1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


АДМІНІСТРАТИВНА РАДА
ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
Р І Ш Е Н Н Я
09.04.2009 N 12
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 червня 2009 р.
за N 545/16561
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб N 6 від 12.07.2012 )
Про внесення змін до Положення про порядок визначення банків - агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Відповідно до статті 9 Закону України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
ВИРІШИЛА:
1. Унести зміни до Положення про порядок визначення банків - агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, затвердженого рішенням адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 25.12.2003 N 28, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.01.2004 за N 94/8693 (із змінами), виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на виконавчу дирекцію.
3. Це рішення набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Голова адміністративної ради В.Пасічник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення адміністративної
ради Фонду гарантування
вкладів фізичних осіб
25.12.2003 N 28
( z0094-04 )
(у редакції рішення
адміністративної ради
Фонду гарантування
вкладів фізичних осіб
09.04.2009 N 12)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 червня 2009 р.
за N 545/16561
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок визначення банків - агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
1. Загальні положення
1. Це Положення розроблене відповідно до Закону України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" та нормативно-правових актів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) з метою врегулювання відносин між Фондом і учасниками Фонду при визначенні банків - агентів Фонду.
2. Цим Положенням встановлюються порядок і умови визначення (за критеріями відбору з числа учасників Фонду) банків, які можуть виступати як банки - агенти Фонду з виплати гарантованих сум відшкодувань фізичним особам - вкладникам (далі - вкладники) учасників (тимчасових учасників) Фонду в разі недоступності вкладів.
3. Банк - агент Фонду - банк - учасник Фонду, через який здійснюється виплата Фондом гарантованої суми відшкодування вкладникам банків, філій іноземних банків, що були учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду, щодо яких здійснюється процедура ліквідації.
2. Основні вимоги до банків - агентів Фонду
1. Банки - агенти Фонду повинні відповідати таким вимогам:
банк повинен бути зареєстрований в Державному реєстрі банків, який ведеться Національним банком України, мати банківську ліцензію на право здійснення банківської діяльності та бути учасником Фонду;
протягом останніх шести місяців дотримуватися встановлених Національним банком України нормативів капіталу, формувати в повному обсязі спеціальні резерви за активними операціями;
мати позитивний аудиторський висновок відповідно до Національного стандарту аудиту за останній звітний рік;
належати за розподілом Національного банку України до І групи за розміром регулятивного капіталу і активів на поточний рік;
мати регіональну мережу філій і відділень, представлену в населених пунктах України обласного підпорядкування, в Автономній Республіці Крим, та розширену мережу в населених пунктах районного підпорядкування;
володіти сучасними технологіями обслуговування грошових переказів у вигляді внутрішньобанківської системи термінових переказів коштів по Україні в національній валюті;
протягом останніх шести місяців: не бути об'єктом застосування Національним банком України заходів впливу щодо обмеження, зупинення операцій з приймання вкладів від фізичних осіб або заходів впливу за порушення економічних нормативів та порядку формування резервів під активні операції; не допускати порушень Закону України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", нормативно-правових актів Фонду; не бути об'єктом застосування заходів впливу Фондом; не мати зауважень за результатами перевірок Фондом та за умови усунення банком порушень, що були виявлені Фондом під час попередніх перевірок.
2. Критеріями для оцінки фінансового стану банку є:
а) коефіцієнти достатності капіталу:
К1 - питома вага капіталу в пасивах, що свідчить про достатність капіталу для забезпечення надійності і стійкості банку.
Капітал балансовий
К1 = --------------------;
Пасиви
К2 - коефіцієнт достатності капіталу - характеризує залежність банку від його засновників.
Статутний капітал
К2 = ---------------------;
Балансовий капітал
К3 - співвідношення балансового капіталу до дохідних активів - генеральний коефіцієнт надійності - показує наскільки вкладення банку в ризиковані активи захищені капіталом банку, яким будуть сплачуватися можливі збитки у випадку неповернення активів.
Капітал балансовий
К3 = --------------------;
Дохідні активи
К4 - співвідношення суми проблемних кредитів (прострочених та сумнівних) до балансового капіталу - характеризує здатність капіталу банку покрити ризик вкладень у проблемні активи.
Сума проблемних кредитів
К4 = -------------------------;
Балансовий капітал
б) коефіцієнти якості активів:
А1 - співвідношення дохідних до сукупних активів - характеризує рівень продуктивного використання активів керівництвом банку.
Дохідні активи
А1 = -----------------;
Сукупні активи
А2 - показник кредитної активності - характеризується співвідношенням кредитного портфеля до сукупних активів і свідчить про активність банку на ринку традиційних послуг та характеризує кредитну політику банку.
Кредитний портфель
А2 = ---------------------;
Сукупні активи
А3 - рівень сумнівної та простроченої заборгованості в кредитному портфелі - характеризує якість активів та якість кредитного портфеля банку з точки зору проблематичності їх повернення.
Сумнівна та прострочена заборгованість
А3 = ----------------------------------------;
Кредитний портфель
А4 - коефіцієнт співвідношення дебіторської заборгованості до недохідних активів - оцінює якість активів, що не приносять дохід.
Дебіторська заборгованість
А4 = -----------------------------;
Недохідні активи
А5 - коефіцієнт співвідношення основних засобів до сукупних активів - характеризує ефективність розміщення коштів у активах.
Основні засоби

................
Перейти до повного тексту