1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 229 від 23.11.93 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
27 грудня 1993 р.
за N 198
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінпраці та соцполітики N 161/137 від 06.04.2001 )
Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами МОЗ N 137 від 18.08.94 N 274 від 04.09.96 N 5 від 11.01.97 N 101 від 10.05.2000 )
З метою вдосконалення системи плати праці працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення та у відповідності з постановами Кабінету Міністрів України від 25.01.93 N 44, 45 і постанови від 02.06.93 N 393 за погодженням з Міністерством соціального захисту населення, Міністерством праці, Міністерством фінансів та ЦК профспілки працівників охорони здоров'я України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 1 вересня 1993 року Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення (додається).
2. Керівникам органів і закладів охорони здоров'я і соціального захисту населення забезпечити умови оплати, передбачені Інструкцією.
3. Вважати такими, що втратили чинність, наказ МОЗ України від 19.03.92 N 51 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників охорони здоров'я та соціального забезпечення України" зі змінами і доповненнями, внесеними наказами МОЗ України від 28.05.92 N 91 і від 23.11.92 N 168, та наказом МОЗ України від 23.02.93 N 35 "Про оплату праці працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки".
Міністр Ю.П.Спіженко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони
здоров'я України
від 23.11.93 N 229
ІНСТРУКЦІЯ
Про порядок обчислення заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення
( З 1 червня 1996 року Інструкція застосовується з урахуванням розмірів схемних посадових та посадових окладів (ставок заробітної плати), затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України N 274 від 04.09.96 )
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення (далі Інструкція) розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 р. N 44 "Про оплату праці працівників бюджетних установ і організацій на основі Єдиної тарифної сітки" і наказу Міністерства охорони здоров'я України (далі МОЗ) від 23.02.93 N 35 "Про оплату праці працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки" з подальшими змінами та доповненнями.
1.1.1. Умови оплати праці передбачені цією Інструкцією застосовуються при обчисленні заробітної плати таких категорій працівників:
- медичних та фармацевтичних працівників, фахівців, службовців та робітників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, бюро медичної статистики, будинків відпочинку, пансіонатів, туристських баз, оздоровчих таборів, будинків творчості, профілакторіїв та будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, територіальних та реабілітаційних центрів по обслуговуванню самотніх, відділень соціальної допомоги вдома незалежно від відомчого підпорядкування (надалі "працівники охорони здоров'я та соціального захисту населення".
1.2. Умови оплати праці, передбачені цією Інструкцією, застосовуються для працівників, які допущені у встановленому порядку до медичної та фармацевтичної діяльності, відповідно до наказу МОЗ України від 25.12.92 N 195 "Про затвердження Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю" з подальшими змінами і доповненнями, а також до фахівців, що прирівняні за оплатою праці до медичних та фармацевтичних працівників (психологи, біологи, зоологи).
1.3. Зазначені в Інструкції посадові оклади є державними гарантіями мінімальних рівнів оплати праці для конкретних професійно-кваліфікаційних груп працівників, які перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров'я всіх форм власності, при додержанні встановленої законодавством про працю тривалості робочого часу та виконанні працівником посадових обов'язків (норм праці).
У тому разі, коли встановлені Інструкцією ставки (оклади) працівників з урахуванням надбавок та пільг будуть нижчі від діючих ставок (окладів) з урахуванням надбавок та пільг, цим працівникам на період роботи в даному закладі на даній посаді зберігається діючий розмір посадового окладу.
1.4. Оплата праці керівників, спеціалістів, службовців та робітників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, що не передбачені цією Інструкцією (транспорту, зв'язку, сільського господарства, комунального обслуговування та інших), здійснюється відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей народного господарства.
1.5. Посадові оклади (ставки), що передбачені цією Інструкцією, встановлюються з урахуванням кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації на підставі штатного розпису (додаток N 1).
Оплата праці працівників здійснюється пропорційно відпрацьованому часу, виходячи з посадового окладу, або в залежності від виробітку і відрядних розцінок з урахуванням доплат, підвищень та надбавок, передбачених діючим законодавством. Заробіток працівника граничними розмірами не обмежується.
1.6. З керівниками та спеціалістами, які мають високу кваліфікацію, можуть укладатися контракти згідно з чинним законодавством.
При визначенні посадових окладів керівників закладів охорони здоров'я і соціального захисту населення та їх заступників - лікарів (провізорів), розміри їх схемних посадових окладів можуть бути не нижчими від тих, які передбачені цією Інструкцією для лікарів (провізорів) - керівників структурних підрозділів, а при відсутності у закладах структурних підрозділів - не нижчими від окладів, що передбачені для лікарів (провізорів) відповідної кваліфікації.
1.7. Розміри доплат за роботу у нічний час, суміщення посад (професій) та інші доплати та надбавки визначаються адміністрацією закладів за погодженням з профспілковими комітетами за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються у розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.
Визначення розміру заробітної плати проводиться у всіх випадках окремо за основною посадою, суміщенням та заміщенням (видах робіт).
1.8. З метою стимулювання роботи працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, які працюють у селі, місцевим Радам народних депутатів надано право встановлювати за рахунок власних коштів вищі посадові оклади, за ті, що передбачені даною Інструкцією.
1.9. Зміни розмірів посадових окладів, підвищень, надбавок, що визначають заробітну плату працівників, проводяться з моменту (з дня):
1.9.1. призначення на посаду фахівця відповідної кваліфікації;
1.9.2. присвоєння кваліфікаційної категорії, розряду, почесного звання - з дня їх встановлення, присвоєння.
1.9.2.1. Днем присвоєння є: почесних звань - дата Указу Президії Верховної Ради СРСР, Верховної Ради України, Ради Міністрів Республіки Крим, почесного звання "Заслужений працівник охорони здоров'я" - з дати присвоєння, виплата за яке передбачена з 01.04.91 р.
1.9.2.2. Кваліфікаційної категорії - дата наказу відповідного органу (закладу) про затвердження рішення атестаційної комісії.
1.9.2.3. Розряду - дата наказу по закладу.
1.9.3. При присудженні вченого ступеня - з дня винесення Вищою атестаційною комісією рішення про видачу диплома.
1.9.4. При збільшенні або зменшенні обсягу роботи - з дня зміни у встановленому порядку планових показників.
1.9.5. Досягнення відповідного стажу безперервної роботи, який дає право на отримання надбавки.
1.10. Керівник закладу несе дисциплінарну та матеріальну відповідальність за своєчасне та правильне визначення розміру заробітної плати працівників.
При встановленні факту неправильної оплати праці керівник закладу зобов'язаний вживати заходів до негайного виправлення помилок та виплати працівнику належної йому суми за весь час неправильної оплати, а також визначити ступінь дисциплінарної та матеріальної відповідальності інших осіб, винних у цьому.
II. ТАРИФНІ РОЗРЯДИ ПРАЦІВНИКІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
1. Визначення схемних посадових окладів лікарів
N п/п Посади спеціалістів Тарифний
розряд
( Пункт 1.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.1. Лікарі-хірурги всіх найменувань (*) і ліка-
рі-ендоскопісти, лікарі-анестезіологи-реа-
німатологи, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії



20
19
18
17
( Пункт 1.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.2. Лікар-інтерн, лікар-стажист хірургічного
профілю

16
( Пункт 1.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.3. Лікарі інших спеціальностей, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

19
18
17
16
( Пункт 1.4 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.4. Лікар-інтерн, лікар-стажист 15
------------------------
* Лікарі-хірурги всіх найменувань:
Лікар-хірург, лікар-камбустіолог, лікар пластичної хірургії, лікар-проктолог, лікар-травматолог-ортопед, лікар-уролог, лікар-нейрохірург, лікар-хірург судинний, лікар-хірург серця і крупних судин, лікар-онколог, лікар-онкохірург, лікар-радіолог, лікар-стоматолог-хірург стоматологічних відділень (палат), лікар-акушер-гінеколог, лікар-рентгенолог, який здійснює хірургічні втручання із застосуванням рентгенівської апаратури в умовах стаціонара, лікар-офтальмолог, лікар-отоларинголог, лікар-онкоотоларинголог, лікар-кардіохірург, лікар-трансплантолог.
( Пункт 1.5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 1.5. Схемні посадові оклади, що відповідають присвоєному тарифному розряду лікарів-хірургів всіх найменувань, лікарів-анестезіологів-реаніматологів та лікарів-ендоскопістів, підвищуються до 40 відсотків від схемного посадового окладу за здійснення оперативних втручань у залежності від обсягу, складності і характеру їх праці.
1.6. Лікарям всіх спеціальностей (провізорам), які отримали диплом з відзнакою після закінчення медичних інститутів (університетів, академій), схемний посадовий оклад, що відповідає присвоєному тарифному розряду, підвищується протягом 5 років на 18 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
1.7. Тарифні розряди інспекторів-лікарів територіальних об'єднань санаторіїв, а також спеціалістів з вищою немедичною освітою (психологи, біологи, ентомологи, зоологи та інші) і спеціалістів, які допущені до заняття лікарських посад, встановлюються на рівні тарифних розрядів, передбачених для лікарів інших спеціальностей (пункт 13).
1.8. Тарифні розряди лікарів медичних відділів протезно-ортопедичних підприємств та об'єднань встановлюються згідно з пунктом 1.1.
1.9. Тарифні розряди, передбачені пунктами 1.1 та 1.3., встановлюються по посадах лікарів усіх найменувань незалежно від типу закладу та місця його розташування.
1.10. Лікарям медико-соціальних експертних комісій (далі МСЕК) Центрів (бюро) медико-соціальних експертиз, що виїжджають у неробочий час на засідання комісій поза місце постійної роботи, встановлюється доплата за фактичний час перебування у дорозі від місцезнаходження МСЕК або центру (бюро) до місця проведення засідань та назад з розрахунку посадового окладу. Ця доплата не пов'язана з продуктивною працею і має компенсаційний характер. Тому час перебування у дорозі до робочого часу не включається. Вказана доплата не оподатковується і не враховується при обчисленні всіх видів середньої заробітної плати.
( Пункт 2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
2. Визначення схемних посадових окладів лікарів-керівників структурних підрозділів
2.1. Лікарям-керівникам структурних підрозділів (відділень, кабінетів, лабораторій, відділів та інших) встановлюються тарифні розряди лікарів відповідної кваліфікаційної категорії з підвищенням схемного посадового окладу, який відповідає цьому тарифному розряду, на 45-135 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати в залежності від обсягу роботи.
2.2. Завідуючим підстанціями швидкої медичної допомоги схемні посадові оклади, що відповідають присвоєному тарифному розряду, підвищуються на 45-135 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати в залежності від напруженості і обсягу роботи:
2.2.1. На 45 відсотків - підстанції третьої категорії, в штатному розкладі яких є 2-5 виїзних бригад швидкої медичної допомоги (40-120 чоловік персоналу).
2.2.2. На 90 відсотків - підстанції другої категорії, в штатному розкладі яких є 6-12 виїзних бригад швидкої медичної допомоги (120-240 чоловік персоналу).
2.2.3. На 135 відсотків - підстанції першої категорії, в штатному розкладі яких є понад 12 виїзних бригад швидкої медичної допомоги (понад 240 чоловік персоналу).
2.3. Керівникам обласних (міських) центрів (бюро) медико-соціальної експертизи, головним експертам медико-соціальної експертизи області, міста встановлюється 21 тарифний розряд; лікарям-головам обласних, центральних міських медико-соціальних експертних комісій - 20 тарифний розряд.
2.4. Лікарям-головам районних, міжрайонних та міських МСЕК посадові оклади лікарів відповідної кваліфікаційної категорії підвищуються на 135 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
2.5. Лікарям-головам лікувально-льотних та лікувально-консультаційних комісій, міським, районним педіатрам, старшим лікарям станцій швидкої медичної допомоги і гірничорятувальних частин встановлюється тарифний розряд за пунктом 1,3 з підвищенням схемного посадового окладу, який відповідає присвоєному тарифному розряду, на 90 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
2.6. Завідуючим відділеннями соціальної допомоги вдома (в залежності від кількості осіб, які обслуговуються) встановлюються такі тарифні розряди:
До 160 - 15
160-320 - 16
320-480 - 17
480-640 - 18
понад 640 - 19
3. Тарифні розряди середнього медичного персоналу
Назва посади Тарифний
розряд
1 2 3
( Пункт 3.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.1. Медичні сестри, рентгенлаборанти, інструктори,
медичні статистики, зубні техніки; дієтичні
сестри, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії



