- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЛІЦЕНЗІЙНА ПАЛАТА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ГЕОЛОГІЇ І ВИКОРИСТАННЮ НАДР
Н А К А З
N 33/58 від 08.04.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 квітня 1999 р. за N 258/3551 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держпідприємництва
31/51 від 13.02.2001 )
Про затвердження Інструкції про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин та контроль за їх дотриманням
Відповідно до статті
4 Закону України
"Про підприємництво",
Кодексу України про надра та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.98
N 1020 "Про порядок ліцензування підприємницької діяльності" і згідно з Положенням про Ліцензійну палату України, затвердженим Указом Президента України від 16.07.97 N 648/97,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин та контроль за їх дотриманням (додається).
2. Управлінню ліцензування економічної діяльності Ліцензійної палати України (Єфремов О.В.), Головному управлінню використання надр Держкомгеології України (Бєльський В.Г.) в установленому порядку:
2.1. Подати Інструкцію в п'ятиденний термін на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України.
2.2. Довести до відома працівників управлінь та самостійних відділів Ліцензійної палати України, представництв Ліцензійної палати в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, Головних управлінь та територіальних підрозділів Держкомгеології України Інструкцію про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин та контроль за їх дотриманням.
3. Управлінню контролю за процедурами ліцензування і реєстрації Ліцензійної палати України (Апатенко О.П.), Головному управлінню використання надр (Бєльський В.Г.) та Головному управлінню державного геологічного контролю (Лютий Г.Г.) Держкомгеології України передбачати у планах-графіках робіт перевірку суб'єктів підприємницької діяльності щодо дотримання умов та правил провадження підприємницької діяльності з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин.
4. Головному управлінню використання надр Держкомгеології України (Бєльський В.Г.) забезпечити публікацію "Інструкції про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин та контроль за їх дотриманням" в засобах масової інформації.
5. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Ліцензійної палати України та Держкомгеології України від 29.12.95
N 7-ЛП/117 "Про затвердження Інструкції про застосування Порядку надання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами та про умови і правила здійснення підприємницької діяльності з використання надр та контроль за їх дотриманням", зареєстрований Міністерством юстиції України 10.04.96 за N 180/1205.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Ліцензійної палати України Музичука В.Т. та заступника голови Держкомгеології України Ткача І.В.
Голова Ліцензійної палати України Голова Держкомгеології України | С.І.Третьяков С.В.Гошовський |
Затверджено
Наказ Ліцензійної палати України
та Держкомгеології України
08.04.99 N 33/58
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 квітня 1999 р.
за N 258/3551
Інструкція про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин та контроль за їх дотриманням
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України
"Про підприємництво",
Кодексу України про надра та постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 1998 р.
N 1020 "Про порядок ліцензування підприємницької діяльності" і визначає умови і правила провадження підприємницької діяльності з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин у межах території України, її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони.
1.2. Дія інструкції поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин, незалежно від форм власності на них.
1.3. Ліцензуванню підлягають такі види підприємницької діяльності:
1.3.1. Пошук (розвідка) корисних копалин (додаток 1), що виконується за єдиними для Державного фонду надр України принципами підрахунку, геолого-економічної оцінки і обліку запасів корисних копалин відповідно до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 5 травня 1997 р.
N 432.
1.3.2. Експлуатація родовищ корисних копалин (додаток 2), яка визначається Класифікацією видів економічної діяльності, затвердженою наказом Держстандарту України від 22.10.96
N 441.
1.4. Ліцензія видається на підприємницьку діяльність з пошуку (розвідки) та експлуатації одного або кількох видів корисних копалин, одного або кількох видів робіт.
2. Умови та правила провадження підприємницької діяльності з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин
2.1. Підприємницька діяльність з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин здійснюється:
технологічними засобами, технічний стан та конструктивні особливості яких відповідають вимогам нормативно-технічної документації, вимогам з охорони праці та охорони довкілля;
з веденням геологічної, геофізичної, маркшейдерської і виконавчо-технічної документації, збереженням її, а також зразків гірських порід і руд, дублікатів проб; з повнотою вивчення геологічної будови надр, гірничо-технічних, гідрогеологічних та інших умов експлуатації розвіданих родовищ, з достовірністю визначення кількості та якості запасів усіх корисних копалин і наявних у них компонентів, які регламентуються Інструкцією про зміст, оформлення і порядок подання на розгляд Державної комісії по запасах корисних копалин при Державному комітеті України по геології і використанню надр матеріалів геолого-економічних оцінок родовищ металічних і неметалічних корисних копалин, затвердженою наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин від 04.09.95
N 35 і зареєстрованою Міністерством юстиції України 01.11.95 за N 394/930;
з веденням робіт методами і способами, які б виключали невиправдані втрати корисних копалин, зниження їх якості, надмірне руйнування грунтового покриву та забруднення довкілля (КНД 41-5804046-200-91, КНД 41-5804046-201-91);
з таким розміщенням видобутих гірських порід і корисних копалин, яке б шкідливо не впливало на довкілля, відповідно до Закону України
"Про відходи".
