1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.03.2015 № 205
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 березня 2015 р.
за № 300/26745
Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 1394 від 03.11.2015 № 1070 від 31.07.2018 Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 122 від 22.01.2021 Наказами Міністерства економіки № 2076 від 13.07.2022 № 15161 від 10.10.2023 )
Відповідно до статей 75 і 77, частини п’ятої статті 89 Господарського кодексу України та з метою розроблення нової методології фінансового планування суб’єктами господарювання державного сектору економіки НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства економіки України згідно з переліком, що додається.
3. Департаменту фінансової політики забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

А. Абромавичус
ПОГОДЖЕНО:

Виконуючий обов'язки Голови
Державної фіскальної служби України

Голова Державної регуляторної служби України

В.о. Голови Фонду державного майна України

Міністр фінансів України



М.В. Мокляк

К. Ляпіна

Д. Парфененко

Н. Яресько
Додаток
до наказу Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
02.03.2015 № 205
ПЕРЕЛІК
наказів Міністерства економіки України, що втратили чинність
1. Наказ Міністерства економіки України від 21 червня 2005 року № 173 "Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній та інших суб’єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніх підприємств", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 липня 2005 року за № 729/11009.
2. Наказ Міністерства економіки України від 11 серпня 2005 року № 244 "Про внесення змін до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній та інших суб’єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніх підприємств, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 21.06.2005 № 173", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2005 року за № 1227/11507.
3. Наказ Міністерства економіки України від 31 березня 2006 року № 117 "Про внесення змін до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній та інших суб’єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніх підприємств", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07 липня 2006 року за № 809/12683.
4. Наказ Міністерства економіки України від 17 січня 2007 року № 7 "Про затвердження Змін до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану державного комерційного та казенного підприємства, господарського товариства, у статутному фонді якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 лютого 2007 року за № 98/13365.
5. Наказ Міністерства економіки України від 16 березня 2009 року № 216 "Про внесення змін до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану державного комерційного та казенного підприємства, господарського товариства, у статутному фонді якого більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2009 року за № 336/16352.