14
13
12
11
( Пункт 3.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.2. Акушерки, медичні сестри: операційні, відділень
(палат) анестезіології-реанімації, реанімації
та інтенсивної терапії, пологових будинків
(відділень, палат), відділень (палат) новона-
роджених та недоношених дітей, станцій (відді-
лень) швидкої медичної допомоги та невідкладної
медичної допомоги; медичні сестри-аудіо-
метристки, медсестри-оптометристки;
помічники: санітарного лікаря, лікаря-епідеміо-
лога, лікаря-паразитолога, ентомолога; фельдше-
ри, лаборанти (фельдшери-лаборанти), які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії











15
14
13
12
( Пункт 3.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.3. Зубні лікарі, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

16
15
14
13
( Пункт 3.4 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.4. Медичні реєстратори, дезинфектори 10
3.5.
( Пункт 3.5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Старшим: медичним сестрам, фельдшерам, акушеркам, зубним технікам та іншим посадові оклади, що відповідають присвоєному тарифному розряду, підвищуються на 27 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
3.6.
( Пункт 3.6 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Схемні посадові оклади керівників закладів охорони здоров'я та їх структурних підрозділів із числа середнього медичного персоналу, що відповідають присвоєним тарифним розрядам, підвищуються на 36-90 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
( Пункт 3.7 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 3.7. Схемні посадові оклади, що відповідають присвоєним тарифним розрядам зубних техніків та інших працівників, які виконують зуботехнічні роботи із застосуванням дорогоцінних матеріалів, підвищуються на 145 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
3.8. Старшим медичним сестрам, медичним сестрам та медичним реєстраторам МСЕК, центрів (бюро), що виїжджають у неробочий час на засідання комісій за межі постійної роботи, встановлюється доплата за фактичний час перебування в дорозі від місцезнаходження центрів (бюро) медико-соціальних експертиз до місця засідання і назад з розрахунку посадового окладу.
Ця доплата не пов'язана з продуктивною працею і має компенсаційний характер. Тому час перебування у дорозі до робочого часу не включається. Вказана доплата не оподатковується і не враховується при обчисленні всіх видів середньої заробітної плати.
4. Тарифні розряди молодшого медичного персоналу
N
п/п
Назва посади Тарифний
розряд
( Пункт 4.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
4.1. Молодший медичний персонал:
санітарки операційних, перев'язувальних, палат-
ні, молодші медичні сестри по догляду за хво-
рими



10
( Пункт 4.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
4.2. Сестра-хазяйка 10
( Пункт 4.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
4.3. Інший молодший медичний персонал 9
4.4. Схемні посадові оклади, що відповідають встановленому розряду молодшого медичного персоналу (санітарок-прибиральниць), який застосовує у роботі дезинфікуючі засоби, підвищуються на 10 відсотків.
( Пункт 5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
5. Тарифні розряди працівників служб милосердя та відділень соціальної допомоги вдома самотнім непрацездатним громадянам
5.1. Соціальні працівники, що мають:
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

13
12
10
5.2. Молодша сестра милосердя 8
( Пункт 6 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
6. Тарифні розряди керівних працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення
N
п/п
Назва посади Тарифний розряд
I II III IV V
6.1. Керівник (головний
лікар, директор,
начальник, заві-
дуючий)



22



21



20



19



18
6.2. Головний бухгалтер 18 18 17 17 16
6.3. Головна медична
сестра
17 16 16 15 15
6.4. Завідуючий аптекою
(структурний під-
розділ лікувально-
профілактичного
закладу)
- провізор
- фармацевт





18
17





17
16





16
15





15
14





-
-
6.5. Начальник планово-
економічного від-
ділу


17


17


16


16


-
6.6. Головні спеціаліс-
ти

17

17

16

16

-
6.7. Завідуючий молоч-
ною кухнею

16

16

15

15

14
6.8. Начальники служб,
відділів (крім
планово-економіч-
ного відділу), на-
чальник штабу ци-
вільної оборони
16 16 15 15 -
6.9. Заступникам керівників закладів (структурних підрозділів) схемні посадові оклади встановлюються на 5 - 15 відсотків нижче схемного посадового окладу відповідного керівника , а саме:
заступникам керівника - лікарям - на 5 відсотків;
заступникам керівника з економічних питань - на 10 відсотків;
іншим заступникам - на 15 відсотків.
6.10. Посадові оклади заступників керівників структурних підрозділів, для яких не передбачені оклади цією Інструкцією, встановлюються на 10-20 відсотків нижче окладів керівників відповідних підрозділів.
6.11. Керівникам лепрозоріїв, лікарських здоровпунктів, лікарських амбулаторій встановлюється 18-й тарифний розряд; керівникам жіночих консультацій, які не входять до складу інших лікувально-профілактичних закладів - 17 тарифний розряд.
6.12. Керівникам самостійних територіальних медичних об'єднань та об'єднань санаторіїв тарифні розряди встановлюються на рівні найвищих тарифних розрядів керівників закладів із числа тих, які входять до об'єднання, з підвищенням посадових окладів керівників на 117 і 144 відсотки від рівня мінімальної заробітної плати.
6.13. Головним лікарям територіальних медичних об'єднань встановлюються тарифні розряди на рівні найвищого тарифного розряду керівника закладу або організації із числа закладів і організацій, які входять до Територіального медичного об'єднання (далі ТМО).
6.14. Тарифні розряди керівних працівників, що передбачені у пункті 6 встановлюються відповідно до показників по віднесенню закладів охорони здоров'я до тарифних розрядів керівників, які визначені у додатку N 2.
( Пункт 7 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
7. Тарифні розряди працівників аптечних закладів
N
п/п
Назва посади Тарифний
розряд
7.1. Старший провізор, провізор контрольно-аналітич-
ної лабораторії, провізор-аналітик ЦРА (пов'я-
заний з перевірками підвідомчої мережі), які
мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії




19
18
17
16
7.2. Провізори, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

18
17
16
15
7.3. Провізор-інтерн 14
7.4. Фармацевти, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

15
14
13
12
7.5. Лаборанти контрольно-аналітичної лабораторії,
які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії


14
13
12
11
7.6. Продавець оптики 11
7.7. Молодший фармацевт, продавець кіоска 10

7.8.
Інший персонал
Фасувальниця, санітарка-мийниця

9
7.9. Санітарки-мийниці, які використовують дезинфі-
куючі засоби

10
7.10. Посадові оклади провізорів, які зайняті виключно інформаційною роботою, встановлюються шляхом підвищення на 5 відсотків посадових окладів провізорів з відповідною категорією.
( Пункт 8 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
8. Тарифні розряди керівних працівників аптечних закладів
N
п/п
Назва посади Тарифний розряд
I II III IV V



8.1.
I. Аптечні заклади
(крім баз, скла-
дів)
Керівник (завідую-
чий)




19




18




17




*)




16
8.2. Головний бухгалтер 17 16 15 14 13
8.3. Завідуючий відді-
лом:
- провізор
- фармацевт


17
16


16
15


16
14


-
-


-
-
8.4. Начальник госпо-
дарського відділу

10

10

-

-

-
-------------------------
*) Посадовий оклад завідуючого аптечним закладом встановлюється на 5 відсотків нижче посадового окладу, передбаченого 17 тарифним розрядом.
8.5. Посадові оклади заступників завідуючого аптечним закладом - провізора, фармацевта встановлюються відповідно на 10, 15 відсотків нижче посадового окладу завідуючого.
8.6. Посадові оклади заступників завідуючих відділами - провізорів, фармацевтів встановлюються на 5 відсотків нижче посадових окладів завідуючих відділами з відповідною освітою.
8.7. Посадові оклади завідуючих аптечними пунктами встановлюються на рівні 16 розряду для провізорів, 13 розряду - для фармацевтів.
При обсязі робіт аптечного пункту, коли товарообіг відповідає 17 (або вищому) тарифному розряду завідуючого аптекою, посадові оклади завідуючих аптечними пунктами - провізора, фармацевта встановлюються на 15 та 20 відсотків нижче посадового окладу відповідного тарифного розряду завідуючого аптекою.
8.8. Завідуючому кіоском з обсягом роботи нижче 30 тис.крб. (в роздрібних цінах на 01.01.92) встановлюється 12 тарифний розряд.
8.9. Посадові оклади керівних працівників аптечних закладів, (крім баз, складів), обсяг роботи яких перевищує в 2 рази показники, що відповідають 19 тарифному розряду керівників цих закладів, підвищуються на 10 відсотків, а при перевищенні показників в 3 рази - на 15 відсотків.
( Пункт 9 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
9. Тарифні розряди керівних працівників аптечних баз, складів
N
п/п
Назва посади Тарифний розряд
I II III IV V


