українського народу;
містить зображення та/або вирази, що пропагують війну, фашизм, неофашизм, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України, містить антидержавні, расистські лозунги, емблеми, найменування екстремістських організацій;
пропагує тероризм та терористичні акти, містить інформацію, що виправдовує чи схвалює такі дії;
містить заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, розв’язування або ведення агресивної війни або воєнного конфлікту, порушення територіальної цілісності України, ліквідації незалежності України, інформацію, яка виправдовує чи пропагує такі дії;
містить зображення та/або вирази, що заперечують або ставлять під сумнів існування українського народу (нації) та/або української державності, та/або української мови, принижують або зневажають державну мову;
містить зображення та/або вирази, що пропагують національну чи релігійну ворожнечу, принижують або ображають націю чи особистість за національною ознакою;
містить зображення та/або вирази, що пропагують комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими, та/або містить символіку цих режимів;
містить зображення та/або вирази, що пропагують російський нацистський тоталітарний режим, збройну агресію Російської Федерації як держави-терориста проти України, та/або містить символіку воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україні;
містить зображення та/або вирази, що пропагують російську імперську політику та/або містить символіку російської імперської політики в розумінні
Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії";
містить зображення та/або вирази, що розпалюють ненависть, ворожнечу чи жорстокість та/або підбурюють до дискримінації чи утисків стосовно окремих осіб чи груп осіб за ознакою етнічного чи соціального походження, громадянства, національності, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності, інвалідності;
містить зображення та/або вирази, що пропагують блюзнірство, неповагу до національних, релігійних святинь, зокрема містять богохульні вирази, елементи релігійної символіки, що може зачіпати або ображати почуття вірян;
зображення та/або вирази, що пропагують уживання наркотичних засобів, психотропних речовин;
містить зображення та/або вирази, що є порнографією або містять інформацію порнографічного характеру;
містить зображення та/або вирази, що пропагують насильство та жорстокість, жорстоке поводження з тваринами;
містить нецензурні слова та вирази, зображення непристойних жестів;
містить словесні елементи, виконані літерами латинського або кириличного алфавіту та/або слова іноземних мов, які в українській мові є або асоціюються з нецензурними словами та виразами;
містить слова української мови, написані з таким порушенням правил орфографії української мови, унаслідок якого відтворення таких слів може зачіпати людську гідність, почуття вірян або мати непристойний характер.
9. Під час визначення того, чи не суперечить промисловий зразок публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі, ураховується призначення виробу, у якому втілено або застосовано заявлений промисловий зразок.
2. Критерії охороноздатності промислового зразка
1. Промисловий зразок відповідає критеріям охороноздатності, якщо є новим і має індивідуальний характер.
2. Промисловий зразок характеризується сукупністю суттєвих ознак, які визначають зовнішній вигляд виробу.
Ознака належить до суттєвих, якщо вона впливає на формування зовнішнього вигляду виробу, якому притаманна така ознака.
3. Промисловий зразок визнається новим, якщо жоден ідентичний промисловий зразок не доведено до загального відома у світі до дати подання заявки до УКРНОІВІ або, якщо заявлено пріоритет, до дати пріоритету.
Промисловий зразок вважається доведеним до загального відома, якщо він був опублікований у результаті здійснення державної реєстрації або з інших підстав, або був експонований на виставці, використаний у торгівлі або будь-яким іншим чином оприлюднений будь-де у світі до дати подання заявки до УКРНОІВІ або, якщо заявлено пріоритет, до дати пріоритету, за винятком випадків, коли про таке оприлюднення не могло стати відомо колам, що спеціалізуються у відповідній галузі і провадять свою діяльність на території України, під час звичайного провадження ними господарської діяльності.
Промислові зразки вважаються ідентичними в разі, якщо їхні суттєві ознаки відрізняються лише незначними деталями. Різниця в несуттєвих ознаках не впливає на визнання промислових зразків ідентичними. Наприклад, незначна різниця у відтінках кольорів у порівнюваних промислових зразках та/або наявність в одному з порівнюваних промислових зразків етикетки малого розміру можуть під час порівняння промислових зразків залишитися непомітними або майже непомітними. Такі ознаки або деталі ознак не впливають на визнання промислових зразків ідентичними.
4. Промисловий зразок визнається таким, що має індивідуальний характер, якщо загальне враження, яке він справляє на інформованого користувача, відрізняється від загального враження, яке справляє на такого користувача будь-який інший промисловий зразок, доведений до загального відома до дати подання заявки до УКРНОІВІ або, якщо заявлено пріоритет, до дати пріоритету.
5. Інформованим користувачем вважається зацікавлена особа, яка використовує вироби відповідно до їх мети та призначення та є обізнаною щодо особливостей зовнішнього вигляду таких виробів у відповідному секторі промисловості. Виходячи з досвіду та особистого інтересу до відповідних виробів інформований користувач виявляє вищий ступінь уваги, ніж середній споживач, але є менш обізнаним, ніж технічний експерт, дизайнер, виробник або продавець виробів цього сектору, які здатні вирізнити несуттєві ознаки та/або незначні деталі суттєвих ознак, унаслідок чого мінімальні відмінності між промисловими зразками для них є помітними, а також визначити ознаки, що зумовлені виключно технічними функціями виробу.
Наприклад, інформованими користувачами виробів в індустрії моди є жінки та чоловіки, які стежать за модою.
6. Для оцінки індивідуального характеру береться до уваги ступінь свободи автора під час створення промислового зразка.
Ступенем свободи автора вважаються обмеження можливостей автора щодо розроблення рішення зовнішнього вигляду виробу певного призначення, пов’язані, зокрема, з функціональними особливостями виробу.