Директор департаменту
фінансової політики


І. Лівий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
02 березня 2015 року № 205
(у редакції наказу Міністерства економіки України
від 13 липня 2022 року № 2076
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 березня 2015 р.
за № 300/26745
ПОРЯДОК
складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки
1. Цей Порядок визначає процедуру складання, затвердження (погодження) та контролю виконання фінансового плану державного комерційного, некомерційного та казенного підприємства, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) прямо чи опосередковано належать державі, а також інших суб’єктів господарювання, що належать до державного сектору економіки (далі - підприємство).
Дія цього Порядку не поширюється на складання та затвердження фінансових планів оператора газотранспортної системи та/або оператора газосховищ, оператора системи передачі, а також господарського товариства, яке володіє корпоративними правами в операторі газотранспортної системи.
( Абзац другий пункту 1 в редакції Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
2. Фінансовий план підприємства складається за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку на кожний наступний рік з поквартальною розбивкою і відображає очікувані фінансові результати в запланованому році. Фінансовий план підприємства містить інформацію щодо фактичних показників минулого року, планових і прогнозних показників поточного року, запланованих показників на плановий рік, а також показників діяльності підприємства на стратегічну перспективу.
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Під час складання фінансового плану, звіту про його виконання та підготовки пояснювальної записки підприємство користується рекомендаціями щодо складання фінансового плану та звіту про його виконання, підготовки пояснювальних записок до них, зазначеними в додатку 2 до цього Порядку.
3. Фінансовий план має забезпечувати збільшення показників рентабельності діяльності підприємства, активів і власного капіталу порівняно з плановими та прогнозними показниками на поточний рік. У разі зменшення зазначених показників, а також обсягу сплати поточних податків, зборів (обов’язкових платежів) до державного бюджету, підприємство обов’язково подає обґрунтування причин такого зменшення з відповідними розрахунками.
У разі якщо фінансовий план передбачає отримання від’ємного значення чистого фінансового результату, підприємство обов’язково розробляє та подає до проєкту фінансового плану план заходів з виходу на беззбиткову діяльність.
4. Проєкт фінансового плану разом з пояснювальною запискою подається підприємством в автоматизованій системі подання, накопичення та оброблення електронних звітів (далі - система електронної звітності) із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, та за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі - СЕВ ОВВ) шляхом його вивантаження із системи електронної звітності у форматі pdf (графічного відображення документа) з інформацією щодо електронного підпису керівника підприємства чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, а також QR кодом, що містить інформацію щодо унікального імені електронної звітності, суб’єкту управління об’єктами державної власності або органу управління підприємства, до компетенції якого згідно із законодавством належать повноваження щодо затвердження фінансового плану (далі - суб’єкт управління), до 01 червня (у період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування - до 20 червня) року, що передує плановому.
( Абзац перший пункту 4 в редакції Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
У разі якщо підприємство не підключено до СЕВ ОВВ, проєкт фінансового плану, що вивантажений із системи електронної звітності з інформацією щодо електронного підпису керівника підприємства чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, а також QR кодом, що містить інформацію щодо унікального імені електронної звітності, разом з пояснювальною запискою з пронумерованими і прошнурованими сторінками у двох примірниках у паперовій формі подається суб’єкту управління у строк, визначений абзацом першим цього пункту.
( Абзац другий пункту 4 в редакції Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
У разі необхідності суб’єкти управління самостійно встановлюють диференційовані строки подання проєктів фінансових планів підприємств, але не пізніше 01 червня (у період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування - не пізніше 20 червня) року, що передує плановому.
( Абзац четвертий пункту 4 виключено на підставі Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 ) ( Абзац п'ятий пункту 4 виключено на підставі Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Фінансовий план підприємства за рік, що минув, не підлягає затвердженню/погодженню.
Суб’єкти управління після кожного етапу опрацювання фінансового плану підприємства забезпечують заповнення в системі електронної звітності статусу його затвердження (на розгляді, повернуто на доопрацювання, погоджено, затверджено) із зазначенням відповідних підстав.
5. Суб’єкти управління у строк, що становить не більш як 10 робочих днів з дня надходження проєкту фінансового плану підприємства, здійснюють аналіз зазначеного проєкту з обов’язковим порівнянням його показників з показниками фінансово-господарської діяльності підприємства за два попередні роки, затверджують/погоджують фінансовий план або повертають його на доопрацювання і в письмовій формі повідомляють підприємство про прийняте рішення.
У разі повернення проєкту фінансового плану на доопрацювання підприємство забезпечує його доопрацювання з урахуванням зауважень та подає на повторне затвердження/погодження протягом строку, установленого суб’єктом управління, але не більш як 10 робочих днів з дня надходження зауважень до проєкту.
Суб’єкти управління подають Мінфіну зведені основні фінансові показники підприємств, зазначені в додатку 1 до цього Порядку, за винятком підприємств, що є суб’єктами природних монополій або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємств, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, за допомогою СЕВ ОВВ із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у форматі Microsoft Excel до 15 липня року, що передує плановому, для врахування їх під час формування державного бюджету.
