1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.03.2018 № 141
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 березня 2018 р.
за № 368/31820
Про затвердження Порядку надання статусу офіційного ветеринарного лікаря, уповноваженого ветеринара, працівника бійні, уповноваженого на виконання обов’язків помічника державного ветеринарного інспектора, та здійснення їх діяльності
Відповідно до статті 9 та частини другої статті 31 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання статусу офіційного ветеринарного лікаря, уповноваженого ветеринара, працівника бійні, уповноваженого на виконання обов’язків помічника державного ветеринарного інспектора, та здійснення їх діяльності, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 01 вересня 2000 року № 45 "Про затвердження Положення про державний ветеринарно-санітарний нагляд та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2000 року за № 760/4981 (із змінами).
3. Департаменту аграрної політики та сільського господарства забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності одночасно із набранням чинності Законом України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин" , але не раніше дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник Міністра М. Мартинюк
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів



Володимир Лапа
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
16.03.2018 № 141
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 березня 2018 р.
за № 368/31820
ПОРЯДОК
надання статусу офіційного ветеринарного лікаря, уповноваженого ветеринара, працівника бійні, уповноваженого на виконання обов’язків помічника державного ветеринарного інспектора, та здійснення їх діяльності
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру надання територіальними органами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - територіальний орган) особам, визначеним Законом України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин" (далі - Закон), повноважень щодо здійснення окремих заходів державного контролю (далі - уповноважені особи), позбавлення таких повноважень, контролю правомірності та ефективності їхньої діяльності.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, визначених у Законі та інших нормативно-правових актах України.
II. Надання статусу уповноваженої особи
1. Територіальний орган в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці своїм рішенням визначає потужності (господарства), на яких мають право здійснювати окремі заходи державного контролю уповноважені особи.
2. Керівники державних установ, що входять до системи компетентного органу та підпорядковані йому, подають письмове звернення до територіального органу про надання уповноваженим особам повноважень щодо здійснення окремих заходів державного контролю на (у) визначених потужностях (господарствах).
Розгляд питання надання статусу уповноваженої особи здійснює територіальний орган після письмового звернення керівника державної установи, що входить до системи компетентного органу та підпорядкована йому.
3. Офіційним ветеринарним лікарем є уповноважена особа, яка має досвід практичної роботи за фахом не менш як два роки, вищу освіту за ступенем не нижче спеціаліста/магістра у галузі ветеринарної медицини.
Уповноважений ветеринар повинен мати досвід практичної роботи за фахом не менш як один рік.
Працівники бійні, уповноважені на виконання обов’язків помічника державного ветеринарного інспектора, мають право виконувати обов’язки помічника державного ветеринарного інспектора у межах державного контролю свіжого м’яса птиці та зайцеподібних у разі виконання умов, визначених розділом VI Закону, та лише в частині технічної допомоги, необхідної для виконання завдань державного ветеринарного інспектора.
4. Рішення про надання статусу уповноваженої особи оформляється наказом територіального органу.
5. У межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць територіальний орган веде облік уповноважених осіб та оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті рішення про надання та позбавлення статусу уповноваженої особи не пізніше наступного робочого дня після їх прийняття.
Компетентний орган оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті узагальнену інформацію від територіальних органів про статус уповноважених осіб.
III. Здійснення діяльності уповноваженими особами
1. Державний контроль за діяльністю операторів ринку щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації харчових продуктів, продукції тваринного походження, у тому числі неперероблених харчових продуктів, харчових продуктів здійснює компетентний орган, його територіальні органи та уповноважені особи у випадках, визначених Законом.
2. Територіальний орган проводить перевірки уповноважених осіб у разі потреби, але не рідше одного разу на рік.
IV. Організація державного контролю
1. Офіційні ветеринарні лікарі та уповноважені ветеринари підпорядковуються відповідним головним державним ветеринарним інспекторам областей, міста Києва, перебувають у штаті районної (міської) державної лікарні ветеринарної медицини, а в місті Києві - Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві.
2. У м’ясопереробних цехах, на бойнях малої потужності, незалежно від форми власності, без поточного процесу переробки тварин та в забійних цехах птахофабрик та інших потужностях державний контроль здійснює офіційний ветеринарний лікар.
У такому разі офіційні ветеринарні лікарі здійснюють свої повноваження одночасно у декількох м’ясопереробних цехах, на бойнях та інших підприємствах без поточного процесу переробки тварин.
3. Для проведення лабораторних досліджень харчових продуктів тваринного походження за показниками, встановленими ветеринарно-санітарними правилами, технологічними інструкціями тощо, оператор ринку направляє матеріали, що підлягають дослідженню, до уповноважених лабораторій, де такі дослідження проводяться за рахунок операторів ринку відповідно до Закону.
V. Права та обов’язки офіційних ветеринарних лікарів
1. Під час здійснення державного контролю офіційний ветеринарний лікар має право:
здійснювати на (у) визначених компетентним органом потужностях (господарствах) повноваження державного ветеринарного інспектора у межах передбачених Законом заходів державного контролю харчових продуктів тваринного походження та живих тварин;

................
Перейти до повного тексту