9.1.
I. Аптечні бази,
склади
Завідуючий



20



19



18



17



16
9.2. Головний бухгалтер 18 17 16 15 14
9.3. Завідуючий відді-
лом:
- провізор
- фармацевт


18
17


17
16


16
15


16
14


*)
13
9.4. Начальник планово-
економічного від-
ділу


17


16


-


-


-
9.5. Начальники (заві-
дуючі) інших від-
ділів


14


13


12


12


12
-------------------------
*) Посадовий оклад завідуючого відділом - провізора аптечного складу, бази з річним товарообігом до 10 млн.крб. (в оптових цінах на 01.01.91) встановлюється на 5 відсотків вище посадового окладу, передбаченого 15 тарифним розрядом.
9.6. Посадовий оклад заступника завідуючого базою (складом) встановлюється на 10 відсотків нижче посадового окладу завідуючого.
9.7. Посадові оклади заступників завідуючих відділами - провізорів, фармацевтів встановлюються на 5 відсотків нижче посадових окладів завідуючих відділами з відповідною освітою.
9.8. Посадові оклади керівних працівників аптечних баз, складів обсяг роботи яких перевищує в 2 рази показники, що відповідають 20 тарифному розряду керівника бази (складу), підвищуються на 10 відсотків, а при перевищенні показників в 3 рази - на 15 відсотків.
9.9. Посадові оклади керівних працівників Центральної районної аптеки (далі ЦРА) (завідуючого ЦРА, його заступників, головного бухгалтера ЦРА, його заступника, завідуючих відділами та їх заступників), які здійснюють постачання аптек всього району, підвищуються:
- на 10 відсотків - при прикріпленні до ЦРА від 5 до 15
аптек;
- на 15 відсотків - при прикріпленні понад 15 аптек.
( Пункт 10 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
10. Тарифні розряди керівників, спеціалістів та службовців централізованих бухгалтерій при закладах охорони здоров'я та соціального захисту населення
Назва посади Тарифний
розряд
10.1. Керівник групи обліку 17
10.2. Провідний спеціаліст 16
10.3. Спеціаліст:
I категорії
II категорії

15
14
10.4. Спеціаліст 13
10.5. Старший касир 9
10.6. Касир 8
10.7. Головним бухгалтерам централізованих бухгалтерій встановлюються 17 - 20 тарифні розряди. При визначенні його тарифного розряду слід мати на увазі, що посадовий оклад головного бухгалтера, який відповідає встановленому тарифному розряду, не може перевищувати посадовий оклад заступника керівника-лікаря (за основною діяльністю), провізора закладу з найвищими показниками по віднесенню закладів охорони здоров'я до тарифних розрядів керівників. Заступнику головного бухгалтера посадовий оклад встановлюється на 5 - 15 відсотків нижче посадового окладу головного бухгалтера.
( Пункт 11 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
11. Тарифні розряди керівних працівників будинків відпочинку, будинків творчості, пансіонатів, туристських баз, профілакторіїв
Назва посади Тарифний розряд
I II III IV V
11.1. Директор (началь-
ник)

16

16

15

15

14
11.2. Головний бухгалтер 13 12 12 12 11
11.3. Начальник служби 12 11 - - -
11.4. Начальник відділу 11 10 - - -
11.5. Заступникам директорів (начальників) вказаних закладів посадові оклади встановлюються на 5-15 відсотків нижче посадового окладу керівника.
11.6. Оплата праці вихователів та помічників вихователів дитячих кімнат-майданчиків, будинків відпочинку і пансіонатів здійснюється у відповідності з наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 N 102 "Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти".
12. Тарифні розряди спеціалістів та службовців, які працюють в закладах охорони здоров'я
Назва посади Тарифний
розряд
1 2 3
( Пункт 12.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.1. Спеціалісти, які зайняті на роботах з рентге-
нівською, радіологічною, радіаційною, дозимет-
ричною, радіохімічною, лазерною, плазменою,
компресорною, вакуумною, електронною, телемет-
ричною, ультразвуковою апаратурою, приладами,
препаратами та обладнанням
Інженери:
I категорії
II категорії
без категорії
Техніки
I категорії
II категорії
без категорії







16
15
14

14
13
12
( Пункт 12.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.2. Інженери служб:
водопровідно-каналізаційної, газової, ліфтової,
енергетичної, кондиціонування повітря, опален-
ня, ремонту:
I категорії
II категорії
без категорії




15
14
13
( Пункт 12.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.3. Інженери всіх спеціальностей, економіст, бух-
галтер, бухгалтер-ревізор, юрисконсульт, вете-
ринарний лікар, зоотехнік, агроном:
Провідний
I категорії
II категорії
без категорії



16
15
14
13
( Пункт 12.4 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.4. Художник ектопротезного кабінету, художник-око-
протезист, редактор центру здоров'я, художник

9;10
( Пункт 12.5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.5. Гідрогеолог:
I категорії
II категорії
без категорії

14
13
12
( Пункт 12.6 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.6. Техніки всіх спеціальностей, ветеринарний
фельдшер, зоотехнік:
I категорії
II категорії
без категорії


10
9
8
( Пункт 12.7 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.7. Завідуючий виробництвом (шеф-кухар) 12;13;14
( Пункт 12.8 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.8. Завідуючі:
- центральним складом, канцелярією;
- друкарським бюро, копіювально-розмножувальним
бюро, фотолабораторією, експедицією, господарс-
твом, архівом, складом, гуртожитком, пральнею,
клубом;
- камерою схову, віварієм, кінним двором.

11



10
9
( Пункт 12.9 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.9. Старші: товарознавець, касир, інспектор, та-
бельник, перекладач-дактіолог, стенографістка
I категорії


9
( Пункт 12.10 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.10. Інші службовці:
- товарознавець, експедитор, секретар учбової
частини, касир, інспектор, агент по забезпечен-
ню, діловод, архіваріус, табельник, копіюваль-
ник, кресляр, обліковець, друкарка (всіх кате-
горій), секретар-стенографістка, секретар-інка-
сатор, комендант, паспортист, калькулятор, об-
ліковець, евакуатор, читець, секретар-друкарка,
стенографістка II категорії
- культпрацівник, акомпаніатор
- оператор диспетчерської служби
- диспетчер
- старший диспетчер
- оператор комп'ютерного набору
- старший оператор комп'ютерного набору
- черговий гуртожитку
Бібліотекар:
- провідний
- I категорії
- II категорії
- без категорії








7,8
10,11
6
7
9
6,7
8,9
4,5

14,15
12,13
10,11
9
( Пункт 12.11 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.11. Старші:
- виконавець робіт (начальник дільниці), майс-
тер, контрольний майстер


13
( Пункт 12.12 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.12. Майстер, контрольний майстер, механік, викон-
роб

12
12.13. Шеф-кухарю із числа працівників, який не звільнений від основної роботи, здійснюється доплата у розмірі 20 відсотків окладу (ставки).
( Пункт 13 розділу II втратив чинність крім підпунктів 13.1-13.3 на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 )
13. Тарифні розряди робітників, яким встановлюються місячні посадові оклади
Найменування професії Тарифний
розряд
1 2
Береговий: матрос, робітник
Береговий: матрос, робітник (старший)
Банник
Водій електро-автосаней
Водій транспортнозбиральних машин
Водій самохідних механізмів
Гардеробник, вахтер
Єгер
Єгер (старший)
Інструктор виробничого навчання робітників масових
професій (в майстернях закладів охорони здоров'я та
соціального захисту населення)
Опалювач
Кастелянша
Комірник
Комірник (старший)
Комірник на складах кислот та хімікатів
Контролер технічного стану автотранспортних засобів
Конюх
Кубівник
Кур'єр
Лісник
Ліфтер
Ліфтер при швидкості руху ліфтів:
від 2,5 до 5 метрів за сек.
від 5 до 7 метрів за сек.
більше 7 метрів за сек.
Кучер
Двірник
Робітник ритуальних послуг
Кіномеханік
I категорії
II категорії
III категорії
Оператор зв'язку всіх найменувань
Помічник вихователя
Телеграфіст, телефоніст міжміського телефонного
зв'язку
I кл.
II кл.
III кл.
Телефоніст міського (виробничого зв'язку)
I кл.
II кл.
Заправник
Вартівник
I кл.
II кл.
Гідрометспостерігач
Наглядач гідротехнічних споруд
Візник
Візник по вивезенню нечистот із вигребних ям
Візник по вивезенню нечистот та очищенню
вигребних ям ним самим
Маркірувальник
Машиніст по пранню та ремонту спецодягу (білизни)
Апаратник хімчистки спецодягу
Оператор апаратів мікрофільмування та копіювання
Добирач довідкового та інформаційного матеріалу
Оператор електронно-обчислювальних машин
Оператор обчислювальних машин
I категорії
II категорії
Оператор електронно-обчислювальних машин (старший)
Оператор копіювальних і розмножувальних машин:
- при одержанні копій на папері
- при виготовленні друкарських форм з текстових і
штрихових оригіналів
Палітурник документів
Підсобний (транспортний) робітник
Натирач підлоги
Натирач підлоги з цінних порід деревини
Приймальник золота стоматологічних установ
(підрозділів)
Перукар
Провідник по супроводженню вантажу
Робітник по благоустрою (на роботах по видаленню
нечистот вручну)
Робітник по обслуговуванню і поточному ремонту
будинків, споруд та обладнання
Садівник
Сатураторник
Склографіст (ротаторник)
Підсобний робітник
Ремонтник висотних частин будівель
Склопротиральник
Склопротиральник висотних будинків
Робітник по догляду за тваринами
Робітник по догляду за тваринами (мавпами)
Прибиральник територій
Прибиральник службових приміщень
Прибиральник виробничих приміщень
Прибиральник сміттєпроводу
Фотограф
Швачка
Вантажник
Електроосвітлювач
Робітники по наладці та ремонту електронного та
іншого особливо складного обладнання
Висококваліфіковані робітники, які зайняті на
особливо важливих і відповідальних роботах
Робітники, які зайняті комплексним обслуговуванням
і ремонтом будівель, споруд та обладнання:
при виконанні 2-5 професій
при виконанні 6 і більше професій
Медичний оптик
3
4
3
4
5
4
1
4
5