Суб’єкти управління затверджують фінансовий план підприємства до 01 вересня (фінансовий план підприємства електроенергетики, ліцензована діяльність якого регулюється шляхом затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, складений із урахуванням затвердженої цією Комісією структури тарифів на електричну та теплову енергію,- до 31 грудня) року, що передує плановому, формують зведену інформацію щодо показників фінансових планів підприємств у системі електронної звітності та подають за допомогою СЕВ ОВВ із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у форматі Microsoft Excel до Мінекономіки, Мінфіну та ДПС.
Зведені показники затверджених/погоджених фінансових планів підприємств подаються разом з пояснювальною запискою, переліком підприємств державного сектору економіки, що перебувають у сфері їх управління, та довідкою стосовно затверджених/погоджених фінансових планів підприємств. У разі незатвердження фінансових планів підприємств суб’єкти управління подають відповідні пояснення із зазначенням причин незатвердження.
6. Фінансові плани підприємств, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємств, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, підлягають затвердженню шляхом прийняття відповідних рішень Кабінетом Міністрів України.
Підприємством, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку якого перевищує 50 мільйонів гривень, вважається суб’єкт господарювання державного сектору економіки, який за показником "Чистий фінансовий результат" (прибуток) (далі - чистий прибуток) планує отримати в плановому році 50 мільйонів гривень і більше.
Суб’єкти управління, до сфери управління яких належать підприємства, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, та підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, до 01 липня (у період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування - до 15 липня) року, що передує плановому, подають на погодження до Мінекономіки, Мінфіну та інших заінтересованих органів за допомогою СЕВ ОВВ із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, а в разі її відсутності в паперовій формі, проєкт рішення Кабінету Міністрів України з пояснювальною запискою, до якого додається проєкт фінансового плану підприємства, що вивантажений із системи електронної звітності в форматі pdf (графічного відображення документа) з інформацією щодо електронного підпису керівника підприємства чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, а в разі її відсутності в паперовій формі, а також QR кодом, що містить інформацію щодо унікального імені електронної звітності, разом з пояснювальною запискою.
( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать підприємства, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, пакети акцій (часток) яких були примусово відчужені у власність держави, подають на погодження до Мінекономіки, Мінфіну та інших заінтересованих органів проєкти фінансових планів таких підприємств відповідно до абзацу третього цього пункту.
( Пункт 6 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Проєкти фінансових планів підприємств, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України (крім АТ "Укрзалізниця"), подаються до Мінекономіки відповідно до абзаців першого - третього пункту 4 цього Порядку.
( Абзац п'ятий пункту 6 в редакції Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Проєкт фінансового плану АТ "Укрзалізниця", суб’єктом управління якого є Кабінет Міністрів України, подається Мінінфраструктури відповідно до абзаців першого - третього пункту 4 цього Порядку.
( Абзац шостий пункту 6 в редакції Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Суб’єкти управління, до сфери управління яких належать підприємства електроенергетики, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках та/або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, ліцензована діяльність яких регулюється шляхом затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та які складають фінансові плани з урахуванням затвердженої цією Комісією структури тарифів на електричну і теплову енергію, подають до 01 листопада року, що передує плановому, на погодження до Мінекономіки та Мінфіну проєкт рішення Кабінету Міністрів України з пояснювальною запискою, до якого додається проєкт фінансового плану підприємства разом з пояснювальною запискою до нього, відповідно до абзацу третього цього пункту.
Підприємства електроенергетики, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, ліцензована діяльність яких регулюється шляхом затвердження структури тарифів на електричну і теплову енергію Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та які складають фінансові плани з урахуванням затвердженої цією Комісією структури тарифів на електричну і теплову енергію, до 01 листопада року, що передує плановому, подають до Мінекономіки проєкти фінансових планів разом з пояснювальними записками відповідно до абзацу четвертого цього пункту.
До проєкту фінансового плану підприємства додаються такі документи:
фінансова звітність на останню звітну дату поточного року за формою, визначеною Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07 лютого 2013 року № 73, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 року за № 336/22868, зокрема баланс (звіт про фінансовий стан) ( форма № 1) (з розшифруванням статей балансу, що становлять більше 10 відсотків валюти балансу), звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) ( форма № 2), звіт про рух грошових коштів ( форма № 3), звіт про власний капітал ( форма № 4);
затверджені в установленому порядку стратегічний план розвитку підприємства (крім суб’єктів господарювання, що перебувають у процедурі банкрутства, а також стосовно яких прийнято рішення про приватизацію, реорганізацію (реструктуризацію) чи передання в комунальну власність) та інвестиційний план підприємства на середньострокову перспективу (3-5 років);
( Абзац одинадцятий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
документ, що містить інформацію про наявність у судах загальної юрисдикції судових справ майнового характеру, стороною в яких є підприємство, відомості про стан виконання рішення суду або інших виконавчих документів, у яких зазначено суму, що підлягає сплаті, або яку стягнуто на користь підприємства, наслідки виконання яких матимуть вплив на фінансовий стан підприємства (за наявності).
7. Мінекономіки, Мінфін та інші заінтересовані органи у строк, що становить не більше ніж 10 робочих днів з дати надходження проєкту рішення Кабінету Міністрів України щодо затвердження фінансового плану підприємства, опрацьовують матеріали та приймають рішення стосовно його погодження.
( Абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
За результатами розгляду проєктів актів Мінекономіки і Мінфін оформлюють висновки за встановленими ними формами та повідомляють про прийняте рішення суб’єкт управління.