Ступінь свободи автора може бути обмежений, наприклад, вимогами до виробів відповідної галузі, що стандартизують характеристики, які стають однаковими для зовнішнього вигляду виробів цієї галузі.
Ступінь свободи автора не може бути обмежений наявними на ринку тенденціями для виробів відповідної галузі, очікуваннями споживачів виробів відповідної галузі, технічним замовленням, сформульованим клієнтом для автора відповідного промислового зразка.
7. Під час оцінки загального враження, яке справляють на інформованого користувача промислові зразки, враховуються:
сектор промисловості, до якого належать вироби;
рівень знань та ступінь уваги інформованого користувача, а також можливість здійснення ним безпосереднього порівняння промислових зразків;
ступінь свободи автора під час створення промислового зразка.
Кожна з ознак промислового зразка може мати різне значення в загальному враженні, яке справляє промисловий зразок на інформованого користувача, з урахуванням таких обставин:
менше значення мають типові, розповсюджені та стандартні для певних типів виробів ознаки або ті, видимість яких обмежена під час звичайного використання виробу;
більше значення мають ознаки виробів, що є довільними та відмінними від норм стандартів у відповідному секторі промисловості;
схожість ознак, щодо яких в автора був обмежений ступінь свободи, матиме незначне значення в загальному враженні;
якщо споживач ознайомлений з перенасиченням виробами у певному секторі промисловості, він може бути більш чутливим до незначних відмінностей між промисловими зразками, що може справити на нього інше загальне враження.
Оцінка загального враження, яке справляють промислові зразки, здійснюється з припущенням, що інформований користувач може зробити безпосереднє порівняння промислових зразків, якщо суть та призначення виробу, у якому втілено або застосовано промислові зразки, це дозволяє.
8. Для оцінки новизни та індивідуального характеру промисловий зразок порівнюється з іншими промисловими зразками. При цьому промисловий зразок порівнюється з іншими зразками в цілому, а не з частинами декількох промислових зразків.
Порівнянню підлягають ознаки промислового зразка, які можуть одержати правову охорону.
Ознаки промислового зразка, зумовлені виключно технічними функціями виробу, ознаки, що характеризують з’єднувальні елементи, а також ознаки, не видимі під час звичайного використання складеного виробу, не враховуються під час оцінки новизни та індивідуального характеру.
III. Вимоги до документів заявки
1. Склад заявки
1. Заявка може подаватися в паперовій або електронній формі (електронна заявка). Спосіб подання заявки обирає заявник.
Заявка повинна містити такі документи:
заяву про реєстрацію промислового зразка (промислових зразків);
комплект зображення виробу (власне виробу чи у вигляді його макета або малюнка), що дають повне уявлення про зовнішній вигляд виробу;
опис промислового зразка.
До заявки додаються інші документи, необхідні для реєстрації промислового зразка, зокрема копія попередньої заявки та її переклад українською мовою, документ, що підтверджує показ експоната, у якому втілено або застосовано промисловий зразок, на офіційній або офіційно визнаній міжнародній виставці, та його переклад українською мовою, розрахунковий документ про сплату збору за подання заявки на паперовому носії, довіреність.
Заявка може містити креслення, конфекційну карту, ергономічну, компонувальну схему.
2. Заявка складається з урахуванням вимог, установлених главами 2 і 3 цього розділу, за формою, наведеною в додатку 1 до цих Правил.
3. Електронна заявка повинна містити документи, визначені пунктом 1 цієї глави, і складається з урахуванням вимог, установлених цим розділом.
2. Загальні вимоги до документів заявки
1. Заявка складається українською мовою.
Якщо документ заявки викладено іноземною мовою, заявка повинна містити його переклад українською мовою.
Якщо опис промислового зразка викладено іншою мовою, ніж українська, для збереження дати подання його переклад повинен надійти до УКРНОІВІ протягом двох місяців з дати подання заявки.
2. Заявка може стосуватися одного або декількох промислових зразків.
Заявка, у якій заявлено про реєстрацію декількох промислових зразків, є множинною. Множинна заявка може містити не більше ніж сто промислових зразків. Усі промислові зразки множинної заявки повинні належати до одного й того самого класу МКПЗ.
У множинній заявці заявником (заявниками) для всіх заявлених промислових зразків повинні бути одні й ті самі особи.
У множинній заявці автором (авторами) для всіх заявлених промислових зразків повинні бути одні й ті самі особи.
Для кожного промислового зразка множинної заявки подається зображення виробу, вказується виріб, у якому втілено або до якого застосовано промисловий зразок і призначення виробу.
Промислові зразки множинної заявки послідовно нумеруються арабськими цифрами.
3. Може бути заявлено зовнішній вигляд виробу, що містить у своєму складі вироби, які окремо один від одного належали б до різних класів МКПЗ, але невіддільні один від одного в одному виробі (наприклад, радіоприймач з годинником).
4. Документи заявки повинні бути оформлені таким чином, щоб з них можна було робити копії чи відтворювати в будь-який інший спосіб та зберігати тривалий час.
5. Заявка оформляється друкарським способом на папері формату А4 із використанням гарнітури Times New Roman та шрифту чорного кольору розміром 12-14 друкарських пунктів, інтервал шрифту звичайний, міжрядковий інтервал одинарний.
6. Кожен документ заявки починають на окремому аркуші. Друга та наступна сторінки нумеруються послідовно арабськими цифрами наскрізною нумерацією. Кожен аркуш опису використовується з одного боку з розміщенням рядків паралельно меншому боку аркуша.
7. Заявка підписується заявником або його представником (якщо заявка подається через представника).