12,13
3
3
4
5
6
7,8
2
1
1
5
3

3
4
5
1
2
5

10
8,9
7,8
7,8
7


6,7
5,6
4,5

5,6
4,5
5,6

5
3
4
4
3
4

5
2
5
6
6
4
7

7
6
8

5

6
4
3
3
4

5;6
5
3

6

6
3
1
3
3
8
4
6
4
6
4
3
4
4
5
4
2
5

10,11

12


8
12
10,11
13.1. Прибиральникам виробничих та службових приміщень, які застосовують дезинфікуючі засоби, посадові оклади підвищуються на 10 відсотків.
( Підпункт 13.1 пункту 13 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
13.2. Машиністам по пранню та ремонту спецодягу (білизни) посадові оклади підвищуються на 20 відсотків.
( Підпункт 13.2 пункту 13 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
13.3. Працівникам сторожової охорони встановлюються доплати за роботу у нічний час у розмірі 35 відсотків годинної тарифної ставки.
( Підпункт 13.3 пункту 13 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )( Пункт 14 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
14. Місячні тарифні коефіцієнти робітників, які зайняті на вантажно-розвантажувальних роботах при семигодинному робочому дні
Найменування робіт Місячний
тарифний
коефіцієнт
14.1. При навантаженні (розвантаженні) у гарячому
стані металу, агломерату і шлаку , при навантаженні
(розвантаженні) руди, пеку, вугілля, вугільного
брикету, креозоту, подової і анодної маси, азбесту,
негашеного вапна та мінеральної вати, цементу, при
навантаженні (розвантаженні) на суднах шкідливих
для здоров'я вантажів, що змерзлись, і вантажів з
вагою одного місця понад 50 кг.







4.50
14.2. При навантаженні (розвантаженні) у залізнич-
ні вагони, автомобілі та інший рухомий склад шкід-
ливих для здоров'я вантажів, що змерзлись,
і вантажів з вагою одного місця понад 50 кг.,
при навантаженні (розвантаженні) на судна інших
вантажів





4.06
14.3. При навантаженні (розвантаженні) у залізнич-
ні вагони, автомобілі та інший рухомий склад решти
вантажів, на внутрішньоскладській переробці ванта-
жів



3.60
14.4. Оплата праці вантажників, які зайняті на виконанні підсобних, допоміжних і господарських робіт, пов'язаних із вантажно-розвантажувальними роботами (прибирання вантажних складів, територій вантажних дільниць тощо), за години переходів, переїздів на інші дільниці робіт, а також години простою не з їх вини проводиться за 6-м тарифним розрядом.
14.5. Вантажникам, які працюють в нічний час, встановлюються місячні тарифні коефіцієнти:
при відрядній оплаті - 2.50
при погодинній оплаті - 2.34
( Пункт 15 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
15. Місячні тарифні коефіцієнти механізаторів

Місячний тарифний

коефіцієнт
Кваліфікаційний розряд
I II III IV V VI
2.34 2.56 2.82 3.16 3.60 4.20
( Пункт 16 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
16. Робітники підсобних сільських господарств
Завідуючий підсобним сільським господарством
з обсягом виробництва продукції
Тарифний
розряд
до 3.0 млн.крб.
понад 3.0 млн.крб.
15
16
( Пункт 17 розділу II втратив чинність крім підпунктів 17.1-17.4 на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 )
17. Місячні тарифні коефіцієнти для робітників підсобних сільських господарств

Робітники,
роботи
Кваліфікаційні розряди
I II III IV V VI
1. Трактористи-машиніс-
ти
I група
II група
III група


2.45
2.72
2.99


2.67
2.96
3.26


2.94
3.26
3.59


3.28
3.64
4.01


3.77
4.19
4.60


4.41
4.90
5.38
2. На ручних роботах:
- у тваринництві
- у рослинництві

2.40
2.07

2.62
2.27

2.88
2.52

3.26
2.82

3.74
3.23

4.37
3.77
3. Робітники зайняті:
- на ремонтних і ста-
ночних роботах
- на верстатних роботах
по обробці металу та
інших матеріалів різан-
ням на металообробних
верстатах


2.34




2.60


2.55




2.83


2.81




3.12


3.14




3.48


3.60




4.00


4.21




4.68
17.1. Області і райони, в яких застосовується III група місячних тарифних коефіцієнтів:
Богородчанський, Верховинський, Долинський, Івано-Франківський, Калузький, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський райони Івано-Франківської області;
Дрогобицький, Жидачівський, Миколаївський, Самбірський, Сколівський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський райони Львівської області;
Вижницький, Глибоцький, Путильський, Сторожинецький райони Чернівецької області.
( Підпункт 17.1 пункту 17 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
17.2. Області і райони, в яких застосовується II група місячних тарифних коефіцієнтів:
Вінницька, Волинська, Луганська, Донецька, Полтавська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська, Кіровоградська, Харківська, Черкаська, Чернігівська області;
поліські райони Житомирської, Київської, Сумської, Хмельницької областей, а також райони Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, що перелічені вище.
( Підпункт 17.2 пункту 17 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
17.3. В інших областях і районах застосовуються місячні тарифні коефіцієнти для I групи.
( Підпункт 17.3 пункту 17 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
17.4. Трактористам-машиністам I і II класів, робітникам, які мають звання "Майстер рослинництва" I і II класів, "Майстер тваринництва" I і II класів, "Майстер зрошення" I і II класів, встановлюються надбавки за класність:
II клас - 10 відсотків,
I клас - 20 відсотків схемного посадового окладу.
( Підпункт 17.4 пункту 17 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
18. Місячні тарифні коефіцієнти робітників автомобільного транспорту
( Пункт 18.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
18.1. Водії вантажних автомобілів
Вантажо-
підйом-
ність
(тон)
I група II група III
Бортові авто-
мобілі, авто-
мобілі-фурго-
ни загального
призначення
Спеціалізовані і спеці-
альні автомобілі: са-
москиди, цистерни, фур-
гони, рефрижератори,
контейнеровози, пожеж-
ні, технічної допомоги,
снігоочищувальні, поли-
вально-мийні, підмі-
тально-прибиральні, ав-
токрани, автонавантажу-
вачі та інші, сідельні
тягачі з напівпричепами
та баластні з причепами
Автомобілі по
перевезенню це-
менту отрутохі-
мікатів, трупів,
безводного аміа-
ку, аміачної во-
ди, сміття, що
гниє, асеніза-
ційних вантажів
Вантажопідйомність
(тон)
Місячний тарифний коефіцієнт
I група II група III група
до 1.5
понад 1.5 до 3
понад 3 до 5
понад 5 до 7
понад 7 до 10
понад 10 до 20
понад 20 до 40
понад 40 до 60
3.17
3.43
3.80
4.29
4.67
4.85
5.12
5.53
3.43
3.80
4.29
4.67
4.85
5.12
5.53
5.98
3.80
4.29
4.67
4.85
5.12
5.53
5.98
-
( Пункт 18.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
18.2. Водії легкових автомобілів (у тому числі спеціальних)
Клас
автомобіля
Робочий обсяг
двигуна (у л)
Місячний тарифний коефіцієнт
Загальні При роботі на
легкових таксі
у м. Києві і в
містах з чи-
сельністю насе-
лення 500 тис.
чоловік і біль-
ше; на санітар-
них автомобілях
(крім швидкої
допомоги)
Особливо малий і
малий
Середній

Великий

до 1.8
понад 1.8
до 3.5
понад 3.5

2.73

2.81
2.94

2.94

3.12
3.24
( Пункт 18.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
18.3. Водії автомобілів швидкої медичної допомоги та оперативних автомобілів зі спеціальним звуковим сигналом (типу "сирена")
Клас
автомобіля
Робочий обсяг двигуна
(у літрах)
Місячний
тарифний
коефіц.
Особливо малий і малий
Середній (а також автобуси
спеціальні та швидкої
медичної допомоги)
Великий (а також автобуси
спеціальні та швидкої
медичної допомоги)
до 1.8


понад 1.8 до 3.5


понад 3.5
4.0


4.25


4.6
( Пункт 18.4 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
18.4. Водії автобусів (у тому числі спеціальних)
Клас
автобуса
Габаритна довжина
автобуса
(у метрах)
Місячний тарифний коефіцієнт
Загальні При роботі на
міських та екс-
курсійних марш-
рутах в м. Киє-
ві та інших мі-
стах з чисель-
ністю населення
500 тис.чол. 1
більше; на са-
нітарних авто-
бусах (крім
швидкої медич-
ної допомоги)
Особливо
малий

до 5

3.0

3.20
Малий а) понад 5 до 6.5
б) понад 6.5 до 7.5
3.13
3.49
3.43
3.80
Середній понад 7.5 до 9.5 3.86 4.21
Великий а) понад 9.5 до 11
б) понад 11 до 12
в) понад 12 до 15
г) понад 15 до 18
4.27
4.49
4.72
4.94
4.66
4.88
5.16
5.44
18.5.
( Пункт 18.5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Водії мотоциклів, моторолерів і мотонартів - 2.10.
18.6.
( Пункт 18.6 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Начальнику автотранспортного підрозділу з рухомим складом від 50 до 100 одиниць (автомобілів, тракторів, шляхових та інших машин) - 15 тарифний розряд, а більше 100 одиниць - 16 тарифний розряд.
18.7.
( Пункт 18.7 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Старшим механікам, які здійснюють керівництво автотранспортними підрозділами закладів охорони здоров'я і соціального захисту населення з рухомим складом від 25 до 50 фізичних автомобілів, шляхових машин встановлюється 14-й, а з рухомим складом від 15 до 25 - 12-й тарифний розряд.
18.8. Водіям автобусів, вантажних, легкових автомобілів оплачується щомісячна надбавка за класність у розмірах:
водіям II класу - 10 відсотків
водіям I класу - 25 відсотків
установленої тарифної ставки за відпрацьований час на посаді водія.
18.9. Водіям санітарних автомобілів тарифні ставки підвищуються на 20 відсотків.
18.10. Керівники закладів за погодженням з профспілковими комітетами можуть вводити ненормований робочий день з доплатою до 25 відсотків місячної тарифної ставки за відпрацьований час для водіїв легкових автомобілів, автомобілів швидкої медичної допомоги.
Водіям автомобілів з ненормованим робочим днем доплата за роботу у нічний час проводиться на загальних підставах.
( Пункт 18.11 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
18.11 Робітники, зайняті на ремонті рухомого складу, устаткування, на верстатних роботах і на роботах в спеціалізованих цехах (з нормальними умовами праці)