У разі погодження Мінекономіки та/або Мінфіном, та/або іншими заінтересованими органами проєкту рішення Кабінету Міністрів України про затвердження фінансового плану підприємства із зауваженнями, суб’єкт управління у строк, що становить не більше ніж 10 робочих днів з дати надходження зауважень до проєкту, приймає одне із таких рішень:
( Абзац третій пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
доопрацювати проєкт рішення Кабінету Міністрів України та подати його на повторне погодження до Мінекономіки, Мінфіну та інших заінтересованих органів в порядку, передбаченому абзацами першим і другим цього пункту;
( Абзац четвертий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
подати проєкт у встановленому порядку на затвердження Кабінету Міністрів України з одночасним повідомленням Мінекономіки, Мінфіну та інших заінтересованих органів про прийняте рішення та наданням відповідних матеріалів щодо врахування зауважень.
( Абзац п'ятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Мінекономіки (Мінінфраструктури - щодо АТ "Укрзалізниця") у строк, що становить не більше ніж 10 робочих днів з дати надходження проєкту фінансового плану підприємства, поданого відповідно до абзаців четвертого - шостого пункту 6 цього Порядку, розглядає його та за результатами опрацювання приймає одне з таких рішень:
( Абзац шостий пункту 7 в редакції Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
погоджує проєкт фінансового плану підприємства та до 01 липня (у період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування - до 15 липня) подає його разом з проєктом рішення Кабінету Міністрів України на розгляд Мінфіну (Мінінфраструктури щодо АТ "Укрзалізниця" - Мінфіну і Мінекономіки) та іншим заінтересованим органам для подальшого подання на розгляд Кабінету Міністрів України;
( Абзац сьомий пункту 7 в редакції Наказу Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
повертає проєкт фінансового плану підприємства на доопрацювання з наданням обґрунтованих зауважень.
У разі повернення проєкту фінансового плану підприємства на доопрацювання підприємство враховує зауваження та подає на погодження протягом строку, установленого Мінекономіки (Мінінфраструктури щодо АТ "Укрзалізниця"), але не більш 10 робочих днів з дня надходження зауважень до підприємства.
( Абзац дев'ятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Суб’єкт управління, Мінекономіки (щодо підприємств, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, крім АТ "Укрзалізниця") та Мінінфраструктури (щодо АТ "Укрзалізниця") до 10 серпня (у період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування - до 20 серпня) року, що передує плановому, подає проєкт рішення Кабінету Міністрів України в установленому порядку на затвердження Кабінету Міністрів України.
8. Зміни до затвердженого фінансового плану підприємства можуть уноситися не більше двох разів протягом календарного року.
Зміни до фінансового плану підприємства не можуть уноситись у періоди, календарний строк яких закінчився.
Обов’язковому перегляду підлягають фінансові плани підприємств, які запланували чистого прибутку менше ніж 50 мільйонів гривень, але за результатами останнього звітного періоду (рік, квартал) фактично отримали та/або за прогнозними розрахунками мають отримати чистого прибутку 50 мільйонів гривень і більше.
9. Суб’єкти управління, до сфери управління яких належать підприємства, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, та підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, подають проєкт рішення Кабінету Міністрів України разом з проєктом зміненого фінансового плану таких підприємств на погодження до Мінекономіки і Мінфіну, а підприємства, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України - до Мінекономіки згідно з пунктом 6 цього Порядку, крім АТ "Укрзалізниця", яке подає до Мінінфраструктури.
( Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Проєкт рішення Кабінету Міністрів України погоджується згідно з пунктом 7 цього Порядку.
10. Контроль за своєчасним складанням фінансових планів підприємств та виконанням показників затверджених фінансових планів підприємств здійснюють суб’єкти управління.
11. Звіт про виконання фінансового плану підприємства за формою, наведеною в додатку 3 до цього Порядку, у системі електронної звітності і за допомогою СЕВ ОВВ із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, підприємство подає суб’єкту управління щокварталу в строки, установлені для подання фінансової звітності, разом з пояснювальною запискою щодо результатів діяльності такого підприємства із зазначенням значних відхилень фактичних показників від планових.
Звіт про виконання фінансового плану підприємства за IV квартал подається разом із звітом про виконання фінансового плану підприємства за рік.
12. Суб’єкти управління подають Мінекономіки в системі електронної звітності, за допомогою СЕВ ОВВ із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, зведені показники виконання фінансових планів підприємств, зазначені в додатку 3 до цього Порядку, у тому числі стосовно підприємств, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, та підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень.
До зведених показників виконання фінансових планів підприємств додаються перелік підприємств, що належать до сфери управління суб’єкта управління, пояснювальна записка та довідка щодо загальної кількості підприємств, кількості підприємств, яким було затверджено фінансові плани та які звітували про виконання фінансових планів, у тому числі щодо кількості прибуткових і збиткових підприємств.
Суб’єкти управління стосовно підприємств, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, і підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємства, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, подають до Мінекономіки і Мінфіну звіти про виконання фінансових планів окремо щодо кожного підприємства в повному обсязі, до яких, крім зазначених матеріалів, додаються:
баланс (звіт про фінансовий стан) підприємства на останню звітну дату з розшифруванням статей, що становлять більше 10 відсотків валюти балансу;
звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) підприємства за останній звітний період.
Показники виконання фінансових планів підприємств подаються:
за IV квартал та рік - до 01 квітня року, що настає за звітним;
за I, II та III квартали - щокварталу, не пізніше 45 днів після закінчення звітного кварталу.
13. Мінекономіки здійснює узагальнення та аналіз отриманої інформації, подає її Кабінету Міністрів України та Мінфіну:
за IV квартал, рік та І квартал - до 01 липня року, що настає за звітним;
за II і III квартали - до 30 вересня та 31 грудня звітного року.