3. Заповнення форми заявки
1. Форма заявки на державну реєстрацію промислового зразка заповнюється заявником з дотриманням вимог глав 1 і 2 цього розділу. Під час заповнення відповідна клітинка " " відмічається позначкою "x ".
У разі якщо відомості окремих розділів форми заявки за відсутності вільного місця не можуть бути повністю розміщені в них, такі відомості додаються до заявки і відмічаються позначкою клітинки в пункті 10.6 розділу 10 форми заявки.
Такі відомості подаються на окремому аркуші, на якому в правому верхньому куті зазначаються слова "Продовження розділу … пункту…" та наводяться відомості відповідного розділу/пункту форми заявки в тому самому порядку, що визначений у формі заявки.
2. У розділі 1 форми заявки вказується порядковий номер заявки, визначений заявником чи його представником у своєму діловодстві.
Якщо заявка є виділеною з попередньої, відмічається позначкою відповідна клітинка і вказуються номер цієї попередньої (поділеної) заявки та дата її подання.
Якщо заявка подана на основі додаткових матеріалів, оформлених відповідно до пункту 7
статті 14 Закону як самостійна заявка, відмічається позначкою відповідна клітинка і зазначаються дата одержання УКРНОІВІ додаткових матеріалів, а також номер і дата подання заявки, до якої вони додані.
3. У розділі 3 форми заявки наводяться відомості про заявника (заявників).
Заявниками можуть бути фізичні та/або юридичні особи.
У пункті 3.1 розділу 3 форми заявки наводяться відомості про заявника - фізичну особу.
У графах "Прізвище", "Ім’я", "По батькові (за наявності)" зазначається ім’я фізичної особи (ім’я громадянина України складається, як правило, з прізвища, власного імені та по батькові (за наявності)).
У графі "Число, місяць, рік народження" наводяться дані про дату народження заявника.
У графі "Реквізити документа, що посвідчує особу" зазначаються серія (за наявності) та номер паспорта, найменування органу, що видав паспорт, та дата його видачі або реквізити іншого документа, що посвідчує особу.
У графі "Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП)" вказується цей номер за наявності.
У графі "Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі" зазначаються відповідні відомості (за наявності).
У графі "Задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування)" зазначається адреса постійного чи тимчасового місця проживання фізичної особи (назва вулиці, номер будинку, квартири, назва населеного пункту, району, області, назва держави, поштовий індекс).
У графі "Адреса для листування" зазначається поштова адреса, за якою в разі необхідності УКРНОІВІ буде вести листування безпосередньо із заявником.
4. У пункті 3.2 розділу 3 форми заявки наводяться відомості про заявника - юридичну особу.
У графі "Повне найменування" вказується повне найменування юридичної особи (зазначається відповідно до установчих документів).
У графі "Код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер в іноземній державі (для нерезидентів)" зазначається ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
У графі "Реєстраційний номер в іноземній державі (для нерезидентів)" вказується реєстраційний номер в іноземній державі (за наявності), якщо заявник є юридичною особою - нерезидентом.
У графі "Місцезнаходження" наводиться адреса місцезнаходження юридичної особи (адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів чи закону виступають від її імені) у послідовності, наведеній для задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) фізичної особи.
5. У відповідних графах пунктів 3.1 і 3.2 розділу 3 форми заявки зазначаються адреса для листування, номер телефону та адреса електронної пошти заявника.
6. У графі "Код держави" у пунктах 3.1 і 3.2 розділу 3 форми заявки зазначається код держави, у якій проживає фізична особа або в якій має постійне місцезнаходження юридична особа (зазначається двома буквами латинського алфавіту згідно зі Стандартом Міжнародної організації із стандартизації ISO 3166 та Стандартом ВОІВ ST. З).
7. Ім’я або повне найменування, адреса місця проживання або місцезнаходження іноземного заявника наводяться мовою оригіналу літерами латинського чи кириличного алфавіту без діакритичних знаків, крім апострофів. Поряд у дужках ці відомості зазначаються літерами українського алфавіту (транслітерація).
8. У розділі 4 форми заявки зазначаються відомості про автора (авторів) з дотриманням вимог, визначених для заповнення пункту 3.1 розділу 3 форми заявки.
Якщо заявник (заявники), вказані в пункті 3.1 розділу 3 форми заявки, є автором (авторами) промислового зразка (промислових зразків), відмічається позначкою відповідна клітинка і відомості щодо автора (авторів) не вказуються.
9. У розділі 5 форми заявки зазначається назва промислового зразка (промислових зразків).
Назва промислового зразка (промислових зразків) у заяві про реєстрацію повинна збігатися з назвою, наведеною в описі.
Назви промислових зразків множинної заявки нумеруються арабськими цифрами.
Якщо промислові зразки множинної заявки мають однакову назву, вона вказується один раз для декількох промислових зразків, наприклад 1-8 "Сумка", 9-12 "Чохол для сумки".
За кодом (51) у розділі 5 форми заявки зазначається клас та підклас (підкласи) МКПЗ, до якого (яких) віднесено заявлений промисловий зразок (промислові зразки).
10. У розділі 6 форми заявки зазначаються відомості про представника (за його наявності) з дотриманням викладених у цій главі вимог до надання відомостей про фізичних та юридичних осіб.
У разі якщо представником за заявкою є представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений), зазначається реєстраційний номер його свідоцтва.
У відповідних графах зазначаються адреса для листування, номер телефону представника та адреса електронної пошти.
Якщо представник призначається заявником на вчинення окремої дії за заявкою, цей розділ не заповнюється.
11. У розділі 7 форми заявки наводиться адреса для листування, яка складається з відомостей про адресата та поштову адресу, за якою буде вестись листування з УКРНОІВІ.