Робітники
Місячний тарифний коефіцієнт
I II III IV V VI
18.11.1. Робітники по
ремонту устаткування
(рухомого складу, суден
та автомобілів), конт-
рольно-вимірювальних
приладів і автоматики,
ремонтно-будівельні,
енергетичні, ливарні,
ковальські, паросилово-
го господарства, елект-
ролітичні цехи, компре-
сорні, вентиляційно-
зволожувальні і кисневі
установки, очисні спо-
руди














2.34














2.55














2.81














3.16














3.75














4.22
18.11.2. Верстатні ро-
боти по обробці металу
та інших матеріалів рі-
занням на металооброб-
них верстатах, роботи
по холодній штамповці
металу та інших матері-
алів, виготовленню і
ремонту інструменту і
технологічної оснастки









2.60









2.90









3.25









3.70









4.30









4.81
18.11.3. Робітники у
виробничих цехах, без-
посередньо зайняті ре-
монтом і наладкою ос-
новного технологічного,
електро-енергетичного,
експериментального і
наукового обладнання,
машин, механізмів, су-
ден, автомобілів та ін-
шого рухомого складу,
електронно-вимірюваль-
ної техніки, контроль-
но-вимірювальних прила-
дів і автоматики














2.60














2.90














3.25














3.70














4.30














4.81
18.11.4. Робітники у
виробничих цехах та
підрозділах, безпосе-
редньо зайняті ремонтом
автомобільних шин та
виготовленням гумово-
технічних виробів






2.64






2.96






3.40






3.97






4.66






5.50
( Пункт 19 розділу II втратив чинність крім примітки до підпункту 19.6 на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 )
19. Місячні тарифні коефіцієнти для робітників закладів охорони здоров'я і соціального захисту населення
Робітники, які зайняті
на ремонті і обслугову-
ванні обладнання
Кваліфікаційні розряди
I II III IV V VI
1 2 3 4 5 6 7
19.1. Ремонт та обслу-
говування: електро-ене-
ргетичного, санітарно-
технологічного, техно-
логічного та іншо-
го обладнання, водопро-
відно-каналізаційних
систем, автоматики, ма-
шин та механізмів; га-
зозварювальник









2.34









2.55









2.81









3.16









3.60









4.21
19.2. Ремонтно-буді-
вельні роботи, ремонт
та виготовлення меблів
та інших виробів з де-
рева




2.50




2.73




2.98




3.35




3.85




4.50
19.3. Ремонт та виго-
товлення взуття

2.30

2.51

2.78

3.13

3.56

4.14
19.4. Експлуатація та
обслуговування котелень

2.34

2.55

2.81

3.16

3.60

4.21
19.5. Будівельно-мон-
тажні роботи

2.56

2.79

3.06

3.43

3.94

4.61
19.6. Кухарі*, інші
працівники громадського
харчування


2.30


2.51


2.78


3.13


3.56


4.14
( Підпункт 19.6 пункту 19 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію пункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
* Кухарям за роботу біля гарячих плит годинні т рифні ставки підвищуються на 12 відсотків.
20. ( Абзац перший пункту 20 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) Конкретні розміри місячних окладів визначаються шляхом множення відповідного тарифного коефіцієнта на встановлений державою розмір мінімальної заробітної плати, з погодинних тарифних ставок - шляхом ділення одержаного результату на середньомісячну нормуаробочого часу.
Робітникам, спеціалістам і службовцям закладів охорони здоров'я, зайнятим на роботах з важкими і шкідливими умовами праці, встановлюється доплата у розмірі 12 відсотків, а зайнятим на роботах з особливо важкими і особливо шкідливими умовами праці - 24 відсотки від схемного посадового окладу (тарифної ставки).
( Абзац другий пункту 20 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію абзаца відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
Переліки робіт з несприятливими умовами праці, на яких встановлюються доплати працівникам, спеціалістам і службовцям з важкими і шкідливими, особливо важкими і особливо шкідливими умовами праці, визначаються Міністерством праці, Міністерством фінансів та ЦК профспілки працівників охорони здоров'я України.
( Абзац третій пункту 20 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію абзаца відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 ) ( Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ N 137 від 18.08.94 ) ( Пункт 21 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
21. Тарифні розряди керівників, спеціалістів і працівників центрів (відділів) автоматизованих систем управління
21.1. Тарифні розряди керівників відділів автоматизованих систем управління (проектування) і обчислювальних (інформаційно-обчислювальних) центрів та спеціалістів встановлюються у залежності від річного обсягу виконуваних робіт (у наведених машино-годинах експлуатації електронно-обчислювальних машин), що вказані у таблиці 1.
Таблиця 1
Річний обсяг робіт (у наведе-
них машино-годинах експлуата-
ції електронно-обчислювальних
машин)
Тарифний розряд
Керівник відділу
(центру)
Начальник бюро,
сектора
понад 15000
понад 10000 до 15000
понад 5000 до 10000
від 2000 до 5000
20
19
18
17
18
17
-
-
21.2. Розрахунок наведених машино-годин експлуатації електронно-обчислювальних машин здійснюється згідно з коефіцієнтами, що вказані у таблиці 2.
Таблиця 2
Тип електронно-обчислювальної
машини
Коеф. наведення машино-
годин експлуатації
ЕС-1050, ЕС-1060,
ЕС-1040, ЕС-1045, ЕС-1061,
ЕС-1022, ЕС-1030, ЕС-1033, ЕС-1035,
ЕС-1036, БЕСМ-6/7, М4030, ЕС-1020,
Урал-14, Урал-16, БЕСМ-4,
М-222, Минск-22, Минск-32
1.0
0.9

0.7
0.5
0.3
Обчислювальні електронно-цифрові ма-
шини (комплекси) при балансовій
вартості (в залежності від комплект-
ності, в цінах на 01.01.90)
до 120 тис.крб.
від 120 до 160 тис.крб.
понад 160 тис.крб.
Мікро-ЕОМ (типу "Іскра" та інші)
з розрахунку на 10 машин
0,1
0,2
0,3

0,3
Примітка: коефіцієнти наведення машино-годин експлуатації по інших електронно-обчислювальних машинах (включаючи імпортні ЕОМ) встановлюються керівниками стосовно до аналогічних типів машин, які вказані в таблиці 2.
21.3. Керівникам відділів автоматизованих систем управління (проектування) і обчислювальних (інформаційно-обчислювальних) центрів, які виконують переважно роботи по автоматизованому проектуванню і управлінню технологічними процесами, посадові оклади підвищуються на 54-90 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
Приклад розрахунку обсягу робіт обчислювального центру для встановлення тарифного розряду керівнику і спеціалістам
Таблиця 3
Електронно-обчислю-
вальні машини, які
є в центрі
Кіль-
кість
машин
Кіль-
кість
годин
експлу-
атації
ЕОМ на
добу
Кількість
діб екс-
плуатації
на рік
Коефіці-
єнт на-
ведених
машино-
годин
експлуа-
тації
ЕОМ
Наведені
машино-го-
дини екс-
плуатації
ЕОМ в рік
ЕС-1045
М-4030
СМ ЕОМ (при балан-
совій вартості 70
тис.крб.)
Обчислювальний
комплекс (при ба-
лансовій вартості
140 тис.крб. на
01.01.89)
Машина "Іскра-
2106"
Термінал
"Нева-501"
1
2


3




1

5

1
18
18


8




8

8

8
290
290


263




263

263

263
0.9
0.7


0.1




0.2

0.03

0.03
4698
7308


631




420

315.6

63
Річний обсяг робіт
(у наведених маши-
но-годинах експлу-
атації ЕОМ)



13435
На підставі наведених розрахунків керівнику обчислювального центру встановлюється 19 тарифний розряд.
21.4. Тарифні розряди працівників відділів (центрів АСУ)
Назва посади Тарифний
розряд
21.4.1. Провідні інженери 16
21.4.2. Інженери-програмісти, електроніки
I категорії
II категорії

15
14
без категорії 13
21.4.3. Техніки всіх спеціальностей
I категорії
II категорії
без категорії

12
11
10
21.4.4. Старший оператор ЕОМ 8
21.4.5. Оператор ЕОМ 7
21.4.6. Оператор обчислювальних машин
I категорії
II категорії

