- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2019 р.
за № 210/33181
Про затвердження Положення про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України та Інструкції про порядок видачі посвідчень учасників бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" і листів талонів на право одержання ветераном війни проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
Відповідно до
Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 (із змінами),
Положення про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 1995 року № 16,
Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 (із змінами), та з метою забезпечення соціального захисту учасників бойових дій, які перебувають на обліку в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 768 від 09.12.2022 )
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України;
2. Директору Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, начальникам територіальних органів Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, територіальних підрозділів, підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити організацію роботи з видачі посвідчень учасників бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" і листів талонів на право одержання ветераном війни проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості.
3. Директору Фінансово-економічного департаменту - головному бухгалтеру Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України вживати заходів щодо планування коштів для забезпечення бланками посвідчень учасників бойових дій, нагрудними знаками "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листами талонів на право одержання ветераном війни проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості за заявками Департаменту забезпечення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
4. Начальнику Департаменту забезпечення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України вживати заходів щодо забезпечення бланками посвідчень учасників бойових дій, нагрудними знаками "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листами талонів на право одержання ветераном війни проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості за заявками Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та ведення їх загального обліку.
5. Директору Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
6. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 19 січня 2018 року № 28 "Про затвердження Положення про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України та Інструкції про порядок видачі посвідчень учасників бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" і листів талонів на право одержання ветераном війни і особою, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2018 року за № 168/31620.
7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Служби генерал-лейтенант |
Л.О. Євдоченко |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Голови Спільного представницького органу об’єднань профспілок Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Голова комісії з ліквідації, перший заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Міністр соціальної політики України |
О.О. Шубін О. Мірошниченко Р.В. Іллічов І.В. Мальцев А. Рева |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв’язку
та захисту інформації України
06 лютого 2019 року № 63
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2019 р.
за № 210/33181
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
1. Комісія з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі - Комісія) створюється в Адміністрації Держспецзв’язку для розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій.
2. Завданнями Комісії є:
1) надання статусу учасника бойових дій громадянам із числа військовослужбовців Держспецзв’язку, на яких поширюється дія
Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
2) позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, щодо яких Комісією прийнято рішення про надання статусу учасника бойових дій.
3. До складу Комісії входять голова - перший заступник Голови Держспецзв’язку, заступник голови - заступник Голови Держспецзв’язку, члени - представники кадрового, фінансового та юридичного підрозділів, керівники інших структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв’язку, Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, секретар - посадова особа Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Держспецзв’язку.
Персональний склад Комісії затверджується наказом Адміністрації Держспецзв’язку.
4. Голова Комісії:
очолює Комісію, здійснює загальне керівництво Комісією та забезпечує організацію її роботи;
організовує в межах своїх повноважень взаємодію Комісії з органами державної влади;
підписує протоколи та рішення, які приймає Комісія;
бере участь у заходах щодо висвітлення діяльності Комісії.
5. Секретар Комісії:
організовує підготовку засідання Комісії та повідомляє членів Комісії та інших заінтересованих осіб про час і дату його проведення;
готує матеріали, які подаються на розгляд Комісії;
веде та оформлює протокол засідання Комісії;
готує необхідні документи для надіслання до міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до
Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - міжвідомча комісія) у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання.
6. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться у разі наявності документів для розгляду. Періодичність проведення засідань визначає голова Комісії.
7. Засідання Комісії веде її голова, у разі відсутності голови Комісії - заступник голови Комісії.
У разі відсутності голови Комісії та його заступника роботу Комісії на її засіданнях очолює член Комісії, якого головуючим обирає наявний на засіданні склад Комісії.
8. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комісії, вважається правоможним, якщо за нього проголосувало не менше половини її членів.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії (головуючого на засіданні Комісії). Секретар Комісії не бере участі у голосуванні.
9. Рішення з усіх розглянутих Комісією питань оформлюється протоколом протягом 3 робочих днів з дня проведення засідання.
Протокол підписують голова та секретар Комісії, а також усі члени Комісії.
У разі незгоди з прийнятим рішенням член Комісії письмово викладає свої заперечення у рапорті (службовій записці), що додається до протоколу засідання і є його невід’ємною частиною.
10. Рішення Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі - Рішення Комісії) за формою згідно здодатком 1 до цього Положення підписується головою і секретарем Комісії та скріплюється каучуковою печаткою з написом "Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Ідентифікаційний код 34620942 № 2" із зображенням Державного Герба України.
Протоколи та Рішення Комісії, документи, на підставі яких Комісія прийняла рішення про надання, відмову у наданні або позбавлення громадян статусу учасника бойових дій, долучаються до відповідної номенклатурної справи, що ведеться у Департаменті кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Держспецзв’язку.
Копія Рішення Комісії надсилається (передається) секретарем Комісії за місцем проходження військової служби у Держспецзв’язку для долучення до особової справи військовослужбовця.