Як поштова адреса для листування може бути вказана адреса заявника, представника або інша адреса на території України.
Якщо в адресі для листування як поштову адресу зазначено абонентську скриньку, адресатом зазначається особа, якій ця абонентська скринька надана об’єктом поштового зв’язку в користування.
12. Розділ 8 форми заявки містить заяву про пріоритет і заповнюється, якщо заявник відповідно до
статті 13 Закону бажає скористатися правом на пріоритет попередньої заявки, що йому належить, на такий самий промисловий зразок, заявка на який подана до УКРНОІВІ чи до відповідного органу держави - учасниці
Паризької конвенції чи
Угоди про заснування Світової організації торгівлі,
Протокол про приєднання до якої ратифіковано Законом України від 10 квітня 2008 року
№ 250-VI "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі" (далі - Угода СОТ), або правом пріоритету промислового зразка, втіленого або застосованого в експонаті, показаному на офіційній або офіційно визнаній міжнародній виставці, проведеній на території держави - учасниці Паризької конвенції чи Угоди СОТ.
Для цілей установлення права на пріоритет промисловий зразок вважається таким самим, якщо вигляд кожної із суттєвих ознак та їх розташування в промисловому зразку в поданій заявці та в промисловому зразку в попередній заявці або в експонаті не відрізняються.
Якщо заявляється пріоритет на підставі попередньої заявки, поданої в державі - учасниці
Паризької конвенції або
Угоди СОТ, у пункті 8.1 розділу 8 форми заявки відмічається позначкою відповідна клітинка і зазначаються номер попередньої заявки, дата її подання та код держави, до органу якої подано попередню заявку.
Код держави, до органу якої подано попередню заявку, зазначається двома буквами латинського алфавіту згідно зі Стандартом Міжнародної організації із стандартизації ISO 3166 та Стандартом ВОІВ ST. З.
Якщо заявляється пріоритет кількох попередніх заявок (множинний пріоритет), відомості, що стосуються кожної попередньої заявки (код держави, до органу якої подано попередню заявку, номер попередньої заявки, її дата подання), зазначаються в порядку зростання дат подання попередніх заявок.
До заповненої форми заявки додаються копія попередньої заявки та її переклад українською мовою та зазначаються відповідні відомості в пунктах 10.7 і 10.8 розділу 10 форми заявки. Ця вимога стосується кожної попередньої заявки, якщо їх декілька.
Заяву про пріоритет та/або копію попередньої заявки (заявок) і її (їх) переклад українською мовою також може бути подано протягом трьох місяців з дати подання заявки.
13. Якщо заявник має підстави скористатися правом пріоритету промислового зразка, використаного в експонаті, показаному на офіційній або офіційно визнаній міжнародній виставці, проведеній на території держави - учасниці Паризької конвенції або Угоди СОТ (виставковий пріоритет), у пункті 8.1 розділу 8 форми заявки відмічається позначкою відповідна клітинка, вказується дата першого показу на міжнародній виставці експоната, у якому втілено або застосовано промисловий зразок, та зазначається код держави згідно з пунктом 12 цієї глави.
До заповненої форми заявки додається документ, що підтверджує показ експоната з промисловим зразком на міжнародній виставці, та його переклад українською мовою та відмічаються позначками відповідні клітинки в пунктах 10.9 і 10.10 розділу 10 форми заявки. Цей документ повинен підтверджувати статус міжнародної виставки як офіційної або офіційно визнаної, що проведена на території держави - учасниці
Паризької конвенції чи
Угоди СОТ, та містити ім’я чи найменування особи, яка експонувала промисловий зразок на виставці; зображення промислового зразка, який втілено або застосовано в експонаті; дату початку показу експоната.
Документ повинен бути підписаний уповноваженою особою виставки та скріплений печаткою розпорядника (організаційного комітету) виставки (за наявності) і подається в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Заяву про пріоритет і/або документ, що підтверджує показ промислового зразка на міжнародній виставці, також може бути подано протягом трьох місяців з дати подання заявки.
14. Якщо заявник заявляє пріоритет за датою подання заявки, з якої виділено заявку, що подається, або за датою пріоритету поділеної заявки (якщо за поділеною заявкою заявлено пріоритет), у пункті 8.1 розділу 8 форми заявки відмічається позначкою відповідна клітинка та надаються відомості щодо поділеної заявки.
15. Якщо заявляється пріоритет на підставі попередньої заявки, поданої до УКРНОІВІ, у пункті 8.1 розділу 8 форми заявки відмічається позначкою відповідна клітинка і вказуються номер та дата подання заявки до УКРНОІВІ.
Заява про пріоритет на підставі попередньої заявки, поданої до УКРНОІВІ, також може бути подана протягом трьох місяців з дати подання заявки.
16. Якщо заявка подається на основі додаткових матеріалів, оформлених відповідно до пункту 7
статті 14 Закону як самостійна заявка, і заявляється пріоритет на підставі пункту 7
статті 13 Закону, у пункті 8.1 розділу 8 форми заявки відмічається позначкою відповідна клітинка та надаються відомості щодо номера та дати подання заявки та додаткових матеріалів.
17. Якщо заявка множинна, заяви про пріоритет для промислових зразків, починаючи з другого, додаються до заявки і відмічається позначкою відповідна клітинка в пункті 10.6 розділу 10 форми заявки.
18. Якщо автор не бажає бути згаданим у будь-якій публікації УКРНОІВІ, відмічається позначкою відповідна клітинка розділу 9 форми заявки.