7
6
21.4.7. Заступникам керівників установ, організацій та заступникам керівників відділів, служб та підрозділів посадові оклади встановлюються на 5-15 відсотків нижче посадового окладу відповідного керівника.
21.4.8. Начальнику зміни тарифний розряд встановлюється за пунктом 21.4.2 з підвищенням посадового окладу на 90 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
21.4.9. Для працівників, які не передбачені даним розділом, тарифні розряди встановлюються відповідно до пунктів 12, 13, 17, 18 розділу II.
III. ПІДВИЩЕННЯ СХЕМНИХ ПОСАДОВИХ ОКЛАДІВ, ЯКІ ВСТАНОВЛЕНІ ЗА РОЗРЯДАМИ ЄДИНОЇ ТАРИФНОЇ СІТКИ
1. Підвищення схемних посадових окладів керівних працівників за наявність кваліфікаційної категорії та порядок встановлення тарифних розрядів медичним працівникам
1.1.
( Пункт 1.1 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Посадові оклади керівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення та їх заступникам - із числа лікарів, середнього медичного персоналу, керівників (заступників) аптечних закладів (структурних підрозділів) - із числа провізорів, фармацевтів, головних медичних сестер при наявності кваліфікаційної категорії підвищуються (у коефіцієнтах від мінімальної заробітної плати):
1.1.1. Керівникам та їх заступникам (лікарям та провізорам):
2.8 - при наявності вищої кваліфікаційної категорії;
2.1 - при наявності першої кваліфікаційної категорії;
1.5 - при наявності другої кваліфікаційної категорії.
1.1.2. Керівникам із числа середнього медичного і фармацевтичного персоналу, а також головним медичним сестрам:
1.7 - при наявності вищої кваліфікаційної категорії;
1.1 - при наявності першої кваліфікаційної категорії;
0.5 - при наявності другої кваліфікаційної категорії.
1.2.
( Пункт 1.2 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Підвищення схемних посадових окладів за наявність кваліфікаційної категорії у розмірах, передбачених пунктами 1,1.1.2, проводиться тільки керівникам та їх заступникам-лікарям, керівникам із числа середнього медичного та фармацевтичного персоналу, яким схемні посадові оклади встановлені за розрядами Єдиної тарифної сітки згідно з пунктами 6.3, 6.4, 6.7 та 8.3, 9.3 розділу II цієї Інструкції.
1.3. ( Пункт 1.3 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) Підвищення схемних посадових окладів за наявність кваліфікаційної категорії, передбачене у пп. 1.1.1, 1.1.2, проводиться незалежно від спеціальності, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія.
1.4. Встановлення тарифних розрядів лікарям-керівникам структурних підрозділів з урахуванням кваліфікаційної категорії проводиться за умови, що спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю підрозділу, який вони очолюють.
1.5. Встановлення тарифних розрядів іншим медичним та фармацевтичним працівникам з урахуванням кваліфікаційної категорії проводиться у разі їх роботи за тією спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію.
1.6. Присвоєння кваліфікаційних категорії лікарям, провізорам, середнім медичним та фармацевтичним працівникам і спеціалістам, які не мають вищої освіти, але допущені в порядку, встановленому наказом МОЗ України від 25.12.92 N 195 "Про затвердження переліку вищих і середніх спеціальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю", до роботи на лікарських, провізорських посадах та посадах середнього медичного і фармацевтичного персоналу в закладах охорони здоров'я проводиться за результатами атестації у порядку, визначеному наказами МОЗ України від 23 жовтня 1991 р. N 146 "Про атестацію середніх медичних працівників", від 21 листопада 1991 р. N 168 "Про подальше удосконалення атестації лікарів", від 4 лютого 1992 р. N24 "Про подальше удосконалення атестації провізорів та фармацевтів" та від 9 червня 1993 р. N130 "Про внесення змін і доповнень до наказу МОЗ України від 21.11.91 N 168"
Виплата заробітної плати з урахуванням підвищення схемного посадового окладу за наявність кваліфікаційної категорії проводиться протягом 5 років з дня затвердження наказом органу (закладу) охорони здоров'я рішення атестаційної комісії про її присвоєння (підтвердження).
Особам, які бажають пройти атестацію на підтвердження кваліфікаційної категорії і своєчасно подали необхідні документи в атестаційну комісію (не пізніше як за 2 місяці до закінчення 5 річного строку з моменту попередньої атестації або строку переатестації, встановленого наказом органу охорони здоров'я відповідно до п.4.2 "Положення", затвердженого наказом МОЗ України від 21 листопада 1991 року N 168) вказана виплата проводиться до винесення рішення атестаційної комісії про її підвищення (підтвердження) чи відміну.
2. Підвищення схемних посадових окладів у зв'язку з наявністю наукового ступеню
( Підпункт 2.1 пункту 2 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 2.1. Схемні посадові оклади лікарів, котрі займають посади, незалежно від їх найменування, у закладах охорони здоров'я, будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів, медичних відділах, медико-соціальних експертних комісіях, центрах (бюро) медико-соціальних експертиз і мають науковий ступінь доктора медичних наук, підвищуються на 2,12 від розміру мінімальної заробітної плати, а науковий ступінь кандидата медичних наук - на 1,26 від мінімальної заробітної плати.
( Підпункт 2.2 пункту 2 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 2.2. Схемні посадові оклади працівників, які займають посади провізорів, незалежно від їх найменування, у закладах охорони здоров'я і мають науковий ступінь доктора фармацевтичних наук, підвищуються на 2,12, а науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук на 1,26 від розміру мінімальної заробітної плати.
( Підпункт 2.3 пункту 2 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 2.3. Схемні посадові оклади працівників, які допущені в установленому порядку до медичної та фармацевтичної діяльності і мають науковий ступінь доктора фармацевтичних, біологічних, хімічних наук, що відповідає виконуваним функціональних обов'язкам, підвищується на 2,12, а науковий ступінь кандидата фармацевтичних, біологічних та хімічних наук - на 1,26 від розміру мінімальної заробітної плати.
2.4. Підвищення схемних посадових окладів у зв'язку з наявністю наукового ступеню проводиться як за основною роботою, так і по сумісництву в залежності від обсягу фактично виконаної роботи.
( Підпункт 2.4 пункту 2 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію підпункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
2.5. Підвищення схемних посадових окладів інспекторів-лікарів та інспекторів-провізорів органів охорони здоров'я та соціального захисту населення, об'єднань "Фармація" за наявність наукового ступеню не проводиться.
( Підпункт 2.5 пункту 2 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію підпункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
3. Підвищення схемних посадових окладів у зв'язку з присвоєнням працівникові почесного звання
( Підпункт 3.1 пункту 3 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 3.1. Схемні посадові оклади (ставки) заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, працівників аптечних закладів підвищуються за наявність почесного звання (у коефіцієнтах від мінімальної заробітної плати):
3.1.1. "Заслужений" - 1.32
3.1.2. "Народний" - 2.66
3.2. Підвищення схемних посадових окладів інспекторів-лікарів та інспекторів-провізорів органів охорони здоров'я, соціального захисту населення, об'єднань "Фармація" за наявність почесного звання не проводиться.
( Підпункт 3.2 пункту 3 розділу III втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96, дію підпункту відновлено згідно з Наказом N 5 від 11.01.97 )
4. Підвищення схемних посадових окладів у зв'язку з небезпечними для здоров'я та особливо важкими умовами праці
4.1. Схемні посадові оклади (ставки) працівників закладів та підрозділів для лікування лепрозних та психічних хворих, хворих алкоголізмом і наркоманією, протичумних, інших закладів та їх структурних підрозділів з небезпечними для здоров'я та особливо важкими умовами праці підвищуються за спеціально затвердженим Переліком (додаток N 3).
4.2. Схемні посадові оклади працівників госпіталів для інвалідів Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів та спеціальних відділень у складі лікарень підвищуються:
- медичним та фармацевтичним працівникам на 15 відсотків;
- іншим працівникам на 10 відсотків.
4.3. Схемні посадові оклади працівників закладів охорони здоров'я (структурних підрозділів), які працюють з вірусом імунодефіциту людини, підвищуються на 60 відсотків (додаток N 4).
4.4. Схемні посадові оклади працівників закладів охорони здоров'я (структурних підрозділів), зайнятих оглядом та наданням медичної допомоги тим, хто постраждав у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, підвищуються на 25 відсотків (додаток N 5).
5. Інші підвищення схемних посадових окладів
5.1. Схемні посадові оклади медичних та фармацевтичних працівників лікувально-профілактичних, санітарно-епідеміологічних та аптечних закладів, які обслуговують робітників та службовців ліспромгоспів, лістрансгоспів, хімлісгоспів та сплавних підприємств, у тому числі лісопунктів та нижніх складів лісопромислових комбінатів та лісокомбінатів, які організовані замість ліспромгоспів у відповідності з генеральними схемами управлінь промисловості, підвищуються на 15 відсотків.
Перелік вказаних закладів та посад встановлюється Міністерством охорони здоров'я України, лікарсько-санітарною службою залізниці України за погодженням з профспілковими комітетами.
5.2. Схемні посадові оклади медичних та фармацевтичних працівників, які обслуговують будівельників магістральних трубопроводів та нових залізниць, працівників, зайнятих транспортуванням нафти і газу, а також розробкою та експлуатацією морських об'єктів континентального шельфу, підвищуються на 15 відсотків.
5.3. Схемні посадові оклади ентомологів, інженерів-гідротехніків та помічників ентомологів санітарно-епідеміологічних станцій, що розташовані у районах масового поширення гнусу та інших небезпечних комах і кліщів, підвищуються на 15 відсотків.
Порядок віднесення території до районів масового поширення гнусу та інших небезпечних комах і кліщів затверджений наказом МОЗ України від 10.08.92 р. N 123 "Про затвердження інструкції по визначенню районів масового поширення гнусу та інших небезпечних комах і кліщів".
5.4. Схемні посадові оклади приймальників золота у закладах охорони здоров'я підвищуються на 15 відсотків.
5.5. Схемні посадові оклади працівників будинків дитини, а також медичних працівників дитячих будинків та шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей, що залишились без піклування батьків, у тому числі медичних працівників, які входять до складу штату лікувально-профілактичних закладів, зайнятих виключно обслуговуванням дітей у цих закладах освіти, підвищуються на 20 відсотків.
5.6. Схемні посадові оклади медичних працівників спеціальних шкіл для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання, підвищуються на 30 відсотків.
5.7. Схемні посадові оклади лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу відділень Українського науково-дослідного інституту нейрохірургії, в яких знаходяться на лікуванні психічно хворі (нейрохірургічні хворі з порушеною психікою), підвищуються на 15 відсотків.
5.8. Схемні посадові оклади (ставки) медичних та фармацевтичних працівників закладів охорони здоров'я (які були у підпорядкуванні III Головного управління МОЗ СРСР) підвищуються на 25 відсотків, а для інших працівників цих закладів - на 20 відсотків.
6. У всіх випадках, коли відповідно до діючих нормативних актів підвищення схемних посадових окладів (ставок) працівників передбачено у відсотках, абсолютний розмір кожного підвищення визначається із схемного посадового окладу без урахування інших підвищень, надбавок та виплат.
7. Схемні посадові оклади працівників охорони здоров'я інших відомств підвищуються також відповідно до нормативних актів, що приймаються у цих відомствах.
8. Розміри підвищень, які передбачені пунктами 4,5 розділу II Інструкції, встановлюються:
- лікарям, провізорам, середньому медичному персоналу, фармацевтам від схемного посадового окладу, який відповідає присвоєному тарифному розряду;