2.2. Підприємницька діяльність з пошуку (розвідки) родовищ корисних копалин повинна здійснюватися відповідно до вимог нормативно-правових актів, які визначають порядок геологічного вивчення окремого виду корисних копалин.
2.3. Підприємницька діяльність з експлуатації родовищ корисних копалин повинна забезпечувати повноту вилучення, комплексність та раціональність видобування корисних копалин згідно з технічними проектами, технологічними схемами, регламентами, затвердженими в установленому порядку (для діючих підприємств), та рекомендаціями геологічних звітів з розвідки родовищ, які визначені до експлуатації, і протоколів Державної комісії України по запасах корисних копалин про затвердження запасів мінеральної сировини.
2.4. У разі необхідності проводиться перевірка відомостей, які містяться у документах на отримання ліцензії, та спроможності виконання заявником ліцензійних умов провадження підприємницької діяльності.
3. Права та обов'язки суб'єкта підприємницької діяльності
3.1. Права:
3.1.1. Здійснювати відповідно до виданої ліцензії підприємницьку діяльність з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин у межах конкретної ділянки надр при наявності спеціального дозволу на користування цією ділянкою, виданого суб'єкту підприємницької діяльності, відповідно до Порядку надання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.95
N 709.
3.1.2. Отримувати від Державного інформаційного геологічного фонду Держкомгеології України геологічну та нормативно-технічну інформацію для провадження робіт з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин на умовах згідно з Положенням про порядок розпоряджання геологічною інформацією, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.95
N 423.
3.1.3. Оскаржувати у судовому порядку рішення про зупинення дії ліцензії або її анулювання.
3.2. Обов'язки:
3.2.2. Надавати органам, які здійснюють контроль за виконанням ліцензійних умов:
доступ до об'єктів, на яких провадиться підприємницька діяльність з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин;
усі потрібні для здійснення перевірок матеріали.
4. Контроль за дотриманням ліцензійних умов
4.1. Контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності ліцензійних умов провадження діяльності з пошуку (розвідки) та експлуатації родовищ корисних копалин здійснюють Держкомгеології України, Ліцензійна палата України та їх представництва.
4.1.1. Планові перевірки здійснюються не більше одного разу на рік. Непланові - у разі:
звернення замовника робіт;
усунення недоліків, які виявлені у ході планової перевірки, з метою вирішення питання поновлення дії ліцензії;
подання до Держкомгеології України від органів державної та виконавчої влади, правоохоронних органів, засобів масової інформації матеріалів щодо порушення умов і правил провадження підприємницької діяльності, яка підлягає ліцензуванню.
4.1.2. Проведення планової перевірки здійснюється за умови письмового попередження суб'єкта підприємницької діяльності у термін не пізніше ніж за 10 календарних днів.
4.2. Дія ліцензії може бути зупинена у разі:
порушення суб'єктом підприємницької діяльності ліцензійних умов;
невиконання суб'єктом підприємницької діяльності у визначений термін розпоряджень Ліцензійної палати України або Держкомгеології України щодо дотримання ліцензійних умов.
4.2.1. У разі усунення у визначений термін порушень, що привели до зупинення дії ліцензії, Держкомгеології України приймає рішення про поновлення її дії.
4.3. Рішення про анулювання ліцензій приймає Держкомгеології України у разі:
виявлення недостовірних відомостей у заяві на видачу ліцензії чи в документах, що додаються до неї;
передачі суб'єктом підприємницької діяльності ліцензії іншій особі;
повторного або грубого порушення суб'єктом підприємницької діяльності ліцензійних умов;
несвоєчасного повідомлення суб'єктом підприємницької діяльності щодо зміни свого місцезнаходження або найменування юридичної особи (якщо ця зміна пов'язана з реорганізацією).
................Перейти до повного тексту