Якщо право на реєстрацію передано автором чи роботодавцем правонаступнику, у розділі 9 форми заявки відмічається позначкою відповідна підстава для виникнення права на реєстрацію. Якщо заявником (заявниками) є єдиний автор чи всі автори, ця графа не заповнюється.
19. Якщо заявка подається через представника, до неї додається довіреність, оформлена відповідно до пункту 7 глави 1 розділу IV цих Правил, або інший документ, який підтверджує повноваження представника.
У цьому випадку в пункті 10.5 розділу 10 форми заявки відмічається позначкою документ, що підтверджує повноваження представника.
Довіреність або інший документ, який підтверджує повноваження представника, не подається, якщо представника зазначено в розділі 6 форми заявки, підписаної заявником. У цьому разі вважається, що представник має право вчиняти всі дії щодо заявки, крім її відкликання та передачі права на реєстрацію за заявкою.
20. Розділ 10 форми заявки містить перелік обов’язкових та необов’язкових документів, що додаються до заявки.
Стосовно документів, що подаються разом із заявкою, вказуються відповідні відомості.
22. Якщо до заявки додаються документи, не передбачені формою заявки, відмічається позначкою пункт 10.11 розділу 10 форми заявки і вказується назва документа, що додається до заявки, із зазначенням кількості аркушів.
23. У розділі 11 форми заявки проставляються підпис заявника або його представника (якщо заявка подається через представника) та дата підписання.
Підпис складається з особистого підпису, прізвища і власного імені особи, яка підписує заявку.
Підпис юридичної особи складається з повного найменування посади особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи, особистого підпису, прізвища і власного імені та скріплюється печаткою (за наявності).
Заявка, у якій зазначено два заявники чи більше, підписується всіма заявниками або їх спільним представником.
Електронні заявки підписуються з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
У разі якщо заявниками є декілька осіб, але не всі вони мають особисті ключі для використання електронного підпису, використовувати електронний підпис на електронній заявці може представник (за його наявності) або один із заявників, який має електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, та довіреність від інших заявників.
4. Зображення виробу
1. Зображенням виробу або його частини (власне виробу чи у вигляді його макета або малюнка) є його графічне (у тому числі засобами електронної графіки) або фотографічне (чорно-біле або кольорове) відтворення.
Комплект зображень виробу повинен давати повне уявлення про зовнішній вигляд виробу або його частини.
Комплект зображень тривимірного виробу може містити, зокрема, загальний вигляд виробу, вигляд спереду, зліва, справа, ззаду, зверху, знизу, зображення фрагментів виробу.
Для двовимірного виробу достатньо, як правило, навести одне зображення.
Зображення виробу з повторюваним малюнком повинно відображати повний малюнок і достатню частину повторюваної поверхні.
У множинній заявці комплект зображень виробу повинен бути представлений окремо для кожного промислового зразка.
2. Комплект зображень виробу (наприклад, холодильник, пилосмок, кухонний комбайн), який може трансформуватися неодноразово (наприклад, розкладатися і складатися, відкриватися і закриватися), повинен містити окреме зображення такого виробу у трансформованому вигляді.
3. Комплект зображень набору виробів повинен містити спочатку зображення загального вигляду набору і потім зображення вигляду кожного виробу, що входить до набору, які дають найбільш повне уявлення про кожен такий виріб.
Якщо загальний вигляд набору виробів технічно неможливо представити на одному зображенні, комплект зображень набору виробів повинен містити зображення виробів, що входять до набору, сукупність яких дає повне уявлення про загальний вигляд набору.
4. Усі зображення, які стосуються одного промислового зразка, повинні бути представлені або лише в кольоровому, або лише в чорно-білому виконанні.
5. Зображення виробу повинні бути чіткими і ясними.
Виріб або його частина зображується повністю за рівномірного освітлення на нейтральному фоні, без сторонніх предметів. Фон вважається нейтральним, якщо виріб чітко виділяється на ньому.
Окремі деталі виробу повинні добре проглядатися не тільки на освітленому, але й на тіньовому його боці.
6. Розмір зображень виробу повинен бути в межах від 30 x 30 мм до 160 x 160 мм.
Зображення наклеюються або наносяться на аркуші білого паперу формату А4. На одному аркуші паперу може бути розміщено не більш ніж 25 зображень виробу.
7. Над комплектом зображень виробу зверху вказується назва промислового зразка. Якщо промисловий зразок стосується набору виробів, під назвою промислового зразка вказується назва виробу, зображення якого представлені.
8. Під кожним зображенням виробу вказуються номер зображення та вид вигляду ("Загальний вигляд", "Вигляд спереду"), у разі надання зображення фрагмента виробу вказується назва цього фрагмента.
9. Кожне зображення нумерується арабськими цифрами. Номер зображення виробу складається з двох чисел, розділених крапкою, де число ліворуч від крапки означає номер промислового зразка, а число праворуч - порядковий номер вигляду виробу.
Наприклад, зображення виробу немножинної заявки та зображення першого виробу множинної заявки нумеруються 1.1, 1.2, 1.3 тощо, зображення десятого виробу множинної заявки нумеруються відповідно 10.1, 10.2, 10.3 тощо.
Зображення загального вигляду виробу повинно надаватися першим.
Зображення загального вигляду набору виробів та виробів, що входять до набору, нумеруються в порядку, установленому цим пунктом для нумерації зображень виробу.
10. Якщо заявка стосується друкарського шрифту, зображення складається з рядка всіх літер алфавіту як великих, так і малих, і/або всіх арабських цифр.
11. Якщо зображення виробу містить ознаки його зовнішнього вигляду, на які не заявляється правова охорона або які не можуть одержати правову охорону відповідно до
Закону, такі ознаки виділяються на зображенні пунктирними лініями, менш насиченим кольором або іншим чином, щоб була очевидною різниця з ознаками, які охороняються.