- завідуючим структурними підрозділами - лікарям та керівникам з числа середнього медичного персоналу - виходячи зі схемного посадового окладу, який відповідає тарифному розряду лікаря або середнього медичного персоналу з підвищенням за завідування або з урахуванням старшинства;
- керівним працівникам із числа лікарів або середнього медичного та фармацевтичного персоналу - виходячи з схемного посадового окладу, який відповідає тарифному розряду, встановленому згідно з пунктами 6 і 8 розділу II Інструкції з урахуванням розмірів підвищень за наявність кваліфікаційної категорії (пункти 1.1, 1.2. розділу III Інструкції).
Встановлення та підвищення окладів (ставок) окремих категорій працівників протезно-ортопедичних підприємств та об'єднань, науково-дослідних інститутів протезування, їх клінік та наукових підрозділів передбачено у додатку N 6.
IV. Д О П Л А Т И
1. Доплати за роботу у нічний час
1.1. Спеціалістам, у тому числі медичним, фармацевтичним та педагогічним працівникам, службовцям і робітникам закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, водіям санітарних автомобілів (у т.ч. тим, хто є у штаті автотранспортних підприємств та інших організацій), тим, хто залучається до роботи у нічний час, здійснюється доплата у розмірі не менше 35 відсотків годинної тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час. Нічним вважається час з 22 години до 6 годин ранку.
1.2. Медичним працівникам та службовцям, зайнятим наданням швидкої невідкладної медичної допомоги, відділень (палат) для новонароджених дітей, у пологових (акушерських) відділеннях та інших підрозділах закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, водіям санітарних автомобілів швидкої, невідкладної медичної допомоги (у т.ч. у штаті АТП та ін. організацій), за спеціальним Переліком - може провадитись доплата у розмірі 50 відсотків годинної тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.
Вказаний Перелік затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом, не підлягає щорічному перезатвердженню, але при необхідності в нього можуть вноситись зміни та доповнення у такому ж порядку.
1.3. Доплати за роботу у нічний час нараховуються:
- спеціалістам, у тому числі медичним, фармацевтичним та педагогічним працівникам, службовцям - виходячи із посадового окладу за штатним розкладом;
- робітникам - із встановлених годинних тарифних ставок (місячних окладів).
( Пункт 2 розділу IV втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 2. Бригадна та інші колективні (підрядні) форми організації та оплати праці
У закладах охорони здоров'я та соціального захисту населення може застосовуватися бригадна та колективна (підрядна) форми організації та оплати праці, незалежно від діючої системи господарювання (як у закладах, які переведені на нові умови господарювання, так і в тих, що працюють у звичайних умовах).
2.1. Бригадна форма організації і оплати праці застосовується для лікарів середнього і молодшого медичного персоналу, спеціалістів, службовців і робітників. При цьому розмір доплати по коефіцієнту трудової участі, що виплачується працівнику з колективного заробітку, не може перевищувати 75% посадового окладу (тарифної ставки) - для середнього і молодшого медичного персоналу і робітників; 50% посадового окладу - для спеціалістів і службовців.
2.2. При впровадженні підрядних форм організації праці слід користуватись нормативними документами: "Тимчасові рекомендації по застосуванню колективного підряду на підприємствах та в організаціях" затвердженими постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦСПС від 21 січня 1988 р. N 28/2-83). Відповідно до діючого законодавства на підрядну форму організації праці дозволяється переводити окремі колективи (бригади), які створюються у госпрозрахункових закладах охорони здоров'я та соціального захисту населення.
2.3. Керівник закладу за умовами, передбаченими колдоговором, визначає порядок розподілу коштів на оплату праці серед членів підрядного колективу, встановлює раціональні форми та системи оплати праці, затверджує загальний порядок визначення критеріїв оцінки трудового внеску відокремлених груп працівників, - а також оцінки індивідуального внеску працівників у загальні результати роботи підрядного колективу. Ці документи є невід'ємною частиною підрядного договору.
2.4. Величина коштів на оплату та стимулювання праці підрядних колективів, відділень, ділянок, лабораторій, бригад і т.ін. формується відповідно до прийнятого в закладі порядку (за стабільними нормативами на одиницю робіт (послуг)) або, виходячи із штатного розкладу, нормативних завдань або інших показників, що обумовлюється у договорі підряду. Кожному підрядному колективу за виконаний обсяг робіт з встановленою якістю гарантуються кошти на оплату праці, незалежно від фактичної чисельності працюючих.
2.5. Розподіл коштів поміж членами підрядного колективу відповідно до встановленого порядку є правом цього колективу або уповноваженої ним ради. При цьому величина приробітку, що виплачується працівнику із колективного заробітку, граничними розмірами не обмежується і залежить від його особистого внеску у результати праці колективу. Розмір приробітку, який отримує керівний працівник член підрядного колективу разом з преміями не може перебільшувати 12 місячних окладів з розрахунку на рік.
3. Доплати за суміщення професій (посад), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт
3.1. Доплати за суміщення професій (посад), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт проводяться без обмеження їх розміру у межах затвердженого фонду оплати праці.
Перелік професій і посад працівників, яким можуть встановлюватись вказані доплати та конкретний розмір цих доплат, затверджується керівником закладу охорони здоров'я та соціального захисту населення за умовами колективного договору.
3.2. Керівникам закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення. Їх заступникам, а також керівникам структурних підрозділів (за винятком завідуючих та їх заступників відділеннями соціальної допомоги, завідуючих ФАПами та аптечними закладами, яким встановлено 18 - 19 розряди) суміщення професій не надається.
3.3. Лікарям - керівникам закладів охорони здоров'я і соціального захисту та їх заступникам-лікарям дозволяється вести у закладах, у штаті яких вони є, роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою їм до 25 відсотків посадового окладу лікаря відповідної спеціальності.
Робота лікарів-керівників та їх заступників - лікарів закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення за спеціальністю, незалежно від її характеру та обсягу, повинна відображатись у відповідних медичних документах.
4. Доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника
4.1. Спеціалістам, службовцям, робітникам за виконання у свій робочий час (поряд з основною роботою) обов'язків тимчасово відсутнього працівника проводиться доплата за фактичний обсяг роботи.
Вказані доплати не поширюються на керівників закладів, їх заступників, керівників структурних підрозділів (за винятком завідуючих відділеннями соціальної допомоги та їх заступників, завідуючих ФАПами та аптечними закладами, яким встановлені 18, 19 тарифні розряди).
4.2. Спеціалістам, службовцям та робітникам за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника за межами робочого часу за основною посадою проводиться доплата за фактично відпрацьований час за посадою відсутнього працівника, виходячи із посадового окладу працівника, який заміщає.
4.3. Доплата штатним заступникам за виконання ними обов'язків тимчасово відсутніх керівників не проводиться.
5. Інші доплати
5.1. Працівникам закладів охорони здоров'я, яким за їх згодою вводиться робочий день з розподілом зміни на частини (з перервою у роботі понад 2 години), за відпрацьований час у ці дні проводиться доплата до посадового окладу у розмірі, який визначає керівник закладу за узгодженням з профспілковим комітетом у межах кошторису фонду заробітної плати.
Час внутрішньозмінної перерви у робочий час не включається.
Перелік посад працівників, яким можуть виплачуватись вказані доплати затверджується керівником закладу за узгодженням з профспілковим комітетом.
5.2. Медичним працівникам морських та річкових суден за роботу понад нормальний робочий час у період рейсу суден здійснюється доплата, виходячи із схемного посадового окладу:
- тим, хто працює на плавучих базах та заводах, 60 відсотків;
- тим, хто працює на інших морських суднах, 45 відсотків;
- тим, хто працює на річних суднах, 20 відсотків.
За роботу у вихідні та святкові дні сплачується компенсація. Безкоштовне харчування надається у порядку, встановленому для плавскладу відповідних суден.
5.3. Лікарям, які працюють на суднах Басейнового виробничого об'єднання "Південриба" в/о рибної промисловості "Атлантика", проводиться доплата до схемного посадового окладу за роботу у важких та шкідливих умовах праці за районами промислу:
5.3.1. Південно-східна Атлантика, Центрально-східна Атлантика, Південно-східного Тихого океану (зона Перу), Індійський океан (Кергеленська Антарктична частина Індійського океану), Чорне море - 8 відсотків.
5.3.2. Південно-східного Тихого океану, Південно-західного Тихого океану, Південно-західної Атлантики, Екваторіально-західної Атлантики, Нової Зеландії, Північно-східна Арктика, Курильські острови - 12 відсотків.
5.3.3. Атлантична частина Індійського океану, Антантична частина Атлантики, Кергелен - 16 відсотків.
Вказані доплати виплачуються за фактично відпрацьований час.
5.4. Медичним працівникам, які зайняті збиранням і здаванням для переробки плацентарної, ретроплацентарної та абортної крові, здійснюється додаткова оплата за розцінками, затвердженими обласними держадміністраціями.
5.5. Працівникам аптечних закладів за заготівлю або приймання кондиційної дикорослої лікарсько-технічної сировини здійснюється додаткова оплата у порядку та за розцінками, встановленими обласними держадміністраціями.
6. Доплати, які перелічені у пунктах 5.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.3, встановлюються від схемного посадового окладу, який відповідає присвоєному тарифному розряду, а завідуючим структурними підрозділами - лікарям та керівникам з числа середнього медичного персоналу - виходячи із схемного посадового окладу, який відповідає тарифному розряду лікаря або середнього медичного працівника, з підвищенням за завідування або з урахуванням старшинства.
Доплати, які передбачені пунктами 1.1, 1.2, 2, 3, 4, 5.1 цього розділу, встановлюються у відсотках до посадового окладу (схемний посадовий оклад, розмір якого відповідає присвоєному тарифному розряду + підвищення у зв'язку із небезпечними для здоров'я та особливо важкими умовами праці, за наявність вченого ступеня і почесного звання, за керівництво та інші підвищення).
V. НАДБАВКИ
1. Надбавки за тривалість безперервної роботи в окремих закладах, підрозділах та на посадах
1.1. Перелік закладів, посад, розмірів надбавок та порядок їх виплати:
Найменування
закладів
(підрозділів)
Найменування
посад
Максимал.
розмір
надбавок
Порядок
виплати
надбавок
1 2 3 4
1.1.1. Дільничні
лікарні, амбула-
торії, у т.ч. лі-
нійні, що розта-
шовані у сільсь-
кій місцевості
Лікарі - незалежно
від найменування
посади, дільничні
медичні сестри,
зубні лікарі
40
відсотків
За перші три ро-
ки безперервної
роботи та за
кожні наступні
два роки по 10
відсотків схем-
ного посадового
окладу
1.1.2. Міські по-
ліклініки (під-
розділи), у т.ч.
поліклініки цент-
ральних районних,
районних лікарень
сільських райо-
нів, центральних
районних поліклі-
нік, на які у ра-
зі відсутності
ЦРЛ покладені їх
функції
Лікарі - дільничні
терапевти та педі-
атри територіаль-
них дільниць, за-
відуючі терапев-
тичним та педіат-
ричним відділення-
ми. Дільничні ме-
дичні сестри,
лікарі загальної
практики - сімейні
лікарі
30
відсотків
З першого по
третій рік
(включно) - 10
відсотків та за
кожний наступний
- по 10 відсот-
ків, але не
більше 30 відсот
ків схемного по-
садового окладу.
(Пункт 1.1.2 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом
МОЗ N 101
від 10.05.2000 )
1.1.3. Медико-са-
нітарні частини
Лікарі-терапевти
цехових лікарських
дільниць, завідую-
чі терапевтичними
педіатричними від-
діленнями. Діль-
ничні медичні сес-
три цехових лі-
карських дільниць
20
відсотків
За перші три ро-
ки безперервної
роботи та кожні
наступні два ро-
ки по 10 відсот-
ків схемного по-
садового окладу
1.1.4. Пункти
(відділення) ме-
дичної допомоги
вдома
Лікар-терапевт,
лікар-педіатр, во-
дії санітарних
машин
30
відсотків