Директор департаменту
публічної власності


О. Максимов
( Порядок в редакції Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 122 від 22.01.2021, Наказу Міністерства економіки № 2076 від 13.07.2022 )
Додаток 1
до Порядку складання,
затвердження та контролю
виконання фінансового плану
суб’єкта господарювання
державного сектору економіки
(пункт 2)
ФІНАНСОВИЙ ПЛАН
( Див. текст ) ( Додаток 1 в редакції Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 122 від 22.01.2021, Наказу Міністерства економіки № 2076 від 13.07.2022; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Додаток 2
до Порядку складання,
затвердження та контролю
виконання фінансового плану
суб’єкта господарювання
державного сектору економіки
(пункт 2)
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо складання фінансового плану та звіту про його виконання, підготовки пояснювальних записок до них
I. Загальні питання
1. Фінансовий план державного комерційного, некомерційного та казенного підприємства та попередньо-орієнтованими прогнозними показниками діяльності підприємства на стратегічну перспективу, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) прямо чи опосередковано належить державі, а також інших суб’єктів господарювання, що належать до державного сектору економіки (далі - підприємство), складається на рік з поквартальною розбивкою та відображає очікувані фінансові результати в запланованому році.
( Абзац перший пункту 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 15161 від 10.10.2023 )
Фінансовий план складається за формою згідно з додатком 1 до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02 березня 2015 року № 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 березня 2015 року за № 300/26745 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 13 липня 2022 року № 2076) (далі - Порядок), і подається у системі електронної звітності і за допомогою СЕВ ОВВ із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

................
Перейти до повного тексту