5. Опис промислового зразка
1. Опис промислового зразка містить такі розділи:
назва промислового зразка;
клас та підклас (підкласи) МКПЗ;
призначення та галузь застосування виробу, зовнішній вигляд якого заявляється;
перелік зображень виробу;
перелік креслень, схем, карт (за наявності);
суттєві ознаки промислового зразка.
У множинній заявці зазначені в цьому пункті відомості наводяться для кожного промислового зразка.
2. Назва промислового зразка повинна характеризувати призначення виробу, зовнішній вигляд якого заявляється, відображати суть промислового зразка і за можливості відповідати певній рубриці МКПЗ.
Назва промислового зразка наводиться в однині, за винятком випадків, якщо саме слово не вживається в однині (наприклад, "Окуляри", "Штани"), або якщо йдеться про парні предмети, назва яких наводиться в множині (наприклад, "Шкарпетки", "Рукавички"). Назва промислового зразка повинна характеризувати призначення виробу, тобто містити родове поняття (наприклад, "Автомобіль", "Босоніжки", "Трактор").
У назві промислового зразка може вказуватися галузь застосування виробу, специфіка призначення (наприклад, "Ракетка тенісна", "Босоніжки жіночі").
Зазначати призначення виробу в назві промислового зразка доречно у випадках, якщо:
заявлено зовнішній вигляд виробу, який має специфічне призначення, відмінне від загальновідомого;
одна й та сама назва може застосовуватись до різних виробів, що використовуються в різних галузях.
Назва маловідомого промислового зразка або промислового зразка нового призначення повинна містити зазначення галузі його застосування (наприклад, "Еквалайзер для апаратури, що відтворює звук").
Назва промислового зразка не повинна містити хвалебних чи рекламних характеристик (наприклад, "Надзвичайно зручне крісло").
3. У розділі "Клас та підклас МКПЗ" зазначаються номер класу і підкласу МКПЗ, до якого належить заявлений промисловий зразок. У разі подання множинної заявки та належності заявлених промислових зразків до різних підкласів одного класу МКПЗ вказуються номер класу та відповідні номери підкласів.
4. У розділі "Призначення та галузь застосування виробу, зовнішній вигляд якого заявляється" вказується функціональне призначення виробу, розкривається, у якій галузі промисловості або іншій сфері діяльності він буде використовуватись, і за потреби вказуються об’єкти (системи), з якими цей виріб використовується.
Якщо заявляється промисловий зразок виробу, який є частиною складеного виробу, у цьому розділі вказується той складений виріб, складовою частиною якого є виріб, промисловий зразок якого заявляється. При цьому зазначається, чи заявлений виріб є видимим під час звичайного використання складеного виробу.
5. У розділах "Перелік зображень" і "Перелік креслень, схем, карт" наводиться перелік зображень, які є в матеріалах заявки, а також креслень, схем, карт (за наявності) відповідно до їх нумерації.
6. Розділ "Суттєві ознаки промислового зразка" повинен містити опис усіх суттєвих ознак, відображених на зображеннях, з посиланням на них та за потреби на креслення, схему, карту, якщо вони є в матеріалах заявки. Для виробів, які можуть трансформуватися (наприклад, холодильники, шафи, прилади в закритому корпусі, телефонні будки), суттєвими ознаками можуть бути як ознаки, що визначають зовнішній вигляд виробу в складеному вигляді, так і ознаки, що визначають вигляд його внутрішнього об’єму.
7. В описі промислового зразка і пояснювальних матеріалах до опису повинні використовуватися стандартизовані терміни і скорочення, а за їх відсутності - загальновживані в науковій та технічній літературі.
У разі використання термінів і скорочень, що не є загальновживаними, необхідно пояснити їх значення під час першого вживання в тексті.
В описі промислового зразка необхідно зберігати єдність термінології, зокрема одні й ті самі ознаки повинні називатися однаково.
6. Креслення, схеми та карти
1. Креслення, схеми та карти включаються до складу заявки в разі потреби пояснення суті та суттєвих ознак промислового зразка, наприклад визначення габаритів та співвідношень розмірів загального вигляду виробу чи його елементів.
2. Креслення, схеми та карти повинні бути пояснені в описі промислового зразка та відповідати зображенням виробу.
3. Креслення та схеми позначаються словом "Рисунок" з відповідним тексту опису наскрізним номером (наприклад, "Рисунок 1", "Рисунок 2"). Над кожним кресленням, схемою вказується назва промислового зразка.
4. Креслення та схеми виконуються відповідно до правил креслення чорними чіткими лініями і штрихами, що не витираються, без розтушовування і розмальовування.
5. Конфекційна карта виробу (наприклад, зразок тканини, матеріалу, фурнітури, оздоблення, обробки, що дає уявлення про структуру, фактуру, кольорове вирішення виробу) може надаватися, якщо промисловий зразок стосується виробу легкої та текстильної промисловості.
Конфекційна карта виробу надається в розмірі, що не перевищує 24 x 18 см, а для виробу з повторюваним малюнком - у розмірі цього малюнка.
IV. Подання заявки та реєстрація документів заявки
1. Подання заявки
1. Заявка подається до УКРНОІВІ безпосередньо або надсилається на адресу УКРНОІВІ засобами поштового зв’язку.
Заявка подається в одному примірнику.
2. Електронна заявка подається до УКРНОІВІ виключно через ІКС УКРНОІВІ, розміщену на його вебсайті.
Електронна заявка з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа заявника чи його представника, оформлена та подана відповідно до цих Правил, є оригіналом заявки та має юридичну силу.