-""-
1.1.5. Станції
(відділення) шви-
дкої медичної до-
помоги
Старші лікарі; лі-
карі та середній
медперсонал виїз-
них бригад, водії
та санітари виїз-
них бригад
60
відсотків
За перші три ро-
ки безперервної
роботи та кожні
наступні два ро-
ки роботи по 20
відсотків схем-
ного посадового
окладу
1.1.6. Терито-
ріальні поліклі-
ніки, поліклініки
на залізничному,
водному та повіт-
ряному транспорті
Лікарі-терапевти
цехових лікарських
дільниць. Діль-
ничні медичні сес-
три цехових лі-
карських дільниць
20
відсотків


-""-
1.1.7. Станції
санітарної авіа-
ції та відділення
планової та екст-
реної медичної
допомоги респуб-
ліканських та об-
ласних лікарень
Лікарі та середній
медперсонал виїз-
них бригад неза-
лежно від наймену-
вання посад, водії
та санітари виїз-
них бригад
60
відсотків



-""-
1.1.8. Поліклі-
нічні заклади
(підрозділи) на
залізничному та
водному транспор-
ті, заклади охо-
рони здоров'я ін-
ших відомств (при
виконанні функцій
по наданню меддо-
помоги жителям
прикріпленої те-
риторії)
Завідуючі терапев-
тичними та педіат-
ричними відділен-
нями; дільничні
терапевти, педіат-
ри та дільничні
медсестри терито-
ріальних дільниць,
лікарі загальної
практики - сімейні
лікарі
30
відсотків
За перші три ро-
ки безперервної
роботи та кожні
наступні два ро-
ки роботи по 10
відсотків схем-
ного посадового
окладу
(Пункт 1.1.8 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом
МОЗ N 101
від 10.05.2000 )
1.1.9. Протичумні
заклади та струк-
турні підрозділи
по боротьбі з
особливо небез-
печними інфекція-
ми інших закладів
Усі працівники не-
залежно від найме-
нування посади
(професії)
40-80
відсотків
конкрет-
ний роз-
мір вка-
заних
надбавок
передба-
чено у п.
3 цього
розділу
Інструк-
ції
По 10 відсот-
ків схемного по-
садового окладу
за кожний рік
роботи
1.1.10. Протилеп-
розорні заклади
(підрозділи)
Усі працівники не-
залежно від найме-
нування посади
(професії)
50
відсотків
При стажі безпе-
рервної роботи у
даному закладі
(підрозділі) від
3 до 5 років -
25%; понад 10
років - 50% схе-
много посадового
окладу
1.1.11. Медико-
соціальні експер-
тні комісії
Центри (бюро) ме-
дико-соціальної
експертизи
Лікарі (включаючи
голів та головних
експертів)
20
відсотків
За тривалість
безперервної ро-
боти на цих по-
садах не менше
трьох років - 10
% посадового ок-
ладу; за наступ-
ні два роки -
10%
1.2. За працівниками із числа середнього медичного персоналу виїзних бригад станцій (відділень) швидкої медичної допомоги, які перейшли на посаду фельдшера (медичної сестри) по прийому викликів та передачі їх виїзним бригадам або старшого фельдшера станції (підстанції) швидкої медичної допомоги, зберігаються розміри надбавок за тривалість безперервної роботи, яку вони отримували на момент переходу. У тому випадку, коли працівники перейшли на вказані посади до 28.05.92 р., їм встановлюється надбавка у розмірі, передбаченому пунктами 1.1.6. та 1.1.7.
1.3. Надбавки за тривалість безперервної роботи нараховуються кожного місяця за основною посадою, роботою за сумісництвом та замісництвом (виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника за межами робочого часу за основною роботою), виходячи із схемного посадового місячного окладу (ставки) за посадою, яку займають, без урахування будь-яких надбавок, доплат (за винятком лікарів МСЕК). Лікарям МСЕК та центрів (бюро) медико-соціальної експертизи надбавки нараховуються від посадового окладу.
1.4. При зміні розміру посадового (місячного) окладу (ставки), надбавки за тривалість роботи обраховуються у відсотках відповідно до стажу безперервної роботи, виходячи із нового окладу (ставки) з дня його встановлення.
2. Надбавки за складність, напруженість та високу якість роботи
2.1. Спеціалістам (у т.ч. керівникам), службовцям та робітникам за застосування у роботі досягнень науки та передових методів праці, складність, напруженість та високу якість у роботі або виконання особливо важливої (термінової) роботи встановлюється надбавка у розмірі, який визначає керівник або орган управління за підпорядкуванням та погодженням з профспілковими комітетами. Вказані надбавки встановлюються на певний строк, після закінчення якого керівник або орган управління приймає рішення про збереження надбавки або про її відміну.
3. Розміри максимальних надбавок за тривалість безперервної роботи, які виплачуються працівникам протичумних закладів або структурних підрозділів інших закладів по боротьбі з особливо небезпечними інфекціями:
3.1. Максимальні розміри надбавок, які виплачуються працівникам протичумних закладів та структурних підрозділів інших закладів по боротьбі з особливо небезпечними інфекціями за тривалість безперервної роботи, встановлюються залежно від групи закладу в таких розмірах:

Найменування
персоналу
Максимальні розміри надбавок за
групами закладів (у відсотках)
I II III
3.1.1. Медичні працівники, у
тому числі лікарі-керівники,
біологи та інші спеціалісти


80


70


60
3.1.2. Спеціалісти, службовці,
робітники

60

50

40
3.2. До 1-ї групи закладів належать: Одеська та Кримська протичумні станції (медичний персонал, який працює з живими збудниками чуми, сказу, орнітозу, епідемічних енцефалітів, вірусних геморагічних лихоманок та рикетсій).
3.3. До 2-ї групи закладів належать: Одеська та Кримська протичумні станції (медперсонал, який працює з живими збудниками туляремії, сибірки, лептоспірозу, холери, легіонельозу та бруцельозу).
3.4. До 3-ї групи закладів належать: відділи (відділення) особливо небезпечних інфекцій санітарно-епідеміологічних станцій, санітарно-карантинні відділи та пункти санітарно-епідеміологічних станцій, які здійснюють карантинний догляд.
4. Медичному та педагогічному персоналу психіатричних лікарень (відділень) з посиленним наглядом та судово-психіатричних відділень для осіб, які утримуються під вартою, встановлюється надбавка до схемного посадового окладу у розмірі 50 відсотків.
5. Надбавки, що перелічені у розділі V, встановлюються:
- лікарям, середньому медичному персоналу від схемного посадового окладу, який відповідає присвоєному тарифному розряду;
- завідуючим структурними підрозділами - лікарям та керівникам з числа середнього медичного персоналу - виходячи з схемного посадового окладу, який відповідає тарифному розряду лікаря або середнього медичного працівника з підвищенням за завідування або з урахуванням старшинства;
- керівним працівникам з числа лікарів або середнього медичного персоналу - виходячи з схемного посадового окладу, який відповідає тарифному розряду, встановленому пунктом 6 розділу II, з урахуванням розмірів підвищень за наявність кваліфікаційної категорії (пункти 1.1, 1.2. розділу III Інструкції).
6. Обчислення стажу безперервної роботи, що дає право на отримання надбавок за тривалість роботи в окремих закладах (підрозділах) та на посадах:
6.1. До стажу безперервної роботи, який дає право на отримання надбавки за тривалість роботи, взаємно зараховується час роботи у закладах та на посадах, які перелічені у п.1.1. розділу V "Надбавки", окрім роботи у протилепрозорних, протичумних закладах та підрозділах по боротьбі з особливо небезпечними інфекціями.
6.2. Період роботи, що зараховується в стаж безперервної роботи і дає право на надбавки без будь-яких умов та обмежень:
6.2.1. - час служби у Збройних Силах колишнього СРСР, України, у тому числі період виконання інтернаціонального обов'язку, в органах внутрішніх справ і державної безпеки, перебування в партизанських загонах у період Великої Вітчизняної війни;
6.2.2. - час перебування військовослужбовців у полоні в період Великої Вітчизняної війни при наявності довідки військкомату;
6.2.3. - час служби у Збройних Силах колишнього СРСР, що тривав без перерви після закінчення Великої Вітчизняної війни.
6.3. Періоди, які підлягають зарахуванню до стажу безперервної роботи і дають право на отримання надбавки за умови, якщо нижчепереліченим періодам безпосередньо передувала і за ними безпосередньо слідувала робота, яка дає право на надбавки;
6.3.1. Час навчання на курсах удосконалення або підвищення кваліфікації за спеціальністю, за винятком часу проходження стажування з перебуванням на посаді лікаря-стажиста;
6.3.2. Час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалися місце роботи (посада) і заробітна плата повністю або частково, у тому числі час вимушеного прогулу при неправильному звільненні або переведенні на іншу роботу з подальшим відновленням на роботі;
6.3.3. Час, коли працівник не працював, але зберігав за собою місце роботи (посаду) та одержував допомогу по державному соціальному страхуванню;
6.3.4. Час знаходження у додатковій відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною відповідно до діючого законодавства;

................
Перейти до повного тексту