- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2007 р.
за N 424/13691
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 214 від 06.04.2015 )
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою
Національного банку
N 346 від 17.08.2012 )
Відповідно до статті
10 Закону України від 14.09.2006
N 140-V "Про внесення змін до Закону України "Про аудиторську діяльність", з метою приведення нормативно-правових актів Національного банку України у відповідність до вимог законодавства України щодо порядку проведення сертифікації аудиторів банків та обов'язкових аудиторських перевірок банків Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Унести до постанови Правління Національного банку України від 09.09.2003
N 387 "Про затвердження Положення про Комітет з питань сертифікації аудиторів банків та внесення змін до Положення про Кваліфікаційну комісію Національного банку України з питань сертифікації аудиторів, тимчасових адміністраторів та ліквідаторів банківських установ", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.09.2003 за N 872/8193 (далі - постанова N 387), такі зміни:
1.1. Назву постанови
N 387 викласти в такій редакції:
"Про затвердження Положення про Комітет з питань аудиту банків та внесення змін до Положення про Кваліфікаційну комісію Національного банку України з питань сертифікації тимчасових адміністраторів та ліквідаторів банківських установ".
1.2. Преамбулу постанови
N 387 викласти в такій редакції:
"Відповідно до Закону України
"Про аудиторську діяльність" та з метою забезпечення контролю за виконанням банками вимог законодавства України щодо обов'язкової перевірки (аудиту) аудиторами (аудиторськими фірмами) фінансової звітності банків Правління Національного банку України постановляє".
1.3. У пункті 1 постанови
N 387 слова "з питань сертифікації аудиторів" замінити словами "з питань аудиту".
2. Визнати такими, що втратили чинність, пункти 4 і 5 постанови
N 387.
3. Унести зміни до Положення про Комітет з питань сертифікації аудиторів банків, затвердженого постановою
N 387, виклавши його в редакції, що додається.
( Пункт 4 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку
N 346 від 17.08.2012 )
5. Департаменту банківського регулювання і нагляду (В.О.Зінченко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України, Аудиторської палати України та банків України для використання в роботі.
6. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України В.Л.Кротюка, Департамент банківського регулювання і нагляду (В.О.Зінченко).
В.о. Голови | А.В.Шаповалов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
09.09.2003 N 387
( z0872-03 )
(у редакції постанови
Правління Національного
банку України
11.04.2007 N 131 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2007 р.
за N 424/13691
ПОЛОЖЕННЯ
про Комітет з питань аудиту банків
Розділ I. Загальні положення
2. Комітет є колегіальним органом, що створений Національним банком України (далі - Національний банк) для забезпечення контролю за виконанням банками вимог законодавства України щодо перевірки (аудиту) та підтвердження аудитором (керівником аудиторської фірми), який має сертифікат на право проведення аудиту банків і внесений до відповідного реєстру аудиторів банків Національного банку (далі - Реєстр), річної фінансової звітності банків, що подається Національному банку та підлягає публікації в газеті "Голос України" чи "Урядовий кур'єр" (далі - фінансова звітність), а також моніторингу якості проведених аудиторами (аудиторськими фірмами) перевірок банків.
У своїй діяльності Комітет керується законодавством України, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку.
3. Чисельність Комітету становить 9 осіб. До складу Комітету входять шість представників від Національного банку, один представник від Аудиторської палати України (за згодою), один представник від Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг України (за згодою), один представник від Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (за згодою).
4. Комітет очолює голова, який за посадою є заступником Голови Національного банку і згідно з розподілом функціональних обов'язків здійснює загальне керівництво та контролює діяльність служби банківського нагляду Національного банку. Голова Комітету має заступника. У разі тимчасової відсутності голови Комітету його обов'язки виконує заступник голови Комітету.
Персональний склад Комітету після подання кандидатур від органів (установ), зазначених у пункті 3 цього розділу, затверджується наказом Національного банку.
................Перейти до повного тексту