Електронна заявка подається з дотриманням вимог цього розділу.
3. Заявка подається особою, яка бажає зареєструвати промисловий зразок і має на це право та зазначена в заявці як заявник, або її представником.
4. Заявка, заявником у якій зазначена іноземна або інша особа, що має місце постійного проживання чи постійне місцезнаходження за межами України, подається представником у справах інтелектуальної власності (патентним повіреним), якщо міжнародним договором України не встановлено інше.
Заявка може бути подана без залучення представника у справах інтелектуальної власності, якщо в ній зазначено два заявники чи більше і один з них не є іноземцем, особою без громадянства, іноземною юридичною особою або іншою особою, яка має місце постійного проживання чи постійне місцезнаходження за межами України, за умови зазначення в заявці адреси для листування на території України.
5. Заявка, у якій зазначено два заявники і більше, може подаватися через їх спільного представника, яким, зокрема, може бути один із заявників, призначений усіма іншими заявниками.
6. Представником може бути фізична та/або юридична особа.
7. У разі якщо заявка підписана і подається представником, до неї додається довіреність, а також переклад довіреності українською мовою, якщо вона викладена іншою мовою, чи документ, передбачений законодавством для представництва за законом.
У разі якщо оригінал довіреності, що засвідчує повноваження представника на подання заявки, знаходиться в УКРНОІВІ та міститься в матеріалах іншої заявки або свідоцтва (патенту), до цієї заявки додається копія довіреності з посиланням на оригінал.
Копія довіреності може бути засвідчена представником, якщо про право на засвідчення ним документів зазначено в довіреності. У такому випадку вірність копії довіреності з оригіналу довіреності забезпечується представником.
Довіреність може стосуватися однієї чи декількох заявок. Якщо довіреність стосується понад однієї заявки, вона додається до першої заявки, поданої на підставі такої довіреності. У кожній наступній заявці зазначається лише номер заявки, до якої додана довіреність.
Довіреність вчиняється в довільній письмовій формі з урахуванням вимог, установлених
Цивільним кодексом України. При цьому в довіреності зазначаються:
ім’я (повне найменування) особи, якій видана довіреність;
ім’я (повне найменування) особи, яку представляють;
найменування органу (УКРНОІВІ), для представництва перед яким призначено особу, якій видана довіреність;
чітко визначені юридичні дії, які належить вчиняти представнику;
дата її вчинення.
Право представника на вчинення дій щодо відкликання заявки або передачі права за заявкою окремо визначається в довіреності.
Заявник може призначити представника для певних юридичних дій і призначити іншого представника для інших юридичних дій.
Довіреність підписується особою, яка її видала. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом чи установчим документом особи і засвідчується печаткою (за наявності) цієї юридичної особи.
Представник зобов’язаний вчиняти дії щодо заявки за наданими йому повноваженнями особисто або може передоручити їх вчинення, якщо про це окремо визначено в довіреності.
Порядок видачі і строк довіреності, виданої поза межами України, визначаються правом держави, у якій видана довіреність.
У разі подання представником заявки в електронній формі він може додати до неї довіреність в електронній формі, підписану з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, або скановану електронну копію довіреності, засвідчену з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. При цьому вірність сканованої електронної копії довіреності з оригіналу довіреності забезпечується представником.
8. Підстави і порядок припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю, визначаються
статтями 248-250 Цивільного кодексу України.
Особа, яка видала довіреність і згодом скасувала її, повинна негайно повідомити про це УКРНОІВІ. Датою такого повідомлення вважається дата одержання УКРНОІВІ відповідного письмового повідомлення.
Таке повідомлення може міститися в довіреності, виданій новому представнику.
Повідомлення від нового представника, у якому відсутнє засвідчене заявником прохання про скасування виданої раніше довіреності, не є підставою для зупинення повноважень представника, уповноваженого на представлення інтересів заявника раніше.
Із припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення.
9. Якщо заявка, що повинна містити довіреність, її не містить, представник повинен додати її до заявки самостійно або у відповідь на повідомлення УКРНОІВІ.
Якщо дата подання заявки передує даті вчинення довіреності, представник повинен подати разом з довіреністю заяву або інший документ заявника про схвалення ним подання заявки представником.
10. За подання заявки сплачується збір згідно з
Порядком.
Збір сплачується до спливу двох місяців з дати подання заявки. Цей строк продовжується, але не більше ніж на шість місяців, якщо до його спливу буде подано відповідне клопотання та сплачено збір за його подання згідно з Порядком.
У разі сплати збору до дати подання заявки вона повинна надійти до УКРНОІВІ:
протягом трьох місяців з дати зарахування суми збору на поточний рахунок УКРНОІВІ за умови, що на дату подання заявки розмір збору залишився незмінним;
протягом одного місяця з дня введення в дію зміненого розміру збору.
Підтвердженням сплати збору вважається виписка з особового банківського рахунка УКРНОІВІ, яка дає змогу ідентифікувати заявку.
У разі відсутності у виписці з особового банківського рахунка УКРНОІВІ зазначення порядкового номера заявки, визначеного заявником, та в разі зарахування збору на поточний рахунок УКРНОІВІ пізніше допустимої згідно із
Законом кінцевої дати його сплати до заявки додається розрахунковий документ про сплату збору на паперовому носії. Цей розрахунковий документ повинен відповідати вимогам Порядку.
11. У разі подання електронної заявки у вихідний, святковий або інший неробочий день, датою одержання електронної заявки УКРНОІВІ є перший за ним робочий день.
