1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА АВІАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.02.2020 № 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 травня 2020 р.
за № 458/34741
Про затвердження Авіаційних правил України "Правила сертифікації служб авіаційної безпеки суб'єктів авіаційної діяльності"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної авіаційної служби № 826 від 25.05.2021 )
Відповідно до статей 5, 11, пункту 8 частини першої статті 13, частин другої та сьомої статті 85 Повітряного кодексу України, пункту 17 Державної програми авіаційної безпеки цивільної авіації, затвердженої Законом України від 21 березня 2017 року № 1965-VIII, пункту 8 Положення про Державну авіаційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2014 року № 520, та з метою удосконалення порядку сертифікації служб авіаційної безпеки суб'єктів авіаційної діяльності НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Авіаційні правила України "Правила сертифікації служб авіаційної безпеки суб'єктів авіаційної діяльності", що додаються.
2. Управлінню системою авіаційної безпеки (Мачуський ВВ.) в установленому законодавством порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Державіаслужби.
3. Установити, що сертифікати служб авіаційної безпеки, видані відповідно до Правил сертифікації служб авіаційної безпеки в Україні, затверджених наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 02 червня 2006 року № 397, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 червня 2006 року за № 716/12590 (із змінами), залишаються чинними протягом установленого в них терміну дії.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 02 червня 2006 року № 397 "Про затвердження Правил сертифікації служб авіаційної безпеки в Україні", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 червня 2006 року за № 716/12590 (із змінами).
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова Державіаслужби

О. Більчук

ПОГОДЖЕНО:

Міністр інфраструктури України

Т.в.о. Голови Державної регуляторної
служби України



В. Криклій


О. Мірошніченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної авіаційної
служби України
05 лютого 2020 року № 218
АВІАЦІЙНІ ПРАВИЛА УКРАЇНИ
"Правила сертифікації служб авіаційної безпеки суб'єктів авіаційної діяльності"
I. Загальні положення
1. Ці Авіаційні правила розроблено відповідно до Повітряного кодексу України, Державної програми авіаційної безпеки цивільної авіації, затвердженої Законом України від 21 березня 2017 року № 1965-VIII (далі - Державна програма авіаційної безпеки цивільної авіації).
2. Уповноважений орган з питань цивільної авіації здійснює сертифікацію служб авіаційної безпеки суб'єктів авіаційної діяльності та подальший контроль і нагляд за ними щодо виконання вимог цих Авіаційних правил та інших нормативно-правових актів України у сфері авіаційної безпеки.
3. Ці Авіаційні правила поширюються на всіх суб'єктів авіаційної діяльності незалежно від форм їх власності та підпорядкованості.
4. Ці Авіаційні правила встановлюють порядок сертифікації служб авіаційної безпеки суб'єктів авіаційної діяльності і використовуються під час виконання процедур сертифікації.
5. Служба авіаційної безпеки суб'єкта авіаційної діяльності підлягає сертифікації на право здійснення заходів авіаційної безпеки щодо захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання.
6. У цих Авіаційних правилах терміни вживаються у таких значеннях:
заява - заява про отримання (внесення змін до) сертифіката служби авіаційної безпеки на право здійснення заходів авіаційної безпеки щодо захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання, що подається суб'єктом авіаційної діяльності до уповноваженого органу з питань цивільної авіації;
заявник - суб'єкт авіаційної діяльності, який подав до уповноваженого органу з питань цивільної авіації заяву на отримання сертифіката або внесення змін до нього;
служба авіаційної безпеки - підрозділ суб'єкта авіаційної діяльності, діяльність якого пов'язана із забезпеченням заходів авіаційної безпеки щодо захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання;
стандартно-експлуатаційні процедури - технології та інструкції, що розробляються суб'єктом авіаційної діяльності, і які описують послідовність дій при здійсненні заходів авіаційної безпеки.
Інші терміни, що використовуються у цих Авіаційних правилах, вживаються у значеннях, наведених у Повітряному кодексі України, Державній програмі авіаційної безпеки цивільної авіації та інших нормативно-правових актах України у сфері авіаційної безпеки.
7. У цих Авіаційних правилах використовуються такі скорочення:
АБ - авіаційна безпека;
САБ - служба авіаційної безпеки;
САД - суб'єкт авіаційної діяльності.
II. Сертифікаційні вимоги до САБ САД
1. САБ САД має відповідати таким сертифікаційним вимогам:
1) укомплектованість персоналом, який має чинні сертифікати з АБ за профілем основної роботи та здатним здійснювати заявлені заходи АБ щодо захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання;
2) наявність у САД програми АБ, положення про САБ, посадових інструкцій персоналу САБ САД та стандартно-експлуатаційних процедур здійснення заявлених заходів АБ щодо захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання;
3) забезпечення САБ САД усіма необхідними технічними засобами забезпечення безпеки для здійснення заявлених у заяві заходів АБ щодо захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання;
4) забезпечення матеріально-технічною базою (службові приміщення, офісна техніка, формений одяг, засоби зв'язку та транспорту, страхування працівників САБ як авіаційного персоналу).
2. САБ САД повинна повідомляти уповноважений орган з питань цивільної авіації про всі зміни даних, які були зазначені в заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання (внесення змін до) сертифіката САБ САД, у строк не пізніше ніж десять робочих днів з дня настання таких змін.
3. САБ САД може сертифікуватися на здійснення заходів АБ щодо захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання, що стосуються:
1) безпеки аеропорту / провайдера аеронавігаційного обслуговування (захист контрольованих зон; організація контролю доступу; система перепусток; захист об’єктів; догляд осіб, які не є пасажирами, їх особистих речей та предметів, які проносять такі особи до зони обмеженого доступу, що охороняється, та критичних ділянок таких зон; догляд транспортних засобів, яким надається доступ (право на в’їзд) до контрольованої зони та зони обмеженого доступу, що охороняється);
( Підпункт 1 пункту 3 розділу II в редакції Наказу Державної авіаційної служби № 826 від 25.05.2021 )
2) повітряних суден;
3) пасажирів та їх ручної поклажі;
4) багажу;
( Підпункт 5 пункту 3 розділу II виключено на підставі Наказу Державної авіаційної служби № 826 від 25.05.2021 )
( Підпункт 6 пункту 3 розділу II виключено на підставі Наказу Державної авіаційної служби № 826 від 25.05.2021 )
5) бортприпасів;
6) бортового харчування та супутніх засобів.
III. Порядок подання заяви та підтвердних документів до уповноваженого органу з питань цивільної авіації, видачі сертифіката САБ САД (внесення змін до сертифіката)
1. Для отримання сертифіката САБ САД (внесення змін до сертифіката) заявник подає до уповноваженого органу з питань цивільної авіації заяву про отримання (внесення змін до) сертифіката САБ САД (далі - заява), форма якої наведена у додатку 1 до цих Авіаційних правил, за підписом керівника САД, та перелік підтвердних документів, що додаються до заяви про отримання (внесення змін до) сертифіката САБ САД, який наведений у додатку 2 до цих Авіаційних правил.
2. Заявник перед подачею заяви повинен ввести посаду заступника керівника САД з АБ до штатної структури та наділити його повноваженнями для забезпечення організації виконання програми АБ САД.
Призначення на посаду заступника керівника САД з АБ здійснюється виключно після погодження кандидатури уповноваженим органом з питань цивільної авіації.
3. Заява та підтвердні документи подаються заявником до уповноваженого органу з питань цивільної авіації у паперовому або електронному вигляді у порядку, який визначений законодавством України.

................
Перейти до повного тексту