11. У разі прийняття Комісією рішення про відмову у наданні статусу учасника бойових дій така інформація доводиться секретарем Комісії письмово до відома начальника (керівника) структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв’язку, начальника (керівника) територіального органу Адміністрації Держспецзв’язку, Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, територіального підрозділу, підрозділу урядового фельд’єгерського зв’язку, закладу, установи і організації Держспецзв’язку (далі - начальник підрозділу Держспецзв’язку) або військовослужбовця, який подав рапорт.
У разі прийняття Комісією рішення про позбавлення статусу учасника бойових дій особі, щодо якої прийнято таке рішення, надсилається (видається) письмове повідомлення із зазначенням причин такого рішення і роз’ясненням порядку його оскарження.
( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 893 від 13.10.2023 )
12. Комісія розглядає:
рапорти військовослужбовців Держспецзв’язку про визнання їх учасниками бойових дій відповідно до
Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
довідки, оформлені згідно з додатком 1, 4 або 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 (далі - Порядок), та документи, які є підставою для надання військовослужбовцям Держспецзв’язку статусу учасника бойових дій, зазначені в пункті 17 цього Положення;
( Абзац третій пункту 12 в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 768 від 09.12.2022 )
рапорти військовослужбовців Держспецзв’язку, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та самостійно звернулися до Комісії про визнання їх учасниками бойових дій, у разі неподання начальниками підрозділів Держспецзв’язку до Комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій;
( Абзац четвертий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 768 від 09.12.2022 )
рапорти (заяви) про визнання учасниками бойових дій та інші документи осіб, питання щодо яких повторно виноситься на розгляд Комісії за рішенням Голови Держспецзв’язку або посадової особи, яка виконує його обов’язки;
рапорти (заяви) осіб про позбавлення їх статусу учасника бойових дій із зазначенням причин та інші документи, передбачені в пункті 20 цього Положення.
13. Начальники підрозділів Держспецзв’язку своєчасно готують та подають на розгляд Комісії довідки, оформлені згідно з додатком 1, 4 або 6 до Порядку, разом з документами, зазначеними в пункті 17 цього Положення:
( Абзац перший пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 768 від 09.12.2022 )
у місячний строк після завершення військовослужбовцями виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
після закінчення 30 календарних днів здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях;
не раніше ніж через 30 календарних днів після призначення військовослужбовців на відповідні посади до підрозділів Держспецзв’язку, розташованих безпосередньо у районі проведення антитерористичної операції;
протягом 30 календарних днів з дня участі військовослужбовців, які беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, у виконанні бойових (службових) завдань, у проведенні розвідувальних заходів, отримання травм (поранень, контузій, каліцтв).
( Пункт 13 доповнено абзацом п'ятим згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 768 від 09.12.2022; в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 893 від 13.10.2023 )
Довідки, оформлені згідно з додатком 1, 4 або 6 до Порядку, подають:
( Абзац пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 768 від 09.12.2022 )
за підписом начальників підрозділів Держспецзв’язку - щодо військовослужбовців підрозділу Держспецзв’язку;
за підписом Голови Держспецзв’язку або посадової особи, яка виконує його обов’язки,- щодо військовослужбовців Адміністрації Держспецзв’язку, начальників (керівників) територіальних органів Адміністрації Держспецзв’язку, Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, територіальних підрозділів, закладів, установ і організацій Держспецзв’язку.
Начальник підрозділу Держспецзв’язку доопрацьовує неналежним чином оформлені документи у разі їх повернення Комісією та повторно надсилає їх на розгляд Комісії.
У разі неподання начальником підрозділу Держспецзв’язку у визначений абзацами другим - п’ятим цього пункту строк до Комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до Комісії.
( Абзац десятий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
№ 768 від 09.12.2022 )
14. Документи, зазначені в абзацах другому - п’ятому пункту 12 цього Положення, у разі надходження до Комісії реєструють у журналі реєстрації рапортів про визнання військовослужбовців Держспецзв’язку учасниками бойових дій, форму якого наведено в додатку 2 до цього Положення.
Документи, зазначені в абзаці шостому пункту 12 цього Положення, у разі надходження до Комісії реєструють у журналі реєстрації документів, поданих до Держспецзв’язку для позбавлення статусу учасника бойових дій, форму якого наведено в додатку 3до цього Положення.
15. Комісія у місячний строк з дня надходження документів до Адміністрації Держспецзв’язку розглядає рапорти (заяви), довідки та інші документи, що надійшли, і приймає рішення щодо надання (відмови у наданні, позбавлення) статусу учасника бойових дій.
16. Комісія має право:
надсилати запити до відповідних архівних установ, повідомивши про це особу або начальника підрозділу Держспецзв’язку;
................Перейти до повного тексту