2. Реєстрація документів заявки
1. Одержані УКРНОІВІ документи заявки реєструються із зазначенням їх вхідного номера та дати одержання. Дата одержання проставляється на першому аркуші кожного одержаного документа таким чином, щоб не завдати шкоди тексту або зображенню будь-якої частини документа та не перешкодити їхньому прямому копіюванню.
Надлишкові примірники документів, передбачених пунктами 1 і 3 глави 1 розділу III цих Правил, а також примірники інших документів у кількості понад один не реєструються та не повертаються.
2. Із зареєстрованих документів заявки формується справа за заявкою.
3. Документам заявки, які містять принаймні один з документів, визначених пунктом 1 глави 3 розділу VI цих Правил, а також відомості, що дозволяють зв’язатися із заявником або його представником, надається номер заявки у вигляді послідовності таких елементів:
малої латинської літери "s", що ідентифікує заявку на промисловий зразок;
чотирьох цифр, що позначають рік подання заявки;
п’яти цифр, які позначають порядковий номер заявки в році її подання з нулями перед значущими цифрами, якщо кількість таких цифр менша ніж п’ять.
Номер заявки проставляється на першому аркуші кожного з документів заявки.
4. З наданням номера заявки УКРНОІВІ невідкладно складається повідомлення про одержання документів заявки.
У такому повідомленні міститься інформація про номер заявки, дату надходження матеріалів заявки, заявника, назву промислового зразка, поданого на реєстрацію (у разі подання множинної заявки - назву першого промислового зразка), та перелік поданих документів.
Повідомлення про одержання документів заявки надсилається за зазначеною в ній адресою для листування на території України або видається подавцю документів заявки, якщо вони подані безпосередньо до УКРНОІВІ.
5. Електронна заявка вважається одержаною УКРНОІВІ та реєструється одразу після проходження нею технічної перевірки та підтвердження електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Технічна перевірка електронної заявки здійснюється в автоматичному режимі.
Номер електронної заявки надається автоматично в порядку, встановленому пунктом 3 цієї глави.
Документи електронної заявки вважаються зареєстрованими УКРНОІВІ у разі надходження до заявника або його представника повідомлення УКРНОІВІ в електронній формі про одержання електронної заявки. У такому повідомленні міститься інформація про номер заявки, дату надходження матеріалів заявки, заявника, заявлений промисловий зразок (промислові зразки), а також інша інформація, що ідентифікує заявку. Таке повідомлення формується автоматично спеціалізованим програмним забезпеченням ІКС УКРНОІВІ та невідкладно надсилається заявнику.
Із зареєстрованих документів електронної заявки формується електронна справа за заявкою.
6. У разі негативних результатів технічної перевірки, зазначеної в пункті 5 цієї глави, перевірка електронної заявки припиняється. В електронному повідомленні про відхилення електронної заявки зазначаються причини, з яких її відхилено.
Об’єкти, що вважалися електронними документами до початку технічної перевірки, але не є електронними документами за результатами технічної перевірки, як такі, що не відповідають вимогам законодавства України у сферах електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації, знищуються на підставі електронного акта про знищення відхиленого вхідного електронного документа методом, який не дозволяє відновлення інформації.
7. Документ заявки, що одержаний УКРНОІВІ під час проведення експертизи заявки та в якому містяться номер заявки або відомості, які дають змогу ідентифікувати заявку іншим шляхом, реєструється відповідно до пункту 1 цієї глави та долучається до справи за заявкою.
V. Порядок спілкування щодо заявки
1. Спілкування щодо заявки між УКРНОІВІ та заявником здійснюється шляхом листування, а також усно за участю заявника з власної ініціативи чи на запрошення УКРНОІВІ для розгляду питань, що виникли під час проведення експертизи заявки. Усне спілкування здійснюється в приміщенні УКРНОІВІ або в режимі відеоконференції.
2. Від імені заявника спілкування щодо заявки може здійснюватися з його представником. Таке спілкування здійснюється за умови, що представник зазначений заявником у розділі 3 форми заявки або УКРНОІВІ одержано довіреність, вчинену з дотриманням вимог пункту 7 глави 1 розділу IV цих Правил, чи її копію, засвідчену в установленому законодавством порядку, або документ, передбачений законодавством для представництва за законом чи договором.
Будь-яка дія представника в межах наданих йому в довіреності повноважень або будь-яка дія УКРНОІВІ стосовно представника мають ті самі наслідки, що і дії особи, яку представляють, або дії стосовно неї.
3. Листування ведеться українською мовою стосовно кожної заявки окремо, якщо інше не встановлено цими Правилами.
4. Листування ведеться: заявником - за поштовою адресою УКРНОІВІ, УКРНОІВІ - за адресою для листування на території України, зазначеною в заявці.
Якщо адресу для листування у формі заявки не зазначено та відсутні відомості про призначення представника, до усунення зазначеного недоліку листування ведеться УКРНОІВІ за адресою місця проживання або місцезнаходження заявника на території України, а за наявності кількох заявників - за адресою, що зазначена в заявці першою. Якщо заявником є іноземна особа, до визначення адреси заявника на території України або до призначення представника листування ведеться УКРНОІВІ за електронною адресою, зазначеною в заявці.
5. У разі призначення заявником представника на вчинення окремої дії за заявкою листування щодо такої дії ведеться УКРНОІВІ за адресою на території України, зазначеною цим представником, а на адресу для листування, зазначену в заявці, або до особистого кабінету заявника в ІКС УКРНОІВІ, якщо листування ведеться в електронному вигляді, надсилаються копії відповідних документів УКРНОІВІ.
6. У разі подання електронної заявки листування щодо неї ведеться в електронному вигляді через особистий кабінет заявника в ІКС УКРНОІВІ, розміщеній на його вебсайті.
................Перейти до повного тексту